Δανεικοί από Λατινή Αμερική

Έχετε μια πρόταση που μπορεί να βελτιώσει το επίπεδο της έρευνας; 'Η μια βελτίωση ή διόρθωση που δεν "κολλάει" στις ομάδες; Εδώ μπορείτε να τις καταθέσετε!
Post Reply
User avatar
PAS 7
Amateur
Amateur
Posts: 134
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: PAS Giannina
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina
Status: Still not loving Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενα θεμα το οποιο με ενοχλει αφανταστα στο ελληνικο πρωταθλημα και νομιζω οτι δεν γινεται στην αληθινη ζωη ειναι οι απειροι δανεισμοι παιχτων 18-20 χρονων απο χωρες της Λατινικης Αμερικης. Φυσικα κατι τετοιο δε γινεται στην Ελλαδα που με το ζορι εχουμε δανεισμο απο χωρες Ευρωπης.

Το αποτελεσμα ειναι να βλεπω π.χ. τον ΠΑΣ (δεν τον μανατζαρω εγω) με απειρους Αργεντινους/Βραζιλιανους δανεικους να πηγαινει για πρωταθλημα απο την 2η σεζον. Και οχι μονο τον ΠΑΣ. Σε ολες τις ομαδες αυτο συμβαινει.

Θεωρω πως το scouting των ομαδων της Superleague δεν ειναι τοσο καλο για να εχει φτασει μεχρι Λατινικη Αμερικη και πως επισης οτι οι περισσοτερες μεταγραφες που γινονται απο εκει γινονται επειδη ο manager του καθε παιχτη τον αυτοπροτεινει στην ομαδα.

Απλα μια σκεψη μου για να διορθωσουμε ακομα πιο πολυ το ελληνικο πρωταθλημα.
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητώ συγνώμη που δεν υπέπεσε στην αντίληψή μου αυτό το topic τόσο καιρό.

Ήδη από το τελευταίο επίσημο patch έχουν μειωθεί γενικότερα οι δανεισμοί από το εξωτερικό προς τις ελληνικές ομάδες.
Post Reply

Return to “Γενικές προτάσεις και βελτιώσεις”