4-2-3-1 ή 4-2-2-2

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
User avatar
redmanftw
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5304
Joined: Wed May 20, 2009 10:56 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Στη φάση βετεράνος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα στην αρχη χρησιμοποιησα αυτη την τακτικη Image αλλα η ομαδα δεχοταν πολλα γκολ,τωρα που χρησιμοποιω αυτη την τακτικη Image παλι δεχεται η ομαδα πολλα γκολ αν και στην ελλαδα νικαω συνηθως με μεγαλα σκορ ενω και στην ευρωπη εχω μεγαλο προβλημα και δεχομαι πολλα γκολ πανω απο δυο...εχει καποιος να προτεινει καποια τακτικη?

χρησιμοποιω επιθετικη φιλοσοφια και στις δυο τακτικες,αλλα και συμπαγης να την κανω παλι δεχομαι γκολ οπως και αν αλλαξω τις προσωπικες οδηγιες παλι το ιδιο...και προπονηση εχω κανει για αμυντικες τοποθετησεις αλλα τζιφος..
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του Ανθυπασπιστού
roggiotis
Amateur
Amateur
Posts: 213
Joined: Fri Nov 08, 2013 9:34 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η 4-2-2-2 ειναι απαραδεκτη εκτος αν εχεις την man utd που στο fm14 σαρωνει τα παντα ακομα και αν δεν ξερεις καν το παιχνιδι.

Στην 4-2-3-1 μπορεις να κανεις τα εξτρεμ πιο αμυντικα ,να πιεζουν ψηλα(αμυντικογενη εξτρεμ).Παιξε πολυ με τις ατομικες οδηγιες σε καθε παικτη,βαλε και τους επιθετικους να μαρκαρουν και να πιεζουν στενα,αλλαξε το συστημα σε αντεπιθεσεις και συμπαγες.
Πρεπει βεβαια να ξερεις τους παικτες σου,τον ρολο του καθενος,και να προσθεσεις κανα δυο οδηγιες ατομικες σε καθε παικτη
KOKAKIS
Amateur
Amateur
Posts: 109
Joined: Mon Aug 06, 2007 2:04 am
Football Manager της ομάδας: Όποια κάτσει
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός ας πούμε
Location: Λαμια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στην 4-2-3-1 με κλειστά μάτια σου λέω να κοιτάξεις εδω

viewtopic.php?f=394&t=39824

κάτι καλύτερο δεν παίζει
ΘΕΕ ΜΟΥ ΦΥΛΑΓΕ ΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ….ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΞΕΡΩ!!
roggiotis
Amateur
Amateur
Posts: 213
Joined: Fri Nov 08, 2013 9:34 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα μπορουσες τον εναν ΚΜ να τον κατεβαζες σαν ΑΜ
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”