4-3-3 (Offensive, Control, Defensive) El Torero-DaFFyNaSH

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Yuri Vanias
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri Apr 04, 2014 2:34 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στο πατς 14.3 λειτουργει ?
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Με τον counter σχηματισμό πήγα με Ζενίτ στους 4 του CL το 2019, την ε΄βαζα στα δύσκολα ματς και έκανα πάταγο, βέβαια με το σύστημα αυτό δεν κάνεις ανατροπές παραμόνο πας το ματς στο 1-0, μετά αν ανοιχτεί και ο αντίπαλος οργιάζεις :D
Εκάνα κάποιες αλλαγές βέβαια, έδωσα εντολή για άμεσο παιχνίδι και για οverlap μιας και ταίριαζε στους παίχτες μου.
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

adrea35, αυτή είναι η ουσία με τις τακτικές και κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν! Εγω, ο sioutas και ο καθένας που μπαίνει στον κόπο να ανεβάσει την τακτική του, την δίνει ανάλογα με το τι ομαδα και παίκτες είχε, τώρα εσύ την παίρνεις και την προσαρμόζεις στα δικά σου δεδομένα.. Κάποιοι κατεβάζουν τακτικές τις κουμπώνουν απλά και δεν τις προσαρμόζουν και μετα λένε "δεν ειναι τόσο καλή απο τα αριστερά έμπαζα"... Ε ναι, αν η τακτική έχει το αριστερό μπακ φουλ προωθημένο για σεντρες και γρήγορες επιστροφές και εσύ έχεις τον μήτσο τον μπανανα για αριστερό μπακ που δεν βγάζει σέντρα ούτε με αίτηση, είναι 120 κιλά και κάνει 1 μετρο την ώρα λογικό! :P
BEGLIS
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Tue Jun 17, 2008 8:13 am
Football Manager της ομάδας: FEYENORD
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά.Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ στο φόρουμ. Τις παραπάνω 3 παραλλαγές σε τι συνθήκες τις χρησιμοποιούμε? Προφανως την επιθετική οταν παίζουμε με πιο αδύναμες ομάδες και την αμυντική με πιο δυνατές να φανταστώ? Αλλα με την control version?? Ευχαριστώ πολυ!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

π.χ. αν παίζεις με μια ισοδύναμη σου-εντός έδρας εσύ
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
anparask
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Thu May 01, 2014 7:48 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδιά sorry για τις 2 ερωτήσεις που ακολουθούν απλά θέλω να το σιγουρέψω οι τακτικές από τα files είναι όπως στα screenshot η έχει γίνει κάποιο update και αν βλέπω σωστά δεν χρησιμοποιείται κάποια προσωπική εντολή στις θέσεις σωστά? ευχαριστώ :) (γτ μου τις βγάζει διαφορετικές από ότι στα sc :/ )
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BEGLIS wrote:Καλησπέρα παιδιά.Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ στο φόρουμ. Τις παραπάνω 3 παραλλαγές σε τι συνθήκες τις χρησιμοποιούμε? Προφανως την επιθετική οταν παίζουμε με πιο αδύναμες ομάδες και την αμυντική με πιο δυνατές να φανταστώ? Αλλα με την control version?? Ευχαριστώ πολυ!
δεν ειναι απαραιτητο να χρησιμοποιεις μια τακτικη σε ενα ματς
μπορει να ξεκινας με attacking καποιο ματς και να νικας 2/3-0 ημιχρονο και να θες να ξεκουρασεις κανα δυο βασικουρες
ε τοτε το βαζεις στο control για να μην χασεις την κατοχη και να κρατησεις το αποτελεσμα
Image
anparask
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Thu May 01, 2014 7:48 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μήπως ξέρει κάποιος να με βοηθήσει?
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

anparask wrote:παιδιά sorry για τις 2 ερωτήσεις που ακολουθούν απλά θέλω να το σιγουρέψω οι τακτικές από τα files είναι όπως στα screenshot η έχει γίνει κάποιο update και αν βλέπω σωστά δεν χρησιμοποιείται κάποια προσωπική εντολή στις θέσεις σωστά? ευχαριστώ :) (γτ μου τις βγάζει διαφορετικές από ότι στα sc :/ )

Έχουν γίνει κάποια update αλλά όχι με τόσο μεγάλες αλλαγές, ίσα ίσα να τα προσαρμόσουμε στις αλλαγές των update του παιχνιδιού. Όχι δεν υπάρχουν προσωπικές οδηγίες, αυτά είναι στην ευχέρεια του καθενός με το υλικό που διαθέτει να τα προσαρμόσει αν θέλει.


Επίσης κάτι που θέλω να σημειώσω: Δεν είναι υποχρεωτικό να φορτώνετε αυτές τις τακτικές και να παίζετε απευθείας. Εγώ προσωπικά σας ενθαρρύνω να κάνετε αλλαγές και να την προσαρμόσετε στην ομάδα που έχετε. Εγώ έχω ξεκινήσει και έχω παίξει σε πάνω απο 5 save με ισάριθμες ομάδες και στις 5 χρησιμοποίησα το attack κυρίως το οποίο άλλαζα σε κάθε ομάδα για τις ανάγκες της.
GOLLIMAR
Trialist
Trialist
Posts: 78
Joined: Thu Dec 27, 2007 11:54 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης,Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ηθελα κι εγω με τη σειρα μου να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια που δημιουργησαν τις παραπανω τακτικες, πραγματικα το ειχα παρατησει το φετινο fm αφου εμοιαζε unplayble για μενα, μεχρι τη στιγμη που συμβουλευτηκα τις εν λογω τακτικες (με διαφορες προσαρμογες βεβαια απο πλευρας μου).
Το σημειο κλειδι ειναι πως στις τακτικες φετος παιζουν τεραστιο ρολο οι οδηγιες, οποτε οσοι ειναι απογοητευμενοι (οπως ημουν κι εγω) με την αποδοση της ομαδας τους και γιατι δεν λειτουργουν οι τακτικες τους, ας δοκιμασουν να δωσουν αρκετες οδηγιες, αυτες κανουν τη διαφορα φετος
Worth dying for. Worth killing for. Worth going to hell for.Amen.
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”