ενα αλλιώτικο 4-2-3-1 !

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
FOX21
Backup
Backup
Posts: 958
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:28 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μόλις έχει τελειώσει η περιπέτεια της Γ εθνικής με την ΑΕΚ, είμαι τέλη Μαιου και κάνω τον σχεδιασμό μου για τη νέα χρονιά. Το καλοκαίρι έρχεται στην ομάδα ενας παίχτης όπου θα τραβήξει όλη την ομάδα μόνος του. Ο Μάνταλος. Πρέπει λοιπόν να φτιάξω ενα σύστημα κομμένο και ραμμένο στα μέτρα του. Με τους νέους ρόλους που μας έδωσε η SI φέτος έφτιαξα λοιπόν το παρακάτω σύστημα.
Spoiler: show
Image
Το μυστικό είναι στην επίθεση, το κρυφό 9αρι τραβάει την άμυνα πάνω του, προς το κέντρο, και οι μεσοεπιθετικοί βρίσκουν τους χώρους για να βγούν στην επίθεση. Κάποια συγκεκριμένη οδηγία για τους παίχτες δεν χρειάζεται, απλά αν για παράδειγμα δεν έχετε καλούς παίχτε με μακρινό σουτ τότε να τους ορίσετε να κάνουν λιγότερα μακρινά σουτ κλπ

οι οδηγίες τις ομάδας είναι οι παρακάτω :
Spoiler: show
Image
τα αποτελέσματα του 1ου γύρου της Β εθνικής (ένας αγώνας δεν έχει παιχτεί ακόμα), όλοι οι αγώνες παίχτηκαν με το ίδιο σύστημα! :
Spoiler: show
Image

Θα χρειαστείτε σίγουρα 2 καλούς shadow strikers και εναν καλό enganche, αυτή είναι η μόνη ιδιαιτερότητα του συστήματος για να λειτουργήσει.


Σε περίπτωση που χρειάζεται να παίξετε πιο επιθετικά : Απλά έβαζα το mentality στο attacking και μια έξτρα οδηγία για higher tempo.


Σε περίπτωση που ψάχνετε απεγνωσμένα το γκολ : Overload, much higher tempo , take more risks, hassle opponents.


Προπόνηση--> general : tactics very high, match training: att. movement, 30% match preparation, allow rest after match, κάθε παίχτης έξτρα προπόνηση για την θέση του

Προσπαθήστε να κρατάτε το ηθικό πάντα ψηλά για καλύτερα αποτελέσματα !

Καλές νίκες!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλό επιθετικό σύστημα μου φάνηκε (δοκίμασα λίγο σε διακοπές)
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
FOX21
Backup
Backup
Posts: 958
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:28 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

αυτή η SI πάντα βρίσκει τρόπο να σου μαμήσει τη δουλειά... με το νεο πατς (δεν το είχα παίξει τόσο καιρό λόγο στρατιωτικών υποχρεώσεων) το σύστημα δεν φαίνεται να δουλεύει τόσο καλά όσο παλιά....


θα προσπαθήσω να βγάλω ενα update σύντομα
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”