Η Ύβρις λεγόταν Ανίκητον…

Post Reply
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτή την φορά έψαχνα κάτι πέρα από το πολύ hype. Ήθελα ένα πρωτάθλημα που να μην έχω παίξει τα τελευταία 3 χρόνια φμικά. Αγγλία,Ισπανία,Ελλάδα,Ολλανδία,Πορτογαλία,Γαλλία,Γερμανία,Ιταλία απορρίφθηκαν στο πιτς φιτίλι. Η ματιά μου κατευθείαν έπεσε πάνω σε μια χώρα που η εθνική της κάνει μεγάλα βήματα τα τελευταία 2 χρόνια.Βέλγιο.
Για την ομάδα το σκεφτόμουν και το σκέφτομαι ακόμη και τώρα που έχω κάνει την επιλογή. Δεν ήθελα κάποια με τίτλους,μεγάλη ιστορία ή τρομερό μπάτζετ. Κάτι συμπαθητικό,να έχει δύο-τρία παικτάκια που να ξέρω-συμπαθώ. Γενικά να γνωρίζω σε γενικές γραμμές που βρίσκομαι. Απολύτως λογικά ξεκίνησα κάπως έτσι.

Νικητές Jupiler League Βέλγιο

Με μια πρώτη ματιά απέρριψα γρήγορα την Άντερλεχτ που κυριαρχεί. Στο μυαλό μου πήγε η Μπρίζ που έχει πέσει αρκετά τα τελευταία χρόνια αλλά μόλις έριξα μια ματιά στο Ρόστερ κάτι με χάλασε.Δεν ξέρω.Επίσης κοίταξα την Σταντάρ Λιέγης.Κάτι τα καλά οικονομικά,κάτι το δυνατό ρόστερ με έκαναν να την απορρίψω.

Μέχρι που το μάτι μου έπεσε πάνω στην Γκένκ.Των 3 προταθλημάτων και με παίχτες λατρείες όπως οι Vossen,Kara,Koulibaly.Aυτό ήταν. Με τράβηξε.Και όταν με τραβάει μια ομάδα δεν λέει να με αφήσει.
Το σήμα Imageο κόσμος, το γήπεδο,όλα μαζί μου έδωσαν την ευκαιρία να πατήσω το continue στην επιλογή ομάδας.


Off Topic:
Μια ιστορία που θα έχει αρκετή περιγραφή,φωτογραφίες γηπέδων,ανάλυση μεταγραφών.Γενικά θα έχει μαζεμένες,πληροφορίες με σκοπό να γνωρίζουμε τους παίκτες που έχουμε στο ρόστερ, να μαθαίνουμε κάτι για τους αντιπάλους στην Ευρώπη και στο Βέλγιο.Να γουστάρουμε τέλος πάντων.Όλα αυτά με μια γεύση διαλόγων και fm. Ελπίζω να το ευχαριστηθούμε.
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρκετα καλη επιλογη μπορω να πω....Παμε...
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14787
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε να σε δουμε :D
Καλη συνεχεια -doublekiss
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
rafos_manager
Indispensible
Indispensible
Posts: 1896
Joined: Mon May 28, 2012 9:32 am
facebook προφίλ: 11raf
Location: Βόλος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Καλή αρχή! :-D
Για να δούμε πως θα σπάσεις την κυριαρχία της Άντερλεχτ.
zeds dead wrote: Να δείτε που η γενιά του 2004 θα καταλήξει χειρότερη και από τη γενιά του πολυτεχνείου :D
karembeu-7 wrote: Όχι άλλους αμυντικούς και άσουτους γκαρντ σε αυτήν τη χώρα.
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν πας καλά εσύ. :D Αι να δούμε τι θα δούμε και στο Βέλγιο.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θέλει πολύ προσπάθεια για να φτάσεις στην κορυφή!!
Καλή αρχή!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Image
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Tεράστιο ρόστερ με ποιότητα και μέλλον, πούλα την φείρα φέρε 1-2 έμπειρους και μπορείς να κάνεις καλά πράγματα.
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Το βασιλικό μπλέ κυριεύει σαν χρώμα. Η ομάδα μας εδρεύει στο Crystal Stadium στην πόλη Γκένκ.

Image

Άξιο αναφοράς είναι πως στην πόλη ζούν, 15.000 Ιταλοί , 6.000 Τούρκοι
και 1.000 συμπαρτιώτες μας.. Μια μικρή Ιταλική παροικία σαν να λέμε.

Η καλύτερη Ευρωπαική πορεία της ομάδας είναι όταν έφτασε μέχρι τους 4 στο Ιντερτότο την σεζόν 2004.

Στο ρόστερ μας τώρα δεν λές πως υπάρχουν και πολλοί Βέλγοι.Και ούτε στόχος μου έιναι να τους πολλαπλασιάσω.Με την δοικήκηση ξεκαθαρίσαμε πως σημαντικότερο είναι να πάρουν ευκαιρίες νεαροί ποδοσφαιριστές ανεξάρτητα από την εθνικότητα.

Image

Ο Αρχηγός , Σημαία και Αγαπημένος του Κοινού.

Image

Το κοινό της ομάδας είναι αρκετά ένθερμο.Αρκετοί μετανάστες έχουν δεθεί με την ομάδα που έχει γίνει 2ο σπίτι τους.

Ορίστε και ένα σχετικό walpapper από τους fans

To κλίμα είναι κάτι παραπάνω από θειτκό. Τα πρώτα παρεάκια έχουν δημιουργηθεί και η προετοιμασία ξεκινάει.Vamos Genk!

Image
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vossen λατρεία!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Image
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εξαιρετικός τίτλος, ενδιαφέρουσα αρχή ...
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Μ αρεσει που το χεις ψαξει το θεμα και δεν ξεκινας ιστορια απλα με μια ομαδα που σκαλωσες. Στηριζω φανατικα. :wink:
Edit: Ο Kara που πηγε; :shock: Προσεχε Buffel που ειναι παιχταρα γενικα απ οτι θυμαμαι απο Rangers και Libcombe.
kostasmez
Amateur
Amateur
Posts: 240
Joined: Sun Nov 04, 2012 9:07 pm
Football Manager της ομάδας: midjland
Αγαπημένη Ομάδα: thrylos
facebook προφίλ: costas mezinis
Status: -me eipe kolimeno me to manager-k ec ti ekanes?-terminate contract.ti allo?
Location: brahami,athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη με μια πολυ ωραια ομαδα
οι γονεις μου μου ειπαν πως θελουν να μιλησουμε γιατι λενε πως το τελευταιο καιρο αφιερωνω πολυ χρονο στο manager.βαριομουν να παω και εστειλα τον βοηθο...
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ωραια επιλογη, αν και συμπαθω Standard Liege απο Βελγιο λογω οπαδων.
Ελπιζω να βρεις μια θεση στην ενδεκαδα για τον Julien Gorius, δεν ξερω πως τον εχει στο FM αλλα irl ειναι παιχταρα. -gioupi
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκινήσαμε με τα 2 πρώτα φιλικά.Να μάθω την ομάδα,να με μάθουν τα παλικάρια κλπ.

Image

H ομάδα δεν έπαιξε άσχημα σε κανένα από τα 2 πρώτα παιχνίδια , αλλά έκανε μπαμ το πρόβλημα στον άξονα.Ειλικρινά,εκεί θέλουμε παίκτη.Για να μην πώ παίκτες.

Στο επόμενο φιλικό ήρθαν στο Βέλγιο από την εξωτική Σερβία οι παίχτες των Red Star.

Image

H νίκη πάντα μας ενδιαφέρει και ας είναι φιλικό. Τα προβλήματα σε κέντρο & άμυνα
έγιναν πάλι αισθητά. Όπως και για μερικούς παίκτες που θα κουνήσουν μαντίλι.

Μεταγραφές

Spoiler: show
Image

Πρώτη μας μεταγραφή ο Ergys Kace δανεικός από τον ΠΆΟΚ. Εμπιστεύτηκα μια αγορά που ξέρω.Την Ελληνική.Ο παίχτης μαρκάρει,τρέχει και γενικά θα χρησιμοποιηθεί σε ρόλους ''σκούπας''.

Image

Στην συνέχεια,κάναμε μια κίνηση ρουά-μάτ.Ένας παίκτης που έψαχνε απεγνωσμένα ομάδα,ο ατζέντης τον πρότεινε από εδώ και από εκεί.Το deal έκλεισε. Ο ''Μάριος'' ήρθε ελεύθερος και μας καλύπτει για θέσεις στον άξονα και στο δεξί άκρο της άμυνας.Πολυθεσίτης. Όλοι τους αγαπάμε τέτοιους παίκτες.Πόσο μάλλον αν έρχονται ελεύθεροι.

Image

3η κίνηση αυτή του νεαρού κίπερ από τον Παναθηναικό.Ξανά από την Ελληνική αγορά. Ο Αλέξης έχει PA, και θαρρώ πως μπορεί να το αγγίξει.Μια κίνηση που επικροτούν στην δοιήκηση αλλά κρατούν πισινές για το αν θα εξελιχθεί σαν 2ος τερματοφύλακας πίσω από τον Koteles.

Image

Ο κύριος παρακάτω, δεν ξέρω πως έκανε τα κονέ ο τεχνικός διευθυντής.Τον φέραμε με λήξη συμβολαίου,και 88 χιλιάρικα στο χέρι για την Χέλσινμποργκ.Ίσως μιλάμε για την κλοπή του αιώνα.

Image

Και κλείνω τις μεταγραφικές κινήσεις(για τώρα) με την απόκτηση του Φλορεντίν Πογκμπά.Αδερφού του γνωστού Πόλ. Ένας παίκτης, που αγωνίζεται άνετα σαν στόπερ και σαν αριστερό μπάκ. Μεταγραφή βάλσαμο για την άμυνα καθώς μετά τους 4-5 πρώτους παίκτες μετά υπήρχε το χάος.

Image

Κούνησαν μαντίλι με την σειρά τους

Δανεικοί,κλασσικά πράγματα για να πάρουν παιχνίδια ενώ μιας και ήρθε ο Ταμπάκης , δεν υπήρχε χόρος για τέσσερις τερματοφύλακες στο ρόστερ.

Image


To επόμενο φιλικό είναι με αντίπαλο την Χέλμοντ Σπόρ(Β' Ολλανδίας). Ταξιδάκι αναψυχής σε ένα όμορφο μέρος με πολλές τουλίπες :P.

Image

Nίκη με το γκόλ του Ισλανδού αριστερού μπακ και διπλό στην Ολλανδία για την ομάδα μας.

Το επόμενο παιχνίδι είναι απέναντι στην Άντερλεχτ για το Σούπερ Κάπ Βελγίου. Ήμασταν και κυπελλούχοι τρομάρα μας.

Image

GENK 2013/2014

Image
Image
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δικός σου ο 1ος τίτλος!
Μη μασάς!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Image
Post Reply

Return to “Rest of the world”