Ο Thor βρισκει το σφυρι του

Post Reply
User avatar
SpeCtrouM
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Sep 04, 2010 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
facebook προφίλ: SpeCtrouM
Location: Σαλονικα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξερω πως οι περισσοτεροι (αν οχι ολοι..) ασχολουνται με το FM15 και οι ιστοριες του FM14 εχουν σταματησει εδω και ενα χρονο περιπου. Εγω ομως ειμαι ενας απο τους λιγους που εχουν ως τελευταια εκδοση του
Football Manager το 14 και οχι το 15. Ο λογος? Περυσι τον Νοεμβριο παρουσιαστικα στο Στρατο και μολις τον προηγουμενο μηνα απολυθηκα, οποτε δεν υπηρχε λογος να αγορασω το 15 και ξεμεινα με το 14...
Γενικα με μανατζερ ειχα να ασχοληθω καιρο αλλα λιγο το παθος μου με την Premiership, λιγο η νοσταλγια να παιξω το παιχνιδι, με οδηγησαν στο να το ξεκινησω παλι, και επειδη καποτε ειχα γραψει μια FMικη
ιστορια πριν απο χρονια (FM10) μου μπηκε η αρρωστια να ξαναγραψω μια τετοια ιστορια αφου παθιαστηκα με το save μου...

Θελω λοιπον να καθησω σ'αυτην την ξεχασμενη γωνια του forum και να μοιραστω την ιστορια του save που παιζω εδω και μερικες εβδομαδες.




~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Image




[Οπως λεει κ ο τιτλος, σ'αυτο το επεισοδιο θα δουμε το setup του παιχνιδιου, καποιες βασικες πληροφοριες του save, χρησιμα στατιστικα και πολλα αλλα...]


-Επιλεγμενα Πρωταθληματα: Αγγλια (Premier League), Γερμανια (Bundesliga), Ισπανια (La Liga), Ιταλια (Serie A) -


Για λογους ρεαλισμου, αφησα να κυλισουν τα χρονια μεχρι και φετος το καλοκαιρι και απο κει και περα ανελαβα δραση. Δεν το συνηθιζω αλλα ειχε ενδιαφερον.

Ηθελα πολυ να παρω αγγλικη ομαδα. Ειχα πολλα χρονια να ασχοληθω με Πρεμιερ Λιγκ σε μανατζερ, επαιζα πολυ Ιταλια και λιγοτερο Γαλλια και Ελλαδα. Περαν των μεγαλων της Αγγλιας, μου αρεσουν πολυ και ομαδες
σαν τις Εβερτον, Σαουθαμπτον που αξιζει να ασχοληθεις και εψαχνα να παιξω με μια τετοιου στυλ. Γενικα παρακολουθω πολυ Αγγλια και στο μανατζερ επηρρεαζομαι απο παικτες και ομαδες συμφωνα με τα
πραγματικα δεδομενα. Επισης λογω FIFA13 (old skool rulez) κανω πολλες φορες μεταγραφες με παικτες που ασχοληθηκα εκει και θα φανει αυτο και εδω.

Αυτη τη στιγμη βρισκομαι εν ετη 2017, Νοεμβριος μηνας που σημαινει οτι εχω βγαλει ηδη 2 χρονιες και παιζω την τριτη σαν μανατζερ ομαδας. Γενικα ειναι η 5η χρονια του παιχνιδιου. Η ιστορια εδω ξεκιναει κανονικα
απο την 1η χρονια που αναλαμβανω αλλα θα την τρεξω λιγο για να φτασω το save μου. Εχουν γινει αρκετα πραγματα μεχρι στιγμης και λογικα θα τα γραψω με λιγοτερο ενθουσιασμο και παθος απ'οτι θα τα εγραφα αν
ηταν πιο προσφατα, επισης επειδη ειναι πολλα τα ματς και πολλα αυτα που εγιναν θα τα γραψω με λιγοτερες λεπτομεριες για να μην κουραζομαστε χωρις λογο. (π.χ. εχουν γινει τρομερα σιριαλ μεταγραφων τα οποια
σαφως και δεν θυμαμαι λεπτομερως αλλα θα προσπαθησω να τα συμπεριλαβω οσο πιο καλα μπορω).



Επειδη λοιπον θα ασχοληθω με Αγγλια θα αναφερω εδω τι εγινε αυτα τα 2 χρονια του 2013-2015 για να μπουμε στο κλιμα.
Spoiler: show
Image


Ενω σε Τσου Λου-Γιουροπα και Ευρωπαϊκο...
Spoiler: show
Image

Image



Σε μεταγραφικο επιπεδο οι μεγαλοι και η Τοτεναμ μονοπωλησαν το ενδιαφερον με τις επιλογες τους

Arsenal Transfers 13/14 & 14/15
Spoiler: show
Image
Manchester United Transfers 13/14 & 14/15
Spoiler: show
Image
Manchester City Transfers 13/14 & 14/15
Spoiler: show
Image
Chelsea Transfers 13/14 & 14/15
Spoiler: show
Image
Liverpool Transfers 13/14 & 14/15
Spoiler: show
Image
Tottenham Transfers 13/14 & 14/15
Spoiler: show
Image







Ξεκιναω...












25/6/15 - Παραλια Κατερινης





...25 χρονων με πτυχιο ΑΕΙ, μεταπτυχιακα, Αγγλικα, Γερμανικα...2 χρονια παικτης της ομαδας νεων της ΑΠΕ Λαγκαδα και αλλο 1 στην μεγαλη σε Α' Τοπικο Πρωταθλημα...κλπ κλπ... <<ναι>>, σκεφτηκα...
...15 χρονια προϋπηρεσιας σε championship/football manager με ομαδες οπως Milan, Arsenal, Palermo, Fiorentina, Iraklis, Pari και φοβερες πορειες, δυσκολα αλλα επιτυχημενα project με ομαδες σαν την Stockport,
τον Ακρατητο, το Bari, την Hercules και Real Madrid veterans... 6 χρονια εμπειριας σε FIFA-PES...κλπ κλπ κλπ...
Διαβαζα και ξαναδιαβαζα το βιογραφικο που εστελνα εδω και 2 χρονια σε ολες τις ομαδες του κοσμου.
<<Πφφ ποιος θα σε παρει ρε μ@λακα...γελανε και τα τσιμεντα μ'αυτα που λες>> ειπα στον εαυτο μου. Η αληθεια ειναι οτι ηθελα να παω Αγγλια. Λατρευω την Πρεμιερσιπ οσο κανενα αλλο πρωταθλημα και ηθελα να
δουλεψω εκει παση θυσια...αλλα ποιος θα με παρει...





Ολα αρχισαν οταν πηρε το ματι μου μια δημοσιευση στο Φουμπου για εναν τυπο απο το Αζερμπαϊτζαν που τον προσελαβαν στην Μπακού εχοντας μονο εμπειρια απο Football Manager και τιποτα αλλο. Μου γ@μησε το μυαλο
αυτη η σκεψη. Καθε μερα το φανταζομουν. Να με ζητησει ομαδα, Αγγλικη κιολας παρακαλω, και να γινω ο μανατζερ της! Γαμάτο. Αλλα πως..? <<Πεσε για υπνο ρε μ@λακαα, αυριο δουλευεις.>> Εκλεισα το PC και επεσα
για υπνο. Επρεπε να παω στη δουλεια το πρωι, βλεπεις δουλευα σε ενα κωλομπιτσομπαρο τα πρωινα, Δευτερα με Παρασκευη και τα ΣΚ βραδυ μονο σε ενα μπαρακι . Ξερεις απ'αυτα τα νυχτερινα που παιζουν χαουζομπιτοτρανσιες,
ενδιαμεσα χιπχοπες και αρενμπιδια και προς το βραδυ γυφτοκλαρινα. Καλο χρημα και φουλ κονε με ξενες. :wink:






1/7/15 - Katerini Beach




Αραζα σπιτι, το νοικιαζαμε με εναν αδερφο, και οπως παντα το φτηνιαρικο κινεζικο smartphone μου δεν ειχε σημα. Καλο κινητο παρ'ολα αυτα. Το ειχα FlyMode να μην ψαχνει τζαμπα για δικτυο και ειχα μονο το wifi ανοικτο
αφου ετσι κ αλλιως με τα ξενα μωρα μεσω messenger μιλουσαμε.
Τσουπ μου 'ρχεται αιτημα φιλιας στο φουμπου.
Ανοιγω και βλεπω εναν τυπο...γκριζο μαλλι, λιγο γεματος. David Sullivan...
<<Φυγε π0υστη!>> (Τον κανω delete.)
Μετα απο 10' ξανα ο ιδιος add.
- Φυγε γαμω! (Τον ξανακανω delete.)
- Πας καλα?
Σε 2' παλι!
- Μ@λακα τι γινεται. Αντωνη δες και κλαψε. (Το βλεπει ο Αντωνης. Λιωνει στο γελιο.)
- χαχααχαχαχ ναι δεις που θα ναι κανας πατερας αυτης της Σερβας που σφιγγεις
- Σαλιβαν τον λενε ρε, οχι Σαλιβανιτς. Ξυπνα! Τον κανω μπλοκ μ@λακα, δεν ασχολουμαι αλλο. (Τον κανω block αυτη τη φορα.)
Περναει κανα μισαωρο στο οποιο ειχε πεσει το ιντερνετ για καποιο λογο. Και ξαφνικα αρχιζει το κινητο να χτυπα. Πατα κιουτα, πολυβολο συνεχεια μηνυματα στο messenger. Το ενα πισω απο το αλλο. <<Τι στον..>>
Το ανοιγω και βλεπω 9 φορες γραμμενο το μηνυμα "ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΛΕΙΣΤ Ο!!!11111111?//?"
Απο τη μανα μου...
Κατεβαινω στο παρκο που επιανα σημα, το βγαζω απο FlyMode το κινητο και αρχιζουν και βαρανε μηνυματα. Ενα καρο κλησεις απο 3-4 αγνωστους αριθμους, 5 κλησεις απο τη μανα μου, 2 απο τον πατερα μου, 1 απο το σπιτι,
1 μηνυμα απο την CU για δωρεαν megabyte <<ναι ρε φιλε!>> και μια κληση απο ενα γνωστο που προσπαθω να αποφυγω. Παιρνω τη μανα.
- Ελα
- Ελα ρε παιδακι μου, ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑΣΕΨΑΧΝΟΥΜΕΣΤΟΤΗΛΕΦΩΝΟΕΙΣΑΙΚΑΛΑΔΕΝΕΙΣΑΙΔΕΝΞΕΡΟΥΜΕΤΙ..
- ΡΕ ΜΑΝΑ γι'αυτο με πηρες? Ειπαμε στελνε φεισμπουκ
- ..ΣΕ ΨΑΧΝΟΥΝ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ, ξενοι ειναι, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΒΡΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ
ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΑΝ
, περιμενε το εγραψα καπου εδω...

- ...
- ελα το βρηκα, γουι γουντ του σπικ του γιορ σαν μπατ κεντ φάιντ χιμ. Και κατι αλλα που δεν καταλαβα ρε παιδακι μου
- ...ρε μανα...τι δηλαδη τι ειναι αυτο που μου λες τωρα. Τι να καταλαβω απο αυτο. Τι αλλο ειπε δεν θυμασαι??
- ωωχχχ ολο ελεγε συνεχεια για ουεσαμ, εσχαμ, ουσχαμ, γουσαμ? γουαμ δεν καταλαβα ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΕΥΡΙΑΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΑΚΡΗ
- ΚΑΛΑ! ΚΑΛΑ, ΑΣΕ! Θα δω τι θα κανω, τα λεμε γεια
- γεια σου αγορι μου και να τρως καλα μη
<<Το εκλεισα. Τωρα τι στον π0υτσο να θελει ο τυπος και να παιρνει συνεχεια τηλεφωνο..Α θα χει πλακα να ηταν... ναι, ΝΑΙ αυτος ο Σαλιβαν απο
το facebook θα ταν. Γαμ>>

(Χτυπαει το τηλεφωνο. Αγνωστος αριθμος.)
- ναι!
- Hello Mr. Baltzis. Is that you?
(Γυναικεια φωνη αγγλικη προφορα.)
- Yes. Who is it?
- I'm Claire and i'm calling from Mr. Sullivan's office in London. We were looking for you Mr. Baltzis all day but couldn't find you..
- Yeah, yeah my phone's battery died and i couldn't charge it untill now. Anyway who is this Sullivan you are talking about?
- Yes Mr. Sullivan is, oh hi Mr. Sullivan yes i have Mr. Baltzis on the phon yes i'll patch him through, Mr. Baltzis i'll leave you to Mr. Sullivan himself. Have a good day
- wwaitt! ααα γαμ
- Greetings Mr.Baltzis
- ωHi, hello
- I'm David Sullivan, Chairman of West Ham United, and i would really like to talk to you

<<Γουεστ Χαμ ειπε?>>
<<ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ!>>
- Sure please, let's talk



Συνεχιστηκε η συζητηση για λιγα λεπτα και συμφωνησαμε να συζητησουμε στο Skype ωστε να βλεπομαστε κιολας. Το ζουμι της υποθεσης ειναι οτι μου προσφερε συμβολαιο για να δουλεψω στη Γουεστ Χαμ για 1 χρονο, δοκιμαστικα.
Αγνωστο το γιατι με προτιμησαν, δεν ρωτησα φυσικα για μ@λακα με περασες? Ισως εκανα γκαφα που του ειπα οτι αγαπημενη ομαδα μου ειναι η Αρσεναλ, εκανε μια παυση για κανα πενταλεπτο (awkaarrd)...Αλλα κατα τα αλλα συμφωνησαμε σε 2 μερες
να παω Αγγλια ωστε να υπογραψω συμβολαια κλπ και να επισημοποιησουμε τη συμφωνια.

Το βραδυ της ιδιας μερας εγινα κουρουμπελο απο τα ποτα, κερνουσα και καλα αλλα πηγαμε στο μαγαζι που δουλευα και τα δικα μου ηταν κερασμενα απο το αφεντικο, δεν θυμαμαι τι εγινε μετα...
βρηκα ωστοσο μια φωτο στο κινητο μου την επομενη μερα, να φιλαω στο στομα μια χοντρη που φορουσε φανελα του Νολαν της Γουεστ Χαμ...
Με εκανε κ add στο facebook αλλα την πατησα block.






3/7/15 - Λοντον baby!




Υστερα απο μια σεμνη εκδηλωση στο Upton Park του Λονδινου, δωσαμε τα χερια και βαλαμε τις υπογραφες στο ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ με την ιστορικη WEST HAM UNITED FC!







Image





Του μπι κοντινιουντ... (To be continued) (:



EDIT: Σορρυ φορ δε λανγκουιτς
Last edited by SpeCtrouM on Fri May 27, 2016 2:18 pm, edited 6 times in total.
Image
User avatar
SpeCtrouM
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Sep 04, 2010 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
facebook προφίλ: SpeCtrouM
Location: Σαλονικα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


[Σε αυτο το επεισοδιο θα δουμε την προετοιμασια της ομαδας, μεταγραφες, συστηματα, παλιοτερα αποτελεσματα κλπ.]





4/7/15 - Upton Park, London


Καθομουν στο γραφειο μου και σκεφτομουν οσα εγιναν την προηγουμενη μερα. Στοχος ηταν να τερματισουμε στην πρωτη δεκαδα φετος αλλα οταν εχεις Τσελσι,Αρσεναλ,Λιβερπουλ,Γιουναιτεντ,Σιτυ και Τοτεναμ τα φαβορι της πρωτης εξαδας καταλαβαινεις οτι πρεπει να παλεψεις με ομαδες σαν την Εβερτον, την Σαουθαμπτον, την Σουονσι και την Στοουκ για μια θεση στη δεκαδα. Πραγμα δυσκολο, ειδικα με το ροστερ που ειχαμε αν και περυσι ο Γιολ τους τερματισε 7ους και τους πηγε και τελικο Capital One Cup. <<Α ναι ρε, ειμαι και Γιουροπα Λιγκ φετος..>> Δεν το χα καν προσεξει.. <<Καλη φαση, αν και αυτο σημαινει οτι θα παιξουμε ακομα περισσοτερα ματς..>> Επισης μου ειχαν βαλει και κατι ορους στο συμβολαιο τυπου να παιζουμε επιθετικο ποδοσφαιρο και να φτασουμε μεχρι καποιο σταδιο στο FA Cup, τα οποια δεν κοιταξα καν.

Ειχα ζητησει πληρη στατιστικα και αναφορες των προηγουμενων ετων απο τον βοηθο μου, τον Ερικ Μπλακ. Δεν μπηκα στη διαδικασια να φερω καποιον δικο μου βοηθο γιατι οπως καταλαβες δεν ξερω και κανεναν. Ερικ Μπλακ λοιπον, καλο παλικαρι φαινεται...νταξει 52 χρονων δεν τον λες και παλικαρι θα μου πεις αλλα καταλαβες τι εννοω. Ειναι καλος.

Στις αναφορες λοιπον.

Στη σεζον 13/14 τερματισαν 15οι, αποκλειστικαν στον 2ο (...) γυρο του Capital One απο την Λέιτον Οριεντ (1-0 εκτος) και στο FA αποκλειστηκαν στον 3ο γυρο απο την Μπερνλι (2-4 εντος). Και τα 2 ματς κυπελλου ηταν τα πρωτα ματς της ομαδας για τον θεσμο. <<Και γαμω τις χρονιες...>>

Την σεζον 14/15 ομως τερματισαν 7οι, αποκλειστικαν στον 5ο γυρο του FA απο την Τσελσι με 1-2 εντος και στο Capital One εφτασαν μεχρι τον τελικο χανοντας παλι απο την Τσελσι με 2-1. Ξερω απορεις και εσυ πως μπορεσαν και βελτιωθηκαν τοσο πολυ μεσα σε ενα χρονο... Απ'οτι εμαθα ολα γιναν χαρη στον Ζαρατε που ειχε εκεινη τη χρονια 23 γκολ και 5 ασσιστ σε 34 παιχνιδια με μεση αποδοση 7.32. Γ@μησε ο τυπος.

Σε μια αλλη αναφορα ειχα τις μεταγραφες των προηγουμενων 2 ετων. Ηταν απλα γελοιες...
Image


Δηλαδη σκεψου οτι ξοδεψαν λεφτα για ατομα σαν κ αυτον
Spoiler: show
Image
Και εδιωξαν τον Ριντ...
Anyway. <<Χεστηκαμε...>>


Δεν κρυβω οτι προσωπικο στοχο ειχα τις θεσεις 5-7 για να βγω και του χρονου στο Γιουροπα. Δεν τολμουσα βεβαια να το πω σε κανεναν μη με παρουν στο ψιλο. Το ροστερ της ομαδας λοιπον περιλαμβανε

Τερματοφυλακες
Adrian
Raul Fernandez
Jussi Jääskeläinen

Αμυντικοι
Aaron Creswell
James Tomkins
Kolo Toure
Marc Wilson
James Collins
John Brayford
Cheikhou Kouyate
Lee Wallace
Joey O`Brien

Μεσοι
Kevin Nolan
Mark Noble
Ravel Morrison
Morgan Amalfitano
Stuart Downing
Matt Jarvis
Enner Valencia
Jack Cork
Glenn Whelan
Fernando Gago

Επιθετικοι
Andy Carroll
Mauro Zarate
Modibo Maiga
Jonathan Walters
Billy McKay



Με μια πρωτη ματια καταλαβαινεις και εσυ οτι η ομαδα εχει τρομερα μετριους παικτες με Κογιατε,Κρεσγουελ,Μορισον,Νομπλ και Ζαρατε να ξεχωριζουν μονο. Με μια δευτερη ματια, πιο προσεκτικη βλεπεις οτι εχουμε τουλαχιστον 10 αμπαλους και 5 ουγκανους που πρεπει να φυγουν οπως-και-δηποτε. Επισης ο Κορκ ηρθε φετος μολις τελειωσε το συμβολαιο του με την Σαουθαμπτον, μεταγραφη του Γιολ..




5/7/15 - Upton Park, London


Απολαμβανα τη φραπεδαρα μου στο γραφειο μαζι με τον Μπλακ και σκεφτομουν διαφορες τακτικες. Επελεξα σαν φανατικος κανονιερης να ακολουθησω συστημα Βενγκερ το οποιο ταιριαζε στην ομαδα ευτυχως αν και χρειαζομουν πολλη ενισχυση. Φυσικα δεν ειπα σε κανενα απο που το σκεφτηκα...

Το συστημα λοιπον εχει ως εξης
Spoiler: show
Image



<<Να εμπιστευτω τον Καρολ και να στησω ολη την ομαδα γυρω του ή να τον διωξω?>> Αυτο ηταν το μεγαλο ερωτημα που με βασανιζε. Το χω κανει πολλες φορες στο παρελθον. Να εχω εναν παικτη που να παιζει μονο ενα στυλ παιχνιδιου, να στηνω ολη την ομαδα πανω του και να πηγαινουμε τρενο.
- Τι λες να κανουμε με τον Καρολ?
- Α ειναι ο αγαπημενος παικτης των οπαδων, και μαλιστα, ναι ναι, δενει κουτι στο συστημα που διαλεξες αφεντικο
- μμμννναιι... (κοιταξα μια αναφορα με τα στατιστικα του Καρολ που ειχα μπροστα μου)
- ..ναι βεβαια παιζει με πλατη στο τερμα, ειναι δυνατος, ψηλος, οτι πρεπει για να γεμιζει η περιοχη μας..
- ρε μεγαλε, δες ομως. Σε ολη του την καριερα εχει βαλει 62 γκολ σε 216 ματς...Τραγικος απλα.
- ... (παυση)
<<γ@μα το θα τον διωξω>>
- διωξ'τον μαζι με τους υπολοιπους. Δεν εχει νοημα να του δινουμε και, ωπα μισο λεπτο... Ρε αρχοντα! 80 χιλιαρικα τη βδομαδα τον πληρωνουμε??? ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ??
- ...
- Να φυγει, να παει αλλου! Ξυπνατε! Υπαρχουν παικτες εκει εξω που ΟΝΤΩΣ ειναι επιθετικοι και βαζουν γκολ




1/9/15 - Upton Park, London


-TRANSFER DEADLINE DAY-
Οι περισσοτεροι βλεπουν την ειδικη εκπομπη του SkySports εκεινη τη μερα. Αλλοι λιωνουν σε site στο νετι, και αρκετοι απλα παρακολουθουν το φεισμπουκ για να μαθουν για τις μεταγραφες της τελευταιας ωρας στο νησι.
Οχι εγω ομως.

Απο τοτε που ανελαβα ειχα διωξει τους Whelan,Wilson,Adrian,Maiga,Gago,Raul Fernandez και εναν νεοπα τον Kamau βγαζοντας περιπου 16μυρια. Ενω ειχα φερει Boyata,Carrick,De Jong και Schmeichel δινοντας 6m. Λεφτα υπηρχαν και εψαχνα παικτες σαν τρελος. Ενω τον Καρολ δεν ψηθηκε να τον παρει κανεις ακομα...


(Χτυπαει το τηλεφωνο)
- μμναι
- ναι αφεντικο απο τα γραφεια της Φουλαμ παιρνουν
(Η γραμματεας μου η Αντζι)
- ευχαριστω Αντζι, συνδεσε με <<Σε σκισω..>>
- καλημερα κυριε Μπαλτζη, ενδιαφερομαστε για εναν παικτη σας τον Μακέι
- ποσο?
- 3
- done
- bye

<<παει αλλο ενα ταγαρι...>>


Νωριτερα το ιδιο πρωι ειχε δεχτει προταση μας η Στουτγαρδη για ενα Τζαπανι τον Ινουι και περιμεναμε να υπογραψει το συμβολαιο που του στειλαμε.

(Τηλεφωνο)
- ναι
- αφεντικο ηρθε ο κυριος Σπερονι
- να περασει



Τα βρηκαμε και τα κανονισαμε και με τον Σπερονι για δευτερο τερματοφυλακα. Τον εμπιστευομουν ειναι η αληθεια απο την καριερα του στην Παλας. Και μιας και ηταν ελευθερος μου φανηκε πολυ καλη λυση για μπακαπ του Σμάιχελ. Και φτηνη προφανως. 8)


(Τηλεφωνο)
- ελα
- ο ατζεντης του κυριου Ινουι στο τηλ
- δωστον
- hello hello, goodmorning
- ναι ναι χάι, τι εγινε τελικα?
- με μεγαλη μου χαρα σας αναφερω οτι ο πελατης μου υπεγραψε το συμβολαιο που του ειχατε..
Αφησα το ακουστικο στο τραπεζι. Αυτος ο ηλιθιος δεν σταματουσε να μιλαει. ΠΟΤΕ! Στα @ρχιδια μου ομως αφου υπεγραψε ο Ινουι. Αστον να μιλαει.
Καλο παικτακι που λες ο Ινουι, γρηγορος, ντριπλαδορος φυσικα θα εφερνε και εσοδα απο τα Τζαπανια που θα αγοραζαν φανελες του. Το μονο ερωτημα ειναι αν θα πιασει..





2 ωρες μειναν για να κλεισει η μεταγραφικη περιοδος και εγω ακομα ειμουν παγιδευμενος με τη κουραδομηχανη τον Καρολ. Ειχα ηδη καταληξει στον επιθετικο που θα εφερνα. Τον ειχα δουλεψει απειρες σεζον σε ενα Φιφα και τον ηξερα παρα πολυ καλα. Ασχετα αν δεν επαιξε ποτε στην καριερα του (95 συμμετοχες και 19 γκολ μολις στα 24 του). Εγω τον εκτιμουσα γι`αυτο που ηξερα οτι μπορει να γινει.
<<Πφφφφ γαμωω, το ξερα οτι ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΠΟΤΕ! Δεν υπαρχουν βλακενς πλεον και θελω τοσο πολυ να φερω τον Ολ..>>
(Μπαινει μεσα τρεχοντας ο Μπλακ)
- α-α...ααφεντικο-ο φουυ, αφεντικο βρηκα ακρες με την Χαλ για τον Καρολ
Πεταγομαι ορθιος
- Τι ειπες τωρα
- σε 5 λεπτα θα ειναι εδω

τηλεφωνο
- ...
- αφεντικο ηρθαν εκπροσωποι της Χαλ να
- ΝΑΙ!


Με τα πολλα καταφερα, οχι περιμενε, ΚΑΤΑΦΕΡΑ να τον διωξω. Ναι αυτη η σαπια φαλαινα θα στοιχειωνει αλλουνου τα αποδυτηρια πλεον.
Αλλα δεν ειχα χρονο.
Βασικα δεν ειχα ΚΑΘΟΛΟΥ χρονο.
Ηταν 11 το βραδυ. Μια ωρα απομενε και επρεπε να βιαστω.
- Αντζι παρε μου τηλεφωνο την Μπενφικα. ΤΩΡΑ
- Μαλιστα μισο
- αργεις
- τωρα τωρ
- αργεις πολυ!

(χτυπαει...)
- Si el
- Yes hi i'm Socrates Baltzis, manager of West Ham and i want to talk to Mr. Jesus about one of his players








8/9/15 - Parc des Princes, France



Ειχε περασει μια βδομαδα αλλα ακομα δεν μπορουσα να πιστεψω πως μπορεσα και πουλησα την τελευταια στιγμη τον Καρολ για να φερω τον αγαπημενο μου Ολιβέιρα. Ηταν μια οαση στον εφιαλτη που μολις ειχαμε ζησει και δεν ελεγε να τελειωσει. Εκεινη η μερα ηταν η πρωτη μερα που πραγματικα χαρηκα γιατι πιστευα επιτελους οτι μπορουσαμε να ανταγωνιστουμε ακομα και τις πιο δυνατες ομαδες του πρωταθληματος.
Πλεον η ομαδα ηταν ετοιμη. Υπηρχαν παλι παικτες που επρεπε να φυγουν αλλα σε ενα μεγαλο βαθμο γιναν οι αλλαγες που ηθελα. Το μονο που εμενε ηταν να στρωσει η ομαδα και να μαθουν οι παικτες να συνεργαζονται.
Η προετοιμασια της ομαδας ηταν μετρια γιατι και αργησε να συμπληρωθει το ροστερ αλλα και γιατι οι τακτικες και οι φιλοσοφιες μου ηθελαν καιρο για να αφομιωθουν.
<<Θελει χρονο...>> σκεφτηκα...
Spoiler: show
Image



Ειχα χαθει στις σκεψεις μου γιατι πλεον το ματς που παρακολουθουσα δεν ειχε και πολυ νοημα. Η Ελλαδα εχανε ηδη 4-0 απο τη Γαλλια και το ματς ηταν στο 85'. Ειχα βαλει οτι βυσμα ειχα και δεν ειχα για να με χωσουν σα σχολιαστη της ελληνικης τηλεορασης αποκλειστικα για εκεινο το παιχνιδι, αλλα ειχε χασει το νοημα του και εγω απλα σκεφτομουν οσα ειχα περασει αυτους του 2 μηνες.
Η αληθεια ηταν οτι δεν θα πηγαινα ποτε να σχολιασω ματς της εθνικης. Ειδικα φιλικο. Ολο αυτο ηταν απλα το πρωτο μερος ενος καλοσχεδιασμενου σχεδιου για να προσεγγισω μια μεγαλη μορφη του ποδοσφαιρου που θαυμαζα. Ειχε βγει στη συνταξη λιγες βδομαδες πριν αναλαβω την Γουεστ Χαμ και πλεον ηταν σχολιαστης της γαλλικης τηλεορασης.
Εψαχνα λυσεις και ιδεες για να ανασυγκροτησω την εικονα της ομαδας και ηταν ο μονος ανθρωπος που μπορουσε να με βοηθησει. Ετσι πιστευα τουλαχιστον.





Γιατι δεν ξερω αν το προσεξες αλλα ακομα δεν αναφερθηκα στην περιοδο 17-30 Αυγουστου που δωσαμε 3 ματς πρωταθληματος και 2 για το Γιουροπα...








Του μπι κοντινιουντ... (To be continued) (:




EDIT: Η ομαδα
Spoiler: show
Τερματοφυλακες
Kasper Schmeichel
Julian Speroni
Jussi Jääskeläinen

Αμυντικοι
Aaron Creswell
Joey O'Brien
Ryan Brayford
Lee Wallace
Cheikhou Kouyate
James Tomkins
Kolo Toure
Dedryck Boyata

Μεσοι
Kevin Nolan
Mark Noble
Morgan Amalfitano
Nigel de Jong
Michael Carrick
Jack Cork
Matt Jarvis
Stuart Downing
Enner Valencia
Ravel Morrison
Takashi Inui

Επιθετικοι
Mauro Zarate
Nelson Oliveira


Οι μεταγραφες
Spoiler: show
Image
Last edited by SpeCtrouM on Fri May 27, 2016 2:46 pm, edited 2 times in total.
Image
User avatar
SpeCtrouM
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Sep 04, 2010 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
facebook προφίλ: SpeCtrouM
Location: Σαλονικα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


[Σε αυτο το επεισοδιο θα δουμε καποια ματς πρωταθληματος, Europa League καθως και μια απροσμενη συνεργασια να αναπτυσσεται]





8/9/15 - Parc des Princes, France




Περιμενα υπομονετικα σε μια γωνια να τελειωσει μια συνεντευξη που εδινε για το ματς.
Ενοιωθα σαν τον πιιτσιρικα που πριν απο 12 χρονια περιμενα στην ουρα εξω απο την μπουτικ του Ηρακλη για να παρω αυτογραφο απο τον Επαλε. Μονο ενθουσιασμο. Και πως να μην νοιωθεις ετσι οταν εισαι ετοιμος να μιλησεις face-to-face με ενα ζωντανο θρυλο. Εναν ανθρωπο που θαυμαζα και λατρευα οσο λιγους.
Καθως περιμενα ομως εβαζα σε ταξη τις σκεψεις μου. Ειχαμε να συζητησουμε πολλα και δεν ηξερα πως να αρχισω.
Το σιγουρο ειναι οτι παρακολουθουσε Πρεμιερ και ειχε πληρη εικονα...








Τι ειχε γινει θα αναρωτιεσαι και εφτασα να βρισκομαι σ'αυτην την κατασταση...






Μετα και την νικη μας επι της Σεντ Γκαλεν κληρωθηκαμε στα Πλει Οφ για τους ομιλους του Γιουροπα Λιγκ με την Νορντζελαντ. Με το προγραμμα να επιβαρυνεται ακομα περισσοτερο
Image




Προσπαθησαμε να προσεγγισουμε τα ματς πρωταθληματος με πρωτο στοχο να μην δεχθουμε πολλα γκολ και δευτερο στοχο το Χ. Δυστυχως εκεινη την περιοδο δεν ειχαμε διαθεσιμους τους Σπερονι, Ινουι και Ολιβειρα που ειχαν ερθει για να ανεβασουν επιπεδο την ομαδα και να την ενισχυσουν ακομα περισσοτερο. Στα ματς με την Νορντζελαντ η προκριση ηταν μονοδρομος αφου παιζαμε με σαφως κατωτερο αντιπαλο και η αποτυχια ηταν απαγορευτικη.




Ο απολογισμος μας ηταν εξαιρετικος... -titanikos

Image


5 γκολ υπερ και 13 κατα σε μολις 5 ματς με 1 νικη, 1 ισοπαλια και 3 ηττες.








*Off-topic
δυστυχως το παιχνιδι δεν εμφανιζει match reports για τα ματς που εγιναν το 1ο μισο της 1η χρονιας επειδη in-game ειμαι αρκετα μπροστα και δεν ειχα βγαλει SS τοτε.*











The moment of truth! Καθως διναμε τα χερια ενα πραγμα σκεφτομουν. <<Μ@λακα, σφιγκεις το χερι του Αρσεν Βενγκερ!>>

- Κυριε Βενγκερ...τιμη μου.
- Χεχ χαιρομαι που σε γνωριζω απο κοντα Σωκρατη.
- Κατ'αρχην θελω να σας πω οτι λυπαμαι πολυ που δεν προλαβαμε να αναμετρηθουμε στο γηπεδο. Ο κοσμος του ποδοσφαιρου και ειδικα η BPL ειναι πολυ πιο φτωχη τωρα που λειπετε.
- Ευχαριστω για τα καλα λογια. Θελεις να παμε να μιλησουμε καπου αλλου ομως? Εδω υπαρχει πολυς κοσμος που ακουει και πιστευω οτι θελεις να μιλησουμε για περισσοτερα πραγματα εκτος απο την καριερα μου και, φυσικα, το σημερινο ματς.


Δεν περιμενα τετοια αντιδραση να σου πω. Κατι ηξερε ο Αλσατος...

- Ναι φυσικα κυριε Βενγκερ, εννοειται. Που θ
- Σε μιση ωρα στο Majestic Hotel, νομιζω εκει μενεις σωστα?
- ..ννναι
- Θα περιμενω εξω απο το δωματιο σου. Τα λεμε εκει.



30 λεπτα αργοτερα ειχα φτασει στο ξενοδοχειο και πηγαινα προς το δωματιο μου. Ο Βενγκερ ηταν οντως εκει και περιμενε. Να σου πω την αληθεια ετσι οπως εξελιχθηκε η πρωτη μου συναντηση με τον Βενγκερ, νομιζα οτι με τρολλαρε γιατι απλα δεεν περιμενα να κανονισουμε δευτερη συναντηση τοσο ευκολα.


- Καλως τον
- Δεν πιστευω να περιμενετε ωρα?

Μπαινουμε μεσα και καθομαστε εξω στην απιστευτη βεραντα με τζακουζια και πισινες. Χλιδες σε λεω. (Να ναι καλα η ΕΡΤ που πληρωνε το δωματιο)
Spoiler: show
Image

- Λοιπον Σωκρατη σ'ακουω.
- Κοιταξτε κυριε Βενγκερ ξερ
- Κατ'αρχην κοψε τον πληθυντικο. Αν μου ξαναμιλησεις στον πληθυντικο θα σηκωθω να φυγω μα τον Ανρι.
- Εγινε...Αρσεν! Λοιπον, πφφφφ, χαχαχ δεν ξερω πως να αρχισω..
- Ασε με να σε βοηθησω. Εισαι εντελεως καινουργιος στο χωρο της προπονητικης, σε επελεξε μια ομαδα με ιστορια αλλα μετριο επιπεδο ποιοτητας και εγκαταστασεων, εσυ παρ'ολα αυτα εισαι εξαιρετικα φιλοδοξος και αποφασισμενος να οδηγησεις την ομαδα σε επιτυχιες. Ξερω οτι εισαι Αrsenal fan και βλεπω οτι προσπαθεις να εφαρμοσεις ενα μεγαλο μερος απο τις τακτικες που χρησιμοποιουσα εγω πριν αποσυρθω. Ομως στα πρωτα ματς του πρωταθληματος επιασες πατο. Στο Γιουροπα περασες με τα ζορια στους ομιλους και φοβασαι πλεον οτι μπορει στη θεωρια να ακουγονταν ολα ομορφα κ ωραια ομως στην πραγματικοτητα δεν πιανουν και οτι αν συνεχισεις ετσι θα σε διωξουν. Τα λεω καλα?
- Βασικα τα λες ΑΚΡΙΒΩΣ οπως ειναι. Πως τα ξερεις ολα αυτα?
- Arsene knows..
- Τον Ζιρου ομως δεν ηξερες να τον διωξεις και να φερεις Μπενζεμαρο!
- Σε ενδιαφερει πολυ ο Ζιρου τωρα ας πουμε κ ο Μπενζεμα!
- Απλα λεω...με Οζιλ-Σαντσεζ-Μπενζεμα παιρναμε και ΤσουΛου
- Προχωρα
- Καλα καλα. Another time! Περαν απο αυτα που ειπες. Που ισχυουν οπως ειπα. Με προβλιματιζει απιστευτα το γεγονος οτι εχω φερει καλους, εμπειρους παικτες που καποιοι απο αυτους εχουν κανει και μεγαλη καριερα, οπως ο Καρικ και ο Ντε Γιονγκ, και ενω δουλευουμε πολυ προσεκτικα στημενα συστηματα, αυτοι απλα καταρρεουν και παρατανε τα παιχνιδια.
- Πρεπει να δουλεψεις παρα πολυ στην προπονηση. Οι προπονητες που εχεις ειναι καλοι? Οι εγκαταστασεις?
- Εεε νταξ...καλοι ειναι...λογικα. Δεν τους ξερω βασικα...λιγο φατσικα, ενα καλημερα δηλαδη λεμε, καταλαβες. Δεν ασχοληθηκα με το προσωπικο βασικα....ακομα.. Οι εγκαταστασεις ειναι μια χαρα παντως. Δηλαδη δεν ειναι και γαματες.
- Νναι...πρεπει να κατσεις να ασχοληθεις με ΟΛΑ αυτα. Να ασχοληθεις με τον συλλογο και οχι μονο με την ομαδα.
- Αυτο θελω να κανω αλλα δεν ειναι πολυ νωρις ακομα?
- Παντα ειναι νωρις μεχρι να ειναι αργα...
- Μιλας με γριφους γεροντα.
- Κοιτα εισαι σε καλο δρομο αλλα θες δουλεια. Πρωτα εσυ ωστε να μπορεσεις να μεταδωσεις τις ιδεες και τις φιλοδοξιες σου στον συλλογο. Ξερω να αναγνωριζω ταλεντα μικρε, και εσυ μπορει να μην το ξερεις αλλα εισαι. Αυτος ειναι και ο λογος που θελω να σε βοηθησω. Αλλα δεν πρεπει να μαθει κανενας τι κανουμε. Ολες οι συναντησεις μας θα ειναι κρυφες και δεν θα αναφερεις προς τα εξω οτι με ξερεις. Καταλαβες μικρε?
- Ναι μπαμπα.
- Σοβαρεψου
- Μονο αν μου πεις γιατι δεν εδιωχνες τους ΦλαμινοΑρτετα τοσο καιρο!
- Απιστευτος..





Μιλουσαμε για ωρες.
Για τακτικες, προπονησεις, παικτες, προσωπικο, την Αρσεναλ, τα παντα! Με βοηθησε πολυ να δω τις τεραστιες προοπτικες του συλλογου και οχι απλα της ομαδας και συμφωνησαμε να συνεργαστουμε εντελως off the record για να μην βγει τιποτα προς τα εξω.
Εγω τον εβλεπα σαν μεντορα κ αυτος σαν ενα ακομα ταλεντο που θα αναδεικνυε.





Υστερα απο την συναντηση μου με τον Le Professeur που με βοηθησε απιστευτα, εγινε και η κληρωση για τους ομιλους του Γιουροπα οπου κληρωθηκαμε με Στουτγαρδη, Ρουμπιν Καζαν και Γιαμπλονετς.




Μπακ του ριαλιτυ ομως αφου το πρωταθλημα ξαναξεκινουσε σε λιγες μερες υστερα απο την συντομη διακοπη.

Image


Ο Σεπτεμβρης και ο Οκτωβρης κυλησαν εξαιρετικα αφου επιτελους οσα προσπαθουσα να περασω στην ομαδα επιαναν τοπο. Βοηθησε βεβαια και το ευκολο προγραμμα..


Ο Νοεμβρης ηταν σαφως πιο δυσκολος, ειδικα στο πρωταθλημα, αλλα το σημαντικο ηταν οτι πλεον ειχαμε προκρηθει στην επομενη φαση του Γιουροπα Λιγκ εχοντας 5/5 και εχοντας τελευταια αγωνιστκη την Στουτγαρδη στην εδρα μας. Ματς που θα εκρινε την κορυφη αφου οι Γερμανοι ειχαν 4/5 με μοναδικη ηττα απο εμας.

Image


Αν και ειχαμε 0/3 τον Νοεμβρη στο πρωταθλημα, καναμε σιγα σιγα την εισοδο μας στην 10αδα...Τα δυσκολα ομως ηταν μπροστα μας αφου ερχοταν ο χειμωνας της Αγγλιας των συνεχομενων ματς και εκει επρεπε να αποδειξουμε την αξια μας.










Image






Του μπι κοντινιουντ... (To be continued) (:






ΕΔΙΤ: Θα εχει και σκρινσοτ απο δω και περα. Στει τουντ
Last edited by SpeCtrouM on Fri May 27, 2016 3:19 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
SpeCtrouM
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Sep 04, 2010 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
facebook προφίλ: SpeCtrouM
Location: Σαλονικα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


[Σε αυτο το επεισοδιο θα δουμε μια μινι αναλυση της ομαδας, τα ματς του Δεκεμβρη, καποια του Γεναρη και λιγο απο μεταγραφες]








1/1/16 - London (Πρωτοχρονια)






Καθομασταν με τον Αρσεν στο σπιτι μου και καυλαντιζαμε κατι κοκτειλ που ηξερε να φτιαχνει. Ισα ισα να μπουμε στο κλιμα της Πρωτοχρονιας μερα μεσημερι.
Παρτι και κλαμπινγκ και γιορτες δεν υπηρχαν γιατι απλα δεν προλαβαιναμε να γιορτασουμε.



2 μερες πριν ειχαμε παιξει με την Λιβερπουλ για το πρωταθλημα και αυριο παιζαμε με την Χαρτλπουλ για το κυπελλο.




Αλλα το πιο σημαντικο.



Ξεκινησε η περιοδος των μεταγραφων.




Ακομα πιο σημαντικο.



Μπορουσαμε πλεον να προσφερουμε ελευθερα συμβολαιο σε παικτες που εμεναν ελευθεροι σε 6 μηνες.




Αυτο ακριβως καναμε με τον Βενγκερ λοιπον. Εξεταζαμε παικτες που μπορουσαμε να κλεισουμε τζαμπα για το καλοκαιρι.




Υπηρχαν πολλες περιπτωσεις και χρειαζομουν ενισχυση κυριολεκτικα παντου. Καθως λοιπον μιλουσε ο Αρσεν με τις επαφες του στη Γαλλια για καποιους παικτες, σκεφτομουν τα αποτελεσματα που φεραμε τον τελευταιο μηνα και εκανα ενα μινι απολογισμο του πρωτου μου εξαμηνου.











Υστερα απο τις ηττες λοιπον, απο τις Εβερτον,Γιουναιτεντ και Αρσεναλ επανηλθαμε στις νικες στα ματς με Μπλακπουλ και Σαουθαμπτον. Επισης δωσαμε και το τελευταιο ματς για τους ομιλους του Γιουροπα Λιγκ με την Στουτγαρδη φερνοντας 1-1 δινοντας μας την προκριση ως πρωτοι στον ομιλο. Η Στουτγαρδη τερματισε 2η.


Image












Μετα και το παιχνιδι με την Στουτγαρδη ετοιμαζομασταν εντατικα για τον προημιτελικο κυπελλου Capital One με την Σιτυ μεσα στο Μπολεϊν. Δυσκολο ματς και προσωπικα το κυπελλο δεν ηταν στοχος.






Με μεγαλο απων τον Κρεσγουελ, επελεξα να βαλω τους φορμαρισμενους Κορκ και Ινουι στη θεση των Ντε Γιονγκ και Μορισον αντιστοιχα με τις αρχικες ενδεκαδες να ειναι οι εξης
Spoiler: show
Image






Το τελικο αποτελεσμα αδικει την Σιτυ αφου κυριαρχησε ενω εμεις αν και ειχαμε αρκετα σουτ, ηταν ολα εκτος εστιας με συνολικη εικονα τουλαχιστον τραγικη...
Spoiler: show
Image






Καπου εκει ξεκινησε και ο γολγοθας των 3 ημερων αφου παιζαμε ανα 3 μερες ματς...







Επομενη αγωνιστικη με την Στοουκ για το πρωταθλημα μεσα στο φλεγομενο Μπριτανια.
Θελαμε τη νικη παση θυσια για να μεινουμε σε τροχια δεκαδας.





Απο την αρχικη ενδεκαδα αφησα εκτος τον Ολιβειρα και τον Νομπλ γιατι ηταν κουρασμενοι και επανεφερα τον Σπερονι που ηταν πιο σταθερος απο τον Σμαιχελ.
Οι αρχικες ενδεκαδες
Spoiler: show
Image





Δυσκολευτηκαμε παρα πολυ σε μια πολυ δυσκολη εδρα αλλα με λιγη τυχη και οδηγο τον Ζαρατε και την αμυνα μας μπορεσαμε και πηραμε το πολυτιμο τριποντο
Spoiler: show
Image






3 μερες μετα παιζαμε στο Χοθορνς με την Γουεστ Μπρομ. Η κουραση μεγαλη και με λιγο ροτεισον κατεβασαμε τους εξης
Spoiler: show
Image





Επκρατησαμε ευκολα με τον Αμαλφιτανο να βγαινει MVP εχοντας 2 ασιστ.
Spoiler: show
Image






Δεν προλαβαμε να παρουμε ανασα και διναμε το τριτο συνεχομενο ματς εκτος εδρας σε διαστημα 3 ημερων, αυτη τη φορα στο Σταμφορντ Μπριτζ απεναντι στην πρωτοπορο Τσελσι.
Χωρις τον τεραστιο Νομπλ που ειχε τραυματισει με την Μπρομ οι αρχικες 11.
Spoiler: show
Image






Με τεραστια συλλογικη εμφανιση καταφεραμε και μπλοκαραμε την Τσελσι παιρνοντας τον τεραστιο ποντο αλλα με τεραστιο κοστος τον τραυματισμο του Ζαρατε...
Spoiler: show
Image






Επομενη σταση στις εξορμισεις μας στα γηπεδα της Αγγλιας ηταν το Ανφιλντ. Τεταρτο συνεχομενο εκτος εδρας ματς, με Κρεσγουελ,Νομπλ και Ζαρατε εκτος λογω τραυματισμου και την ομαδα καταπονημενη και πολυ αποδυναμωμενη προσπαθησαμε για το καλυτερο.
Spoiler: show
Image





Κακη εικονα της ομαδας οι απουσιες των βασικων μας παικτων επαιξε τεραστιο ρολο.
Spoiler: show
Image









Στην αρχη της σεζον λοιπον και πανω στο συστημα που διαλεξα, ειχα στο μυαλο μου τη βασικη ενδεκαδα να ειναι καπως ετσι

Image



Φυσικα αναλογα με την αποδοση του καθε παικτη ειχα προνοησει να εχω καποιον μπακαπ που να μπορει να τον αντικαταστησει επαξια.
Κατι Τουρε,Νολαν,Νταουνινγκ,Βαλενσια και Γουαλας δεν τους υπολογιζα γιατι εκτος οτι σερνονταν οποτε τους εβαζα σε κατι κλαιν μαιν ματς κυπελλου και Γιουροπα, ηταν και παρταλια by default.


Anyway.. Αυτο που δεν μπορεσα να φανταστω ειναι οτι θα ειχα τρομερο προβλημα με τα εξτρεμ. Γιατι ναι μεν ειχα συνολο 7 (!) παικτες που επαιζαν εκει αλλα αν εξαιρεσεις τον Ζαρατε που ηταν βασικος στα αριστερα σαν Inside Forward και τον Μορισον βασικο στο κεντρο σαν box-to-box, απο τους υπολοιπους 5 δεν επαιζε ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΤΕ ανω του μετριου. Το οποιο μου δημιουργησε τεραστιο προβλημα γιατι αντε πες ο Νταουνινγκ ειναι παλτο μην τον υπολογιζεις,οι αλλοι ομως? Ο Ινουι περασε και δεν ακουμπησε, ο Τζαρβις αδιαφορος, ο Αμαλφιτανο λιγα πραγματα και ο Βαλενσια σε εκανε να θες να βγαλεις τα ματια σου για να μην βασανιζεσαι αλλο απο αυτα που εβλεπες.


Επισης ο Σμαιχελ απογοητευσε παρα πολυ γιατι δεν ηταν καθολου σταθερος και ετρωγε συνεχεια χαλβατζιδικα γκολ. Σε αντιθεση με τον Σπερονι που ολως περιεργως ηταν πολυ καλυτερος.


Δοκιμασα σε καποια παιχνιδια να βαλω Μορισον δεξια και Καρικ/Αμαλφιτανο σαν box-to-box και ειδα τρομερη διαφορα. Αλλα και παλι οι 5 λεγαμενοι ηταν ακαταλληλοι ακομα και για αλλαγες, οποτε εψαχνα απεγνωσμενα να δωσω καποιον απ'αυτους μπας και φερω καποιον σοβαρο παικτη...


Λεφτα για μεταγραφες δεν υπηρχαν και επρεπε να περιμενω να φυγει καποιος για να μασω κανα φραγκο για μεταγραφες. Ειχαμε κατι ψιλα για μισθους αλλα ελευθεροι παικτες του επιπεδου που ηθελα δεν υπηρχαν και επρεπε να βρω αλλιως λυση.


Επισης ανεβασα και απο τη μικρη ομαδα τον πολλα υποσχομενο αριστερο μπακ, Oscar Borg αφου τον Wallace δεν τον υπολογιζα και ψαχνομουν να τον στειλω...







- ...εεΕ
- ...
- μ'ακους?
- μμμ
- ξυπναα
- ε μμ εε τι εγινε
- καπου ταξιδευες
- ε ε εκανες εκεινα τα κοκταιλ και με επιασαν τι να σε κανω
- ωραια συνελθε λιγο γιατι εχουμε δουλεια και πρεπει να προλαβουμε
- ναι ναι ακουω
- δεν ακους γιατι μιλαω εδω και ωρα
- ελα νταξ ακουω τωρα
- λοιπον μιλησα με ενα φιλο μπατζανακη κουμπαρου αδερφου γνωστου στη Γαλλια και εμαθα για ενα πουλεν της Σεντ Ετιεν που ενδιαφερεται να ερθει στην ομαδα. Το συμβολαιο του ληγει τον Ιουνιο, παιζει σεντερφορι και δεξι εξτρεμ και εχει καμια δεκαρια γκολακια ηδη.
- ποιος
- κατσε εχει κ αλλο, το καλυτερο που λες ειναι οτι ειναι 18 χρονων!
- οχι οχι οχι
- τι οχι
- δεν θελω να γεμισω Γαλλακια πως το λενε
- μα δεν εχεις ΚΑΝΕΝΑΝ
- εχω τον Αμαλφιτανο!
- ...
- ..ειναι Γαλλος
- @ρχιδια ειναι, ξαναλεω δεν εχεις ΚΑΝΕΝΑΝ! Αλλα οπως και να το δεις ο τυπος αξιζει
- μμμμμκαλα
- ωραια παιρνω τηλεφωνο να κανονισουμε



10 λεπτα αργοτερα ειχαμε κλεισει τον Alain Leroy της Saint Etienne. Πολλα υποσχομενος και συμφωνα με αναφορες των σκαουτερ και του Αρσεν φυσικα, ειναι μεγαλο ταλεντο.



- τον Στεφανακο πως τον κοβεις?
- εχει ταλεντο
- ναι προφανως αλλα αντεχει Πρεμιερ Λιγκ λες?
- τι να σου πω, δεν υπαρχει και τιποτα καλυτερο βασικα
- παιρνω



τουττουτουτου
- ja (ολλανδικα)
- γεια σου Στεφανε (ελληνικα)
- wat?
- εερμ Hi Stefanο
- hi?
- τι κανεις πασα μου? ο μανατζαρεος της Γουεστ Χαμ ειμαι
- αα γεια σας τικανετεολακαλα
- Στεφανε αγορι μου σε θελω στην ομαδα
- εε
- εχω μεγαλα σχεδια για σενα
- ε
- σε βλεπω βασικο μαζι με Κογιατε και πορωνομαι
- ε ναι βεβαια για ποτε μιλαμε?
- καλοκαιρακι, σε ψηνει?
- ναι ναι θελω πολυ να παιξω στην Πρεμιερ
- με νοιαζει να θες να παιξεις στη Γουεστ Χαμ οχι στην Πρεμιερ...
- οχι μ'αρεσει η ομαδα πολυ, ναι μ'αρεσει η Γουεστ Χαμ
- ωραια μεσα στην ωρα θα μιλησω με τον ατζεντη σου για συμβολαιο
- τελεια


Κλεισαμε και Stefano Denswil απο τον Ajax. 8)



- ωραια γαματα κλεισαμε 2 ωραιους παικτες και ειδικα ο Ντενσβιλ χρειαζοταν πολυ
- ναι ναι, σου εχω λουκουμακι με Μανταντα. Αρνειται να ανανεωσει με Μαρσειγ.
- πωωωω αυτα ειναι, δεν τον μπορω τον Σμαιχελ ολο μαλακιζεται
- αλλα ξες θα θελει ενα καρο λεφτα
- μισο

παιρνω τον Ερικ
- ελα μαν
- χαι μπος
- για δες λιγο τι υπολοιπο σε ντολαρς εχουμε
- εε ενα 20ρικο μας βγαινει, το πολυ 30
- πω
- ενταξει ακομα πρωτη μερα ειναι αφεντικο μη σκας, ολο και καποιος θα φυγει
- ποτέ ομως
- ακου με
- κλεινω



- εχουμε προμπλεμ
- λεφτα?
- ουτε ιχνος, δεν παιζει ο Μανταντα γαμω
- καλα ας περιμενουμε μερικες μερες μπας και φυγει κανα coat και βλεπουμε
- τι να φυγει?
- coat δεν τους λες συνεχεια?
- Τι coat μωρε?
- Ετσι δεν τους λες ΟΛΟΥΣ?
- Α παλτο λες! χαχαχαχαχα ναι δεν σημαινει coat ομως. Αστο μην πετας τετοια αφου δεν το χεις
- conneries...
- γαμω τα γαλλικα σου








*[off topic: new year, new display]*








2/1/16 - FA Cup 3rd Round

Image





Μας επαιρνε το rotation με την Χαρτλπουλ για το FA Cup μπας και ξεκουραστουν οι βασικοι
Spoiler: show
Image






Απαραδεκτοι οι παικτες τα ακουσαν μετα το ματς
Spoiler: show
Image


- Ξερω οτι παιζουμε καθε 3 γ@μημενες μερες αλλα πατε και ξεφτιλιζεστε μονοι σας! Παιζετε καλυτερα και πατε και τρωτε αστεια γκολ.
- Ναι μποσι εκει ντικιο
(Ινουι)
- Εσυ ΕΣΥ ειδικα πες μου πως γινεται να οργωνεις μεσα στο γηπεδο και να μην μπορεις να βαλεις δευτερο γκολ. Δηλαδη τι αλλο να κανω?
- Ε νεν εχω γκολ καλα
- Μαγκες σοβαρευτειτε γιατι δεν το χω σε τιποτα να αρχισω να διωχνω κοσμο. Τωρα πρεπει να παιξουμε και ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟ. Καταλαβες Τομκινς αγορι μου?
- Ειμαστε αδικαιολογητοι
- Προφανως! Λοιπον. Εχουμε τωρα 5 συνεχομενα στο Μπολεϊν, κανονιστε να γινετε παλι ρεζιλι και να εχουμε αλλα











6/1/16 - 19η Αγωνιστικη BPL


Image






Με τον Κρεσγουελ και τον Νομπλ να επιστρεφουν υστερα απο καιρο παιζαμε με την ουραγο Φουλαμ.
Spoiler: show
Image







Δυσκολευτηκαμε πολυ να βαλουμε γκολ αν και καναμε παρα πολλες ευκαιριες. Η Φουλαμ δεν κατεβηκε ποτε.
Spoiler: show
Image







10/1/16 - 20η Αγωνιστικη BPL

Image






Με πληρη ενδεκαδα υστερα απο πολυ καιρο υποδεχτηκαμε την Σιτυ με σκοπο να παρουμε εκδικηση για τις 2 ηττες που καναμε εναντιων της φετος. Επισης με νικη την προσπερνουσαμε στην 6η θεση.
Spoiler: show
Image







Τεραστια εμφανιση της αμυνας και ειδικα του Σπερονι που βγηκε MVP. Πολυ μεγαλο τριποντο καθως μας κρατουσε σε τροχια Ευρωπης αφου πλεον ειμασταν 6οι!
Spoiler: show
Image







13/1/16 - FA Cup 3rd Round Replay

Image






Παλι rotation γιατι οπως και να ειχε ηθελα ξεκουραστους παικτες για το πρωταθλημα.
Spoiler: show
Image







Πολυ ευκολα πηραμε τη νικη χαρη στον Τομκινς αν και αξιζαμε πολυ περισσοτερα γκολ.
Spoiler: show
Image









16/1/16 - 21η Αγωνιστικη BPL

Image






Μονοδρομος η νικη για να συνεχισουμε το σερι μας και να παραμεινουμε σε τροχια Ευρωπης.
Spoiler: show
Image






Με τον τεραστιο Ολιβειρα καταφεραμε μια απιστευτη ανατροπη στο 89' και πηραμε το πολυτιμο τριποντο!
Spoiler: show
Image









Του μπι κοντινιουντ... (To be continued) (:
Last edited by SpeCtrouM on Fri May 27, 2016 3:58 pm, edited 2 times in total.
Image
User avatar
SpeCtrouM
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Sep 04, 2010 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
facebook προφίλ: SpeCtrouM
Location: Σαλονικα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


[Σε αυτο το επεισοδιο θα δουμε το τελος της μεταγραφικης περιοδου του Γεναρη και ματς μεχρι και τον Μαρτιο]










16/1/15 - Upton Park, London



Ειχαν περασει μολις λιγες ωρες απο το φοβερο παιχνιδι με την Νιουκαστλ και ενω με τους πανηγυρισμους χαρας προστεθηκε και η πωληση του Wallace στην Γουιγκαν για 500χιλιαρικα η μερα δεν ελεγε να τελειωσει θετικα..



Τηλεφωνο
- ναι?
- εχω ασχημα νεα
- ωχ
- θυμασαι που τραυματιστηκε ο Ινουι με την Χαρτλπουλ?
- πφφ ναι
- τελικα επαθε θλαση στο δικεφαλο, λενε για 3 μηνες εκτος
- πωωΩΩΩ
- ξερω
- αμαν πια! ειχαμε που ειχαμε προβλημα με τα εξτρεμ, τραυματιζεται κ αυτος τωρα..
- λογικα χανει την υπολοιπη σεζον
- ναι ασε μας γ@μησε, χανει και το παιχνιδι με τη Νις για το Γιουροπα γ@μω... anyway ελα αυριο να τα πουμε απο κοντα








17/1/15 - Upton Park, London



Ειμασταν με τον Ερικ στο γραφειο και εξεταζαμε περιπτωσεις παικτων για να αντικαταστησουν τον Ινουι. Με το υπερογκο ποσο των 500χιλιαδων για μεταγραφη και 20 για μισθο ειμασταν πολυ περιορισμενοι



- δες εδω, να πουλαει η Ντορτμουντ τον Σουμποτιτς και να μην εχεις φραγκα να τον παρεις...πφφφ που ξανα τετοια ευκαιρια
- κριμα οντως
- κανα αλλο εξτρεμ βρηκες εσυ?
- υπαρχουν καποιοι αφεντικο που τους πουλανε οπως π.χ ο Σμιντ της Ρεαλ, αλλα ζητανε 10μ και τον πληρωνουν 50χιλ ηδη.
- ναι ουτε καν
- εκεινος ο ελευθερος ο Ντοκαλ δεν σε εψησε ακομα?
- δεν ξερω ρε συ, φαινεται καλος αλλα ειναι ελευθερος εδω και 6 μηνες. Μου κανει εντυπωση που δεν τον τσιμπησε κανενας τοσο καιρο, τους καλους ελευθερους δεν τους αφηνουν για πολυ και γι'αυτο το σκεφτομαι.
- μπορει απλα να ηθελε να παιξει σε ανταγωνιστικο πρωταθλημα και να τον εκαναν προσφορες μικρες ομαδες μονο
- δεν ξερω, μεγαλο ρισκο φαινεται
- ε κοιτα την καλυτερη εναλλακτικη, η μαλλον η μοναδικη εναλλακτικη ειναι εκεινος ο μαυρακος της Λιλ
- ναι μιλαμε για εναν τυπο που το μικρο του ονομα ειναι 4 γραμματα και το επιθετο οσο ενα δοκιμιο του Σεφερη
- χαχαχχαχαχχα
- μ@λακα μου θυμιζει τον αειμνυστο JAN venegoor of hesselink που η φανελα του απο πισω εμοιαζε με τον τροχο της τυχης
- χχαχαχα ναι ναι
- ρεζιλια πραματα, εκεινος κι αν ειναι ρισκο. Παικτης του ΚΑΠΕ ΒΕΡΝΤΕ κιολας που ΔΕΝ τον θελει ουτε η Λιλ! Δηλαδη ο τυπος το φωναζει. ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ ΜΠΑΛΑ
- παρολα αυτα! φαινεται καλος και φετος εχει ηδη 6 γκολ και 2 ασσιστ σε 17 ματς και για 900χιλιαρικα που ζητανε παλευεται
- νταξ με επεισες για Ντοκαλ



20 λεπτα μετα



- ακους εκει το παρταλι που ζητουσε 40χιλιαρικα τη βδομαδα και 2μυρια στο χερι. ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΜΠΑΛΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ! Κανονικα θα επρεπε να μου πεις και ευχαριστω που σου εκανα και προταση
- ηρεμησε αφεντικο
- μα πες μου ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?! Ουτε ο Ντε Γιονγκ δεν ζητησε τοσα!
- ο Ντε Γιονγκ ζητουσε 90 και συμβιβαστικε με 80 αφεντικο
- ε ναι γιατι τα αξιζει! οχι σαν αυτο το λειψανο
- ελα τελειωσε, ηρεμησε. το θεμα ειναι τι κανουμε τωρα
- εεε παμε για τον ντε Γκρασα δανεικο, δεν υπαρχει τιποτα αλλο
- νομιζω η Λιλ ζηταει 25χιλ και απο οτι θυμαμαι μας εχει περιορισμο το συμβουλιο να δινουμε μεχρι 10χιλ

- -suicide
- δεν ξερω καν γιατι :?
- θα παρω τον προεδρο


- παρακαλω
- καλημερα προεδρε
- ωωω Socrates παιδι μου τη χαρα
- ουυ ναι, εχουμε ενα θεματακι εδω
- για πες μου
- θελουμε εναν παικτη δανεικο λογω του τραυματισμου του Ινουι αλλα λογω καποιου περιορισμου που εχετε βαλει στα χρηματα για δανεικους, ενω εχουμε τα λεφτα δεν μπορουμε να τα δωσουμε
- ναι μην ανησυχεις στειλε μου τα στοιχεια και θα στον κλεισω εγω
- ωραια τελεια, Ryan Mendes da Graca λεγεται και ναι ειναι ενας παικτης με μεγαλο ονομα απλα
- εγινε αστο πανω μου



2 ωρες μετα


τηλεφωνο
- ναι!
- αφεντικο, ο προεδρος στην γραμμη
- οκ
- ελα πασα μου, στον εκλεισα τον παικτη να ξερεις
- ωραια δεν πιστευω να ειχαμε προβλημα
- εβαλα λιγα εξτρα απο την τσεπη μου γιατι τα αξιζε και τελικα τον εκλεισα με 4ετες συμβολαιο στα 38χιλ τη βδομαδα

- :shock: :shock: :shock:
- ελα πες ποσο αγαπας την προεδραρα σου!
- :shock: :shock: :shock:
- ....χμμ μμ γκουχουγκουχο.... οκ.... πεταει ηδη για Αγγλια, καλη συνεργασια σου ευχομαι τα λεμε
τουτοτουτουτ


- τι εγινε αφεντικο
- :shock: :shock:
- νομιζω το εκλεισε, μπορεις να αφησεις το τηλεφωνο τωρα
- αυτος ο απιστευτοςχοντρομ@λακαςκανειοτιτουκατεβεικαιδενμεακουεικαιπηγεκαιτονπηρεμετεσσεραχρονιασυμβολαιο
- τι εγ
- ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝΠΕΣΜΟΥ?
- δεν καταλαβα
- ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΕ ΜΕ 4ΕΤΕΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

- :shock:
- Ι ΚΝΟW! Αντε τωρα να τον ξεφορτωθεις γιατι δεν υπαρχει περιπτωση ουτε να παιξει ποτε αλλα ουτε και να τον διωξω...
Spoiler: show
Image



Υστερα και απο την απροσμενη αυτη εξελιξη επανηλθαμε σε ρυθμους BPL.









20/1/16 - 22η Αγωνιστικη BPL

Image






Κακιστο ματς με 0 σουτ εντος εστιας και για τις δυο. Τζαμπα χασαμε το τριποντο.
Spoiler: show
Image











23/1/16 - FA Cup 4th Round

Image





Ανετη επικρατηση και προκριση στον επομενο γυρο με εναν εξαιρετικο Μεντες ντε Γκρασα
Spoiler: show
Image











26/1/16 - 23η Αγωνιστικη BPL

Image





Με τον αρχηγο να παιρνει την ομαδα στις πλατες του και τον Μεντες ντε Γκρασα να σκοραρει για δευτερο συνεχομενο, καμψαμε την αντισταση της Νοριτς.
Spoiler: show
Image











30/1/16 - 24η Αγωνιστικη BPL

Image





Ανυπαρκτο πεναλτι στην ανυπαρκτη Σουονσι και τζαμπα ισοπαλια. Απιστευτα πραγματα.
Spoiler: show
Image








3/2/16 - 25η Αγωνιστικη BPL

Image







Μια φαση στο παιχνιδι, ενα γκολ. Ετσι να ποναει -nutkick
Spoiler: show
Image











6/2/16 - 26η Αγωνιστικη BPL

Image






Κακη εμφανιση με τον Ζαρατε να παιζει μονος του.
Spoiler: show
Image









9/2/16 - 27η Αγωνιστικη BPL

Image







Ευκολη επικρατηση με τον Ολιβειρα να επανερχεται στα γκολ υστερα απο καιρο.
Spoiler: show
Image











13/2/16 - FA Cup 5th Round

Image







Αδικη ηττα και αποκλεισμος απο το κυπελλο...
Spoiler: show
Image








18/2/16 - Europa League 1st Knockout Round Leg 1

Image






Δυσκολευτηκαμε αλλα καταφεραμε και πηραμε το Χ κανοντας ενα μικρο βημα για την προκριση.
Spoiler: show
Image









21/2/15 - 28η Αγωνιστικη BPL

Image






Ευκολη επικρατηση με εξαιρετικη εμφανιση. :2gunfire:
Spoiler: show
Image












25/2/16 - Europa League 1st Knockout Round Leg 2

Image









Πολυ δυνατη εμφανιση της ομαδας και προκριση στον επομενο γυρο. :snipersmile:
Spoiler: show
Image







Η κληρωση του Γιουροπα μας εφερε αντιμετωπους με την Λεβερκουζεν. Το πρωτο ματς θα γινει στο Μπόλεϊν. :blob8:







Μπακ του πρεμιερ προς το παρων με την Εβερτον να μπαινει στο δρομο μας.





28/2/16 - 29η Αγωνιστικη BPL

Image








Πολυ σημαντικη νικη που μας πλασαρε στην 5η θεση αλλα με κοστος τους τραυματισμους του Καρικ και του Μεντες ντε Γκρασα. 8)
Spoiler: show
Image










10/3/16 - Europa League 2nd Knockout Round Leg 1

Image







Η διακοπη του πρωταθληματος μας ευνοησε αφου επεστρεψαν οι τραυματιες Καρικ και Μεντες ντε Γκρασα. Προετοιμασμενοι φουλ λοιπον ειμασταν ετοιμοι να αντιμετωπισουμε τους Γερμανους.
Spoiler: show
Image







Χασαμε τρομερες ευκαιριες με τον Λενο να κατεβαζει ρολα και την Λεβερκουζεν να παιρνει το ανεκτιμητο διπλο... -toixos2 -toixos2 -toixos2
Spoiler: show
Image





- ανοιξε την TV
- γιατι?
- ανοιξε που σε λεω






<<...στη συνεντευξη που παραχωρησε ο Dennis Irvin δηλωσε για αλλη μια φορα οτι θελει να αναλαβει την West Ham. Δειτε το βιντεο...>>
.
.
<<..Ειναι μεγαλος συλλογος η West Ham και εχει φοβερο υλικο που μενει αχρησιμοποιητο. Θα ηθελα πολυ να αναλαβω την ομαδα και να την οδηγησω ψηλα.>>
<<..Ναι αλλα φετος η West Ham κανει ηδη την υπερβαση αφου στο πρωταθλημα ειναι 5η και βρισκεται στη δευτερη φαση του Europa League. Πιστευετε οτι ειστε καλυτερος απο τον Baltzis για τη δουλεια?>>
<<..Πιστευω οτι ειναι τυχερος απλα ο Baltzis. Ειναι φορμαρισμενοι καποιοι παικτες και εχει ευκολο προγραμμα γι'αυτο και νομιζουν ολοι οτι κανει καλη δουλεια. Εγω ομως ειμαι καλυτερος, με μεγαλυτερη εμπειρια και πρεπει να..>>>






- Ειναι μουν1 φιλε, γιατι ειναι η τριτη φορα φετος που βγαινει και λεει αυτες τις π1πες. Παντα μετα απο αρνητικο αποτελεσμα.
- Ακουσα θα τον διωξουν απο την Γουεστ Μπρομ μεσα στο μηνα
- Αφου ειναι αχρηστος. Καλα να τον κανουν








Η συνεχεια αναμενεται δυσκολη αφου το επομενο ματς ειναι με την 4η Αρσεναλ και μετα παμε Γερμανια για τον επαναληπτικο με Λεβερκουζεν... -kapetanios











Του μπι κοντινιουντ... (To be continued) (:
Last edited by SpeCtrouM on Fri May 27, 2016 4:23 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
SpeCtrouM
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Sep 04, 2010 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
facebook προφίλ: SpeCtrouM
Location: Σαλονικα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

[Σε αυτο το επεισοδιο θα δουμε τα ματς μεχρι και πριν το φιναλε της σεζον]











12/3/16 - 30η Αγωνιστικη BPL

Image




Υστερα απο την απογοητευτικη ηττα στο Γιουροπα Λιγκ κοντρα στην Λεβερκουζεν ημασταν αντιμετωποι με την Αρσεναλ η οποια ηταν τεταρτη. Εμεις σαν πεμπτοι και με το φοβερο σερι 11 αγωνων αηττητοι στο πρωταθλημα θελαμε οπωσδηποτε να μην χασουμε για να μην μας ξεφυγει η τεταρτη θεση. -fai



Η κουραση μεγαλη γι'αυτο και κατεβηκαμε με μικρες αλλαγες. ](*,)
Spoiler: show
Image








Το τελικο σφυριγμα μας βρηκε ηττημενους για 2ο σερι παιχνιδι κανοντας τραγικη εμφανιση και ενω πλεον με 2 ηττες σε Γιουροπα και Πρεμιερ καταστρεφαμε το ονειρο για διακριση... :fatalfridge:
Spoiler: show
Image









Λιγο μετα το ματς μαζεψα την ομαδα στα αποδυτηρια.

- Παιδες...ξερω δεν παιξαμε καλα και χασαμε αλλα δεν ανησυχω γιατι υστερα απο 11 ματς χωρις ηττα λογικο ειναι να χασουμε και ενα παιχνιδι. Απλα δεν θελω να σας παρει απο κατω. Κανουμε εξαιρετικη πορεια στο πρωταθλημα και πιστευω μπορουμε και την ανατροπη στην Γερμανια.
- Μπορουμε να αντιδρασουμε coach (Noble)
- Θελω να παμε και να πατησουμε κατω τα Γερμανακια και να περασουμε πανηγυρικα!
- ΝΑΙ! ΜΠΟΡΟΥΜΕ. (Zarate)
- ΕΙΣΤΕ ΓΑΜΑΤΟΙ ΡΕ!
- ΝΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ! (Morrison)
- ΔΕΙΞΤΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ @@ ΣΑΣ. Εχουμε ομαδαρα και μπορουμε να βγουμε Γιουροπα και του χρονου.
- Τσαμπιονς Λιγκ μπορουμε αφεντικο! (Carrick)
- Αμα δειξετε χαρακτηρα και σοβαροτητα, τοτε ναι Μάικλ αγορι μου. Μπορουμε να χτυπησουμε και Τσαμπιονς Λιγκ! Στο χερι μας ειναι.



Χρειαζοταν αυτο το morale boost. Ειμασταν σε σημειο που ή τα χανεις ολα ή συνεχιζεις προς τη δοξα. Η ομαδα ηταν καλη αλλα επρεπε να δειξει χαρακτηρα απο δω και περα, γιατι ναι μεν ειμασταν εντος στοχων, βασικα τους ειχαμε ξεπερασει προ πολλου...μπορουσαμε ομως να φτασουμε ακομα ψηλοτερα αφου πλεον ειχαμε δικαιωμα στο ονειρο της εξοδου στην Ευρωπη.

Πρωτος στοχος το Γιουροπα γιατι με Σιτυ,Λιβερπουλ,Σουονσι σε αποσταση αναπνοης απο πισω μας ηταν εξαιρετικα ευκολο να μας προσπερασουν αν συνεχιζαμε τα ασχημα αποτελεσματα. Στο Γιουροπα βεβαια επιτυχια θα ηταν και η νικη-προκριση επι της Λεβερκουζεν απο μονη της. Ονειρα για κουπα καναμε εννοειται αλλα δεν το συζητουσαμε ακομα γιατι πλεον ειχαν μεινει ομαδες επιπεδου Τσαμπιονς Λιγκ και υστερουσαμε πολυ... Επρεπε να ειμαστε ρεαλιστες.










17/3/16 - Europa League 2nd Knockout Round Leg 2

Image




Δυσκολο το εργο μας στον επαναληπτικο. Με την καλυτερη δυνατη ενδεκαδα ξεκινησαμε το παιχνιδι... -ksilo
Spoiler: show
Image








:!: Το πρωτο μισαωρο εχει κυλησει χωρις φασεις, μας ευνοει μεν γιατι δεν εχουμε δεχτει πιεση αλλα απο την αλλη ψαχνουμε το γκολ το οποιο ουτε με κυαλια δεν το βλεπουμε.
:!: Φτανουμε ομως στο 38' και χανει ευκαιρια η Λεβερκουζεν απο τα αριστερα με τον Μπραντ να σουταρει πανω στον Σμάιχελ που μπλοκαρει ευκολα.
:!: Εκτελει γρηγορα το βολε ο Σμάιχελ με τον Μορισον να παιρνει την κεφαλια στο κεντρο για τον Ολιβειρα. Κατα μετωπο επιθεση ο Ολιβειρα και τελικα κερδιζει φαουλ αρκετα εξω απο την περιοχη και κιτρινη καρτα στον Ιλορι. Εκτελει το φαουλ ο Ζαρατε, συγχηση στα καρε της Λεβερκουζεν. Διωχνουν πανω στον Ζαρατε που βγαζει μια καθετη στον Ολιβειρα... Τετ-α-τετ ο Ολιβειρα, σουταρει και ΓΚΟΛ!!
:arrow: Ληγει το ημιχρονο 0-1.
:!: Ειμαστε στο 52' και ενω εχουμε κατοχη στην επιθεση με τριγωνακια Καρικ-Μορισον-Κρεσγουελ δινει λαθος πασα ο Νομπλ και βγαινει η Λεβερκουζεν στην αντεπιθεση η οποια εχει και δοκαρι με τον Κρουζ...
:!: 68ο λεπτο και εχουμε πλαγιο απο αριστερα. Το εκτελει ο Κρεσγουελ, αλλαζουμε πασες με Νομπλ-Αμαλφιτανο-Τομκινς στο κεντρο. Δινει πασα τελικα ο Νομπλ στον Ολιβειρα ο οποιος πεταει καθετη στον Ζαρατε απο δεξια, μπαινει μεσα στην περιοχη. Σουταρει και ΓΚΟΛ! 0-2 στο 68' και τα μυαλα στα καγκελα.
:!: Συνεχιζουμε να πιεζουμε στο 78' με σεντρα του Κρεσγουελ απο αριστερα που κοβεται, βγαινει μπροστα η Λεβερκουζεν με τον Κρουζ που βγαζει μια σεντρα απο δεξια. Κεφαλια ο Μπραντ και 1-2.
:!: Τα υπολοιπα λεπτα κυλανε χωρις αλλες φασεις αφου καταφεραμε και κλεισαμε ολους τους χωρους με το τελικο αποτελεσμα να μας βρισκει νικητες με 1-2. Σκορ προκρισης στον επομενο γυρο του Γιουροπα Λιγκ!
Spoiler: show
Image











20/3/16 - 31η Αγωνιστικη BPL

Image






Υστερα απο τον θριαμβο στη Γερμανια υποδεχτηκαμε την Μπλακπουλ που ειχε υποβιβαστει και μαθηματικα. Ευκολο παιχνιδι, το χρειαζομασταν για να ριξουμε ρυθμους και να παρουμε τους 3 ποντους. -tsekouri
Spoiler: show
Image









Η κληρωση του Γιουροπα Λιγκ δεν μας εκανε καμια χαρη αφου μας εφερε αντιμετωπους με την Ντορτμουντ. Το ματς θα γινει στις 31/5 δηλαδη σε 10 μερες κατι που μας δινει υπεραρκετο χρονο να προετοιμαστουμε. Ενω το μεγαλο ευχαριστο ειναι και η επιστροφη του Κογιατε που θα προλαβει και το ματς.















31/5/16 - Europa League Quarter Final Leg 1

Image










150% ετοιμη η ομαδα κατεβηκε στο γηπεδο κ@υλωμενη απο την φανταστικη ατμοσφαιρα των 35500 οπαδων που εκαναν sold out. :hello1:
Spoiler: show
Image












:!: Ξεκιναει το παιχνιδι και μολις στο 3ο λεπτο ο Κρεσγουελ κανει τρομερη κουρσα απο τα αριστερα, βγαζει σεντρα ξυραφι στην περιοχη για τον Μεντες ντε Γκρασα. Σουταρει και ΓΚΟΛ!! 1-0 μολις στο 3'!
:!: Δεν προλαβαινουμε να χαρουμε για πολυ γιατι 2 λεπτα μετα ισοφαριζει η Ντορτμουντ με αυτογκολ του Ομπράιεν υστερα απο κορνερ του Ρόις. 1-1
:!: Συνεχιζουμε την πιεση ομως και υστερα απο κορνερ του Κρεσγουελ και φαση διαρκειας παιρνει τη μπαλα ο Μορισον. Σουταρει εξω απο την περιοχη και αποκρουει ο Χορν σε κορνερ. Εκτελει το κορνερ Κρεσγουελ αλλα μπλοκαρει ο Χορν...
:!: Ειμαστε στο μισαωρο του παιχνιδιου με την Ντορτμουντ να εχει κορνερ. Το εκτελει ο Ρόις, σουταρει μονος του ο Βιετο και σκοραρει....1-2
:!: Πηγαινουμε προς τη ληξη του ημιχρονου και η Ντορτμουντ παλι ειναι στην επιθεση. Κερδιζει ομως ο Κογιατε και πεταει μια βαθια μπαλια προς τα μεσα. Σπαει το τεχνικο οφσαιντ ο Ολιβειρα και βγαινει μονος του απεναντι στον Χορν. Σουταρει και ΓΚΟΛ!! 2-2 ισοφαριζουμε πριν το ημιχρονο.
:arrow: Το ημιχρονο ληγει με την Ντορμουντ να χανει φοβερη ευκαρια για να παρει παλι προβαδισμα στο σκορ.
:!: 60ο λεπτο και ο Πιστσεκ θα αποβληθει με 2η κιτρινη καρτα για μαρκαρισμα στον Ζαρατε. Ολα ειναι υπερ μας πλεον.
:!: Πιεζουμε ασφυκτικα χανοντας ανεπαναληπτες ευκαιριες στο 65',67',75' και 79' εχοντας χασει 2 τετ-α-τετ και ενα δοκαρι. Η Ντορτμουντ δεν υπαρχει και πλεον ειμαστε φουλ επιθεση για να πετυχουμε το γκολ που πρεπει να βαλουμε.
:!: 83ο λεπτο και κανει επιθεση η Ντορτμουντ που κοβεται ευκολα και να τωρα ο Κορκ που βγαζει φοβερη μπαλια για τον Ζαρατε. Μπαινει μεσα στην περιοχη απο τα αριστερα, πλασαρει και ΣΚΟΡΑΡΕΙ για το 3-2!!! Φοβερη ανατροπη!
:!: Ειμαστε πλεον στις καθυστερησεις και συνεχιζουμε να πιεζουμε. Πρεπει να εκμεταλλευτουμε αυτην την Ντορτμουντ οσο μπορουμε. Βγαινει η μπαλια για τον Μεντες ντε Γκρασα απο τον Ολιβειρα που βγαζει σεντρα-σουτ παλι για τον Ολιβειρα αλλα η μπαλα παει στο δοκαρι...ενω κερδιζουμε κορνερ στη συνεχεια. Εκτελει ο Κρεσγουελ, συγχηση μεσα στην περιοχη της Ντορτμουντ. Σουταρει απο το πουθενα ο Ζαρατε και αποκρουει πανω στη γραμμη ο Χορν ενστικτωδως. Η μπαλα καταληγει δεξια στον Ολιβειρα που κανει τη σεντρα-σουτ, χτυπαει η μπαλα στον Σουμποτιτς και ΓΚΟΛ!!!! 4-2 στο 93'. Απιστευτα πραγματα γινονται στο Μπολεϊν...

Spoiler: show
Image













3/4/16 - 32η Αγωνιστικη BPL

Image








Υστερα και απο τον θριαμβο επι της Ντορτμουντ, με σβηστες μηχανες νικησαμε και στο Βιλα Παρκ με την αμυνα να παιζει το ρολο της επιθεσης. \:D/
Spoiler: show
Image















7/4/16 - Europa League Quarter Final Leg 2

Image











Τιποτα δεν ειχε τελειωσει γιατι η Ντορτμουντ ειναι Ντορτμουντ και τα 2 γκολ προβαδισμα μεσα στο Ιντουνα Παρκ δεν ελεγαν τιποτα. [-X
Spoiler: show
Image











:!: Μπαινουμε δυνατα στο ματς και στο 15' πιεζουμε με τον Μεντες ντε Γκρασα να πιανει δυνατο σουτ μεσα απο την περιοχη που βγαζει σε κορνερ ο Χορν. Εκτελει ο Κρεσγουελ, διωχνει η αμυνα της Ντορτμουντ με τον Μεντες ντε Γκρασα να παιρνει παλι κατοχη. Μπαινει μεσα στην περιοχη, κοβει προς τα πισω για τον Μορισον που πιανει μια φοβερη σουταρα απο το υψος της περιοχης και ΣΚΟΡΑΡΕΙ!! 0-1 με φωτοβολιδα του Μορισον. Ο Χορν βρηκε τη μπαλα η οποια χτυπησε και στο δοκαρι πριν μπει μεσα.
:!: Με αερα 3 τερματων πλεον χανουμε τη συγκεντρωση μας και δεχομαστε ενα φτηνο γκολ στο 20' απο τον Μικιταριαν που ηταν και οφσαιντ. 1-1
:!: Μ'αυτα και μ'αυτα φτανουμε προς τη ληξη του ημιχρονου και ενω ο Νομπλ εχει την μπαλα στο κεντρο ερχεται ο Ρόις απο πισω με δολοφονικο τακλιν και κανει τη ζωη μας πιο ευκολη παιρνοντας απευθειας κοκκινη.
:arrow: 1-1 στο ημιχρονο
:!: Μπαινουμε δυνατα στην επαναληψη και χανουμε τετ-α-τετ με τον Χορν να κανει απιστευτη επεμβαση στο σουτ του Ζαρατε...
:!: Τα υπολοιπα λεπτα κυλουν ομαλα με τον Χορν να πιανει αλλο ενα σουτ του Μορισον και το παιχνιδι ληγει στο 1-1. Σκορ προκρισης για τα ημιτελικα του Γιουροπα Λιγκ!
Spoiler: show
Image













11/4/16 - 33η Αγωνιστικη BPL

Image









Συνεχισαμε τις φοβερες εμφανισεις κοντρα στην Σαουθαμπτον με το τελικο σκορ να μας αδικει. -kavala
Spoiler: show
Image















16/4/16 - 34η Αγωνιστικη BPL

Image











Παραμονες του παιχνιδιου μαθαμε τον αντιπαλο μας για τον ημιτελικο του Γιουροπα Λιγκ. Επιτελους ειμαστε λιγο τυχεροι και τυχαινουμε Σακταρ. Τοτεναμ-Γιουνάιτεντ το αλλο ζευγαρι... -nani

Στα του ματς ομως... Πηραμε ατυπη εκδικηση για τον αγωνα κυπελλου συνεχιζοντας τις καλες εμφανισεις.
Spoiler: show
Image












21/4/16 - Europa League Semi Final Leg 1

Image











To ονειρο συνεχιζεται στο κρυο Ντονετσκ.... :headbang:
Spoiler: show
Image












:!: Ξεκιναει το παιχνιδι με φαση μολις στο 2ο λεπτο για μας, ομως το σουτ του Μορισον ειναι αστοχο...
:!: Κυλαει ηρεμα το παιχνιδι μεχρι το 23' που κανει επελαση ο Μεντες ντε Γκρασα απο τα δεξια. Βγαζει τη σεντρα, σουταρει ο Ολιβειρα και αποκρουει πανω στη γραμμη ο Ρακιτσκι με τακλιν! Στη συνεχεια η μπαλα περναει αουτ. Εκτελει το ελευθερο ο Πιατοφ και παιρνει κατοχη η Σακταρ. Βγαζει ομορφη επιθεση με τρομερο passing game αριστερα στον Μπερναρντ. Στα ορια της περιοχης επιχειρει απιστευτη λομπα που καταληγει στα διχτυα... 1-0 με γκολ ποιημα.
:arrow: Τα υπολοιπα λεπτα περνανε χωρις καμια φαση και ληγει το ημιχρονο 1-0
:!: Ξεκιναμε παλι δυνατα στο δευτερο μερος με τον Κρεσγουελ απο τα αριστερα που βγαζει ομορφη σεντρα για τον Ολιβειρα στο πρωτο δοκαρι. Παταει αυτος για τον Μεντες ντε Γκρασα στη μικρη περιοχη. Πλασαρει ο Μεντες ντε Γκρασα και ΓΚΟΟΟΛ!!!! 1-1 παγωνει το Ντονετσκ!
:!: Χωρις αλλες φασεις τελειωνει το παιχνιδι με σκορ προκρισης για αλλη μια φορα. 1-1!
Spoiler: show
Image










24/4/16 - 35η Αγωνιστικη BPL

Image










To μυαλο μας ηταν αλλου και χασαμε την ευκαιρια να παρουμε το τριποντο... -wall
Spoiler: show
Image









28/6/16 - Europa League Semi Final Leg 2

Image











Ειχαμε μικρο προβαδισμα με το εκτος εδρας γκολ αλλα η Σακταρ ηταν πολυ επικυνδινη ομαδα και επρεπε να δειξουμε τον καλυτερο μας εαυτο αν θελαμε να παιξουμε τελικο. -diatakste
Spoiler: show
Image










:!: Αρχιζει το παιχνιδι και μολις στο 8' βγαινουμε στην αντεπιθεση και υστερα απο σεντρα του Μεντες ντε Γκρασα ο Πιατοφ αποκρουει εξ'επαφης πανω στη γραμμη σουτ του Ολιβειρα....
:!: 3 μολις λεπτα μετα η Σακταρ βγαινει στην επιθεση και υστερα απο φαση διαρκειας ο Μπερναρντ δινει ετοιμο γκολ στον Λουιζ Αντριανο ανοιγοντας το σκορ. 0-1...
:!: Με την σεντρα βγαινουμε στην επιθεση πιεζοντας με Μορισον-Νομπλ-Μεντες ντε Γκρασα. Βγαζει καθετη μπαλα ο Μορισον για τον Ζαρατε στα ορια της περιοχης. Παιρνει ο Ζαρατε και περναει εναν, δυο, τρεις (!!!) παικτες της Σακταρ, σουταρει και ΣΚΟΡΑΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ 1-1!!!!
:arrow: 1-1 ημιχρονο
:!: Μπαινουμε δυνατα στο δευτερο ημιχρονο και εχουμε φαουλ απο τα δεξια στο χωρο του κεντρου. Εκτελει ο Ζαρατε, πεταγεται στη μικρη περιοχη ο Μορισον ΚΑΙ ΓΚΟΟΟΛ!!!! 2-1 ολικη ανατροπη!
:!: Χωρις πολλα πολλα φτανουμε στη ληξη του παιχνδιου και ο διατητης σφυριζει. Ειναι γεγονος



:yea: :yea: :yea: ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ!!! :yea: :yea: :yea:
Spoiler: show
Image









Ο τελικος θα γινει στο Ernst-Happel-Stadion στη Βιεννη, εδρα της Rapid Vienna, κοντρα στην Manchester United.... :wav:















Του μπι κοντινιουντ... (To be continued) (:
Last edited by SpeCtrouM on Fri May 27, 2016 4:52 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
SpeCtrouM
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Sat Sep 04, 2010 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United
Αγαπημένη Ομάδα: Arsenal
facebook προφίλ: SpeCtrouM
Location: Σαλονικα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image


[Σε αυτο το επεισοδιο θα δουμε το φιναλε της σεζον.]












30/4/16 - Upton Park,London



Λιγες μερες μετα την απιστευτη προκριση στον τελικο του Γιουροπα Λιγκ πλησιαζε ο Μάιος. Ο πιο σημαντικος μηνας αυτης της χρονιας.
4 ματς εκριναν τα παντα.
Τον θριαμβο απο το ονειρο.
Την επιτυχια απο την φιλοδοξια.
Την καθιερωση απο την μετριοτητα.

Επισης εκτος απο εμας, αυτος ο μηνας θα εκρινε τα παντα στο πρωταθλημα. Μια απιστευτη σεζον οπου οι πρωτες πεντε ομαδες ειχαν πολυ μικρη διαφορα και δεν ειχε ξεκαθαρισει ακομα τιποτα. Επισης μεγαλο ηταν και το ενδιαφερον στη μαχη της παραμονης. Φουλαμ και Μπλακπουλ ειχαν ηδη πεσει και η Καρντιφ παλευε με τις Αστον Βιλα και Γουεστ Μπρομ για την παραμονη. Ολα ηταν ανοιχτα και οι τελευταιες 3 αγωνιστικες ηταν φωτια.




Η Βαθμολογια μετα απο 36 ματς.

Image



Επισης σημερα ξεκιναει η 37η αγωνιστικη με τα ματς

Image





Ενω εμεις ετοιμαζομαστε εντατικα για το μοναδικο ευκολο παιχνιδι απο τα υπολοιπομενα, απεναντι στην υποβιβασμενη Φουλαμ....











1/5/16 - 36η Αγωνιστικη BPL

Image




Τα αποτελεσματα της προηγουμενης ημερας
Spoiler: show
Image





Ενω η αγωνιστικη κλεινει με τα εξης παιχνιδια

Image






Στο δικο μας ματς ομως...


Πεσαμε σε εναν εξαιρετικο Στεκελενμπουργκ αλλα χαρη στο γκολ του Ινουι που επεστρεψε απο τον τραυματισμο του για πρωτη φορα μετα απο 3 μηνες, καταφεραμε και πηραμε το υπερπολυτιμο τριποντο.
Spoiler: show
Image









Στα υπολοιπα ματς...


Η Τοτεναμ συνεχισε στις νικες ενω ευτυχως για μας η Αρσεναλ στραβοπατησε


Image






Η Βαθμολογια πλεον...

Image








Σε 3 μερες παιζουμε στο Ολντ Τραφορντ σε ενα ματς κολαση...εμεις θελουμε το τριποντο για να σιγουρεψουμε την εξοδο στο Τσαμπιονς Λιγκ ενω η Γιουνάιτεντ θελει την νικη για να παραμεινει σε τροχια τιτλου.















4/5/16 - 37η Αγωνιστικη BPL

Image








Με την απουσια των Μορισον και φαν Περσι να επισκιαζουν το ματς, οι αρχικες ενδεκαδες...
Spoiler: show
Image





:!: Ξεκιναει το ματς και εχουμε μια ψιλοκατοχη αλλαζοντας πασουλες στην αμυνα. Δινει ο Τομκινς στον Κορκ που πεταει μια βαθια μπαλια προς τα μεσα. Πεταγεται πισω απο τους αμυντικους ο Ολιβειρα που κατεβαινει μονος του...απεναντι στον ντε Χεα ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΓΚΟΟΟΛ!!!!!! 1-0 στο 10ο λεπτο.
:!: Κερδιζει πλαγιο κοντα στην περιοχη η Γιουνάιτεντ που αρχιζει να πιεζει...Γιανουζάι αλλαζει με Φελαϊνι...Φελαϊνι δινει πασα στον επερχομενο Οταμεντι που σουταρει με τη μια. Η μπαλα χτυπαει στο δοκαρι, αποκρουει ο Σμάιχελ ενστικτωδως, η μπαλα ξανα χττυπαει στο οριζοντιο δοκαρι, ξανα στον Σμάιχελ και καταληγει γκολ μ'αυτον τον γελοιο τροπο... 1-1 στο 13.
:!: Φαουλ για την Γιουνάιτεντ στη γωνια της περιοχης στο 28ο λεπτο. Εκτελει ο Γιανουζάι, παιρνει την κεφαλια ο Τζοουνς και σκοραρει. Ακυρωνεται ομως για οφσαιντ....
:!: Συνεχιζει την πιεση η Γιουνάιτεντ με κορνερ στο 36'. Μονιμος εκτελεστης ο Γιανουζάι. Εκτελει μεσα στην περιοχη, πεταγεται στο πρωτο δοκαρι ο Ρουνει και στελνει τη μπαλα με κεφαλια στο δοκαρι. Στην επαναφορα σουταρει ο Τζοουνς πανω στα σωματα. Κοβει ο Κορκ και καθαριζει τη φαση...
:!: 44ο λεπτο και κερδιζουμε φαουλ το χωρο του κεντρου. Γινεται η λαθος πασα απο τον ντε Γιονγκ και βγαινει η Γιουνάιτεντ στη αντεπιθεση με τον Ρουνει που ανοιγει στον Ματα απο δεξια. 4 με 3 βγαινουν μπροστα με τον Ματα να βγαζει απιστευτη σεντρα στο δευτερο δοκαρι στον τελειως αμαρκαριστο Γιανουζάι. Σουταρει αυτος με τη μια και κανει τρομερη αποκρουση ο Σμάιχελ...
:arrow: Ευτυχως ληγει το ημιχρονο στο 1-1...
:!: Το δευτερο ημιχρονο δεν εχει καμια σχεση με το πρωτο αφου εχουμε φτασει ηδη στο 80 χωρις καμια φαση. Να που κλεβουμε ομως την μπαλα με τον Ινουι να βγαζει για τον Ολιβειρα απο πλαγια. Ολιβειρα μπαινει κατα μετωπο μεσα στην περιοχη....τετ-α-τετ με τον ντε Χεα...ΣΟΥΤΑΡΕΙ και αποκρουει ο ντε Χεα....
:!: Τελευταιο λεπτο των καθυστερησεων και η Γιουνάιτεντ εχει παλι κορνερ. Εκτελειται μεσα στην περιοχη. Παιρνει την κεφαλια ο Τζοουνς, η μπαλα χτυπαει στην πλατη του Τομκινς και καταληγει γκολ...2-1 στο ενενηντα τεσσερα...

Spoiler: show
Image











Αυτο σημαινει οτι μετα απο αυτην την απιστευτη ηττα η βαθμολογια ειναι ως εξης

Image









Και επειδη Γουεστ Χαμ εισαι...η τελευταια αγωνιστικη που καιγεσαι να παρεις βαθμους ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ θα ηταν με ευκολη ομαδα...

Image






Ας δουμε λιγο τα σεναρια λοιπον....


:-k Χανουμε εμεις και νικαει η Αρσεναλ. Σε ισοβαθμια μας περναει με διαφορα τερματων και τερματιζει τεταρτη πηγαινοντας προκριματικα Τσαμπιονς Λιγκ ενω εμεις παμε ομιλους Γιουροπα. Επισης παιρνει πρωταθλημα η Τσελσι.

:-k Νικαμε εμεις και χανει η Τοτεναμ. Τερματιζουμε 3οι και παμε στους ομιλους του Τσαμπιονς Λιγκ ενω η Τοτεναμ παει προκριματικα. Επισης σε αυτο το σεναριο που ουσιαστικα χανει η Τσελσι, αμα νικησει η Γιουνάιτεντ παιρνει και το πρωταθλημα.

:-k Νικαμε εμεις και φερνει ισοπαλια η Τοτεναμ. Σε ισοβαθμια μας περναει στη διαφορα τερματων και τερματιζει 3η ενω εμεις 4οι. Παλι σε περιπτωση νικης της Γιουνάιτεντ παιρνει πρωταθλημα.

:-k Φερνουμε ισοπαλια. Ειμαστε 4οι ανεξαρτητου αποτελεσματος και η Τσελσι παιρνει πρωταθλημα.

:-k Η Καρντιφ σωζεται μονο αν νικησει και οι Γουστ Μπρομ, Βιλα φερουν Χ ή χασουν. Ειτε και οι δυο, ειτε μια απο τις δυο.

:-k Η Βιλα πεφτει αν φερει Χ ή χασει και νικησει η Καρντιφ.

:-k Η Μπρομ πεφτει αν φερει Χ ή χασει και νικησουν οι Καρντιφ και Βιλα. Επισης αν χασει και νικησει η Καρντιφ και φερει Χ η Βιλα.







Επισης σαν μην εφταναν ολα αυτα...


Το ματς με την Τσελσι θα ειναι και το τελευταιο μας στο Boleyn Ground. Αφου απο το καλοκαιρι μετακομιζουμε στο υπερσυγχρονο Olympic Stadium.









8/5/16 - 38η Αγωνιστικη BPL

Image





Machday και μαλιστα με ντερμπι μεγατονων. Το Μπολεϊν θα αποχαιρετουσε τα Σφυρια μια ιστορικη μερα στο πιο σημαντικο παιχνιδι στην ιστορια της Γουεστ Χαμ.

Image








Ο κοσμος δεν αργησε να γεμισει το γηπεδο και να δημιουργησει μια φανταστικη ατμοσφαιρα...


Image







Λιγο πριν ξεκινησει το παιχνιδι...


- Κυριοι εφτασε η μεγαλη μερα. Σημερα θα ειναι μια ιστορικη μερα οχι μονο γιατι αποχαιρεταμε το γηπεδο. Αλλα επειδη σημερα θα προκριθουμε στο Τσαμπιονς Λιγκ για πρωτη φορα στην ιστορια μας. Θελετε να ειστε μερος αυτης της ιστοριας?? Σας εχω τυφλη εμπιστοσυνη κυριοι. Αλλα οποιος δεν θελει ή νοιωθει μεγαλη πιεση ας δηλωσει τραυματιας. Ξερω ποιοι ειστε και τι ειστε ικανοι να κανετε. Θελω να μπειτε μεσα και να κυριαρχησετε να δειξετε σε ολους οτι αξιζετε να παιξετε στο Τσαμπιονς Λιγκ.

Κανενας δεν μιλησε ολως περιεργως. Ολοι φανηκαν συγκεντρωμενοι και προσηλωμενοι στο στοχο που ηταν η νικη.

Ειμασταν παρα πολυ κοντα στην υπερβαση και θα ηταν τοσο μα τοσο αδικο αμα χαναμε και μας προσπερνουσε η Αρσεναλ...

Spoiler: show
Image




:!: Ξεκιναει το παιχνιδι χωρις πολλες φασεις. Εχουμε κατοχη και κυκλοφορουμε την μπαλα καλα.
:!: Κερδιζει κορνερ η Τσελσι στο 28'. Εκτελειται και διωχνει ο Ολιβειρα που εχει οπισθοχωρησει. Η μπαλα πηγαινει προς το κεντρο οπου δεν ειναι κανενας και τρεχουν να διεκδικησουν Ζαρατε με Αζπιλικουετα. Τρεχει πρωτος ο Ζαρατε και περναει τον Αζπιλικουετα που ηταν και ο τελευταιος παικτης της Τσελσι. Τρεχει ο Ζαρατε κατα μετωπο στον Κουρτουα. Μπαινει στην περιοχη ΣΟΥΤΑΡΕΕΕΕΙΙΙΙ και σωζει ο Κουρτουα...
:arrow: Χωρις αλλες φασεις τελειωνει το 1ο ημιχρονο...
:!: Ξεκιναει το 2ο ημιχρονο οπως το πρωτο. Εχουμε καλη κυκλοφορια αλλα δεν γινονται φασεις.
:!: Εχει την μπαλα η Τσελσι τωρα με τον Φελιπε Λουις. Αυτος για τον Φαμπρεγκας. Μουτινιο και τωρα ο Χαζαρντ πεταει μια καθετη για τον Μαρτινεζ. Πρωτος ο Τομκινς κοβει και πεταει προς τα μεσα μια μπαλια που διεκδικει ο Ολιβειρα και κερδιζει. Ολιβειρα σουταρει εξω απο την περιοχη και αποκρουει σε κορνερ ο Κουρτουα...
:!: Εκτελει το κορνερ ο Νομπλ στο 68. Παιρνει την κεφαλια ο Κορκ για τον Ολιβειρα που θα ΣΟΥΤΑΡΕΕΕΙΙΙ και ΣΚΟΡΑΡΡΡΕΕΙΕΕΕΙ. 1-0 και το γηπεδο παιρνει φωτια. Το γκολ καταλογιζεται αυτογκολ στον Οσκαρ για καποιο λογο αλλα δεν μας νοιαζει. Ειμαστε μπροστα στο σκορ!
:!: Εχουμε ανεβει ψυχολογικα τωρα και πιεζουμε. Παλι εκτελει κορνερ ο Νομπλ στο 72 αυτη τη φορα. Πεταγεται στο πρωτο δοκαρι ο Ολιβειρα και ΠΙΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΙΑΑΑΑ...ΔΟΚαρι...
:!: Ειμαστε δευτερολεπτα πριν τη ληξη. Η Τσελσι δεν εχει κανει ευκαιρια και τωρα, ναι ληγει και το ματς


Spoiler: show
Image











Ο κοσμος με το τελικο σφυριγμα εχει μπει μεσα στο γηπεδο και πανηγυριζει. Ειμαστε στο Τσαμπιονς Λιγκ! Αλλα ακομα δεν εχουμε μαθει το σκορ της Τοτεναμ για να ξερουμε τι θεση τερματισαμε....

Image














Λιγο αργοτερα μαθαινουμε τα υπολοιπα αποτελεσματα

Image






Το απιστευτο γεγονος ειναι οτι η Γιουναϊτεντ ΔΕΝ πηρε πρωταθλημα γιατι καταφερε και εφερε ισοπαλια με την Χαλ ΜΕΣΑ στο Ολντ Τραφορντ...

Ενω η Καρντιφ αποχαιρετα την Πρεμιερ Λιγκ αφου δεν καταφερε να νικησει την Εβερτον...

Φυσικα η Τοτεναμ δεν μας εκανε καμια χαρη....



Η τελικη βαθμολογια λοιπον για την σεζον 2015-2016 εχει ως εξης

Image













Η χρονια ομως δεν τελειωσε ακομα. Μπορει να καταφεραμε το απιστευτο και να τερματισαμε 4οι αλλα εμενε κατι ακομα.



Ειχαμε παρει το σφυρι στα χερια μας και τωρα εμενε να παρουμε και τον σιδερενιο θρονο...








11/5/16 - Europa League Final

Image






Με την ψυχολογια στα υψη υστερα απο τον θριαμβο στο πρωταθλημα προστεθηκε η χαρα της επιστροφης του Μορισον υστερα απο καιρο. Δεν ηταν 100% ετοιμος αλλα μπορουσε να παιξει σαν αλλαγη αν χρειαζοταν. Στο αντιπαλο στρατοπεδο η Γιουνάιτεντ ειχε κακιστη ψυχολογια αφου ειχε πεταξει απο μονη της τον τιτλο υστερα απο το δωρακι που τους καναμε. Απο την αλλη ομως εψαχνε την εξιλεωση μεσω του κυπελλου....
Spoiler: show
Image






To Ernst-Happel-Stadion καταμεστο οπως το περιμεναμε ολοι.

Image







Με τους οπαδους μας να δημιουργουν φοβερη ατμοσφαιρα


Image



Image






:!: Και ξεκιναει το παιχνιδι!
:!: Αρχιζουμε το παιχνιδι αμυντικα με την Γιουνάιτεντ να εχει την κατοχη αλλα εμεις να απειλουμε περισσοτερο με κατι σουτ των Ζαρατε, Νομπλ.
:!: Κερδιζουμε φαουλ σε πολυ καλο σημειο στο 38ο λεπτο. Εκτελει ο Ζαρατε αλλα η μπαλα χτυπαει στο τοιχος. Παιρνει ο Ο'Μπράιεν το ριμπαουντ και ανοιγει ομορφα στον Νομπλ. Πεταει αυτος μια φοβερη μπαλια στον Μεντες ντε Γκρασα που επιχειρει το ΣΟΟΥΥΥΥΥΤΤΤΤ....διωχνει σε κορνερ ο ντε Χεα...
:!: Το κορνερ περναει ανεκμεταλλευτο...
:arrow: Χωρις περισσοτερες φασεις ληγει το ημιχρονο.
:!: Στο δευτερο ημιχρονο συνεχιζει η Μαντσεστερ να εχει φλυαρη υπεροχη αλλα δεν γινονται φασεις ουτε απο εμας ουτε απο αυτους.
:!: Αποφασιζω να ριξω στο ματς τον Μορισον στο 68' στη θεση του τραυματια Νομπλ. Επισης βαζω τον Ινουι στη θεση του Μεντες ντε Γκρασα να φρεσκαρω την επιθεση.
:!: 77ο λεπτο και εχει κορνερ η Γιουνάιτεντ. Εκτελει ο Ματα, διωχνει ο Ολιβέιρα πανω στον Ματα παλι. Πασα στον Σαντον, εκεινος στον Φελαϊνι που ξαναδινει στον Ματα. Σουταρει και μπλοκαρει ευκολα ο Σμάιχελ.
:arrow: Το παιχνιδι ληγει στο 0-0 και οδευουμε προς παραταση. Ειμαστε πολυ συγκεντρωμενοι και δεν εχουμε δεχτει ουτε πολλη πιεση αλλα ουτε και την μεγαλη φαση. Περιμενουμε απλα την ευκαιρια μας..
:!: 1ο ημιχρονο παρατασης και ο Ραφελ αποχωρει τραυματιας στο 93'. Χωρις να εχει αλλες αλλαγες η Γιουνάιτεντ μενει με 10...
:!: 2 λεπτα πριν τη ληξη του ημιχρονου τραυματιζεται και ο Ματα αφηνοντας την Γιουνάιτεντ με 9...
:arrow: ημιχρονο
:!: Αλλαζουμε το συστημα στο 4-5-1 (4-2-3-1) Overload που εχουμε δουλεψει ολη τη σεζον με σκοπο να εκμεταλλευτουμε το δωρο της Γιουνάιτεντ εχοντας πλεον αριθμητικο πλεονεκτημα.
:!: Πλαγιο για την Γιουνάιτεντ απο τα αριστερα με τον Σαντον. Εκτελει για τον Φελαϊνι, αυτος για τον Ρομερο. Πεφτει ηρωικα ο Ο'Μπράιεν και κοβει. Η μπαλα καταληγει στον Φελαϊνι αλλα ο Κορκ με αλλο ενα ηρωικο τακλιν κοβει και κερδιζει τωρα ο Ινουι που δινει στον Ολιβειρα. Πεταει ομορφη μπαλια στον Ζαρατε που κανει κινηση στην πλατη του αλλα κοβει ο Σμολινγκ.
:!: Ξανακερδιζουμε κατοχη και ανεβαινουμε στην επιθεση απο αριστερα με Αμαλφιτανο και Κρεσγουελ. Προσποιειται ο Κρεσγουελ τη σεντρα και γυρναει πισω στον Κορκ. Αυτος για τον Ο'Μπράιεν που ειναι μονος του στο υψος της περιοχης. Πεταει ομορφη καθετη στον Μορισον μεσα στην περιοχη, με τη μια εκεινος για τον Ολιβειρα ΠΟΥ ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛ!!!!!! 1-0 στο 112'!
:!: Επαναφερουμε το βασικο μας σχημα και τα υπολοιπα λεπτα κυλανε κρατωντας μπαλα. Ο διατητης σφυριζει και ειναι γεγονος.











:yea: :yea: :yea: :yea: :yea: :yea: :yea: ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙ :yea: :yea: :yea: :yea: :yea: :yea: :yea:








Image







Image









Image



Spoiler: show
Image









Ο Ζαρατε βγηκε πρωτος σκορερ στο Γιουροπα Λιγκ και πολυτιμοτερος παικτης με αποδοση 7.61, 13 γκολ και 2 ασιστ σε 15 ματς. Αναλυτικα η πορεια μας.
Spoiler: show
Image







Ενω η Τσελσι κατεκτησε και το Τσαμπιονς Λιγκ κοντρα στην Μπαρτσελονα κανοντας ετσι το νταμπλ...

Επισης η Αρσεναλ κατεκτησε το FA Cup κοντρα στην Στοουκ.

Α και η Γιουνάιτεντ καποια στιγμη σηκωσε το Capital One Cup κατα το χειμωνα...





Οι καλυτεροι μας παικτες αυτη τη σεζον ηταν οι εξης

Image




Και οπως ηταν αναμενομενο ο Ζαρατε ψηφιστηκε καλυτερος παικτης της χρονιας απο τους φιλαθλους μας.







Ετσι λοιπον αποχαιρεταμε μεγαλοπρεπως το Boleyn Ground με τον καλυτερο δυνατο τροπο. 4η θεση και κυπελλο Γιουροπα Λιγκ.


Ποιος να το φανταζοταν...



Η επομενη σεζον αναμενεται ακομα πιο συναρπαστικη...







Image









Του μπι κοντινιουντ... (To be continued) (:
Image
Post Reply

Return to “Αγγλία”