''One team in Hampshire There's only one team in Hampshire''

sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ελα μωρη παικτουρααααα. Με τους αγιους ε; Καλη επιτυχια.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Ω ναι! Να 'σαι καλα! :D
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιτυχία αγωνιστικά, συνέχισε με ενδιαφέρον συγγραφικά. Και προσπάθησε να μην γίνονται τα κείμενα tl;dr.

Jack Cork - Nathaniel Clyne, τα περυσινά πουλέν μου, να τα προσέχεις.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Αφού έχουμε και τις ευχές του Sioutas και του Jordi 2 παιδιών με δυνατές ιστορίες στον Τομέα συνήθως, πάμε στα δικά μου εδώ.. :P

:arrow: Συνέχεια

Image


:arrow: Αύγουστος 2013
Image
Επίσημο ντεμπούτο λοιπόν για μένα στον πάγκο της Soton που συνδυάστηκε και με νίκη! Από το πρώτο κιόλας ματς δείξαμε τα δόντια μας! Κατοχή μπάλας, κοντινές/γρήγορες πάσες ακρίβειας, κρατάμε πίσω το μηδέν και αποτελεσματικότητα. Μια ομαδική νίκη με γκολ του Lovren στο ντεμπούτο του! Δυστυχώς χάσαμε τον Lambert..
Image
(Southern Daily Echo:''O Lovren είχε την λύση για την Soton!''

Image
Ήρθαμε στο Anfield με στόχο την νίκη. 1-1 λοιπόν με γκολ του ταχύτατου Salvio και αυτού στο ντεμπούτο του! Χάσαμε και το αρχηγό Αdam. :shock:

Image
Γενικά δεν παίξαμε άσχημα, απλά με τόσα σουτ και ειδικά εντός εστίας περίμενα κάτι παραπάνω από ένα φτωχό 1-0. Συνεχίζουμε στον επόμενο γύρο του Capital One Cup κόντρα στην Μanchestr United!

Image
THIS IS ST. MARY'S! Kανείς δεν βγαίνει ζωντανός από εδώ, ούτε και η Manchester City με το τριπλάσιο τουλάχιστον μπάτζετ από μας!

:arrow: Η ως τώρα βαθμολογία μας στην Premier League.
Image
Ακριβώς 10οι, όπως είναι και ο στόχος από την διοίκηση. Μπορούμε πολύ καλύτερα όμως!

Σεπτέμβριος 2013
Image
Εξακολουθούμε να αγνοούμε την ήττα ακόμα και ως λέξη! Αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ τελικά πήραμε την πολυπόθητη νίκη!

Image
Είχαμε την κατοχή, ήμασταν λίγο καλύτεροι αλλά πετάξαμε 2 βαθμούς..

Image
Τι ματσάρα Θεέ μου, 3-2! Ένα τεράστιο μπράβο σε όλα τα παιδιά που έδωσαν το είναι τους κόντρα στην γνωστή Utd με το σπρώξιμο που έχει. ΑΠΟΛΑΥΣΗ. Επίσης ο Osvaldo έχει πάρει μπρος στο σκοράρισμα.
Image
(Southern Daily Echo:''Ο Dani Osvaldo έβαλε τις βάσεις για μια επική επικράτηση κόντρα στην Utd με μια γκολάρα στο 67'!''

Image
Μια από τα ίδια με την κατοχή μπάλας για εμάς. Μόλις 0-1 αλλά προερχόμασταν από ματς-άθλο μεσοβδόμαδα. Τα παιδιά είναι όλοι επαγγελματίες και δεν χαρίζονται σε κανέναν και ούτε επιλέγουν αγώνες.

:arrow: Η ως τώρα βαθμολογία μας στην Premier League
Image
Η Everton καλπάζει στην 1η θέση με την Swansea να την ακολουθεί. Εμείς 7οι με μεγαθήρια να βλέπουν την πλάτη μας! Η σκληρή δουλειά τώρα αρχίζει!

:arrow: Πίσω στο γραφείο μου στις προπονητικές εγκαταστάσεις του Staplewood:
-Εγώ: Joanna, τι θες εσύ εδώ; Πως μ βρήκες από το Newcastle;
-Joanna: Όποιος ενδιαφέρεται βρίσκει, εν αντιθέσει με εσένα!
-Εγώ: Την κάτσαμε..


ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...


Image
COYR!


Image
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερο ξεκινημα..Οπως και ιρλ βεβαια !
User avatar
Windfur
Indispensible
Indispensible
Posts: 1805
Joined: Mon Jul 02, 2012 3:45 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
twitter: _Windfur
Status: It's all about gaming my friend.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lallana λατρεια :snif:
Δεν παιζει τετοιο θεμα ρε, καθολου μην φοβασαι, χορευω τοσο καιρο και ειναι τοσο ωραιααα. Κανενας δεν εχει προβλημα με τιποτα, ουτε κανενα ποτο δεν πεφτει απο την βαρυτητα.

You run with the wolves while I hunt like a hound

Θέλω να γίνω foggy στη θέση του foggy.
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ηθελα Portsmouth αλλα οπως και να 'χει, καλη αρχη. :-P
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
makukula
Trialist
Trialist
Posts: 47
Joined: Wed Dec 20, 2006 1:29 am
Football Manager της ομάδας: Hartelpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή αρχή, έχεις στείλει το "μήνυμα" με τ' αποτελέσματα σε Άμφιλντ και Μαν Γιου.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχεις μπει φοβερα στο πρωταθλημα και αν συνεχισεις ετσι δε βρισκω το λογο να μη βγεις Ευρωπη !
Image
User avatar
Hum4nJeje
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 480
Joined: Tue Nov 01, 2005 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/costa
twitter: https://twitter.com/kuN_jeje
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Με την Σίτι κάτς παίξατε η μπάλα; :P
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Λεπόν! Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια! Η συνέχεια σήμερα αργά το βραδάκι κάπως με μπόλικο ενδιαφέρον και fm-ικά και συγγραφικά! :D
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

:arrow: Συνέχεια


Image

---


-Joanna: Εννοείται την έκατσες! Δεν σου είπαν ότι δεν παρατάνε έτσι κοπέλες που τους έχουν τάξει γάμο;
-Εγώ: Πότε το έκανα εγώ αυτό; Είσαι με τα λογικά σου;
-Joanna: Δεν μου έταξες με τα λόγια αλλά με τα μάτια!
-Εγώ: Δεν πας καλά κοπέλα μου! Μπαίνεις με το έτσι θέλω στο γραφείο μου να μας πεις κουφά πράγματα!
-Joanna: Βρείτε μου κάποιον που να χει αισθήματα και γω θα κόψω τα παραστρατήματα!
-Εγώ: Εσύ έναν καλό ψυχίατρο θες βασικά, αλλά ας μην το κάνουμε θέμα..
-Joanna: Δεν είμαι τρελή! Πρώτα απολαμβάνεις αυτό το θεσπέσιο κορμί στα πρότυπα του αρχαιοελληνικού κάλλους και τώρα κάνεις τον Κινέζο;;;
-Εγώ: Α και ψωνάρα.. Κοίτα να δεις, αυτό που έγινε έγινε. Δεν σου έταξα τίποτα και μην πας να μου κάνεις μαλαγανιές. Εδώ δουλεύω! Πέρασε έξω!
-Joanna: Μα πρέπει να έρθεις στον Newcastle να με ζητήσεις από τον πατέρα μου!
-Εγώ: Ξαναλέω, πέρασε έξω!
-Joanna: Δεν τελειώσαμε έτσι εύκολα εμείς!

(Ένας Θεός ξέρει τι με περιμένει...)

---

Οκτώβριος 2013
Image
Η Arsenal στην πρώτη της ευκαιρία στο ματς μας έβαλε γκολ. Η απάντησή μας ήρθε ευτυχώς στο 77' με τον Osvaldo φυσικά!
Image
(Southern Daily Echo:''Στην Southampton δεν ήταν ευχαριστημένοι με την ισοπαλία κόντρα στην Arsenal μέσα στο St Mary's και ετοιμάζονται πυρετωδώς για επιστροφή στις νίκες κόντρα στην Aston Villa.

Image
Αν και γενικά ήμασταν καλύτεροι, δεχτήκαμε γκολ σχετικά αργά. Η νίκη δική μας όμως με τον Osvaldo (2 γκολ) και πάλι!

Image
Απίστευτη εμφάνιση! Έχοντας την κατοχή της μπάλας σε όλο το ματς και με γρήγορες πάσες εκνευρίσαμε τον Mourinho που δεν είχε κάποια απάντηση στο γρήγορο γκολ του συνήθη υπόπτου για φέτος, Osvaldo! Η απόλυτη δικαίωση για την εξαιρετική μας εμφάνιση ήρθε στο 72' με άλλο ένα τεμάχιο του Osva, μετά από άψογη ασίστ του μεγάλου μας αρχηγού του Lallana! (:
Image
(Southern Daily Echo:''Ο Osvaldo συνεχίζει να ματώνει τα αντίπαλα δίχτυα! Αυτή τη φορά πήρε το σκάλπ όλης της Chelsea που δεν είχε τον τρόπο να το περιορίσει σε όλο το ματς και το μετέτρεψε σε κατς!''

Image
Ο Osvaldo τιμωρεί και και πάλι την Arsenal! Aπίστευτο διπλό αν και προερχόμασταν από δύσκολη νίκη με την Chelsea. To Λονδίνο μας ανήκει προς το παρόν.. :D Επόμενος αντίπαλος στα προημιτελικά η Liverpool!

:arrow: Η ως τώρα βαθμολογία μας στην Premier League:
Image



---

Image


Image


Off Topic:
Αύριο-μεθαύριο η συνέχεια με μπόλικες εκπλήξεις! :D
Last edited by DimiZag on Mon Nov 25, 2013 1:02 am, edited 1 time in total.
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mεγας ο Ιταλος εχει παρει την ομαδα απο το χερακι...
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πυροβολαει αβερτα ο Osvaldo ,φουλ για Ch . League !
Image
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

:arrow: Συνέχεια


Image


---


Adam Lallana: κόντρα στην κατάρα των αιώνιων ταλέντων

Adam Lallana. Για τους ρομαντικούς του ποδοσφαίρου, αυτό το παιδί είναι η μικρή έστω φωτεινή ελπίδα ύπαρξης αφοσίωσης σε έναν σύλλογο, στην εποχή που συνομήλικοι του δίνουν όρκους πίστης στην ομάδα που τους ανέδειξε και μονομιάς τα διαγράφουν όλα για μερικά μηδενικά ακόμα στον τραπεζικό τους λογαριασμό. Φυσικά για έναν άλλον σύλλογο. Πιστεύω στην ύπαρξη ρομαντισμού στο άθλημα και εγώ, όμως δεν εθελοτυφλώ. Αυτό που είπα προηγουμένως είναι η γνωστή σκληρή πραγματικότητα. Και όμως ο Adam Lallana με κάνει να χαμογελώ, ότι υπάρχει και η αγνή πλευρά του ποδοσφαίρου, ότι δεν εξαγοράζονται όλα με τα χρήματα.

Ο Adam David Lallana γεννήθηκε στις 10 Μαΐου του 1988 στο St Albans μια πόλη στο νότιο Ηardfordshire και περίπου 22 μίλια βόρεια του κεντρικού Λονδίνου. Στην ηλικία των 5 ετών ακολούθησε τους γονείς του στο Bournemouth και συγκεκριμένα στο Iford. H πρώτη του επαφή με το ποδόσφαιρο ήταν όταν έγινε μέλος της Littledown Juniors και σύντομα προσκληθεί από τον Terry Wateridge, προπονητή της ομάδας νέων της Bournemouth.

Ωστόσο, το πλούσιο ταλέντο του τελικά επισημάνθηκε από έναν ανιχνευτή ταλέντων από την Southampton, με τον μικρό Lallana να μεταπηδά στον τότε σύλλογο της Premier League σε ηλικία 12 ετών το Σεπτέμβριο του 2000. Ένα ανεξάρτητο δικαστήριο αποφάνθηκε ότι η Bournemouth πρέπει να λάβει αποζημίωση 3.000 λίρες από τους Saints, ποσό που καταβάλλεται αμέσως μετά την αναχώρησή του. Περαιτέρω πληρωμές (5.000 λίρες) έγιναν όταν ο Lallana υπέγραψε συμβόλαιο υποτροφίας και αργότερα επαγγελματικό με τους Saints. Αξιοσημείωτη είναι η ρήτρα που υπάρχει στο συμβόλαιο του Lallana, μέσω της οποίας η Bournemouth θα λάβει το 25% σε περίπτωση που ο Lallana αφήσει την Southampton. Το 2004/05 και το 2005/06 ο Lallana είναι βασικός στην πορεία των μικρών της Soton για το FA Youth Cup που έφτασαν στο τελικό και τον ημιτελικό αντίστοιχα. Ο Lallana εντάχθηκε στην πρώτη ομάδα τον Ιούλιο του 2006, κάνοντας το ντεμπούτο του στις 23 Αυγούστου 2006, σε μια νίκη με 5-2 επί της Yeovil, στο League Cup. Στις 31 Οκτωβρίου 2006 υπέγραψε νέο συμβόλαιο για να τον κρατήσει στο Southampton μέχρι το Δεκέμβριο του 2009. Στις 9 Οκτωβρίου 2007 εντάχθηκε στο Bournemouth δανεικός για ένα μήνα όπου πραγματοποίησε 3 συμμετοχές. Στις 28 Απριλίου 2008, ο Lallana σκόραρε το πρώτο επαγγελματικό του γκολ για την Southampton κατά της West Bromwich Albion σε έναν κρίσιμο αγώνα πρωταθλήματος, με ένα καλό τελείωμα στην κάτω αριστερή γωνία.

Έγινε βασικό μέλος στην πρώτη ομάδα κατά την έναρξη της σεζόν 2008-09, όπου καθιερώθηκε από τον τότε προπονητή Nigel Adkins στην θέση του αριστερού εξτρεμ και παίζοντας επίσης όπου κρινόταν αναγκαίο ως 10αρι. Στις 29 Αυγούστου 2008, υπέγραψε μια νέα τριετή συμφωνία με τους Αγίους. Τελείωσε τη σεζόν 2009-10 με συνολικά είκοσι γκολ σε όλες τις διοργανώσεις. Ο πρώτος μέσος που κατάφερε να σκοράρει είκοσι γκολ σε μία σεζόν ήταν ο Matthew Le Tissier κατά την περίοδο 1994-95. Στις 7 Ιανουαρίου 2011, ο Lallana υπέγραψε νέο συμβόλαιο που λήγει το καλοκαίρι του 2015. Πήρε τον τίτλο του ''League One Team of the Year'' για τη σεζόν 2010-11 μετά από την επίτευξη 11 γκολ εκείνη τη σεζόν. Στη πρεμιέρα της σεζόν 2011-12, σκόραρε στην νίκη 3-1 επί της Leeds United στο στάδιο St Mary's, η οποία έσπασε ένα ρεκόρ 12 χρόνων γρουσουζιάς της Southampton να μην κερδίζει την ημέρα της πρεμιέρας. Στη συνέχεια σκόραρε δύο φορές στο 5-2 επί της Ipswich. Η 150η του συμμετοχή για τον σύλλογο ήρθε στην ισοπαλία 1-1 στο ντέρμπυ με την Portmouth. Το δέκατο του γκολ της σεζόν ήρθε σε μια νίκη 4-0 επί της Derby County. Ήταν υποψήφιoς για το Παίκτη της Χρονιάς, αλλά έχασε από τον συμπαίκτη του, Rickie Lambert. Μαζί με τον Lambert και τον Kelvin Davis, ήταν ένας από τους τρεις παίκτες της Soton που βρέθηκαν στην ομάδα της χρονιάς για την σεζόν 2011-12. Τελείωσε με 13 γκολ εκείνη την σεζόν, 11 εκ των οποίων ήταν στο πρωτάθλημα.

Ο Lallana κάνει την πρώτη εμφάνισή του στην Premier League την πρεμιέρα της σεζόν 2012-13, φορώντας το περιβραχιόνιο του αρχηγού σε μια άδικη ήττα 3-2 ενάντια της τότε πρωταθλήτριας Μanchester City. Σημείωσε το πρώτο γκολ του στην Πρέμιερ Λιγκ μια ήττα με 4-1 εκτός έδρας με την West Ham. Tο δεύτερο γκολ του το πέτυχε στις 25 Νοεμβρίου, όπου ο ίδιος άνοιξε το σκορ σε μια εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Νewcastle. Το 50ο γκολ της καριέρας του ήρθε σε μια νίκη 2-0 επί της Reading. Αυτή η σεζόν ήταν και η καθοριστική, όπου ο Adam από νεαρός έγινε πλέον άντρας, αναλαμβάνοντας να επωμιστεί στους ώμους του το βάρος του αρχηγού όχι μόνο στους τίτλους και στα λόγια, αλλά και εμπράκτως, αποπνέοντας διαρκώς σιγουριά και εμπιστοσύνη σε συμπαίχτες και φίλαθλο κόσμο, από κοινού με τον Rickie Lambert. Στις 11 Απριλίου 2013, ο Lallana υπέγραψε νέο πενταετές συμβόλαιο με την Southamton. Αναμφισβήτητα όμως το καλύτερο γκολ του για την Soton στο 4-1 για την Premier League στην νίκη τους επί της Hull στις 9 Νοεμβρίου 2013. Ο Lallana ξεκίνησε με την μπάλα στα πόδια για 30 μέτρα από το τέρμα και ενώ πέρασε πέντε παίκτες στην αριστερή πλευρά σούταρε εκτελώντας τον Steve Harper.


Ο Lallana έχει παίξει για την Αγγλία κάτω των 18, σκοράροντας στο ντεμπούτο του εναντίον της Σλοβενίας, 18 μήνες μετά που υποβάλλεται σε χειρουργική επέμβαση για να διορθώσει μια καρδιακή αρρυθμία. Έχει παίξει επίσης μία φορά για την Αγγλία κάτω των 19 και για την Αγγλία κάτω των 21. Στις 10 Σεπτεμβρίου 2012, ο Lallana ζει το όνειρο του! Κλήθηκε στην ανδρική ομάδα της Αγγλίας για πρώτη φορά για το προκριματικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2014 εναντίον της Ουκρανίας παρόλο που ο ίδιος δεν είχε επιλεγεί για το ίδιο το παιχνίδι. Στις 7 Νοεμβρίου 2013, μαζί με τους συμπαίκτες του Rickie Lambert και Jay Rodriguez, κλήθηκε στην ομάδα της Αγγλίας. Ο Lallana κέρδισε την πρώτη του συμμετοχή για την Αγγλία στις 15 Νοεμβρίου σε ένα φιλικό αγώνα κατά της Χιλής στο Wembley Stadium, (ήττα 2-0 για την Αγγλία) όπου ο Adam γενικά είχε ευνοϊκές κριτικές.

Image
(Jay Rodriguez, Luke Shaw, Adam Lallana, James Ward-Prowse, Rickie Lambert: το σήμερα και το αύριο της Αγγλίας σε μια φωτό.)

Τον Σεπτέμβρη του 2012, η σύντροφος του Emily με την οποία είναι μαζί από παιδιά, θα του χαρίσει τον πρώτο τους γιο, τον Arthur Michael. Κλείνοντας, θα πω γιατί τον κατατάσσω στους φυσικούς ηγέτες. Ναι μεν είναι ακόμα μικρός, είναι όμως ένας πλήρης αρχηγός, ο οποίος είχε πάρα πολλές ευκαιρίες να μεταπηδήσει σε μεγαλύτερο σύλλογο, ακόμα και όταν η Soton ήταν ένα βήμα πριν την χρεωκοπία στα αλώνια της League One. Aντιθέτως, έμεινε και έμαθε πολλά. Σκληραγωγήθηκε και ρίσκαρε να μείνει για πάντα ένας απλά καλός παίχτης 2ης ταχύτητας. Σήμερα η Soton βρίσκεται στην πρώτη 5αδα της Premier League τρελαίνοντας κόσμο στην οποία είναι ο φυσικός ηγέτης και από μόνος του εκτός των μεγάλων μεταγραφών, την ανεβάζει επίπεδο με την ποιότητα του. Η παρουσία του στο Rio το καλοκαίρι κρίνεται μάλλον δεδομένη σε μια μακρά πτωτική πορεία των ''Τριών Λιονταριών'', όπου δεν υπάρχουν πολλές λύσεις και ο Adam με την τεχνική του κατάρτιση μέσα σε ''άτεχνους ξυλοκόπους'' αποτελεί όαση για τα μάτια του κάθε ποδοσφαιρόφιλου. Το μέλλον θα δείξει κατά πόσο ειλικρινής είναι κόντρα στον φίλαθλο κόσμο, όταν δηλώνει πιστός στην Southampton. Adam, μην μας απογοητεύσεις.

---



:arrow: Νοέμβριος 2013
Image
Δεν ήμασταν κακοί. Τουλάχιστον χάρη στον Οsvaldo στην τελευταία φάση του αγώνα πήραμε την ισοπαλία κόντρα στην πρώην ομάδα μου στο Νησί. Οι οπαδοί της Newcastle ήταν άκρως φιλικοί μαζί μου, με τους οποίους φωτογραφήθηκα μετά το ματς.

Image
Ο αρχηγός Adam και ο Rickie καθάρισαν από νωρίς το ματς κόντρα στην αξιόμαχη φέτος Everton. O Jelavic απλά μείωσε το σκορ χωρίς να μας κάνουν κάτι παραπάνω.
Image
(Southern Daily Echo: Lallana-Lambert έχουν άστρο και οδηγούν την εξαιρετική Southamton σε συνεχείς νίκες! Η Stoke δεν μπορούσε να τους αντισταθεί!

Image
Επαγγελματική νίκη. Δυστυχώς χάσαμε μετά τον Ramirez και τον Lovren με τραυματισμό. Μένουμε πλέον με Fonte, Musacchio και Yoshida για το κέντρο της άμυνας, γι' αυτό από δω και πέρα μαζί μας θα είναι και ο Jason McCarthy από τις ακαδημίες.

Image
Πραγματικό ντέρμπυ! Lambert 27', van Persie 57' και Rodriguez 67' τα γκολ. Σκληρό ματς για καρδιακούς το οποίο κερδίσαμε. Αυτή η νίκη είναι για τον κόσμο μας που μας ''φτιάχνει'' σε κάθε ματς!
Image
(Southern Daily Echo: Ο Lambert πιάνει στον ύπνο την αργή άμυνα της Man Utd.)

:arrow: Η ως τώρα βαθμολογία μας στην Premier League
Image
Μετά την νίκη επί της Man Utd σκαρφαλώσαμε στην 2η θέση! Ισοβαθμούμε πλέον με την έτερη αποκάλυψη του πρωταθλήματος την Swansea! Συνεχίζουμε ταπεινά και με σκληρή δουλειά!



---


:!: ANAKOIΝΩΣΗ: Η Southern Daily Echo στην αυριανή της έκδοση αποκαλύπτει σε εσάς τους αναγνώστες της ποιος γνωστός manager ομάδας της Premier League διατηρούσε κρυφή σχέση με νεαρή σερβιτόρα από το Newcastle την οποία εκμεταλλεύτηκε και έπειτα παράτησε!


---


Image


Image


Off Topic:
Άρχισαν τα όργανα λοιπόν! Περισσότερη ίντριγκα και FM-ική δράση στο επόμενο ποστ! :D Σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας! (:
Post Reply

Return to “Αγγλία”