Μακριά απο άρματα...

geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΤΣΕΛΣΙ -ΑΠΟΛΛΩΝ
ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ
Spoiler: show
Image
Με δυπλή ζώνη θα παίξω.Πιστεύω οτι έχω την ικανότητα να κρατήσω το σκόρ και να μη πιεστώ.
Ο Πελέ οργανωτής αν και αρκετά πίσω θα προσπαθεί να βγάζει πάσες στους πλάγιους εξτρέμ μας που ποντάρουμε πολλά στα τρεξίματα τους.
Ο Βασιλείου κυνηγός και η ομάδα έτοιμη για μια ακόμα μάχη!
Δυναμικά μίλησα στην ομάδα λίγο πριν βγεί στο γήπεδεο ,τους είπα να κρατήσουν το υπέρ τους σκόρ του πρώοτυ αγώνα.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΕ ΕΙΚΟΝΕΣ - ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image
Spoiler: show
Πετύχαμε έναν άθλο ...Τι κι αν είμασταν πίσω στο σκόρ απο νωρίς ;Κρατήσαμε την τακτική μας ,βγάλαμε μια αντεπίθεση και ο γίγαντας Βασιλείου μας έδωσε ενα χρυσό γκόλ στη καλύτερη στιγμή.Στο 2ο μέρος παίξαμε καθαρά παιχνίδι τακτικής ,κάναμε σωστά τις αλλαγές και πήραμε μια μεγάλη πρόκρση!
Spoiler: show
Image
Image
Image
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι έκανες ρε τρελέ;!Συγχαρητήρια!! -gioupi :drinking:
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aυτό φίλε θα πεί πούλμαν ...Ήταν και "βράχος" ο Τζόρβας ,είχα και τύχη,ολα καλά!!!Μόνο και μόνο τα σούτ τα λένε ολα...

Θα κοιτάξω πως να ανεβάσω στο yoytube το βίντεο του αγώνα.ΑΝ μπορώ γιατι δεν εχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο.Οποιος ξέρει ας μου πεί...
Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο.

Image

9/3 στο Λονδίνο και 12/3 στο Αγρίνιο...Aν ακι το ποδόσφαιρο δεν είναι τουρισμός σίγουρα υπάρχει διαφορά .Σε αυτό που πρέπει ομως να σταθούμε είναι στην αντιμετώπιση της κολυρασης αλλα και στο να πάορυμε το παιχνίδι.Είμαστε στις τελευταίες στροφές μιας χρονιάς
που θα γραφτεί στην ιστορία τώρα πρέπει να μη τα χαλάσουμε ολα...
Spoiler: show
Image
Image
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ
Spoiler: show
Image
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΕ ΕΙΚΟΝΕΣ
Spoiler: show
Image
Image
Ο Παναιτλικός βρέθηκε απο νωρίς μπροστά στο παιχνίδι κάτι που σε συδνιασμό με την κούραση έκανε το έργο μας ακόμα πιο δύσκολο.
Ομως μετά τις οδηγίες στο ημιχρονο και μέσα σε 3 λεπτά φέραμε το παιχνίδι τούμπα.1-2 σε 2ο σερύ παιχνίδι που βρεθήκαμε απο νωρίς πίσω αλλα δε χάσαμε και πάμε παρακάτω.Πανθρακικός και Παοκ για πρωτάθλημα και Κύπελλο
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Σε νεα θεωρητικά εύκολο παιχνίδι με αδύναμο αντίπαλο που όμως θέλι βαθμό-βαθμούς για να δωθεί θα επιλέξω να δώσω ανάσες σε βασικούς.Εχω πίστη σε ολο το ρόστερ και παρα΄λληλα θέλω την 11αδα που ως τώρα έχει σηκώσει το βάρος της χρονιάς φρέσκια στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Spoiler: show
Image
Image
Μια ακόμα νίκη.Πολύ καλή εικόνα απο παίχτες που δεν εχουν πάρει πολλά λπτά ως τώρα .Μπράβο στην ομάδα!Τώρα θέλουμε ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ με Παοκ στο πρώτο παιχνίδι για το Κύπελλο...

Image

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΟΚ
ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Spoiler: show
Image
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Spoiler: show
Ο ΠΑΟΚ στα τάρταρα και εμείς στο τελικό!Ποιος θα περίμενε τέτοια εικόνα;Ο ΠΑΟΚ δε μπήκε ποτέ στο γήπεδο ,ο Απόλλωνας τον έλιωσε πραγματικά και 6 μέρες πριν τους 8 του Champions League έδειξε οτι είναι σε τεράστια φόρμα.Χατ - τρικ για το Στέλιο Βασιλείου μέσα σε 5 λεπτά ,ενας Απόλλωνας ακούραστος ,ασταμάτητος που πάτησε τον αντίπαλο πάτησε γκάζι και έκανε μια ιστορική εμφάνιση σε ενα μάτς που στα χαρτιά θα ήταν ντέρμπυ..
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
Spoiler: show
Image
CHAMPIONS LEAGUE
Spoiler: show
Image
KYΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
Spoiler: show
Image
ΤΑ ΠΑΙΧΝΊΔΙΑ ΜΑΣ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
Spoiler: show
Image
*ασφαλώς θα υπάρξει σίγουρα και ο τελικός για το Κύπελλο Ελλάδας.
ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Spoiler: show
Image
Τι λέτε;Θα κάνω το ντάμπλ;Ευρώπη καμία γνώμη για τακτική κλπ.Ποιός θα πάει β εθνική ;
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για μένα πρέπει να δώσεις βάρος στις διοργανώσεις ως εξής:
-Πρωτάθλημα,για το χρήμα και την απευθείας είσοδο στους ομίλους την επόμενη χρονιά.
-Champions League για το γόητρο και εννοείται το χρήμα που είναι πάρα πολύ.
-Κύπελλο γιατί δεν έχει κάποια άλλη διοργάνωση! (:

Συγκρατημένο rotation στο πρωτάθλημα,γιατί και οι 3 ομάδες μπορούν να κάνουν ζημιά.

Στο Champions League κατέβα στο πρώτο ματς αναγνωριστικά ως το 30' (δηλαδή όπως παίζεις πάντα) και μετά βλέπεις για το υπόλοιπο.Στο δεύτερο ματς αν έχεις σκορ πρόκρισης παίξε όπως έπαιξες με την Chelsea.

Καλή επιτυχία!
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Και μόνο που είμαστε στους "8" μετά απο αυτή την εμφάνιση με τη Τσέλσι είναι άθλος.
Τώρα κοιτάμε κάθε παιχνίδι στα μάτια και το χτυπάμε στα ίσα.Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα...

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΣΑΛΚΕ
ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Spoiler: show
Image
Με τα καλύτερα μας "όπλα" διαθέσμα θα μπούμε στο παιχνίδι.η τελική μου εντολή είναι να ΠΑΊΞΟΥΜΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΆ ,παράλληλα ο Βασιλείου θα παίξει ξανά ως κυνηγός.Πρέπει να πάρουμε θετικό αποτέλεσμα και να αξιοποιήσουμε την έδρα μας...

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΕ ΕΙΚΟΝΕΣ
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image

Πετύχαμε μια ακόμα μεγάλη νίκη.Πιέσαμε τους Γερμανούς και θα μπορούσαμε να είχαμε βάλει και αλλο γκόλ!ΚΡΑΤΆΜΕ ΤΟ ΥΠΈΡ ΜΑς ΣΚΌΡ ΚΑΙ ΠΆΜΕ ΠΑΡΑΚΆΤΩ
Image

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ

Σίγουρα το πιο δύσκολο παιχνίδι που έχουμε να δώσουμε ακόμα στο πρωτάθλημα.Πρέπι να παλέψω τόσο με την κούραση αλλα και με εναν αξιόμαχο αντίπαλο.
Αυτο το κατάλαβε και ο Δεληζήσης που έκανε οτι μπορούσε για να .."ανάψει" τους συνπαίχτες του...
Spoiler: show
Image
ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ
Spoiler: show
Image
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΕ ΕΙΚΟΝΕΣ
Spoiler: show
Image
Image
Πιο καλός ο Ατρόμητος ,κρατάμε τον έναν βαθμό που πήραμε στο παιχνίδι που χρωστάγαμε .Πλέον είμαστε στο +3 δυο παιχνίδια πριν το τέλος...
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ
ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ
Spoiler: show
Image
Με κάποιες αλλαγές και πίστη για το 2πλο...

Spoiler: show
ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ

Spoiler: show
Image
Παρά τα 13 δούτ γκόλ δε πετύχαμε .Τα πράγματα ολο και πιο δύσκολα,θέλουμε ΜΟΝΟ νίκη την τελευταία αγωνστική και το άγχος οολο και πιο πολύ....
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΓΣΣ
Spoiler: show
Image
Ακολουθεί ποστ με παιχνίδια φωτιά.Ευρώπη και η τελευταια αγωνστική στο πρωτάθλημ απου θέλω μόνο νίκη για να πάρω το τίτλο....
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

απίστευτος! -kavouras
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε η ομάδα πάει τρένο ....Είμαι ευτυχισμένος πραγματικά.Έλεγα να τελειώσει το save και η ιστορία
με το τέλος της χρονιάς αλλα θα βγάλω ένα ακόμα χρόνο και μετά με το σάμερ πακ νέα ιστορία...

Στα της ιστορίας τώρα...

Μέσα σε 7 μέρες παίζουμε μια χρονιά
6/4 με Σάλκε στη Γερμανία (πρώτο παιχνίδι υπέρ μας 1-0)
10/4 Στο γήπεδο μας θα έρθει η Βέροια.Μόνο νίκη και ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
13/4 Θα πάμε Τούμπα για ένα εύκολο παιχνίδι.Στη ρεβάνς του υπέρ μας 6-1 θα παίξουμε με αλλαγές

Image

ΣΑΛΚΕ - ΑΠΟΛΛΩΝ

Στο πρώτο παιχνίδι παίξαμε πολύ καλά .Ττακτικά είδα ότι πρέπει να πιέσω τους Γερμανούς σε ολο το γήπεοδ ,να μην έχουν χώρους και να ελέγχω τη μεσαία γραμμή.Έχουμε παίξει 3 παιχνίδια μαζί τους φέτος (τα δυο στον όμιλο που χάσαμε δύσκολα 1-0 ) και το τρίτο μερικές μέρες πρίν...Τους έχω μάθει καλά και δε θα κλειστώ στο καβούκι μου για να κλέψω το παιχνίδι ...

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ
Spoiler: show
Image
Με τις απουσίες των Evaldo (τραυματίας) , Μαρινάκη (κάρτες) , Ντε Βινσέτι (κάρτες)
είναι λογικό να έχουμε αλλαγές...Θα παίξω με δυο κόφτες και μπροστά τους ο Ντάφλας.
Στα δεξιά των εξτρέμ ξεκινάω με τον Μίγκα. Μπορεί ο Μαυρίας να είναι βασικότατος σκέφτομαι
όμως το εξής .Θέλω να τον έχω φρέσκο μιας και είμαι σίγουρος ότι η Σάλκε θα πιέσει από την αρχή.Έτσι ξεκινάω με εντολή να πάρουμε τον έλεγχο του αγώνα που στη συνέχεια θα γυρίσει σε αντεπιθέσεις που με τον Μαυρία φρέσκο και τη Σάλκε κουρασμένη θα τους κρατήσω μακριά από την εστία μου αξιοποιώντας την ταχύτητα του Χάρη...

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΕ ΕΙΚΟΝΕΣ
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ
Spoiler: show
Μπήκαμε δυνατά και στο πρώτο μόλις λεπτό ο Βασιλείου έβαλε ένα ακόμα γκόλ. Μεγάλος παίχτης που βελτιώνεται ενώ παράλληλα στέκεται δυνατά σε 'ολα τα μεγάλα παιχνίδια.0-1 λοιπόν και πλέον έχουμε "αέρα" 2 γκόλ.Η Σάλκε δεν έχει άλλη επιλογή .Πιέζει και θέλει να απαντήσει άμεσα κάτι που καταφέρνει .Τρίτο λεπτό και το παιχνίδι είναι στο 1-1.Άμεση απάντηση ,ο αγώνας στα ίσα και το γήπεδο στο πόδι.Τώρα είναι που πρέπει οι παίχτες μου να κάνουν την υπέρβαση ,να βγάλουν ψυχή ,να αντιμετωπίσουν τις επιθέσεις των Γερμανών και ασφαλώς να σπάσουν τον ρυθμό του αγώνα.
Η Σάλκε πιέζει ,η ομάδα αμύνεται αλλά στο 38 οι Γερμανοί κερδίζουν πέναλντι απο κακό μαρκάρισμα του Γιαννούλη. Ο νεαρός πλάγιος μπακ είναι κακός και αγχμένος (δεν εχω άλλη επιλογή για εκεί) ο Φαρφαν στα 11 βήματα η μπάλα στα δίχτυα και η Σάλκε μπροστά.2-1 στο 38ο λεπτό.
Έχουν το ¨μομέντουμ" σκέφτομαι ,πρέπει να τους σπάσω τον ρυθμό...40 και αλλαγή. Χάρης Μαυρίας αντί Μίγκα και εντολή για παιχνίδι με αντεπιθέσεις .Τα τρεξήματα του Μαυρία θα τους κρατάνε λίγο πίσω.
Ημίχρονο με το σκορ στο 2-1 .Κι ας χάνουμε είναι υπέρ μας ,ντοπάρω τους παίχτες μου και το δεύτερο ημίχρονο αρχίζει.45 λεπτά μπροστά μας για να κρατήσουμε τη πιο γλυκιά ήττα της ιστορίας μας ...
Οι Γερμανοί πιέζουν αλλα η ομάδα κραταέι καλά.Το άγχος πλέον είναι σε αυτούς και τα λεπτά περνάνε υπέρ μας...
80 και αποφασίζω να κάνω τις αλλαγές που μου έχουν μείνει .Και για ανάσες και για να σπάσω -ξανά- τον ρυθμό.Alvarez αντί Ντάφλα και Μητρόπουλος αντί Ascues.
87 η ομάδα στην αντεπίθεση και ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Βασιλείου ΞΑΝΑ και 2-2 ,τους τελειώσαμε ...Με 4/3 σούτ έναντι 18/5 οι Γερμανοί στο καναβάτσο και εμείς σε μια απίστευτη χρονιά στους 4 καλύτερους της Ευρώπης .Το ταξίδι συνεχίζεται..........

ΤΙ ΓΡΑΨΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ...
Spoiler: show
Image
Image
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

10/4 Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΡΟΦΗ...
Μια αγωνιστική ακόμα και μια ακόμα νίκη και είμαστε ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ! Εδω που φτάσαμε δεν έχει δικαιολογίες ,μπορούμε και θα πάρουμε το παιχνίδι...Έκανα ξεκάθαρο στους παίχτες οτι πρέπει να πάρουν το παιχνίδι με μεγάλο σκορ.Θέλω να γίνει γιορτή ,να γραφτεί η ημέρα στις χρυσές σελίδες της ιστορίας μας.
Επίσης κανείς δε θέλω να έχει το νου του στα Γιάννενα και το παιχνίδι του Ολυμπιακού.Η κούπα είναι στο δικό μας χέρι αρα δε μας ενδιαφέρει ο άλλος αγώνας...

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ
Spoiler: show
Image
Μόνη απουσία ο Εvaldo

H EIKONA TOY AΓΩΝΑ
Spoiler: show
Image
Image
Image
ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ...
Spoiler: show
Σιγά μην ήταν εμπόδιο η συμπαθέστατη Βέροια...ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΤΑΘΛΗΜΑ !
Παίξαμε δυνατά απο την αρχή,θέλαμε το παιχνίδι και το πήραμε....
Την ίδια ώρα
Spoiler: show
Image
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΜΑΣ ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Spoiler: show
Image
Image
Οφη ,Πανιώνιος και Εργοτέλης θα παίξουν μεταξύ τους για να δολυμε τελικά ποιος θα σωθεί.Μακάρι να πέσει ο ΠΓΣΣ για πολλούς λόγους αλλα και για να πάρω πιο εύκολα παίχτες και προσωπικό απο εκεί...

ΚΑΙ....
Spoiler: show
Image
Image

ΠΑΟΚ - ΑΠΟΛΛΩΝ
Ρεβανς του υπερ μας 6-1


ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ
Spoiler: show
Image
Μ ε αλλαγές και ψυχολογία στα ύψη θα παίξουμε ελεύθερα μπροστά σε έναν ΠΑΟΚ που θα θέλι νίκη έστω και για την 6αρα...
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
Spoiler: show
Image
Image
ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ...
Spoiler: show
Μια ακόμα εμφάνιση μεγάλης ομάδας Κανακούσης με απευθείας φαόυλ και Πετρόπουλος έκαναν το 0-2 στα πρώτα 45 λεπτά.Το παιχνίδι τέλειωσε με το υπερ μας 2-3 και συνολικό σκορ 9-3...
Ολη η ομάδα έπαιξε σαν ..πρώτη.
Είμαστε για άλλη μια φορά στο τελικό!

ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΜΕ....
Spoiler: show
Image
ΣΤΟΥΣ 4 ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE ME...
Spoiler: show
Image

To άλλο ζευγάρι Φενέρ - Μαν Σίτι
-------------------------------------------------------------------------------------------

Ακολουλούν σήμερα ή αύριο οι τελευταίοι αγώνες της χρονιάς και ο απολογισμός αυτής
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νέο ποστ με τα παρακάτω παιχνίδια...
Image


Image

Ωρα Champions League και στοςυ ημιτελικούς θα παίξουμε ξανά με Γερμανούς.Αυτή τη φορά με την Μπάγερν με το πρώτο αγώνα εντός 4 μέρες πρίν πάμε στο ΟΑΚΑ για να παάιξουμε με τον Παναθηναϊκο για το Κύπελλλο Ελλάδας.

ΑΡΧΙΚΕΣ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ
Spoiler: show
Image
Εδω που φτάσαμε δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα.Θ παίξουμε δυνατά για να πάρουμε ενα θετικό αποτέλεσμα με σύμμαχο την έδρα μας.Με μόνη απουσία τον Evaldo και με εντολή να χτυπάμε στις αντεπιθέσεις θα βγούμε στο γήπεδο...
Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image

Οταν με 2 σουτ έχεις πάρει νίκη για τους "4" του CHAMPIONS LEAGUE μόνο χαρούμενος μπορείς να είσαι...Μεγάλος για μια ακόμα φορά ο Βασιλείου μας οδηγεί σε ένδοξες στιγμές.Τώρα πάμε να πάρουμε το Κύπελλο Ελλάδας...
ΤΙ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ
Spoiler: show
Image
Image

Image

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ
Spoiler: show
Image
Μόνη απουσία ο Μαυρίας
Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Spoiler: show
Image
Image
Image
Είναι αλήθεια πως και φοβήθηκα τον αγώνα και είμασταν άτυχοι.Έπαιξα με αντεπιθέσεις βασικά για να μην κουράσω την ομάδα σε επιθετικό τέμπο μιας και ολα είναι ανοιχτά στη ρεβάνς με τη Μπάγερν .Το πλήρωσα όμωα .Αρχικά με ένα πέναλντι για το οποίο έγινε πολύς λόγος και στο τέλςο με ένα γκόλ στο παρά ένα για τα πέναλντι.Είμαι απογοτευμένος που χάσαμε το Κύπελλο και την ευκαιρία για το ντάμπλ αλλά αυτά εχει η μπάλα.Ο Παναθηναϊκος επιστρέφει στους τίτλους και εμείς κοιτάμε παρακάτω...
ΤΙ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Μια μέρα πρίν το δικό μας παιχνίδι....
Spoiler: show
Image
Image

ΑΡΧΙΚΕΣ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ
Spoiler: show
Image
Ίδιο σχήμα - τακτική με τον αγώνα με τη Τσέλσι...Άμυνα ,επιθετικός στόχος και ...ο θεός βοηθός
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΕ ΕΙΚΟΝΕΣ
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image

ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Είμαστε στο τελικό!!!!!!!!!!!Γράψαμε ιστορία!!!!!!!!!!!!!
Σε ένα παιχνίδι που η Μπέγερν είχε το πάνω χέρι προσπαθήσαμε στην ουσία να κάτσουμε πάνω στο υπέρ μα; 1-0 που όμως απο το 4ο λεπτο η Μπάγερν το είχε κάνει ...1-1 και πλέον πηγαίναμε παράταση με τους Γερμανούς να έχουν το πάνω χέρι .Ποιτικά και σε θέμα ψυχολογίας..49ο λεπτό και ξανά ο Τιάγκο...2-0 και είμαστε εκτ΄ςο τελικού...Δεν ε΄χω άλλη επιλογή και στο 61 κάνω και τις δυο τελευταίες μου αλλαγές.Επιθετικά και με 4-4-2 τα παίζουμε ολα για ολα...
68ο λεπτό και ο πάντα ετοιμοπόλεμος Πετρόπουλςο στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα....2-1 και τα εισιτήρια του τελικού γράφουν "Ελευθέριος Βενιζέλος".Α΄μεση αλλαγή και παίζουμε με 4-3-2-1 και εντολή για έλεγχο του αγώνα.Δεν έχουμε αλλαγή αλλα ε΄χουμε ψυχολογία...85 και ο Μίγκας δεν μπορει να παίξει άλλο..Με δέκα για τα τελευταία λεπτά.90+3 ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!Μεγάλη ,αντρίκια εμφάνση.Με 2 σούτ και το ένα μέσα τρλάναμε τοςυ Γερμανούς....................
ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΣΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ
Spoiler: show
Image
Image
Image

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Spoiler: show
Image

Ενα μήνα έχουμε μπροστά μας μέχρι να παίξουμε στο τέλικο.Μήνας γεμάτος με αγωνία για το πιο μεγάλο παιχνίδι της ιστορίας μας...Ως τότε;Βάρος σε επίθεση-άμυνα-ομαδικότητα ανα βδομάδα ,φιλικά με τον Απόλλων Κ20 καθώς και έμφαση πριν απο αυτά στα στμένα (αμυντικά και επιθετικά)
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι αν σου πω οτι έχω σπαστεί που ε΄χασα το Κύπελλο;;;;
Που το έχασα πρώτον απο λάθος μου (αντεπιθέσεις αντι επιθετικά) και δεύτερον επείδη έδινα πολύ βάρος στην άμυνα στις προπονήσεις ...

Τώρα τελικός που αν πάλι δεν κοιμηθεί ο θεος θα φάμε πολλά...
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

7/5

Ένα όμορφο βράδυ στο γήπεδο.Το 2ο φιλικό ...ξεσκουριάσματος με τους Κ20 έχει τελειώσει.Κερδίσαμε και στα δυπ παιχνίδια.Αρνητική είδηση;Δεν έβαλε γκολ ο Βασιλείου.Κατα τα αλλα έπαιξαν σε κάθε πρώτο 45λεπτο οι βασικοί και μετά κάναμε αλλαγές σε παίχτες που θα είβαι στον πάγκο.Πρώτο φιλικό με το κλασικό μας 4-3-2-1 και επιθετικά στο α μέρος και με αντεπιθέσεις στο δεύτερο και με 4-2-1-2-1 και άμυνα και αντεπιθέσεις στο άλλο.Πολύ καλός Πετρόπουλςο και στα δυο παιχνίδια ....

Πάνω κάτω αυτά διαβάζω και μελετάω μόνος μου πια στο γήπεδο την ομάδα της Σίτι....


Η ώρα όμως πέρασε ,πρέπει να φύγω καθώς ο φύλακας μου λεέει πως θα κλείσει και τα τελευταία φώτα...
Spoiler: show
Image
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τεράστιος! -kavouras -kavouras -kavouras
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι μέρες περνάνε αργά...
Οι σκέψεις πολλές και ο στόχος απλός.Να μην έχουμε τραυματισμό στις προπονήσεις.

Ψάχνω να βρω τρόπο να μπλοκάρω την επιθετική γραμμή της Σίτι , σίγουρα δεν είανι οτι πιο εύκολο....

Η πρώτη σκέψη είναι αυτή....
Spoiler: show
Image
Eπειδή όμως αυτό δεν είναι δυνατόν θα κάνω δυο πράγματα.Αρχικά θα δουλέψω πολύ στις προπονήσεις όπως και παραπάνω αναφέρω.Δεύτερον θα "ντοπάρω" σε ιδιωτικές συνομιλίες τους παίχτες μου...

Εικόνες απο τις προπονήσεις.
Spoiler: show
Image
Image
Ο Αλέξης Τζόρβας είναι ο πρώτος παίχτης που σκέφτομαι να ντοπάρω
Spoiler: show
Image
Ξέρω πολύ καλά οτι σε τέτοιους αγώνες παίζει ρόλο και η ψυχολογία .Μπορεί λίγο πρίν το παιχνίδι να μαζέψω την ομάδα να τα πούμε .Στόχος να ανέβει κι άλλο το ηθικό και να βγούν μπροστά οι αρχηγόι.Είναι μια ιστορική στιγμή αυτός ι τελικός...

Το γήπεδο του τελικού
Spoiler: show
Image
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λίγο πριν τον αγώνα με Σίτι...


12/5

Πρόταση στον Αλέξανδρο Τζόρβα για νέο του συμβόλαιο , την ίδια ώρα σε ερώτηση δημοσιογράφου απο το contra.gr και σχετικά με το ενδιαφέρον τηε Vitese απαντ'αμε επιθετικά "ο Κουτρουμπής δε πάει πουθενά"

15/5
Ο Αλέξανδρος Τζόρβας υπογράφει το νέο του συμβόλαιο την ίδια ώρα που έρχεται αυτο που δενξ έπρεπε....Γκρίνιες για τα λεπτά συμετοχής και συγκεκρμένα απο το Διούδη, του λέω πως θα πάρει άμεσα λεπτά συμμετοχής για να ελέγξω τα πράγματα...

16/5
Ο μεγάλος Στέλιος Βασιλείου σάρωσε τα βραβεία...
Spoiler: show
Image
Image
Ο Ολυμπιακός τρίτος στα πλει-οφ και ο Μίτσελ είναι παρελθόν...
Spoiler: show
Image
Δυο νέες προτάσεις φτάνουν για συνέντευξη απο ομάδες που θέλουν να είμαι ο νεος τους προπονητής..Η απάντηση μου και στις δυο αρνητική
Spoiler: show
Image
Image
Τα παιχνίδια ψυχολογίας με τον Pelegrini έχουν ανάψει...
Spoiler: show
Image
Πριν τον αγώνα...
Spoiler: show
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Ελλάδα”