Εγω και το υποσυνειδητο μου.

Post Reply
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3313
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Είδα την φωτογραφία και έλιωσα, προειδοποίησε και εσύ ρε... -rofl

Κατα τα αλλα μπορείς να βγεις μέχρι και Ευρώπη!!
User avatar
zeds dead
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3669
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: "That which is imagined can never be lost."
Location: Foreverdark Woods
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πολύ καλή πορεία, μην πάρουν και τα μυαλά μας αέρα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι η ομάδα.
I walk alone / Not because I'm lost / But because I want to

They call my name / They believe I'm scared / But the depth is my friend
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eπεισόδιο 3


Σπίτι Τσάβεζζ Βράδυ
1 Ιανουαρίου Ώρα: 22:30


Χτυπάει το τηλέφωνο..

-Παρακαλώ;

Άσε τα παρακαλητά και τις ευγένιες

-Ποιος είναι?

Λοιπόν άκουσε με καλά δεν σε ενδιαφέρει ποιος είμαι

-Τότε γιατί με πήρες τηλέφωνο?

Θα βάλεις αυτον που θα σου πώ βασικό το Σάββατο αλλιώς κάποιος γνωστός σου ή ακόμη και εσύ θα έχεται μπλεξίματα

-Τι εννοείς? Ποιον να βάλω βασικό? Έχω κάνει ήδη τα πλάνα μου για τον επόμενο γύρο και ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΠΕΙΛΕΣ.

Αυτό θα το δούμε..

-Μα ποιος είσαι τέλος πάντων?

Θα είμαστε σε εποικοινωνία...

τουτ...τουτ...

Κλείνει το τηλέφωνο.


-Μα τι είναι πάλι και αυτό? Μόλις ηρεμήσαμε που παραλίγο να γίνουμε gay bar καινούρια μέτωπα?
-Και ποιον να βάλω βασικό αφού έχουμε τους ίδιους παίχτες (σχεδόν) με πέρυσι..Περίεργρα πράγματα...

Κομμάτι FM

Συμμετοχές / ΓΚΟΛ / Rating / Team Stats
Deportivo January 2014-2015


Image

Image

Image

Transfers IN


Image

Απο σειρά με αριστερά Ρινκόν,Καμπρέρα,Σάμαρης,Μουνιέρ

:!: Στο σπόιλερ οι φωτογραφίες με τα αττς των παικτών μας.
Spoiler: show
Image

Image

Image

Image
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σαμαρης και Μουρνιέρ θα σε δικαιώσουν... Ο Σάμαρης ήταν η μεγάλη μου φετινή έκπληξη στον ΟΣΦΠ... Για τον Μουρνιέρ γουστάρω γιατί σπέρνει στα σημαντικά ματς εκεί που κολλάει η ομάδα...

Δανεικούς τους πήρες? Μου φαίνονται πολύ μικρά τα συμβόλαια...
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Εγώ έχω να σου πω ακριβώς τα αντίθετα με τον Άλεξ. Με το Σάμαρη δε μιλιόμαστε και όσο βασικό και να τον βάλω το ηθικό του παραμένει τραγικό. Για το Μουρνιέρ, τον πήρα δανεικό, μέχρι στιγμής έχει δείξει λίγα πράγματα. Έχω όμως ένα back up για το Weiss και το Campbell. Ως εκεί όμως. Ελπίζω στην πορεία να δείξει παραπάνω πράγματα. Για Ντεπορτίβο πάντως τους βρίσκω μια χαρά παίκτες, σε σχέση με αυτούς που είχες.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αληθεια ειναι και μενα δεν μου γεμιζουν το ματι αλλα τουλαχιστον θα δωσουν ανασες και βαθς στο ροστερ ο κμπρερα θα σε δικαιωσει ομως
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Ρινκον αγαπη στα δυσκολα οταν χρειαζομαι παιχτη με τα χαρακτηριστικα του παντα αυτον παιρνω. :D Νταξει ηταν να μην αρχισεις το φωτοσοπ... :P
User avatar
Aekaras21
Amateur
Amateur
Posts: 233
Joined: Tue Jun 05, 2012 7:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αεκ
Status: fmgreece Rules
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερός ο Γερμανός στόππερ φαίνεται τσίμπησες λαυράκι.
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

20η Αγωνιστική

Deportivo-Malaga


Όλα ξεκίνησαν ιδανικά σήμερα στην έδρα μας απέναντι στους πρώην ''λεφτάδες'' της Μάλαγα. Μόλις στο 24' ο Χουάν Κάρλος άνοιξε το σκόρ με ένα ωραίο πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής. Από εκεί και πέρα κολλήσαμε. Δεν ξέρω γιατί. Οι φιλοξενούμενοι μας ισοφάρισαν στο 42' και μετά απο αυτό το γκόλ οι 2 ομάδες φοβήθηκαν και την σκιά τους.

Τελικό Σκόρ: 1-1

Σκόρερ: Χουάν Κάρλος


21 Αγωνιστική

Sevilla-Deportivo


Η ομάδα που αγάπησα, οι παίκτες που πιστεύω ακόμη είχαν χαθεί τις 3 τελευταίες αγωνιστικές. Στα αποδυτήρια τους ξεκαθάρισα πως έχουμε φτάσει άνω των προσδοκιών αλλά δεν πρέπει να χαλαρόσουμε. Με τις μεταγραφές και την ψυχολογία υπέρ μας όλα μπορούσαν να εξελιχθούν ρολόι. Μπήκαμε πάλι φουριόζοι και με τσαμπουκά προηγηθήκαμε στην Σεβίλλη. Όπως ήταν λογικό περίπου στο 76' κλείνω την ομάδα. Λάθος μου. Ο Ράκιτιτς ισοφαρίζει στο 81'. Κάπου εκεί σκέφτεσαι στην συνέντευξη τύπου ότι πρέπει να απολογηθείς μιας και δεν μας είχαν απειλήσει μέχρι τότε. Έλα μου όμως που ο Javi Hervas στο τέλος θα στείλει την μπάλα στα δικά του δίχτυα? ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ...Και με βγάζει από την δύσκολη θέση των media...

Τελικό Σκόρ: 1-2

Σκόρερ: Αριζμέντι, Αυτογκόλ


22η Αγωνιστική

Deportivo-Atletico Bilbao


Περίεργο παιχνίδι στο Ριαθόρ. Ο κόσμος μας στηρίζει όπως πάντα και η καυτή ατμόσφαιρα μας επηρεάζει συνήθως θετικά. Το συνηθισμένο μας στα τελευταία παιχνίδια ξεκίνημα επναλαμβάνεται..Κύριος ύποπτος? Ο Γάλλος επιβήτορας Μουνιέρ με 2' γκολ από τα αποδυτήρια στο 4' και στο 16' . Βγαλμένα από τα όνειρα του κάθε εξτρέμ. Το παιχνίδι κυλούσε ο ρυθμός έπαιφτε...Η Μπιλμπάο κατάφερε να μειώσει πριν την λήξη του ημιχρόνου και αυτό ναι,ναι μας έκανε καλό. Βγήκαμε στο 2ο με την πίεση από το κοινό και εμένα σαν κέρβεροι. Ο Μουνιέρ τελειώνει το σόλο του με ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ γκόλ στο 87' και γίνεται δέκτης υπόκλισης από συμπαίκτες & εξέδρα :!:


Τελικό Σκόρ: 3-1

Σκόρερ: Μουνιέρ(3)


23η Αγωνιστικη

Granada-Deportivo


Ταξιδάκι αναψυχής στην Γρανάδα, την ομάδα έκλπηξη του περσινού πρωταθλήματος. Δεν μασάω τα λόγια μου στην συνέντευξη τύπου δηλώνω πως πάμε για το διπλό. Το παιχνίδι ξεκινάει μέσα στο ηλιοβασίλεμα με αρκετό κόσμο στο γήπεδο. Μετά από καιρό μένουμε πίσω στο σκόρ . Αντιδράσαμε...Στα καπάκια με τον γίγαντα Αριζμέντι να ισοφαρίζει σε 1-1 πριν καν συμπληρωθεί το 25άλεπτο. Όλες οι δηλώσεις που έγιναν εις βάρος του για την μέτρια απόδοση του φέτος φαίνεται πως εκνεύρισαν τον έμπειρο Ισπανό που το ξεπληρώνει με 2ο τέρμα πριν καλά καλά πείς Javier. Κρατάμε γερά είμαστε δυνατοί πίσω εως το 90'.Εκεί το κοράκι καταλογίζει ένα πέναλτυ που μόνο αστείο μπορώ να το χαρακτηρίσω. Δεχόμαστε την ισοφάριση παρά την προσπάθεια του Φαμπρίσιο και φεύγουμε όλοι επάνω στον διαιτητή με την λήξη.

24η Αγωνιστική

Deportivo-Hercules


Μια γνώριμος από πέρυσι στην Β' ήρθε σήμερα στο Ριαθόρ ξέρωντας πως θα δεχτεί πίεση και άμα λάχει ληθοβολισμό :D Ξεκινάει το παιχνίδι, με εμάς μουδιασμένους. Άνευροι εντελώς έξω από το πλάνο μένουμε πίσω στο σκόρ με 0-1. Ο ΤΙΤΑΝΑΣ Αριζμέντι ισοφαρίζει στο 21' και κλείνει στόματα στα τελευταία παιχνίδια. Κάπου εκεί έκατσα αναπαυτικά μετά από ένα 20' άλεπτο με τσιρίδες. Έλα μου ντέ που συνεχίσαμε να κοιμάμαστε τον ύπνο του δικαίου.Πριν καλά καλά λήξει το ημίχρονο πήραμε αυτό που μας άξιζε. Δηλαδή το 1-2.Στα αποδυτήρια ήμουν επιθετικός σε μερικούς. Έπρεπε να ξέρουν ήδη πως δεν μου αρέσει να χάνω στο Ριαθόρ πόσο μάλλον από μικρές ομάδες. Τίποτα. Βουτιά στο κενό της Κορσικής. Ήττα με κατεβασμένα τα χέρια, με τον κόσμο βέβαια να χειροκροτεί. Ξέρει πως αυτή η ομάδα δεν είναι ούτε η Μπαρτσελόνα,ούτε η Ρεάλ. Η στήριξη τους μας δίνει κίνητρο για την συνέχεια.

Τελικό Σκόρ 1-2

Σκόρερ: Αριζμέντι


25η Αγωνιστική

Atletico Madrid - Deportivo


Πιο ήρεμοι πάμε στην Ατλέτικο . Μια ομάδα που θαυμάζω για την ταχύτητα, τον ρυθμό και το πάθος της.Τους εξηγώ πως δεν θα έχουμε εύκολο απόγευμα. Παίζουν με 4-2-4 και θα προσπαθήσω να κλείσω τους διαδρόμους. Το τελικό 4-0 με βρίσκει να απορώ αν μπορούμε το κάτι παραπάνω από την σχεδόν βέβαια σωτηρία στην κατηγορία.

Τελικό Σκόρ : 4-0

Σκόρερ: -


Image
Last edited by Lets_Go_Reds on Tue Dec 17, 2013 4:45 pm, edited 1 time in total.
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Διπλάρες με Ατλέτικο και Σεβίλλη , μεγάλη νίκη με Μπιλμπάο.
Αν συνεχίσουμε έτσι πάμε για Τσου Λου.

Ηρέμησαν και τα αποδυτήρια :P
User avatar
zeds dead
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3669
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: "That which is imagined can never be lost."
Location: Foreverdark Woods
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ρε συ μπερδεύτηκα χάσαμε ή κερδίσαμε την Ατλέτικο? Μια λες 4-0 και μια 0-4. Μάλλον χάσαμε γιατί δεν αναφέρεις σκόρερ. :D Όπως και να χει τώρα που ζορίζουν τα πράγματα θέλει ηρεμία.
I walk alone / Not because I'm lost / But because I want to

They call my name / They believe I'm scared / But the depth is my friend
User avatar
Aekaras21
Amateur
Amateur
Posts: 233
Joined: Tue Jun 05, 2012 7:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αεκ
Status: fmgreece Rules
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λογικά θα έχασαν δεν νομίζω και 0-4 στην Ατέτικο :P
Η παραμονή χάνεται μόνο με θαύμα άρα κυνήγησε το κάτι παραπάνω που είσαι και κοντά.
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο κύπελλο Ισπανίας φτάσαμε μέχρι τους 8 αλλά αποκλειστήκαμε από την Βαλένθια με 0-2 ήττα εντός και 0-1 νίκη εκεί.

26η Αγωνιστική

Ντεπορτίβο-Λεβάντε


Μετά από 2 συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα και τον αποκλεισμό στους 8 του κυπέλλου θέλαμε να αντιδράσουμε.Οι συγκιρίες ήταν μαζί μας. Βατή αντίπαλος, παίζουμε στην έδρα μας σε συνδυασμό με τον μηδενικό αριθμό στο απουσιολόγιο μας.Μόλις στο 3' λεπτό άνοιξε το σκόρ για εμάς με πέναλτυ ένας από τους περσινούς ηγέτες Κούλιο.Από εκεί και πέρα είχαμε την υπεροχή του παιχνίδιου με αρκετή άνεση. Τόσο η κόκκινη του Λουκά Βύντρα στο 60' όσο και τα τέρματα των Βίκ & Ρούντι προς το τέλος διαμόρφωσαν το τελικό 3-0.

Τελικό Σκόρ: 3-0

Σκόρερ: Κούλιο , Βίκ , Ρούντι



27ή Αγωνιστική

Οσασούνα-Ντεπορτίβο


Με εμάς πιο ήρεμους πλεον και με την ψυχολογία υπέρ μας ταξιδέψαμε στην Οσασούνα.Μια παραδοσιακά σκληρή ομάδα. Το παιχνίδι ήταν βαρετό. Και όταν λέω βαρετό το εννοώ.Μέχρι που δεχθήκαμε το 1-0 στο 43'. Απο εκεί και πέρα ανοιχτήκαμε. Στο ημίχρονο μετά από 5(!!) μήνες περνάει στον αγώνα ο Χουάν Ντομίνγκεζ εμφανώς πιο ήρεμος και συνηδειτοποιημένος από ποτέ. Στο 63' γράφει το 1-1 και το πανηγυρίζει δεόντως μαζί με όλη την ομάδα! Δεν σταματήσαμε την πίεση μας.Αναγκάσαμε την Οσασούνα να κλειστεί και κάπου εκεί πήραν την αποβολή. Μπορεί να μην μετουσιώσαμε σε γκολ τις ευκαιρίες μας αλλά γενικά είμαι αρκετά ικανοποιημένος.

Τελικό Σκόρ 1-1

Σκόρερ: Χουάν Ντομίγνκεζ


28ή Αγωνιστική

Βιγιαρεάλ-Ντεπορτίβο


Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι εκτός έδρας.Ακόμη πιο δύσκολο.Με την φετινή Βιγιαρεάλ να διεκδικεί Ευρωπαικό εισητήριο.Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για το υποβρύχιο που άνοιξε το σκόρ μόλις στο 10'.Είχαμε πάλι τα κότσια και τα έντερα να ισοφαρίσουμε σε εκτός έδρας μάτς αυτή την φορά με τον Χουάν Κάρλος στο 23'. Από εκεί και πέρα το χάος στο 1ο ημίχρονο. Βέβαια για καλό μας παρέμεινε το 1-1. Βγαίνουμε στο 2ο κάπως βελτιωμένοι αλλα το 2-1 δεν αργεί να γίνει απο στημένο. Στο 60' ο Μορένο μας σκοτώνει γράφωντας το 3-1 με ένα επιθετικό κρουσέντο από πλευράς τον γηπεδούχων. Το μόνο που καταφέραμε ήταν να μειώσουμε στο 80' με τον πολύπειρο Κούλιο που δείχνει να βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα τον τελευταίο καιρό.

Τελικό Σκόρ: 3-2

Σκόρερ: Χουάν Κάρλος, Κούλιο


29ή Αγωνιστική

Ντεπορτίβο-Μπαρτσελόνα


Ένα παιχνίδι που πριν από μερικά χρόνια θα έπαιφταν κεφάλια στο συγκεκριμένο γήπεδο. Η ατμόσφαιρα είναι ακόμη καυτή με τον κόσμο να ζητάει έστω μια τίμια εμφάνιση. Θα μπορούσα να θεωρήσω το παιχνίδι χαμένο και να κάνω 1-2 αλλαγές για ξεκούραση μιας και ακολουθούν πιο κρίσιμα παιχνίδια αλλά δεν μπορώ. Τα καπνογώνα και τα χαρτάκια 'ρέουν' στο στάδιο. Ξεκινάμε με ονειρικό τρόπο καθώς ο Μπουσκέτς στο 4' σημαδεύει τα λάθος δίχτυα. Η χαρά μας δεν κράτησε για πολύ. Ο Νευμάρ με κεφαλιά...γράφει το 1-1 μόλις 4' λεπτά αργότερα. Από εκεί και πέρα τίποτα. Τους έχουμε κλείσει άψογα. Με man 2 man σε Μέσσι,Νευμάρ, Τσάβι,Ινιέστα,Πέδρο και double μαρκαρίσματα μοιάζουν χαμένοι. Σκέφτομαι πως μπορώ να κλέψω ακόμη και την νίκη.Γιατί να ψάξω όμως περισσότερα? 1-2 με τον Ράφαελ στο 73' και μένουμε με το χειροκρότημα του κοινού και την προσπάθεια μας.

Τελικό Σκόρ : 1-2

Σκόρερ: Αυτογκόλ


30ή Αγωνιστική

Χετάφε-Ντεπορτίβο


Το δύσκολο πρόγραμμα συνεχίζεται με 3ο ταξίδι στα 4 παιχνίδια. Είμαστε κουρασμένοι.Ομολογώ με λύπη και χωρίς βάθος πάγκου. Ήττα με 2-0 λέγωντας και ευχαριστώ.

Τελικό Σκόρ:2-0


Image

Με αυτό το σερί που κράτησε 3 ήττες απομακρυνθήκαμε -5 βαθμούς από την Ευρώπη. Δεν έχουμε το βάθος όπως ανέφερα πιο πάνω να το κυνηγήσουμε. Ο κόσμος δείχνει αρκετά ικανοποιημένος με την παραμονή όπως και ο πρόεδρος. Ο χρόνος θα δείξει.
User avatar
ISOBITHS
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1263
Joined: Tue Jul 19, 2011 11:52 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Ζορικα μουτρο μου,να πουμε..
Location: Στυλιδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κριμα αδερφε!
Το τελευταιο αρνητικο σερι σε εριξε αρκετα!
Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων

Image


Ιστοριες Fm2014~> Ελλαδα
Εργοτελης : Χτιζοντας κατι ελληνικο!

Τακτικες Fm2014
4-1-3-2
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο αρχικος στοχος που ηταν η παραμονη
εχει επιτευχθει και ειναι πολυ σημαντικο αυτο !!
Image
Post Reply

Return to “Ισπανία”