FM2014 Adboards Megapack (upload 05/12/2013)

Backgrounds και ό,τι άλλο γραφικό δεν ταιριάζει στις παραπάνω κατηγορίες
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν δεν είναι όλα τα αρχεία εγκατεστημένα στο C: , τότε θα υπάρχει σίγουρα πρόβλημα.

ansta1970
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ansta1970 wrote:Αν δεν είναι όλα τα αρχεία εγκατεστημένα στο C: , τότε θα υπάρχει σίγουρα πρόβλημα.

ansta1970

Αν έχουμε εγκαταστήσει τον παιχνίδι στον D: ( δεύτερο σκληρό ) και τον φάκελο για τα γραφικά save και τα αλλα έχουμε ορίσει να διαβάζει μέσα από το παιχνίδι ( υπάρχει επιλογή ) να τα διαβάζει και αυτό από το D: , το ollo θέμα είναι ο C: ?
Sorry που κουράζω αλλα για να ξέρω τι να κάνουμε γιατί βλέπω ότι δεν είμαι ο μονος που έχει το θέμα.

εκτος αν έχει σχέσει ότι οι φάκελοι πρέπει να είναι στα Έγγραφα μου στο c: ( που εκεί είναι η αρχική του θέση )
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

και βασικα τι αλλαγες πρεπει να κανουμε στα .xml για να τα διαβασει απο αλλου?
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκίμασα να πάω τον φάκελο στον C: Αλλα τίποτα .
Η μονη διαφορα είναι ότι το game το έχω setup στον D: ( δεύτερο σκληρό )
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εκανα test και από το C: και από το D: (δεύτερος σκληρός) και διαπίστωσα ότι τα adboards θα πρέπει να τα τοποθετήσετε όπου έχετε και τα υπόλοιπα graphics (π.χ. faces, logos, kits ,ads κλπ) .

Οποιος έχει τα graphics στο C: (νομίζω οι περισσότεροι , που δεν έχουν πρόβλημα χώρου) τοποθετεί εκεί τους φακέλλους από το megapack. Αντίστοιχα όποιος έχει τα graphics στο D: τοποθετεί εκεί τους προαναφερόμενους φακέλλους.

Λογικά έτσι θα δουλέψει σε όλους.....Παρακαλώ ενημερώστε με αν δουλεύουν σωστά.

ansta1970


ΥΓ. μην πειράξετε xml αρχεία. Δεν έχουν καμμία σχέση, από που τραβάει το παιχνίδι τα γραφικά....
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρίξε μια ματια στις φωτό κάτω να δεις πως τα έχω βάλει.
Αν δεις κάτι λάθος το λες ...
Έχω βάλει αρκετά λόγος / face / στάδια / και δεν είχα ποτε πρόβλημα και μου φαίνεται παράξενο τώρα

No Clubs Adboards XML
Spoiler: show
Image
graphics
Spoiler: show
Image
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anastasis,

η μόνη διαφορά που βρίσκω -με τα δικά μου αρχεία, που δουλεύουν - είναι ότι ο φάκελλος Pictures που έχεις, θα έπρεπε να είναι γραμμένος με μικρά γράμματα δηλ. pictures.

Στο φετινό FM 2014 πρέπει όλοι οι φάκελλοι του megapack να είναι με μικρά γράμματα (έτσι έιναι γραμμένο το xml αρχείο π.χ. <!-- Greek Super League ads -->
<record id="430" path="pictures/ads/europe/greece/super league/sl"/>
<record id="431" path="pictures/ads/europe/greece/super league/sl1"/>

και η διαδρομή (ανεξαρτήτως C: ή D:) θα έπρεπε να είναι
My Documents /Sports Interactive/Football Manager 2014/graphics/pictures/ads


Δοκίμασε να το μετονομάσεις και ενημέρωσε μας.

ansta1970

ΥΓ. στον φάκελλο graphics που κατέβασες από εδώ http://www.mediafire.com/download/8pzcc ... .12.13.rar

όλοι οι φάκελλοι είναι με μικρά γράμματα. Δεν καταλαβαίνω πως στις εικόνες που μου επισυνάπτεις το Pictures είναι με κεφαλαίο P και όχι με μικρό.
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ansta1970 wrote:Anastasis,

η μόνη διαφορά που βρίσκω -με τα δικά μου αρχεία, που δουλεύουν - είναι ότι ο φάκελλος Pictures που έχεις, θα έπρεπε να είναι γραμμένος με μικρά γράμματα δηλ. pictures.

Στο φετινό FM 2014 πρέπει όλοι οι φάκελλοι του megapack να είναι με μικρά γράμματα (έτσι έιναι γραμμένο το xml αρχείο π.χ. <!-- Greek Super League ads -->
<record id="430" path="pictures/ads/europe/greece/super league/sl"/>
<record id="431" path="pictures/ads/europe/greece/super league/sl1"/>

και η διαδρομή (ανεξαρτήτως C: ή D:) θα έπρεπε να είναι
My Documents /Sports Interactive/Football Manager 2014/graphics/pictures/ads


Δοκίμασε να το μετονομάσεις και ενημέρωσε μας.

ansta1970

ΥΓ. στον φάκελλο graphics που κατέβασες από εδώ http://www.mediafire.com/download/8pzcc ... .12.13.rar

όλοι οι φάκελλοι είναι με μικρά γράμματα. Δεν καταλαβαίνω πως στις εικόνες που μου επισυνάπτεις το Pictures είναι με κεφαλαίο P και όχι με μικρό.

Θα δοκιμάσω και θα σου πω .
Το P είναι κεφαλαιο γιατί είχα αλλα αρχεία παλιά χωρίς να μου δημιουργεί πρόβλημα.
Θα το αλλάξω σε (p) και βλέπουμε .
Άμα πρόσεξες μερική φάκελοι είναι με κεφαλαιο χωρίς πρόβλημα


ΥΓ. Δες εδω στο site με κεφαλαιο το εχει.
Spoiler: show
Image
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν παρατηρήσεις οι εικόνες του site (sotirtoutsi.net) είναι από το FM 2012 !!!

Θα περιμένω νέα σου

ansta1970

ΥΓ. διαβασε το παρακάτω post

http://sortitoutsi.net/forums/topic/841 ... ds-fm-2014
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ansta1970 wrote:Αν παρατηρήσεις οι εικόνες του site (sotirtoutsi.net) είναι από το FM 2012 !!!

Θα περιμένω νέα σου

ansta1970

ΥΓ. διαβασε το παρακάτω post

http://sortitoutsi.net/forums/topic/841 ... ds-fm-2014

Ναι το πρόσεξα απλός τα link είναι μες σε αυτό και ακολούθησα ακριβώς και τις φωτό.
Τελικά μόλις το άλλαξα και έφταιγε όντως αυτό.
Πρέπει να είναι olla με μικρά με (p) και όχι κεφαλαιο το pictures.
Μια ερώτηση ακόμα .
Μπορώ να το αλλάξω μετά και να "τικαρο" την επιλογή "" προσωρινή μνήμη "" ?
η πρέπει να αφήσω το "" επαναφόρτωση "" ??
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω ότι πρέπει να το έχεις στην επαναφόρτωση. Χάρηκα που δούλεψε και νομίζω ότι η συνομιλία μας θα βοηθήσει και άλλα μέλη.

Ευχαριστώ,

ansta1970
Smara
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Tue Dec 03, 2013 5:18 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδια λιγο ασχετο,αλλα πως βαζουμε το λογοτυπο Nova Sports στο παιχνιδι? :D
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για το λογότυπο novasports πρέπει να βρείς το κατάλληλο skin. Αν ψάξεις στο google, είναι σίγουρο ότι θα το βρείς.

Αν όχι , βάλε post sto viewforum.php?f=395

ansta1970
User avatar
georgezerv76
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 453
Joined: Tue Feb 15, 2011 1:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδια θελω μια βοηθεια...
εχω 2 παιχνιδια... ενα με ελληνικη ομαδα και ενα με ξενη... οταν αφηνω τον φακελο default οπως ειναι, παιζοντας με την ξενη μ ου δειχνει τις ελληνικες πινακιδες... οταν τον μετονομασω σε default greek, εξαφανιζονται οι ελληνικες και επανερχονται οι κλασσικες του ΦΜ, ακομα κι οταν παιζω με το ελληνικο save.......
τι πρεπει να κανω , ωστε να δουλεψει, αλλα χωρις να εχω default τις ελληνικες?/

εχω μπερδευτει απιστευτα...

το xml με τα noclubs το πεταξα στον 2ο φακελο football manager (εχει δημιουργησει 2 φακελους), στον ιδιο δηλαδη που εχω και ΟΛΑ τα γραφικα μου... και φυσικα το pictures το πεταξα κι αυτο εκει, στον φακελο που εχω logos, faces kits klp..

καμια βοηθεια????
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

georgezerv76

τα πράγματα είναι πιό απλά από ότι νομίζεις. Πρίν ξεκινήσεις να παίζεις ελληνικό πρωτάθλημα θα φροντίζεις να μπαίνεις στο my documents και να βλέπεις τον φάκελλο default (ο οποίος έχει ελληνικές πινακίδες) .

Οταν θα θέλεις να παίζεις ξένα πρωταθλήματα, θα βγαίνεις από το παιχνίδι και μέσα από το my documents θα μετονομάζεις τον φάκελλο από default σε default greek και θα βλέπεις τις original πινακίδες του FM 2014.

Η εναλλαγή δεν μπορεί να γίνει αυτόματα (δεν το επιτρέπει το παιχνίδι) και θα πρέπει να την κάνεις εσύ.

Σημειώνεται ότι οι default πινακίδες εμφανίζονται ΜΟΝΟ σε ελληνικά φιλικά και σε τοπικά ΕΠΣ. Ολα τα υπόλοιπα πρωταθλήματα και κύπελλα (ελληνικά και ξένα) εμφανίζονται ΠΑΝΤΑ, χωρίς να κάνεις τις παραπάνω εναλλαγές.

ansta1970
Post Reply

Return to “Backgrounds κ.α.”