4-2-3-1 Dortmund Style

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
Skouf_7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1296
Joined: Mon Feb 04, 2013 5:33 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

4-2-3-1 Dortmund Style

Τακτική

Mentality: Standard
Fluidity: Balanced

Image
Spoiler: show
Image
Instructions

Retain Possession: Θέλουμε να έχουμε την κατοχή του παιχνιδιού που συνεπάγεται με την κυριαρχία στον αγωνιστικό χώρο
Pass Into Space: Για να εκμεταλευτούμε τα πολύ γρήγορα εξτρέμ και τον κυνηγό μας
Work Ball Into Box: Για να υπάρχει υπομονή στο παιχνίδι και να τελειώνουμε τις φάσεις μέσα στην περιοχή που σημαίνει και μεγαλύτερα ποσοστά αποτελεσματικότητας
Run at Defence: Για να εκμεταλευτούμε την ταχύτητα των CWB και των Εξτρέμ
Look for Overlap: Οι IF κάνουν χώρο στα μπακ μας που θέλουμε να ανεβαίνουν συχνά-πυκνά ώστε να έχουμε περισσότερες λύσεις στην επίθεση
Hassle Opponents & Much Higher Tempo: Θέλουμε να πάμε το παιχνίδι σε πολύ γρήγορο ρυθμό. Όσες ομάδες μας κρατάνε σε χαμηλό ρυθμό μας δυσκολεύουν αρκετά

Υ.Γ. Όποιος βλέπει οτι οι παίκτες του κουράζονται πολύ μπορεί να χαμηλώσει το ρυθμό σε Higher

Αυτές οι οδηγίες συνδιάζονται και με κάποιες ατομικές που συμβάλουν στο καλυτερο πρεσσινγκ και στην επιθετική ανάπτυξη της ομάδας


Conclusion
Μετά απο τρία χρόνια στην Μπορούσσια δουλεύοντας αυτη την τακτική κατάφερα
να παίζει η ομάδα όπως μου αρέσει, δηλαδή με ασταμάτητο πρέσσινγκ, πολλά γκολ
και αξιόπιστη αμυντική λειτουργία. Προσπάθησα ο τρόπος παιχνιδιού να θυμίζει την
Ντόρτμουντ. Με αυτή την τακτική έχω καταφέρει σε 3 χρόνια στην ομάδα να σηκώσει
ισάριθμα πρωταθλήματα(έσπασα και το ρεκορ των γκολ με 104), 1 κύπελλο και να φτάσω
δύο φορές στους 8 και μια στους 4 του ΤΣΛ. Η τακτική έχει δοκιμαστεί μόνο με την
Ντόρτμουντ. Πιστεύω οτι και σε άλλες ομάδες της Μπουντεσλίγκα θα ταιργιάζει γάντι,
αλλά δεν ξέρω αν αυτό το στυλ θα έχει αποτελέσματα σε άλλα πρωταθλήματα(βλ. Πρέμιερ Λιγκ).


Μερικά εντυπωσιακά αποτελέσματα
Spoiler: show
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Download Here!
Last edited by Skouf_7 on Fri Jun 06, 2014 10:43 am, edited 1 time in total.
nicklloris wrote:To καλο σεξ ειναι το 5% σε μια σχεση...το κακο σεξ ειναι το 95% σε μια σχεση!
Spoiler: show
Image
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα την δοκιμασω με την Eibar απο β ισπανιας
ομως μπορεις να κοιταξεις λιγο τη διευθυνση για το download γιατι βγαζει εικονα αντι για το λινκ
User avatar
Skouf_7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1296
Joined: Mon Feb 04, 2013 5:33 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έκανα λάθος. Διορθώθηκε
nicklloris wrote:To καλο σεξ ειναι το 5% σε μια σχεση...το κακο σεξ ειναι το 95% σε μια σχεση!
Spoiler: show
Image
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιος.πανω που ξεκιναω την προετοιμασια θα την τεσταρω οποτε θα εχω καλυτερη εικονα
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”