OPZ Elite Skin (by OPZ FM-THAI)

Ενημερωθείτε και κατεβάστε νέα skins για να ομορφύνετε το παιχνίδι
Demetre
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Tue Oct 23, 2012 4:21 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mysterio wrote:
nekpap wrote:Ωραιότατο το skin!
Φίλε mysterio φτιάξε και το λογότυπο του novasports1HD σε λευκό, ώστε να "απογειωθούμε" αισθητικά με την match screen...Ευχαριστούμε!
Spoiler: show
Image
Πηγαίνεις στον φάκελο του skin, και στο icons/logos/bbc αντικαθιστάς την εικόνα με το όνομα bbc με την παραπάνω στο spoiler
φίλε mysterio, δοκίμασα και εγώ όπως τα περιγράφεις παραπάνω να αλλάξω το σήμα του bbc με το novasports αντικαθιστώντας την εικόνα αλλά πάλι μου εμφανίζει το σήμα του bbc πάνω αριστερά δίπλα στο χρονόμετρο του παιχνιδιού.
Επίσης παρατήρησα ότι όταν σώσεις και ανοίξεις την εικόνα που δείχνεις στο spoiler, φαίνεται εντελώς λευκή χωρίς το λογότυπο του novasports. Γενικά το λογότυπο του novasports πρέπει να φαίνεται σαν το spoiler που δείχνεις σε προηγούμενο post με το λογότυπο του ΟΤΕsport πάνω δεξιά στη match screen;
Demetre
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Tue Oct 23, 2012 4:21 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επανάληψη κατά λάθος του προηγούμενου post
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Demetre wrote:
mysterio wrote:
nekpap wrote:Ωραιότατο το skin!
Φίλε mysterio φτιάξε και το λογότυπο του novasports1HD σε λευκό, ώστε να "απογειωθούμε" αισθητικά με την match screen...Ευχαριστούμε!
Spoiler: show
Image
Πηγαίνεις στον φάκελο του skin, και στο icons/logos/bbc αντικαθιστάς την εικόνα με το όνομα bbc με την παραπάνω στο spoiler
φίλε mysterio, δοκίμασα και εγώ όπως τα περιγράφεις παραπάνω να αλλάξω το σήμα του bbc με το novasports αντικαθιστώντας την εικόνα αλλά πάλι μου εμφανίζει το σήμα του bbc πάνω αριστερά δίπλα στο χρονόμετρο του παιχνιδιού.
Επίσης παρατήρησα ότι όταν σώσεις και ανοίξεις την εικόνα που δείχνεις στο spoiler, φαίνεται εντελώς λευκή χωρίς το λογότυπο του novasports. Γενικά το λογότυπο του novasports πρέπει να φαίνεται σαν το spoiler που δείχνεις σε προηγούμενο post με το λογότυπο του ΟΤΕsport πάνω δεξιά στη match screen;
Σου την δείχνει λευκή, διότι η συγκεκριμένη εικόνα είναι png με διαφάνεια, δηλαδή τα σημεία που είναι διαφανές για να συμπληρώσουν το παραληλόγραμμο της εικόνας η προβολή εικόνων των windows τα γεμίζει με λευκό, και έτσι γίνετε όλη η εικόνα λευκή.

Βεβαιώσου οτι στην εικόνα που σου έδωσε ο mysterio έδωσες το όνομα της προηγούμενης (υποθέτω bbc.png), κάνε στην συνέχεια Clear Cache untick την πρώτη επιλογή απο κάτω αν είναι τικαρισμένη (εκεί που λέει να χρησιμοποιείτε η προσορινή μνήμη κτλ) και reload skin.. Πιστεύω αν τα κάνεις αυτά θα είσαι ΟΚ!
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Η συγκεκριμένη διαδικασία αντικαθιστά το σήμα που βρίσκεται πάνω δεξιά (οχι αριστερά), το οποίο βλέπουμε κατα την διάρκεια του αγώνα. Για το σήμα πάνω αριστερά, πρέπει να αντικατασταθεί άλλο αρχείο
Demetre
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Tue Oct 23, 2012 4:21 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mysterio wrote:Η συγκεκριμένη διαδικασία αντικαθιστά το σήμα που βρίσκεται πάνω δεξιά (οχι αριστερά), το οποίο βλέπουμε κατα την διάρκεια του αγώνα. Για το σήμα πάνω αριστερά, πρέπει να αντικατασταθεί άλλο αρχείο
Στην προτοτυπη έκδοση του skin (v1.1) δεν υπάρχει κανένα σήμα πάνω δεξιά, παρά μόνο το σήμα του bbc SPORT πάνω αριστερά δίπλα στο σκορ και το ρολόϊ του παιχνιδιού.

Τελικά ποια αρχεία πρέπει να αντικαταστήσεις για να βλέπεις πάνω αριστερά και πάνω δεξιά το σήμα του NOVASPORTS :?: (καλό θα ήταν να υπάρχει το σήμα της SUPERLEAGUE ή της ΕΠΟ αριστερά και της NOVA ή του OTE SPORT δεξιά, δηλαδή πρωτάθλημα ή κύπελο)
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Και στην πρώτη έκδοση υπάρχει φίλε μου, όταν βλέπεις το παιχνίδι (3D) πάνω δεξιά είχε το bbc logo. Υπήρχε και στους αρχικούς φακέλους του skin, δεν μπήκε μετά
Demetre
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Tue Oct 23, 2012 4:21 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mysterio wrote:Και στην πρώτη έκδοση υπάρχει φίλε μου, όταν βλέπεις το παιχνίδι φύγει (3D) πάνω δεξιά είχε το bbc logo. Υπήρχε και στους αρχικούς φακέλους του skin, δεν μπήκε μετά
mysterio, όντως το σήμα του NOVASPORTS τώρα με την αλλαγή της εικόνας φαίνεται πάνω δεξιά. απλώς πριν το σήμα του bbcsport δε φαινόταν καθόλου σ' αυτό το σημείο και μπερδεύτηκα με το άλλο πάνω αριστερά, το οποίο αν μπορείς να μου πεις ποιο αρχείο πρέπει να αλλάξουμε για να φύγει γιατί είναι σπαστικό...... :x
επίσης αν σου είναι εύκολο να ανεβάσεις και το σήμα του OTEsports που είχες στο spoiler -doublekiss
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Ote sport logo (για πάνω δεξιά) Μπαίνει (αντικατάσταση bbc) στην τοποθεσία του skin:
icons/logos/bbc
Spoiler: show
Image

Ote tv logo (για πάνω αριστερά) Μπαίνει (αντικατάσταση bbc) στην τοποθεσία του skin:
graphics/interface/header/match
Spoiler: show
Image
giannis.t43
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sun Jul 14, 2013 8:51 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπέρα!μπορεί να μου πει κάποιος πως βγάζω το skin?
chico_m_x
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sat Feb 08, 2014 9:36 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mysterio wrote:Αν και είναι ακόμα νωρίς, για εμένα μακράν το καλύτερο skin. Οι επιλογές των χρωμάτων πολύ καλές και σε συνδυασμό με τα steel logos, πραγματικά χάρμα οφθαλμών. Λίγο συνήθεια χρειάζονται οι καρτέλες των παιχτών, αλλα πραγματικά αξίζει (η τελευταία φωτό με το λογότυπο του ote tv, είναι "πειραγμένη" απο εμένα, και οχι default)
Μπορείτενα το κατεβάσετε απο το store, αλλα και απο την επίσημη σελίδα του

http://www.fm-thai.com/board/index.php? ... ns-fm2014/

Start Screen
Spoiler: show
Image

Team Preview
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Player Profile
Spoiler: show
Image
Match
Spoiler: show
Image

φιλε mysterio έχω ενα θεμα αν μπορεις να βοηθησεις.. εχω εγκαταστησει κανονικα το θεμα το χω βαλει αλλα δε μου βγαζει αυτο το βαθος πισω απο τα σηματα των ομαδων .. στο team menu bar λεω καταλαβες ετσι ? εχω τα steel badges.. ξερεις τι φταιει ??? επισης ποτε ποτε δε μου το φορτωνει καλα , μου βγαζει την νορμαλ γραμματοσειρα αντι γ αυτη του θεματος, κανει κατι τετοια.. ξερεις τι φταιει ρε συ ?? ευχαριστω!
johnkangouris
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Jan 23, 2014 2:53 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γεια σας.....παιδια εχω προβλημα....κατεβασα το σκιν...το περασα αλλα τελικα δν με βολεψε και το ξαναγυρισα στο αλλο...αλλα τα χρωματα στα μυνηματα....στα χαρακτηριστικα των παιχτων...στους δανεικους...γενικα σ ολα εχουν αλλαξει παρολο π εχω το αρχικο σκιν του φμ και δν μπορω να παιξω με τιποτα....επειδη δεν μπορω να ανεβασω φωτογραφια...ποιος μπορει να με κανει αντ στο φεισμπουκ να με βοηθησει?σας ευχαριστω πολυ..οποιος ξερει ας απαντησει γτ περιμενω να κανω game...
stef771987
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Fri Dec 07, 2012 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδιά και εγώ έχω αυτό το skin και είναι όντως πολύ ωραίο αλλά θέλω να βάλω το otesport1hd που φαίνεται και στην φώτο αλλά πρώτον δεν βρίσκω την φωτογραφία που θέλει και δεύτερον δεν θέλω να λέει το BBCSPORT πάνω αριστερά!! και αν δεν κάνω λάθος την φώτο otesport1hd την βάζουμε στο skin/graphics/icons/logos. Έχω βρει μια φώτο την βάζω εκεί μέσα κάνω φόρτωση του skin αλλά και πάλι στον αγώνα δεν μου το δείχνει.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Image

Βασικά δοκίμασα και άλλα skins και σε όλα μου βγάζει παρόμοια προβλήματα...
manolaki13
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Tue Mar 18, 2008 3:57 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mysterio το θεμα με το δεξια logo εχει λυθει απ' οτι φαινεται.....με το αριστερο υπαρχει προβλημα....εχω βαλει και εγω την εικονα εκει που λες και σε ολους τους φακελους μαλιστα, για σιγουρια αλλα τπτ....χρειαζεται μηπως και κανενα config??
User avatar
nekpap
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 451
Joined: Tue Dec 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Στο φάκελο του skin πηγαίνουμε graphics/boxes/scoreboard και μετονομάζουμε το bbc > bbc2.
Mετά τοποθετούμε δίπλα το logo OTEtv του Mysterio και το μετονομάζουμε σε home. Αλλάζουμε τις διαστάσεις του logo OTEtv σε 50Χ40 στο photoshop.
Μέσα στο FM14 τώρα, στο Προτιμήσεις, κάνουμε εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και επαναφόρτωση σκιν.
Απολαμβάνουμε τον αγώνα σαν συνδρομητές του ΟΤΕtv!! :-D
Θρύλος και...σιγή στο Champions League!!
Φτιάξτε όλες τις 3D εμφανίσεις των ομάδων του FM 2021!
Post Reply

Return to “Skins”