Football Manager 2015 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5493
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενδιαφέρουσα προσθήκη για όσους παίζουν μακροχρόνια saves.
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω 2 ερωτησεις.

1) τι ειναι προτιμοτερο να βαλω στο συμβολαιο ενος παιχτη: rotation H αναπληρωματικος? ρωταω γιατι αναπληρωματικος δν θελει κανενας να ειναι...ενω rotation σε οσους το βαζω αρχιζουν την γκρινια οτι δν παιζουν αρκετα...

2) γιατι δν μπορω να ζητισω απο εναν προπονητη εθνικης να ΜΗΝ παρει εναν παιχτη Η να παιξει λιγοτερο? ακομα κ σε φιλικα δν με αφηνει... κ ακομα κ οταν εχω εναν παιχτη ο οποιος ηταν τραυματιας για 2-3 μηνες κ μολις επιστρεφει τον φωναζει ο αλλος στην εθνικη κ ΞΑΝΑ τραυματιζετε για αλλες 6-7 εβδομαδες -wall -wall
ημουν στην φαση να παω στην χωρα κ να περιποιηθώ τον coach -ksilo
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν σου έρχονται προτάσεις για έναν παίχτη,και επιλέξεις να αρνηθείς οποιαδήποτε πρόταση,γίνεται να το αλλάξεις αυτό κάπως?Θέλω να πουλήσω έναν παίχτη,ζητάω 8εκ,μου προσφέρουν 8,και οι προτάσεις δεν γίνονται δεκτές.Έχω απαλλάξει απο αυτές τις αρμοδιότητες τον ΤΔ.
User avatar
bahraspower
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3814
Joined: Thu Mar 25, 2010 8:31 am
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Location: πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο transfer status τα βλέπεις αυτά και τα αλλάζεις.Ή όπως αλλιώς λέγεται αν το χεις στα ελληνικά :D
chelseafan wrote:Παρεπιμπτόντως για έσας το ποδόσφαιρο είναι περισσότερο θέαμα ή τακτική;;;
Tsakalaki wrote:Βλάση, για τον οπαδό, το ποδόσφαιρο είναι νίκη, για τον φίλαθλο νίκη και καλό θέαμα, και για τον παρατηρητή, θέαμα.
User avatar
cosmicgull
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Mon Jan 25, 2010 9:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: Q.P.R.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά υπάρχει κάνα link για set pieces, γιατί δεν μπορώ να σταυρώσω γκολ απο κόρνερ με τίποτα?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλώς τα 3-0!
User avatar
spookgf
Rotation
Rotation
Posts: 1212
Joined: Fri Dec 23, 2005 1:23 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΑΕΚ
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cb far post attack - stand.
side back stay back.
Όλοι οι άλλοι default οχι forward.
Τα κορνερ τα εκτελούν οι side back.
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5493
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Καλησπερα κυριοι.
Εχω μια απορρια και θα ηθελα μια απαντηση.Ειμαστε αρχες Αυγουστου και σε λιγες εβδομαδες λογικα οπως καθε χρονο ο Miles θα ανακοινωσει το νεο football manager 2016.Λογικα οπως ξερουμε καπου στις αρχες Νοεμβρη θα εχει βγει και θα μπορουμε να το παιξουμε μεσω στημ.
Το θεμα ειναι οτι εγω εδω και 4 μηνες ειμαι κατοικος Μελβουρνης Αυστραλιας και θα συνεχισω να ειμαι λογικα οσο ζω.Θα ηθελα να ξερω αν θα μπορω να αγορασω το football manager κανονικα μεσω steam.Λογικα χωρις να ειμαι σιγουρος το steam θα πρεπει να χωριζετε σε ευρωπαικο,αμερικανικο κλπ.
Αν ισχυει αυτο θα μπορω να αγορασω-κατεβασω το παιχνιδι απο το steam ή θα εχω προβλημα λογο οτι ειμαι στην Μελβουρνη?


Περιμενω απαντηση.Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν το εγραψα το σχολιο μου σε λαθος τοπικ.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Δεν εχω δει ποτε να ισχυει κατι διαφορετικο για αυστραλια αρα λογικα πωλειται κανονικα
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

mojotzotzo απλα το ρωταω γιατι δεν θελω να μπλεξω με διαφορα.
Οταν ηρθε ο καιρος για την μπετα του μανατζερ 2015 ως "γνησιοι" επαγγελματιες πλαισιο και public δεν ξερανε Χριστο.Ασε που το πλαισιο μου εφαγε και 5 ευρω παραπανω στην προπαραγγελεια και μετα εκανε την παπια.Δηλ μου ζητησανε 10 και μου λεγανε μετα οτι εδωσα μονο 5.Το δε Public 3 πουλακια καθονταν και ψαχνανε την μπετα.Ιδεα δεν ειχανε τι σημαινει το ονομα μπετα.Απλα μετα απο ολα αυτα + οτι θα την εκανα για Μελβουρνη ειχα πει οτι οκ απο εδω και περα μονο μεσω Steam.
Το θεμα ειναι οτι δεν θελω να μπλεξω με τα μαγαζια εδω γιατι εκτως οτι εχω μονο 4 μηνες εδω Μελβουρνη και ακομα μαθαινω πραγματα αλλα το αθλημα του ποδοσφαιρου ή οπως το αποκαλουνε εδω soccer ειναι παντελος αδιαφορο σε σημειο που λες οτι οι ανθρωποι εχουνε κατεβει απο αλλο πλανητη και λογικα θα το παιζουνε το παιχνιδι αυτο μονο μεταναστες.Για για να μην μπλεξουμε τωρα με διαφορους απλα σκεφτηκα να το κατεβασω απο το steam.
To θεμα ειναι οτι σκεφτομαι μηπως το steam χωριζετε σε Ευρωπαικο,Αμερικανικο,Ασιατικο κλπ.Γιατι αν χωριζετε λογικα θα πρεπει να κανω καινουργιο λογαριασμο στο steam Ωκεανιας γιατι το αλλο θα αργει στο download.

Ουσιαστικα αυτο ρωταω.Σαν παιχνιδι εδω γενια πουλιετε γιατι μπηκα σε σαητ και κοζαρα αλλα θελω να το παρω μεσω steam.Αλλα θελω να ξερω αν το steam χωριζετε ανα ηπειρους ή γενικως δεν παιζει θεμα?
Σε αυτο θελω απαντηση.


Ευχαριστω εκ των προτερων.
User avatar
FOX21
Backup
Backup
Posts: 958
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:28 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:


Α - πί - στευ - το
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για μένα το μόνο ουσιαστικό συμπέρασμα που προέκυψε από το παραπάνω πείραμα είναι ότι υπάρχει bug με τις προσελεύσεις που φτάνουν το μισό εκατομμύριο. Και δέκα χιλιάδες χρόνια να έτρεχε save δεν θα προέκυπτε τίποτα ουσιαστικό με μόνο μια χώρα φορτωμένη. Θα με ενδιέφερε να δω ένα save 50 ή 100 χρόνων με πολλές χώρες. Να δεις πως μεταβάλλονται οι ισορροπίες κοκ.
User avatar
FOX21
Backup
Backup
Posts: 958
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:28 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

συμφωνώ, αν είχε φορτώσει και Γαλλία, Ιταλία, Γερμανία, Ισπανία θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον.

Έστω και για 250 χρόνια, όχι 1000ετία.

Αλλά και πάλι το αποτέλεσμα, για μένα, είναι μαγικό. H αλλαγή τις ισορροπίας και η ανάδειξη νέων δυνάμεων, η Chelsea να κερδίζει 1 (!!!) πρωτάθλημα στα 1000 χρόνια, η μεν Liverpool 16!!!

Ακόμα ενα μαγικό, η Forest Green πήρε μια φορά το πρωτάθλημα αλλά δεν βγήκε ποτέ 2η ή 3η!!! Ο ορισμός της φωτοβολίδας!!
tasos14
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 349
Joined: Tue Jan 01, 2008 1:18 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά υπάρχει κάποιο πατσάκι που να ανανεώνεται καθημερινά με τις μεταγραφές του καλοκαιριού?
Έχω κατεβάσει ένα από το sortitoutsi αλλά είναι .xml και δεν μπορώ να το ανοίξω στον editor...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”