O Mετανάστης και ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΕΛΞΗΣ !

sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Tην επόμενη μέρα

-Καλημέρα ανηψιέ...
-Καλημέρα θείε...χμμ.... 8)
-Νυσταγμένος μου φαίνεσαι, ή κάνω λάθος?
-Όχι δεν κάνεις λάθος θείε, όλο το βράδυ χτες διάβαζα για τον Νόμο της Έλξης.
-Πως το βρήκες, κατάλαβες τίποτα?
-Κατάλαβα αρκετά θείε... πιστεύω πως θ΄αλλάξει η ζωή μου, με οδηγό αυτόν τον Νόμο και μέντορα εσένα φυσικά! :wink:
-Χαίρομαι που τ΄ακούω αυτό Λεωνίδα. Το υπέρτατο αγαθό είναι η αγάπη στην Καρδιά, όσο κι αν ο Νους αμφιβάλλει. ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΤΗΝ ΓΑΙΑ, ΑΠΕΚΤΗΣΕΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ..ΕΠΙΒΛΗΘΗΚΑΝ ΠΡΕΠΕΙ, ΨΕΥΤΙΚΑ ΘΕΛΩ, ΑΝΑΓΚΕΣ, ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΕΝΑ... ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ, ΚΑΘΩΣ ΕΡΧΕΣΑΙ ΓΥΜΝΟΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΝΤΥΣΕΙ... ΜΕ ΟΤΙ ΡΟΥΧΑ ΕΚΕΙΝΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙ... ΣΤΑ ΛΕΕΙ ΜΟΔΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙ...ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΝΤΥΝΕΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ...ΣΟΥ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΚΔΗΛΩΝΕΙΣ....ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΤΑΘΟΥΝ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΕΕΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΟΥΝ...ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΝΤΥΝΕΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ...ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΒΑΡΙΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΕΙΣ...ΕΠΙΤΥΧΙΑ, ΧΡΗΜΑΤΑ, ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ...ΚΑΙ ΕΠΟΝΤΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ...
ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΕΙΣ, ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ...ΣΟΥ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ....ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΕΣΑΙ, ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ...ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΟΔΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΟ ΠΟΤΟ, ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ...ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΞΕΦΥΓΕΙΣ, ΣΕ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΗ..ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ...ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ, ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΚΑΙ ΧΑΝΕΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΟΥΣΙΑ ΟΥΣΙΑ...
-Πω... ενώ όταν σκεφτόμαστε και πράττουμε με την καρδιά θείε?
-Όταν σκέφτεσαι και πράττεις με την καρδιά Λεωνίδα... ΖΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΖΩΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ...ΞΑΝΑΓΙΝΕΣΑΙ ΕΝΑ ΦΩΤΕΙΝΟ ΠΑΙΔΙ, ΓΕΜΑΤΟ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΓΝΟΤΗΤΑ...ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΣ ΚΑΤΑΜΑΤΑ ΤΟΝ ΗΛΙΟ...
ΜΟΛΙΣ ΕΔΙΩΞΕΣ ΤΟΝ ΦΟΒΟ...ΑΠΟΚΤΑ ΓΕΥΣΗ Η ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΚΙΝΗΣΗ...ΑΚΟΥΣ.. ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ ΦΟΡΑ.....
ΠΟΥΛΙΑ ΝΑ ΚΕΛΑΗΔΟΥΝ...ΤΟ ΦΥΣΗΜΑ ΤΟΥ ΑΕΡΑ...ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ, ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΝΑΡΚΗ...ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΖΕΙΣ ΤΑ ΑΠΛΑ...ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΙΨΑΝ... ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΚΑΡΔΙΑ....ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ....ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ....ΓΙΝΕΣΑΙ ΑΤΡΩΤΟΣ....ΕΙΣΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ.... ;)
-Πόσο ρομαντικός είσαι θείε!!!
-Η καρδιά σου δίνει το ρομαντισμό, ο νους τη λογική και η λογική έχει όρια ανηψιέ...
-Οκ, θείε, από σήμερα κιόλας θα αρχίσω να πράττω με την καρδιά θείε... και θα αρχίσω να οραματίζομαι αυτό που θέλω πολύ και για το οποίο ήρθα στη Γερμανία...
-Ποιο είναι αυτό Λεωνίδα? αν επιτρέπεται βέβαια...
-Να γίνω Α' προπονητής σε ομάδα της Μπουντεσλίγκα.... αλλά δε σου λέω σε ποιά... :P
-Οκ... οκ... μη μου λες, αρκεί να το πιστεύεις βαθιά μέσα σου... πάρε και αυτό το DVD και μορφώσου...
-Ταινία είναι?
-Ναι... σχετικά με αυτό που λέγαμε πριν... για τις πράξεις της καρδιάς ;)
-Έγινε θείε, ουτως ή άλλως δεν έχω και κάτι καλύτερο να κάνω...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-E96Ffv0Ktg[/youtube]
The Green Beautiful
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ ενδιαφερον και πολυ ψαγμενο το σεναριο σου (οπως παντα ) περιμενουμε την συνεχεια...
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Eίμαι ευγνώμων και σας ευχαριστώ όλους... :wink:

Ας προχωρήσουμε όμως στο ψητό!!! :P


Μετα από μερικές μέρες...

-Γεια σου ανηψιέ...
-Γεια σου θείε...
-Που είχες πάει?
-Να μια βόλτα ως το πάρκο... να γευτώ τη φύση και να νιώσω την ενέργεια του ήλιου στο κορμί μου! :wink:
-Αχα, βαδίζουμε σε καλό δρόμο δλδ!!!
-Γκουρού θα με κάνεις θείε! :P
-Έχε πίστη εσύ και όλα θα πάνε όπως τα οραματίζεσαι.
-Έχω, έχω θείε...
-Α, και που'σαι, αύριο έλα το πρωί απ΄το γραφείο μου στην εταιρεία, να πάμε μετά μαζί μια βόλτα να σου δείξω τα αξιοθέατα της πόλης.
-Με τι να έρθω?
-Με το αυτοκίνητό μου. Ξέρεις πως να ξεκλειδώσεις το γκαράζ έτσι? Ψάξε στο GPS "Arbeit", και θα σε φέρει κατευθείαν στη δουλειά.
-Έγινε θείε!



Το επόμενο πρωί

Λεωνίδας: Λοιπόν... ανοίγω το GPS και ψάχνω για τη λέξη "Arbeit" που σημαίνει δουλειά, στα Γερμανικά. Χμμ... α, νατη... πατάω.. ΚΑΙ... βουαλά!!!
GPS: Σε 50 μέτρα στρίψτε δεξιά.
Λεωνίδας: Τέλεια... :wink:



Στο δρόμο

GPS: Σε 10 μέτρα στρίψτε αριστερά...
Λεωνίδας: Τι αριστερά ρεεεε αφού έχει απαγορευτικό.... ΩΧ!!!
Image
Λεωνίδας: Πω... την έκατσα τη βάρκα!!!
Γυναίκα: Οh, mein Gott!!!
Λεωνίδας:Ευτυχώς που ξέρω κάποια Γερμανικά, να συννεοηθώ... αλλά απ΄ότι φαίνεται την έβαψα, η Γερμανίδα είναι έξαλλη. Αλλά ψυχραιμία... θετική ενέργεια και όλα θα πάνε καλά... το φως και η αγάπη, εξαφανίζει το σκότος.



Αργότερα, στο γραφείο του θείου

-Και για να μη στα πολυλογώ θείε, το GPS μας πρόδωσε...
-Μην ανησυχείς ανηψιέ, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Απλά θα μείνουμε χωρίς αμάξι για μερικές μέρες, σιγά το πράγμα, θα περπατούμε ;)
-Θαυμάζω την ηρεμία σου, θείε.
-Και πως είπες πως τη λένε την Κυρία?
-Νομίζω Frau Schade, της έδωσα τη διεύθυνση απ΄την εταιρεία και μου είπε ότι θα έρθει ο σύζυγός της το απόγευμα για να διευθετήσουμε τα της ασφάλειας κλπ.
-Εντάξει, εντάξει Λεωνίδα, πάμε μια βόλτα στο πάρκο τώρα και το απόγευμα θα τα κανονίσουμε αυτά με τον άντρα της.




Στο γραφείο, τo απόγευμα

Ντριν...ντριν....

Θείος:Ναι?
Γραμματέας:Ο κύριος Μichael, herr Socrates.
Θείος: Να περάσει...
Michael:Ηallo Socrates...
Θείος: Γειά σου, φίλε. Να σου συστήσω τον ανηψιό μου Λεωνίδα, ήρθε προσφάτως απ΄την Ελλάδα και ψάχνει να βρει την τύχη εδώ στη Γερμανία.
Λεωνίδας: Χάρηκα Κύριε Michael.
Michael: Eπίσης νέε μου.
Θείος: Ποιος καλός αέρας σε φέρνει εδώ, φίλε Michael.
Michael: Bασικά όχι καλός. Ήρθα να διευθετήσω το θέμα του ατυχήματος, του ανηψιού σας με τη Γυναίκα μου...
Θείος: Οh!!! Η συζυγός σου ήτανε??? Μα έπρεπε να το καταλάβω απ΄το επίθετο.
Λεωνίδας: Συγγνώμη Κύριε για το ατύχημα, αλλά το GPS με μπέρδεψε...
Μichael: Μην ανησυχείς νεαρέ μου, γι αυτό υπάρχουν οι ασφάλειες!!! :wink:
Θείος: Ο Κύριος Schade, Λεωνίδα, είναι προσωπικός μου φίλος. Συνεργαζόμαστε χρόνια, είναι μέτοχος στην φαρμακευτική εταιρεία αλλά και πρόεδρος της ποδοσφαιρικής ομάδας της πόλης.
Λεωνίδας: Ο, τι τιμή... :shock:
Michael: Και τι ακριβώς ψάχνετε να βρείτε κύριε Λεωνίδα?
Λεωνίδας: Το όνειρό μου είναι να βρω κάποια θέση σε τιμόνι κάποιας ποδοσφαιρικής ομάδας, ως 1ος προπονητής.
Michael: Πιστεύετε ότι θα πραγματοποιηθεί κάποτε το όνειρό σας?
Λεωνίδας: Σίγουρα κύριε Michael, αν δεν το πίστευα δε θα ήμουν εδώ, άλλωστε πιστεύω ότι έχω και τα προσόντα.
Μichael: Μου αρέσει η σιγουριά σας και η αυτοπεποίθησή σας... για περάστε αύριο απ΄το γραφείο μου, τελευταίως έχουμε ένα θέμα με τον εν ενεργεία προπονητή μας...
Λεωνίδας: Φυσικά, φυσικά και θα έρθω κύριε Μichael!!! -doublekiss
Michael: Λοιπόν κύριοι, ας επανέλθουμε στο θέμα για το οποίο ήρθα...
Θείος: Και βέβαια φίλε μου...



Στο σπίτι, το ίδιο βράδυ

-Θείε, δεν μπορώ να το πιστέψω... εκεί που έλεγα, ότι παρά τις αισιόδοξες σκέψεις, τι γκαντεμια με βρήκε με το τρακάρισμα...
-Λεωνίδα, πρέπει να μάθεις ότι όλα στη ζωή γίνονται για κάποιον λόγο, τίποτα δεν είναι τυχαίο!
Image
-Αυτό ακριβώς πιστεύω πλεον... κάποτε έλεγα... σύμπτωση... αμ δε!
-Και είδες? πως τα έφερε η μοίρα έτσι? :wink:
-Ναι... ναι... βασικά δεν μπορώ να περιμένω ως αύριο, τη συνάντηση...
-Λοιπόν έλα να δούμε παρέα μια ταινία, να σου φύγει και το άγχος, αλλά και η αμφιβολία, για τα περί συμπτώσεως. ;)
-Οκ, θείε!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iotyFJqMjtk[/youtube]
The Adjustment Bureau - Οι Ρυθμιστές
Last edited by sioutas on Sun Nov 24, 2013 2:11 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προχωραμε σιγα σιγα αντε να μαθουμε και την ομαδα...ωραιο σεναριο παντως και πολυ ενδιαφερον...
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

THN EΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΜΠΑΓΕΡ

Image
Image

Πρόεδρος: Όπως σου είπα και χτες Λεωνίδα, υπήρξε κάποιο προσωπικό πρόβλημα με τον προπονητή της ομάδας και έπρεπε να απομακρυνθεί...
Λεωνίδας: Καταλαβαίνω κε Schade
Πρόεδρος: H Bayer έχει μεγάλη ιστορία και τα τελευταία χρόνια κάνει υψηλές πτήσεις στο πρωτάθλημα, βέβαια δεν έχουμε καταφέρει να κατακτήσουμε κάποιον τίτλο εκτός του κυπέλλου το 1993, αλλά αυτό δε μας ενδιαφέρει. Στόχος μας είναι το καλό ποδόσφαιρο και να κρατιόμαστε όσο ψηλότερα γίνεται.
Λεωνίδας: Κατάλαβα... η ομάδα είναι γενικώς γαλουχημένη, χωρίς την πίεση και το άγχος του πρωταθλητισμού.
Πρόεδρος: Ακριβώς. Μου άρεσε η αισιοδοξία σου και η αυτοπεποίθησή σου και απ΄ότι άκουσα και απ΄τον θείο σου, είσαι ένας μαχητής της ζωής και ότι βάζεις στόχο το πραγματοποιείς.
Λεωνίδας: Το κατα δύναμην Κύριε Schade.
Πρόεδρος: Άσε τα κύριε! Από δω και πέρα θα με φωνάζεις Πρόεδρε!!!
Λεωνίδας: Tο όνειρο, γίνεται πραγματικότητα!!! Σ΄ευχαριστώ θείε!!! -doublekiss
Πρόεδρος: Τι είπες Λεωνίδα?
Λεωνίδας: Τίποτα, τίποτα κάτι δικά μου, απ΄τη χαρά μου...
Πρόεδρος: Έλα λοιπόν να συζητήσουμε και τα διαδικαστικά να σου γνωρίσω και την ομάδα!
Λεωνίδας: Τέλεια!!!

Image

Image



Το βράδυ στο σπίτι

-Θείε... τα κατάφερα!!! Το όνειρό μου, πραγματοποιήθηκε... όπως μου το λεγες!!! -doublekiss
-Χε,χε,χε χαίρομαι πολύ, Λεωνίδα μου!!! :wink:
-Θα βάλω τα δυνατά μου και θα προσπαθήσω να κάνω την ομάδα να αποδώσει τα μέγιστα... και γιατί όχι να αποβάλλουμε και αυτη τη νοοτροπία του Looser...
-Σιγά, σιγά όλα θα γίνουν Λεωνίδα, αρκεί να μην χάνεις την πίστη σου...
-Ε, καλά... δεν περιμένω θαύματα απ΄την πρώτη μέρα, αλλά θέλω να πιστεύω ότι σε βάθος χρόνου θα καταφέρω να φτιάξω ένα καλό σύνολο, ή μάλλον καλύτερο απ΄ότι είναι σήμερα!!! :wink:
-Είμαι σίγουρος για σένα ανηψιέ... δουλειά, ταπεινότητα και όλα γίνονται...
-Έλα πάμε έξω να το γιορτάσουμε!!! \:D/


Image
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το ειχαν ψιλιαστει πολλοι :P
ωραιο σεναριο παντως
Image
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Σωραιοος! Λεβερκουζεν λοιπον! Πες μου αν θες και τι logos χρησιμοποιεις! :D
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιτελους μας ειχε φαει η αγωνια αντε καλη αρχη
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ευχαριστώ παιδιά.

dimizag: Δεν θυμάμαι απο που τα έχω κατεβάσει. Είναι απ΄το 2008... είναι και ελλειπές πλεον, κάτι νεα ξεπεταρούδια δεν τα έχει. Δεν αξίζει να τα κατεβάσεις. Εγώ τα βάζω επειδή είναι μικρά σε μέγεθος και δεν μου κολλάει το PC. Εχω το facepack κοντά στα 5gb και δεν θέλω να το επιβαρύνω άλλο.
antonis93
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 399
Joined: Mon Dec 31, 2007 3:44 pm
Football Manager της ομάδας: Διάφορες
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις πολύ καλό υλικό....! Alles gut !
Πάμε όπως άλλοτε, πάμε σαν πάντοτε....

My stories.... viewtopic.php?f=392&t=39873 , viewtopic.php?f=388&t=39955
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

sioutas wrote:Ευχαριστώ παιδιά.

dimizag: Δεν θυμάμαι απο που τα έχω κατεβάσει. Είναι απ΄το 2008... είναι και ελλειπές πλεον, κάτι νεα ξεπεταρούδια δεν τα έχει. Δεν αξίζει να τα κατεβάσεις. Εγώ τα βάζω επειδή είναι μικρά σε μέγεθος και δεν μου κολλάει το PC. Εχω το facepack κοντά στα 5gb και δεν θέλω να το επιβαρύνω άλλο.
Αστο τοτε.. :P Απλα λεω φετος να αλλαξω. Ετσι και αλλιως τα Metallic τα αποφευγω 2 χρονια τωρα.. ειναι πασε.. :P
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Το επόμενο πρωί

Θείος: Και μια συμβουλή πριν φύγεις ανηψιέ...
Λεωνίδας:Ναι θείε...
Θείος: Πρόσεχε τις σκέψεις σου γίνονται λόγια.
Πρόσεχε τα λόγια σου, γίνονται πράξεις.
Πρόσεχε τις πράξεις σου, γίνονται συνήθειες,
Πρόσεχε τις συνήθειες σου, γίνονται ο χαρακτήρας σου,
Πρόσεχε τον χαρακτήρα σου, γίνεται η μοίρα σου.
Λεωνίδας:Μην ανησυχείς θείε, το πήρα το μάθημά μου... ο νόμος της έλξης, είναι βαθιά χαραγμένος πλεον στην καρδιά μου. Αλλα πως θα μπορέσω να κρατήσω μια ομάδα, με μια Δυναμική βεβαίως, αλλά Ήρεμη κατά τ΄άλλη προσέγγιση?
Θείος:Θα σου πω μια σύντομη ιστορία: Ένας Ιάπωνας πολεμιστής αιχμαλωτίστηκε από τους εχθρούς και φυλακίστηκε. Εκείνη τη νύχτα, δε μπορούσε να κοιμηθεί, φοβούμενος ότι την επόμενη μέρα ίσως να τον ανακρίνουν, θα τον βασανίσουν και τελικά τον εκτελέσουν. Μα, εκείνη τη στιγμή θυμήθηκε τα λόγια του ζεν δασκάλου του:
«Το αύριο δεν είναι πραγματικό. Είναι μια ψευδαίσθηση. Η μόνη πραγματικότητα είναι το τώρα».
Θυμούμενος αυτά τα λόγια, γαλήνεψε και κοιμήθηκε. Το πιασες? :wink:
Λεωνίδας:Ναι, θείε!!! Ηρεμώ και όλα θα γίνουν όπως είναι γραφτό. :wink:
Θείος:Άντε καλή δουλειά σου εύχομαι στην 1η σου μέρα...
Λεωνίδας:Σ΄ευχαριστώ θείε, θα πέσω με τα μούτρα!!!


*Η προσέγγιση του Λεωνίδα στις συνομιλίες θα είναι πάντα, μόνο Δυναμική ή Ήρεμη! :wink:



Στα γραφεία της ομάδας


Η αναφορά του βοηθού για το ρόστερ

Image


-Χμ... σ΄ευχαριστώ Κύριε Jan (βοηθός).
-Ευχαρίστησής μου κόουτς.
-Απ΄ότι βλέπω θέλουμε οπωσδήποτε έναν οργανωτικό χαφ (AMC), αλλα και έναν αριστερό εξτρέμ (ΑΜL). Ο Κορεάτης είναι καλός εκεί, αλλά μόνο ως κρυφός φορ, πιστεύω ότι θα ήθελα κάποιον να μπορεί να βγάζει σέντρες και κρυφές πάσες εκεί.
-Εσεις ξέρετε καλύτερα....
-Ναι, ναι... νασαι καλά πάντως, πολύ λεπτομερής η αναφορά σου. Θα γίνει πάντως καλό ξεκαθάρισμα στην ομάδα. ;)
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eνδιαφερον
Αναμενουμε
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο θειος μορφαρα, ο Τριαντακοντας μερακλης και καραμπουζουκλης, αλλα αυτη η Νεβερκουπεν (η Vizekusen οπως την αποκαλουν οι Γερμανοι) δεν χωνευεται ουτε με ενα βυτιο sprite.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλα το πας Περιμενουμε τις μεταγραφες....
Post Reply

Return to “Γερμανία”