Εγω και το υποσυνειδητο μου.

Post Reply
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο μικρός μου άρεσε να έχω συζητήσεις με τον εαυτό μου. Πείτε με ψυχοπαθή,τρελό δεν ξέρω. Όσοι έχετε δει το Ντέξτερ θα με καταλάβετε κάπως. Μονο που δεν έχει τύχη να κάνω φόνο.Πριν πάρω κάποια απόφαση το συζητούσα με τον εαυτό που αρκετές φορές.Μου άρεσε αυτό.Ακόμη το κάνω θα σας το παραδεχτώ.Ακόμη και όταν είμαι έξω. Με φίλους.Στο σχολείο.Δεν είναι κάτι κακό. ή μήπως είναι;

Κάπου εδώ ξεκινάει η ιστορία μας.

6/10/2013 Ισπανια


Image

-Έπρεπε τελικά να πάρω αυτή την απόφαση. Ηταν αρκετά τα χρήματα και το τσάλεντζ της ομάδας μεγάλο.
-Ευτυχώς που γνωρίζω την γλώσσα όπως την μητρική μου.Πραγματικά χαιρομαι για αυτό. Που να έτρεχα στους Εγγλέζους τώρα..
-Ωπ ταξί...Ας το πάρω γιατί σε 1' ώρα πρέπει να είμαι στο προπονητικό. Δεν έχω άγχος θα στο εξομολογηθώ. Από μικρός ποτέ δεν είχα. Ούτε όταν φεύγαμε στην αντεπίθεση με τον Αντυ τον Κάρολλ. Με καταλαβαίνεις. Το περάσαμε και αυτό.

Image

-Φτασαμε..Πωπωπω πολύ βαβούρα βρε παιδί μου. Να υποθέσω θα έρθουν να με καλωσορίσουν και τέτοια σαν πρώτη προπόνηση.
-Δεν έλεγα κάτι άλλο;

Image

Γεια σου κοουτς. Ο Ερνεστο Μπέλλο είμαι. Ελπίζω να με θυμάσαι

-Και βέβαια . Τεχνικός διευθυντής ήσουν στην υπογραφή συμβολαίου. Λοιπόν σε 1:30 ξεκινάει η προπόνηση.Που κινούμαστε;

Οι παίχτες είναι σχεδόν όλοι εδώ να σας οδηγήσω στο γραφείο σας.

-Απο την αρχή σε συμπάθησα εσένα αρχηγέ.

Image

-Ετοιμοι,ρουχα ιστορίες κομπλέ.Πως να μιλήσω στους παίχτες; Να είμαι φιλικός; Πάμε μωρέ και βλέπουμε..

Image

Mετά την ομιλία με τους παίκτες.Στο γραφείο του Τσαβεζζ.

-Καλα πήγε μωρέ. Τι ηγέτης αυτός ο Μαρτσένα ρε πστη μου. Άρχοντας.Αρκετά γατάκια βέβαια στην ομάδα. Λεφτά για μεταγραφές δεν έχουμε, άρα θα πορευτώ με αυτούς.

Χτυπάει η πόρτα. Μπαίνει ο Μπέλλο(τεχνικός διευθυντής) μαζί με ένα παιδι που βοηθάει γενικά την ομάδα με ρούχα,μεταφορές κτλ.

Καλά πήγε η συνάντηση με τους παίχτες κόουτς. Τους τρέλανες!

-Έχουμε πολύ δουλειά αρχηγέ! Το ρόστερ είναι καλό και θα ανέβουμε δεν μας φοβάμαι(μπεεεε).Το παιδί δεν το γνώρισα προσωπικά όμως.Μόνο στην παρουσίαση.

Χοσέ Ροντρίγκεζ κύριε. Καλώς ήρθατε. Ήρθα να σας ενημερώσω πως κάθε μέρα θα σας φέρνω εγώ τις ειδήσεις στο γραφείο και αν μου ζητήσετε κάτι άλλο επίσης

-(απο μέσα μου) Μπράβο η ομάδα....

-Οκ παιχταρά μου σε ευχαριστώ.

Ναι κόουτς ορίστε το σημερινο πρωτοσελιδο της ιστοσελίδας.Ανοίξτε τον υπολογιστή και δείτε το

-Έχω δουλέψει και dj είναι αλήθεια!Ηταν ενα ωραιο καλοκαιρι στα Βόρεια χαχα :P

Image

Off Topic:
Λίγα λόγια για τον προπονητή: Εκρηκτικός χαρακτήρας,Δουλευταράς,τρελός με την επυτιχία και δεν μπορεί τους αδιάφορους παίχτες. Αυτά προπονητικά.

Στα προσωπικά όσο πάει η ιστορία θα τα ανακαλύπτεται..Μόνο για το υποσυνέιδητο γνωρίζουμε ακόμη που κάνει το ίδιο από μικρός.


Ξεκινάμε λοιπόν...
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υποδειγματικο ξεκινημα,ειναι προκληση να ανεβασεις την ομαδα στα μεγαλα σαλονια !
Αλλα πιστευω πως θα τα καταφερεις !
Image
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Στηριζω. iVamos! :D
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είσαι εσύ εκρηκτικός χαρακτήρας,δουλευταράς,τρελός με την επιτυχία και δεν μπορείς τους αδιάφορους παίχτες ;

Επιτυχία θα είναι αν σωθείς.:D
User avatar
Windfur
Indispensible
Indispensible
Posts: 1801
Joined: Mon Jul 02, 2012 3:45 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
facebook προφίλ: thanos.xynogalas
twitter: _Windfur
Status: It's all about gaming my friend.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε ευχομαι να ναι καλο το στορυ σου lgr! Ωραια επιλογη η Depor. Παλια μεγαλεια και διηγωντας τα να κλαις :)
Δεν παιζει τετοιο θεμα ρε, καθολου μην φοβασαι, χορευω τοσο καιρο και ειναι τοσο ωραιααα. Κανενας δεν εχει προβλημα με τιποτα, ουτε κανενα ποτο δεν πεφτει απο την βαρυτητα.

You run with the wolves while I hunt like a hound

Θέλω να γίνω foggy στη θέση του foggy.
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σπιτι του Τσαβεζζ

Ωρα: 22:10


Κάτι δεν με γεμίζει στο ρόστερ.Δεν πήγαμε άσχημα στα φιλικά(ολα αδύναμα ήταν θα μου πείς),αλλά η άμυνα με χαλάει.Πρέπει να βρώ κάποιον να πλαισιώσει τον Μαρτσένα.Μετά θα είμαι κομπλέ..Είναι ακόμη ελεύθερος ο Παπαζαχαρίας; Οχι ξέχασα τον τσίμπησε ο Απόλλων. Θα κινηθώ για κάτι άλλο τότε..Ας ξαναρίξω μια ματιά στα φιλικά.

Image

Αλλά 3 από ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας; Τελείωσε! Αλλά δεν ξέρω πριν που κινήθηκα για Madlung και Looven αρνήθηκαν.

Την επόμενη μερα στο προπονητικό της Ντεπορτίβο

Image

Image

ΡΟΣΤΕΡ 2013/2014

Image
Image

Ξεχωρίζουν βέβαια οι Arizmendi,Marchena,Juan Dominguez,Bargantinos.

Το σύστημα μας θα είναι 4-3-3.
Ισως αλλάζει βέβαια ανάλογα τον αντίπαλο.Θα το δούμε αυτό.

Λες να μας ρίξω για να ανεβούμε; ο φιλος @tsigou λέει πως δεν το έχουμε. χμμμ δεν ξέρω δεν μας δίνουν και φαβορί πάντως.

Image
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εριξα ενα 50αρικο οτι θα ανεβεις, μην με απογοητευσεις -ksilo
Faith is all we need
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη και απο μενα
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

1η Αγωνιστική Liga Adelante
Las Palmas-Deportivo

Ξεκίνημα σε μια δύσκολη έδρα. Με μια ομάδα που είναι απο τις πιο σταθερές της κατηγορίας.

Image
Spoiler: show
Image

:!: Σε μια δύσκολη έδρα πήραμε την ισοπαλία. Εντάξει είμαι σχετικά ευχαριστημένος αφού δεν είμαστε ακόμη απόλυτα έτοιμοι και μας έκαναν μόλις 3 σούτ στον στόχο.
2η Αγωνιστική Liga Adelante
Deportivo-Cordoba

Ντεμπούτο στην έδρα μας για φέτος. Με μια ομάδα που δεν είναι κάτι το σπουδαίο.Είναι καλή ευκαιρία να πετύχουμε την πρώτη μας νίκη lads!(το έχω το αγγλικό ρε πστη..)

Image
Spoiler: show
Image

:!: Αχ αυτές οι νίκες πόσο μου αρέσουν. Να βάζεις ένα γκόλ νωρίς και να το κλειδώνεις πριν το ημίχρονο. Με το καφεδάκι στον πάγκο μετά σε όλο το δεύτερο μέρος.[μπαρτσελονα mode off/].
3η Αγωνιστική Liga Adelante
Sabadell-Deportivo

Έχουμε καλό πρόγραμμα. Οι γηπεδούχοι δεν είναι κάτι το σπουδαίο, μάλιστα είναι απο τα φαβορί του υποβιβασμού. Πάμε επιθετικά από νωρίς.

Image
Spoiler: show
Image

:!: 2η σερί νίκη με 3 γκόλ από τους 3 πιο ποιοτικούς μας ποδοσφαιριστές. Είχαμε την κατοχή από νωρίς και πήραμε μια σημαντική νίκη για την συνέχεια μιας και είναι ακόμη πολύ νωρίς στο πρωτάθλημα.
4η Αγωνιστική Liga Adelante
Deportivo-Murcia

Στο γήπεδο μας θέλω να είμαστε δυνατοί. Τέτοια ματς πρέπει να τα καθαρίζουμε.Με το γνωστό 4-3-3 και τον Αριζμέντι στην κορυφή και εδώ.

Image
Spoiler: show
Image

:!: Δεν ήμασταν καλοί σήμερα. Ευτυχώς ήρθε η κόκκινη νωρίς για τους Μουρθιίοτες :P και έτσι πήραμε μια ακόμη νίκη. Ο Αριζμέντι συνεχίζει να πυροβολεί..
5η Αγωνιστική Liga Adelante
Sporting-Deportivo

Πρώτο ντέρμπυ της σεζόν λοιπόν.Παθιασμένοι σήμερα ο κόσμος περιμένει πως και πως τέτοια παιχνίδια. Έχουμε την φόρμα και την ψυχολογία να το πάρουμε.Πάμε λοιπόν!

Image
Spoiler: show
Image

:!: Πείτε το μου κάνετε πλάκα..Κάνετε το 0-2 στο 85' και τρώμε 2 γκολ στα καπάκια επειδή χαλαρώσαμε και είπαμε να αράξουμε σε μια τέτοια έδρα και σε ένα ντέρμπυ;; ΕΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ -kwloxero
Image

Κύπελλο

Στο κύπελλο καταφέραμε να αποκλειστούμε στα πέναλτυ.Να πώ την αλήθεα ούτε που με ενδιαφέρει ο θεσμός.Λες και θα βγαίναμε Ευρώπη απο εδώ :P

Image
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πιστεύω οτι δεν έχεις ανταγωνιστή, ποιά Sporting τώρα... Άνετα μπορείς και την άνοδο και το πρωτάθλημα...
Με τι σύστημα παίζεις;
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον Ντομίνγκεζ και τα ματια σου !
User avatar
gkatsa21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 503
Joined: Sat May 05, 2012 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ - Juventus F.C.
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος...
Location: California
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξενερωμα αυτο που εγινε στην Sporting.Αντε βαλτους λιγο χερι τι πραγματα ειναι αυτα?Δε ντρεπονται λιγο?? :D
Καλη συνεχεια :wink:
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομαδα εχει αρχισει πολυ δυνατα ,αλλα το θεμα ειναι να συνεχισει σε αυτους τους ρυθμους !!
Image
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όλα καλά αλλά αυτό με την Sporting αχώνευτο ρε παιδί μου...

Προβλέπεται εύκολη άνοδος πάντως. Από του χρόνου αρχίζουν τα ζόρια...
User avatar
kennen
Indispensible
Indispensible
Posts: 1985
Joined: Thu Nov 03, 2011 5:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: xarhs.koupidis?ref=tn_tnmn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το σχέδιο είναι κύπελλο,άνοδος,πρωτάθλημα.Άντε να σε δούμε :D
Post Reply

Return to “Ισπανία”