Η συμμορια των τεσσαρων.

Post Reply
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οταν τα πραγματα ζοριζουν, οι ζορικοι συνεχιζουν. Ζητω συγγνωμη απο το κοινο, αλλα λογω πιεσης χρονου θα τρεξω λιγο, διοτι εχω μπει ηδη στην τεταρτη σαιζον.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Hq8VPYPzKHk[/youtube]

26η αγωνιστικη: Chemnitz- Rostock
Image
Στην σκια του παραπτωματος του Λαβριτς (αποχη απο προπονηση) Μποσκοβιτς και ο -επιτελους αναρρωσε- Λεμανς, οδηγησαν στο σημαντικο αυτο διπλο. 3 αγωνιστικες απο τις υποχρεωσεις της ομαδας ο Σλοβενος.

27η αγωνιστικη: Rostock- Osnabrück
Image
Παραλιγο εμφραγμα. Το γκολ του Σπαν στο 22' ακολουθησε βομβαρδισμος, αλλα κατι η κουφαλα ο τερματορος (ΜΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ!!!), κατι η δικια μας αφλογιστια στην επιθεση μας κρατησαν σε αγωνια μεχρι το 91' με το τουβλο του Σταρκε. Απο το δοξα τω Θεο στο Παναγια βοηθα και παλι.

28η αγωνιστικη: Wehen- Rostock.
Image
Τα ιδια Παντελακη μου, τα ιδια Παντελη μου. Πολλες ευκαιριες, κανενα γκολ. Ο δικος μας τερματορος επεσε ισα ισα για τους φωτογραφους. Μοναδικο καλο οτι οι ανταγωνιστες εκαναν 2 στις 2 ηττες. Καλα ζαβα και ετουτοι.

29η αγωνιστικη: Rostock-Unterhaching
Image
Ο Λαβριτς ειναι απο τους παικτες που αγαπας να μισεις. Κωλοπαιδι, προβληματικος, σκορερ. Το σκορ λεει ψεμματα, μετα το γκολ του Τοντοροφ στο 13', ειχε 2-3 ευκαιριες η Χαχινγκ. Μια ασιστ στον Βειντλιχ και ενα προσωπικο τερμα καθαρισαν το παιχνιδι. Το κερασακι στην τουρτα εβαλε ο Σταρκε.

30η αγωνιστικη: Duisburg- Rostock
Image
Βρε, θα με τρελανετε εσεις. Φευγω με 3-3 και ειμαι και χαρουμενος που δεν εχασα. Μα τι τρελοκομειο ειναι αυτο. Ανατροπη σε 5 λεπτα, ξανα μπροστα με -ω, τι εκπληξη- τον Λαβριτς και τελικα εμεινα με το me_to_pouli_sto_xeri. Κερδος οι δυο σοβαροι τραυματισμοι των αντιπαλων. Να μαθετε κωλοπαιδα να μου κοβετε βαθμους. -kwloxero

31η αγωνιστικη: Rostock- Regensburg
Image
Σκατα στα μουτρα σας, κωλοπαιδα, με χτικιασατε παλι. 3-2 μεχρι το 82', Μπλαχα και ο καπεταναρος ο Πεκοβιτς με δεξι κροτιδι στο 87' εδωσαν διαστασεις θριαμβου. Βρε νικη να 'ναι, κι οπως να 'ναι εδω που φτασαμε.

32η αγωνιστικη: Stuttgart Kickers- Rostock
Image
Αυτα τα κουλουρια στην αμυνα, ειναι σαν τα καλοκαιρινα πηδηγματα. Σπανια, αλλα οταν συμβαινουν ειναι αξεχαστα. Βαιντλιχ, Μπλαχα (τι διαλο επαθε αυτος?) και ο συγκινητικος πουρεηντζερ Σμιτ δωσαν αυτο το καθαρο σκορ.

33η αγωνιστικη: Rostock- Elvensberg
Image
Στα σκουπιδια η μεγαλη εμφανιση του Σταρκε, ο ισπανος τερματορος επιασε σκατα αντι για μπαλα στο 63' και στερησε την ευκαιρια να ξεκαθαρισουμε την υποθεση ανοδο. Να μου κοψεις τα χερια και να μου τα βαλεις εκει που ξερεις, ισπανικο εξωγαμο, ενα σκασμο βαθμους με εχεις κοστισει, την εμπειρια σου μεσα.

34η αγωνιστικη: Darmstadt- Rostock
Image
Image

Δικαιη ηττα, το Darmstadt εγινε η πρωτη ομαδα που μας κερδισε μεσα εξω. Κακιστη εμφανιση, ο κακος εαυτος μας χτυπησε την χειροτερη στιγμη.

Ανασα. Ανασυνταξη. ΠΑΜΕ!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b4hhTtrP9DM[/youtube]

Απομενουν τεσσερεις τελικοι, ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα κραταμε την μοιρα μας στα χερια μας. Οτιδηποτε κατω απο 9 βαθμους μας στερει την απευθειας ανοδο. ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΒΑΘΜΟΣ ΧΑΜΕΝΟΣ!
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

χαχαχαχ αμα εχεις μπλεξει με πουρειντζερ τι να κανεις ? :P Ελα για παμε rally the troops και ετσι 8)
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειπα να βαλω καμια πολεμικη μουσικη για το κλεισιμο της σαιζον και ετσι, αλλα μετα την χτεσινη σουρα νιωθω οτι στους ωμους εχω κανονομπαλα, οχι κρανιο. Οποτε...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Zvkvf9TlG3A[/youtube]

Κλεισιμο σαιζον: 35η αγωνιστικη: Rostock-Dortmund II
Image

Ηγετικη εμφανιση απο τον αρχηγο μας, Milorad Pekovic, ο οποιος δυστυχως μας κουναει μαντιλι στο τελος της σαιζον, αφου τα οικονομικα μας δεν μπορουν να τον κρατησουν. Leader of the pack, ενα κεντρο μονος του, 2 γκολ, βραχος αμυντικα, τι αλλο να ζητησει κανεις?

36η αγωνιστικη: Münster-Rostock
Image

Image[/img]

Η υποθεση ανοδος κατα 70% οφειλεται αποκλειστικα σ' αυτον εδω τον κυριο. Εγινε ο πρωτος παικτης της Ροστοκ που πετυχε 4 τερματα σε ενα ματς και μεχρι το τελος της σαιζον προλαβαινει αλλα δυο. Ποια? Θα τα μαθετε, na panic. Παντως σιγουρα οχι αυτο του πρωτου σκορερ, οσο κουλο και να φαινεται. Πεσαμε βλεπετε πανω στο κανονι της Saarbrücken (Ζαρμπρικεν), ο οποιος εχει κλεισει για παρτη του τον τιτλο.

37η αγωνιστικη: Rostock-Heidenheim.

Αυτον τον αγωνα ο Ιωαννου δυσκολα θα τον ξεχασει. Καθοταν στο γραφειο του οταν χτυπησε το κινητο του. Στην αλλη γραμμη ηταν ο assistant που τον διεταζε: "πεταδην στα αποδυτηρια, σε θελει ο κοουτς". Ριγησε. Το ειχε αρχη να μην κατεβαινει στα αποδυτηρια και ειχε δωσει λυσσαλεα μαχη να περασει και στα υπολοιπα μελη της διοικησης. Ηξερε εξαρχης οτι εαν η ομαδα ειχε καποιες ελπιδες να ανεβει κατηγορια και να μην απειληθει η υπαρξη της επρεπε να μην χαλασουν οι ασχετοι το κλιμα της. Ο ιδιος ποτε δεν καθισε ουτε στα επισημα. Στα εντος εδρας καθοταν συνηθως στο γραφειο του με ραδιοφωνακι ανοιχτο και ακουγε την αναμεταδοση. Αυτη θα ηταν η πρωτη φορα που θα περνουσε την πορτα των αποδυτηριων, παιζει ισως να ηταν και η τελευταια, οποτε ειχε ενα αγχος. Αγχος και Ιωαννου ως γνωστον ηταν ταυτοσημες εννοιες. Μολις μπηκε τους ειδε εναν εναν, ενα μειγμα περιεργειας και αποριας τον περιμενε. Τον λογο πηρε αμεσως ο Νικιτς:

"Κυριοι, αυτος ειναι ο κυριος Ιωαννου. Εαν το ονομα δεν σας λεει τιποτα, ειναι αυτος που μας αφησε να κανουμε την δουλεια μας ησυχοι". Χαμογελα, εσπασε ο παγος. "Αυτος εκανε την δουλεια του καλα, κυριοι. Σκοπος ειναι σημερα να κανουμε την δουλεια μας ΕΜΕΙΣ καλα. Κατορθωσαμε πραγματα ΜΑΖΙ που στην αρχη την σαιζον δεν περιμενε κανεις. Δωσατε τον καλυτερο εαυτο σας, ξεπερασατε τα ορια σας και σας εμεινε μια τελευταια προσπαθεια. Μια υπερβαση, που την χρωστατε εσεις στον εαυτο σας. Εγω και εσεις, ΜΑΖΙ, καναμε το αδυνατο δυνατο, φτασαμε εκει που αλλοι γονατισαν, με το πεισμα μας και μονο. Σας ζητω μονο μια τελευταια υπερβαση. Σας ζητω αυτο το απλο. Μια υπερβαση, οπως εσεις, ΕΣΕΙΣ ειδικα ξετερε και κανατε τοσες φορες.

Αγωνιστηκαμε. ΜΑΖΙ.
Πολεμησαμε. ΜΑΖΙ.
Ματωσαμε. ΜΑΖΙ.
Χασαμε. ΜΑΖΙ
ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ.

ΠΑΜΕ ΚΥΡΙΟΙ! ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΙΣΤΟΡΙΑ! ΕΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!"

Image

Ονειρο η αληθεια? Οπως και να ειναι, ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ!

Image

Image

Image

Αποψε η πολη γιορταζει. ΑΠΟΨΕ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ!!!

Τελευταιος αγωνας εκτος εδρας στο Κιελο. Παμε χωρις αγχος. Αποστολη εξετελεσθη.

Ακολουθουν διακριθεντες, απογοητευσεις, γενικη επισκοπηση σαιζον.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αιντε η άνοδος.

Εδώ να σε δούμε ... :P
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Σωραίος ρε! Εύγε.



ΥΓ: Κλέμεν Λαβριτς, έλα στον ΠΑΟΚ μωρή αρρώστια.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ελα μωρη παιχτουρα τα καταφερες τελικα 8) Τωρα να δουμε τι θα κανεις :P
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Faith is all we need
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

38η αγωνιστικη: Kiel-Rostock

Image

Image

Χωρις σχολιο.


Ηρωες της σαιζον:
Κλεμεν Λαβριτς.
Image

Apps: 30
Goals: 26
Assist: 6
MoM: 9
Rating: 7,44

Απιστευτος παικτης, κουραστικος χαρακτηρας. Χωρις αυτον δεν υπηρχε περιπτωση να ανεβουμε. Ωστοσο αρνηθηκε ανανεωση συμβολαιου με τουλαχιστον ακομψο τροπο. Ψυχιατρειο, αλλα στανταρ θα τον ανανεωνα αν ηθελε. Σε μια σαιζον εσπασε 3 ρεκορ: πρωτος παικτης της Ροστοκ που βαζει 4 γκολ σε ενα ματς, πρωτος παικτης, μετα τον Arthur Bialas με 23 τερματα την σαιζον 1961-62, που εβαλε 26 τερματα σε μια σαιζον, πρωτος παικτης της Ροστοκ που βαζει γκολ μεσα σε 25 δευτερολεπτα (εντος εδρας απεναντι στην Ρεγκενσμπουργκ). Απολυτως δικαια fan's player 2013/14.

Manfred Starke
Image

Apps: 34
Goals: 13
Assist: 13
MoM: 3
Rating: 7,28

Συνεχης πηγη κινδυνων απο αριστερα, μοιρασε σακουλες σε πολλα μπακ που τον ανελαβαν και κερδιζει επαξια θεση βασικου και για του χρονου. Τα μισα βραβεια του χρωσταει ο Λαβριτς του εν λογω κυριου.

Milorad Pekovic

Image

Apps: 30
Goals: 8
Assist:2
MoM: 2
Rating: 7,15

Προσωπικα με πονεσε η φυγη του. Σκυλος αμυντικα, επικινδυνος επιθετικα, προσπαθουσε να συμμαζεψει τα ασυμμαζευτα στην ανεκδιηγητη αμυντικη μου γραμμη. Αλλες τα καταφερε, αλλες οχι. Επισης λατρεψα οτι οταν επεφτε να παρει ψυχη, την επαιρνε. 4/4 3μηνοι τραυματισμοι αντιπαλων τα λενε ολα. -tsekouri

Οι στρατιωτες:

Ντανκο Μποσκοβιτς
Image

Apps: 25
Goals: 11
Assist: 4
MoM: 2
Rating: 6,94

Ο πιστος στρατιωτης Ντανκο. Βοηθησε ιδιως στον πρωτο γυρο μετα τερματα του, στον δευτερο επεσε, αλλα παρεμεινε πολυτιμη λυση. Δεν τον ανανεωσα και λογω ηλικιας, και λογω ικανοτητων, μιας και στα τελευταια ματς με λυσσαξε στα 5αρια και 6αρια. Τιμιος, αλλα οχι για παραπανω.

Τομμυ Γκρουπε
Image

Apps: 31
Goals: 2
Assist: 1
MoM: 0
Rating: 7,18

Οαση μεσα στα χαλια της αμυντικης γραμμης. Σκεφτειτε οτι μετα απο αυτον η αμυντικη γραμμη δεν επιανε πανω απο 6,4. Τον εφαγε η αφραγκια μας και εφυγε και αυτος ελευθερος.

Vlado Smit
Image

Apps: 12
Goals: 0
Assist: 1
MoM: 0
Rating: 6,80

Λυση αναγκης που τελικα συμαζεψε καπως το χαλι. Wing back ο ανθρωπος, αλλα φιλοτιμος. Πηρε την φανελα σπιτι του, μετρημενος, προσεκτικος, χωρις την συνεισφορα του πολυ πιθανον να καταληγαμε μπαραζ.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10056
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Ωραία ανεβήκαμε, αλλά τώρα αρχίζουν τα δύσκολα. Αν είναι όπως τα δικά μου, που λογικά έτσι θα είναι μιας και έχουμε τα ίδια οικονομικά προβλήματα, έχεις μεγάλο Γολγοθά να ανέβεις! Εύχομαι να έχεις τουλάχιστον κανένα παιχταρά που να μη λήγει το συμβόλαιο του αυτή τη χρονιά ώστε να τον πουλήσεις. Γιατί εμένα μου έφυγαν οι μισοί παίκτες γιατί με το που ανεβήκαμε πήραν την αύξηση ανόδου και εμένα η ομάδα μου έδινε πολύ λιγότερο μέγιστο μισθό ώστε να τους κρατήσω. Μ'αυτά και μ'αυτά, συν κάποιες πωλήσεις παικτών που έληγε το συμβόλαιο τον επόμενο χρόνο και θα μου έφευγαν πάλι χωρίς να πάρω τίποτα, έμεινα με 11-12 παίκτες και έτρεχα να μαζέψω τα ασυμμάζευτα!
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την μερα που θα μπορεσω να οργανωθω πληρως, θα την κανω εθνικη εορτη. Εψαχνα καποιες εικονες, αν τις βρω θα κανω το κειμενο edit. Πρωτοτυπο. -wall

Κατσε να βαλουμε και λιγο ρομαντζο στο στορυ, να μην ειμεθα μονοπλευροι.
.................................................................................................................................................................................................................................................................

Ηταν το κλασικο τσιγαρο που αναβε παντα πριν καλα καλα ανοιξει τα ματια του. Ηταν εθισμενος και το ηξερε, αλλα τουλαχιστον το ειχε συνηδειτοποιησει. Βγηκε απο την κρεβατοκαμαρα και κατευθυνθηκε προς την κουζινα και ξεκινησε να φτιαχνει ενα φραπε. Για να παρει μπρος, οπως μονολογουσε. Προσπαθουσε να συνειδητοποιησει τι ειχε συμβει μεσα σε εκεινη την χρονια: απο την ανεργια, σε ποστο στις μεταγραφες μιας ομαδας που δεν πολυγουσταρε, και καταφερε να πανηγυρισει μια ανοδο, εζησε απιστευτες στιγμες, απο το ζενιθ μεχρι το ναδιρ και τωρα καθεται με ενα τσιγαρο στο στομα και χαμογελαει. Απο κοπροσκυλο υπευθυνος μεταγραφων της Hansa Rostock, κουστουμια, καρτες, ταξιδια, μια προοπτικη που ουτε μπορουσε να την φανταστει. Και εκτος απ' αυτο ησυχια και στα προσωπικα του. Η "δοκιμασμενη λυση" της γραμματεας του, ειχε γινει σχεδον μονιμη θαμωνας στο κρεβατι του. Δεν ετρεφε ψευδαισθησεις βεβαια. Καλη, χρυση, αλλα βιζιτου. Πληρωμενος συναισθηματικος δολοφονος. Δολοφονος σκεφτηκε και ξαφνικα το χαμογελο του εφυγε.

.............................................................................................................................................................................................................................................................

Η πτηση 311Α απο Νιουκαστλ για Αμβουργο. Ειχε μολις προσγειωθει. Απο τους τελευταιους που κατεβηκαν απο το αεροσκαφος, ηταν ενας ψηλος ασπρομαλλης με γυαλια και μια μικρη τσαντα χειρος. Πηρε την βαλιτσα του, περασε υπομονετικα τους δαιδαλωδεις διαδρομους και ξαφνικα χαμογελασε: στην υποδοχη τον περιμενε ο Ιωαννου για να τον παραλαβει. "Ουτε λεπτο δεν αργησε. Μαθαινει" σκεφτηκε.

- Καλησπερα σας κυριε Steed.
- Θα μπορουσαμε να φυγουμε και να αφησουμε τις ευγενειες για αλλη φορα, αγορι μου?
- Βεβαιως. Δωστε μου τα πραγματα σας, παρακαλω.
- Γιατι, κουλος ειμαι?
- Δεν ειπα τετοιο πραγμα, ουτε το σκεφτηκα.
- Ωραια, τοτε παρτην και παμε να φυγουμε. Εχεις αυτοκινητο εδω κοντα?
- Ναι, το εταιρικο μου.
- Τι κουβας ειναι?
- Αυτο
Image
- Ειναι τουλαχιστον ευρυχωρο.

Στην διαδρομη κανεις δεν μιλουσε. Η μαυρη Alfa Romeo καταπινε τα χιλιομετρα, ενω ο συνοδηγος του ειχε μισοαποκοιμηθει. Οση ωρα οδηγουσε, το μυαλο του Πανου ετρεχε αλλου. στην Ελκε. Στην σκεψη και μονο τι εγινε, πατησε τερμα το γκαζι. Ειχε δωροδοκησει εκεινον τον κρετινο τον χουλιγκαν για να κερδισει λιγο χρονο και εκεινος το ανταπεδωσε ξυλοκοπωντας την γραμματεα του. Στην μεσα τσεπη του σακακιου του, ειχε την φωτογραφια που του εστειλε ο ιδιος: η Ελκε αιμοφυρτη και τρομοκρατημενη και ο ηλιθιος να κανει διπλα της duckface. Ηξερε πολυ καλα ποιος ροχαλιζε σιγανα διπλα του. Χαρτοπαικτης, δολοφονος, εκβιαστης. Αλλα τουλαχιστον ειχε ενα κωδικα τιμης. Οταν τον εσωσε τυχαια απο μια επιθεση που δεχτηκε (και το πληρωσε με διμηνη παραμονη στο νοσοκομειο), δεν τον ξεχασε. Εκτος απο νοσηλεια, του εταξε την ισοβια βοηθεια του. Ουτε καν ειχε μπει στον κοπο να τον ξανασκεφτει, ουτε και εκεινη την δεκαημερη -αρχικα- περιπετεια του για μια αγγλιδα στριπτιτζου. Τωρα ομως τον θυμηθηκε, αυτος επρεπε να περαιωθει παση θυσια. Πλησιαζαν πια το σπιτι του Ιωαννου, οταν ο συνεπιβατης του ξυπνησε.

- Φτασαμε?
- Μαλιστα κυριε Steed.
- Φανταζομαι να μεριμνησες να τσιμπησω κατι.
- Εξαρταται που το θελετε.
- Μην μου πεις οτι μαγειρεψες.
- Μπριζολες με τηγανητα κρεμμυδια και πουρε.
- Με κακομαθαινεις και ακομη δεν ζητησα τιποτα.
- Ολα στην ωρα τους κυριε Steed.

Μετα το πλουσιο γευμα και αφου η διαθεση του Steed βελτιωθηκε, καθοταν ο ενας απεναντι στον αλλον. Πλεον ειχαν σοβαρα πραγματα να πουν. Μετα τις κλασικες ερωτησεις και τις φιλοφρονησεις, ο Πανος αποφασισε να ανοιξει τα χαρτια του.

- Νομιζω οτι πλεον πρεπει να σας πω τον λογο που σας κουβαλησα εδω.
- Μα προφανως για να σκοτωσω καποιον, γελασε δυνατα ο Steed.
Ο Πανος παγωσε, αλλα συνεχισε.
- Ναι, οντως αυτο ειναι. Θελω την βοηθεια σας.
- Θες να το οργανωσεις, ετσι ωστε να μην υποψιαστει κανεις τιποτα.
- Ναι.
- Και να μην λερωσεις τα χερια σου.
- Οχι απαραιτητα.
Ηταν σειρα του Αγγλου να παγωσει.
- Μα εσυ παιδι μου δεν εισαι δολοφονος.
- Σαφως, αλλα θα κανω αυτο που πρεπει να κανω αν χρειαστει.
- Ακου Πανο, παιδι μου. Ξερεις οτι σε εχω σαν παιδι μου. Ο φονος δεν ειναι ποτε κατι ευχαριστο και δεν πρεπει να το παιρνεις επιπολαια. Ειναι βαρος στην συνειδηση σου και τετοιο βαρος δεν φευγει ποτε απο πανω σου.
-.......
- Και μονο που θα ξερεις οτι αφαιρεσες ανθρωπινη ζωη θα σου ειναι βαρος. Σκεψου καλα αυτο που σου λεω. Αν μου πεις οχι, με φιλοξενεις και αυριο φευγω. Αν ναι, ομως δεν εχει γυρισμο.
- Ναι.
- Εισαι σιγουρος οτι αξιζει τον κοπο?

Ο Ιωαννου του εδωσε την φωτογραφια απο την μεσα τσεπη του σακκακιου του.

- Θεε κι Αποστολε. Την σακατεψαν την κοπελα και ο κοπρος χασκογελαει?!
- Καταλαβαινετε λοιπον γιατι.
- Ναι, πλεον καταλαβαινω. Ας πιουμε ενα τελευταιο ποτηρι και ας ξεκουραστουμε. Τον φακελο που σου ζητησα τον ετοιμασες? Αγορασες αυτα που σου ζητησα?
- θα τα βρειτε ολα στο δευτερο ραφι του γραφειου στο δωματιο οπου θα αναπαυθειτε.
- Καλη μας νυχτα λοιπον.
- Επισης κυριε Steed.

.............................................................................................................................................................................................................................................................

Η επομενη εβδομαδα κυλησε σαν σε ονειρο. δεν ειχε μυαλο για τιποτα και ο Νικιτς δεν ειχε ιδεα, φαινομενικα τουλαχιστον. Ενα τηλεφωνο τον εβγαλε απο τις σκεψεις του.

- Θα περασω να σε περασω να σε παρω σε λιγο, να εισαι ετοιμος.

Ο Ιωαννου μηχανικα ετοιμαστηκε. Σε μιση ωρα, ο Steed τον παρελαβε. Κατευθυνθηκαν προς την διευθυνση οπου εμενε ο Ροιτερ, ετσι λεγοταν ο χουλιγκαν. Εκτος απο το οτι δεν μπορουσε με τιποτα τον τροπο ζωης του, φροντιζε να ειναι προκλητικος με καθε ευκαιρια. Ιδιαιτερη αδυναμια ειχε στο αυτοκινητο του, μια πειραγμενη BMW M3. Διακριτικα παρκαραν και περιμεναν. Απο το ντουλαπακι του συνοδηγου, ο Steed εβγαλε κατι που εμοιαζε με τηλεχειρισμο.

- Τι ειναι αυτο κυριε Steed?
- Η λυση στο προβλημα σου, παιδι μου.

Σε λιγη ωρα ο Ροιτερ κατεβηκε. Εναντια ομως σε ο,τι ειχε υπολογισει κατεβαινε με παρεα. Μια εντυπωσιακη μελαμψη καλονη ηταν στο πλευρο του. Ο Ιωαννου παγωσε.

- Κυριε Steed, εχουμε θεμα.
- Μμμ.
- Με ακουτε?
- Εγω ναι, αλλα εσυ προφανως δεν με ακουσες οταν σου ειχα μιλησει.
- Μα...
- Δεν υπαρχει τελειο σχεδιο δολοφονιας Πανο. Και λεγοντας αυτο ο Αγγλος με μια αστραπιαια κινηση με την ζωνη ασφαλειας που φορουσε ο Ιωαννου, τον επιασε το λαιμο.
- Δεν θα δεις, αλλα θα ακουσεις. Αυτος ο ηχος θα σε στοιχειωνει για παντα. Για να θυμασαι οτι καθε αποφαση που παιρνουμε, εχει συνεπειες.

Πρωτα ακουστηκε ενα συνεχομενο μπιπ μπιπ και ο εκκωφαντικος κροτος της εκρηξης που εκανε την νυχτα μερα. Σιγουρα ειχαν πεθανει ακαριαια και οι δυο. Ο Πανος ομως δεν ειδε τιποτα...


Στο σπιτι προσπαθουσε με δυσκολια να καταπιει. Ο Steed κοντεψε να του σπασει τον λαιμο στην προσπαθεια του να τον ακινειτοποιησει. Δεν εφταιγε ομως σε τιποτα, εκανε αυτο που του ειχε ζητησει ο ιδιος. Την επομενη μερα στο αεροδρομιο του Αμβουργου, ο Ιωαννου αποχαιρετησε τον Steed. Μαζι μ' αυτον αποχαιρετουσε οριστικα την λευκη του συνειδηση.
............................................................................................................................................................................................................................................................

Το κινητο του τον εβγαλε απο τις σκεψεις. Απο την αλλη γραμμη η Ελκε απορουσε που βρισκοταν, ενω ετρεχαν οι ημερομηνιες για το κλεισιμο των μεταγραφων. Εφυγε αρον αρον απ΄το σπιτι, μπηκε στην μαυρη Alfa Romeo και κατευθυνθηκε προς το γραφειο του. Τουλαχιστον την μερα μπορουσε να ειναι ο εαυτος του, χωρις να καταβαλλει προσπαθεια να μεινει ηρεμος.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

:shock: τωρα μαλλον πολλα θα αλλαξουν στο τροπο που σκεφτεται ο Ιωαννου
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μην ξεχνιομαστε, υπαρχει και ιστορια fmικη.

Οι δυο μεγαλες απογοητευσεις:

Αλεξαντερ Μεντυ
Image

Apps: 13
Goals: 0
Assist: 0
MoM: 0
Rating: 6,70

Ποτε ο Γιαννης δεν μπορει, ποτε ο κωλος τον πονει. Η μετακινηση του απο δεξι εξτρεμ σε δεξι μπακ, ηταν η αρχη του κακου. Μετρια αποδοση, συνεχομενα παραπονα, αγαναχτηση σκετη. Εφυγε για Γαλλια με 150 χιλ και προωθηθηκε ο Λουκας Πεγκελοφ απο τις ακαδημιες στην θεση του.

Σερβιν Ρατζαβαλι-Φαρντι
Image

Apps: 5
Goals: 0
Assist: 0
MoM: 0
Rating: 5,86
Own Goals: 2

Μπορει να ημουν αδικος/βιαστικος/υπερβολικος, αλλα φτανει. 2 αυτογκολ σε 5 ματς ουτε ο βυντρας θα τα εκανε. Εφυγε με 150 χιλ. στην Δυναμο Δρεσδης (Σποιλερ: ΕΚΕΙ ΣΚΙΣΤΗΚΕ Ο ΠΑΛΙΟΠ...)

Χρωσταω τελικη βαθμολογια σαιζον, πινακες σκορερ και ασσιστ και γυμνη φωτογραφηση απο goth μοντελο. :P
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το μονο καλο στην ολη φαση ειναι οτι ανεβηκαμε κατηγορια. Γιουπι, αλλα:

1. Μονο τα πλακακια στα αποδυτηρια εμειναν.
2. Λογω οικονομικου κωλοσφιξιματος αποκτηθηκαν πολλοι αλλα μετριοι παικτες.
3. Οπως καταλαβαινετε, εχω ξεκινησει να ψαχνω ηδη δικαιολογιες και η συνδρομη προς το ελικοπτερο τρεχει για να γλυτωσω την οργη του πληθους. :D

Με 2,5 εκ. wage budget, ενα κουτι σοφτεξ και μια οικογενειακη συσκευασια νουαζετες ηρθαν (καταρχας) οι εξης.

Σαρτζις Ανταμιαν: Περυσι στην σκια του Λαβριτς εγραψε μονο 3 αλλαγες. Φετος ξαναγυρισε για να πεισει οτι αδικηθηκε.
Spoiler: show
Image
Ρουμεν Νικολοφ: Αναμενεται να δωσει λυσεις ως βασικος φορ.
Spoiler: show
Image
Ριτσαρντ Κινγκσον: Το ποδοσφαιρο ειναι το χομπυ του. Κανονικη του δουλεια ειναι σε βιτρινες εμπορικων καταστηματων.
Spoiler: show
Image
Πασκαλ Γκος: Ποτε τον παιρνεις, ποτε τον τρως, νατος και ο Πασκαλ ο Γκος.
Spoiler: show
Image
Μιλος Ντεγκενεκ: Απο το υπογειο της Στουτγκαρδης Β'.
Spoiler: show
Image
Μικαελ Κοχ: Φαινομενικα ταλεντακι. Για να δουμε τι καπνο φουμαρει ο κυριος.
Spoiler: show
Image
Ματιας Μορυς: Δανεικος απο την Ρεντ Μπουλ Λειψιας, πολυεργαλειο στην επιθεση.
Spoiler: show
Image
Μαρτιν Πετρας: Ο ανθρωπος που κανει τον Δελλα να φαινεται υπερταχεια, την μπετονιερα μπαλαρινα και τον Παγκαλο κεραυνο.
Spoiler: show
Image
Μαρκ Πρετενχαλερ: Ειδωμεν.
Spoiler: show
Image
Μαριο Τιτονε: Ακακιε, ο Μαριο Τιτονε θα 'ναι ρισκο.
Spoiler: show
Image
Γιουρκας Σειταριδης: Ο ανθρωπος που αναγκασε τον Φεργκιουσον να καταπιει την τσιχλα του, ειναι μαζι μας.
Spoiler: show
Image
Φρανκ Χοστις: Βασικος τερματοφυλακας για φετος.
Spoiler: show
Image
Κριστιαν Ζαουτερ: Αναμενεται βασικος.
Spoiler: show
Image
Το παρε δωσε της σαιζον
Spoiler: show
Image

Off Topic:
Για να ειμαστε fair play μεταξυ μας: Δεν ειναι ολοι οι παικτες που εκλεισα και δεν εχω ολα τα ss. Επισης πολλα ss ειναι κανα δυο σαιζον μετα. Αιτια ειναι οτι ξεχαστηκα με τις μεταγραφες, δεν τις εσωσα και το εκανα κατοπιν. Ηθελα περιπου να καταλαβετε τι παικτες ηρθαν. Ευελπιστω να παψω να ειμαι στοκος στο μελλον και να βελτιωσω ετσι την ιστορια. Ευχαριστω και παλι ολους οσους εχουν μπει στον κοπο να διαβασουν και να αφησουν ενα σχολιο.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

μονο ο τερμας φαινεται ανθρωπος κατα τα αλλα το ελικοπτερο να ειναι γρηγορο γιατι υπαρχουν και αντιαεροπορικα :D
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να πέσουμε χωρις να ξεφτιλιστούμε :D . Mην περιμένεις τιποτα καλύτερο με αυτούς που μας έφερες. -ksilo
Post Reply

Return to “Γερμανία”