Football Manager 2015 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1. Εξαρτάται από τα στατιστικά του assistant. Ποτέ όμως μην στηρίζεσαι μόνο στα αστεράκια.
2. Και πάλι εξαρτάται. Συνήθως στην μεταγραφική γιατί τότε έχουν οι ομάδες λεφτά. Τέλος ή αρχή δεν είναι στάνταρ. Μπορεί η ομάδα που ενδιαφέρεται να μην έχει λεφτά και να τα βρεί τελευταία μέρα, μπορεί και να τα έχει από την αρχή.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

1) Είναι μια εκτίμηση του βοηθού, ο βοηθός ανάλογα ποιον έχεις μπορεί να είναι καλύτερος ή χειρότερος στην αξιολόγηση του. Εγώ φροντίζω πάντα να έχω βοηθό με καλά judging ability/potential ώστε να μπορώ να τον εμπιστευτώ. Αλλά πάντα η τελική κρίση είναι δικιά σου με βάση και τα attributes του παίκτη αλλά και το πως παίζει εν τέλει στο γήπεδο.

2) Τέλη Ιουνίου με αρχές Ιουλίου που συνήθως οι ομάδες έχουν γεμάτα μπάτζετ και μπορούν να κάνουν πιο εύκολα προτάσεις.
drkaptainpivot
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Thu Aug 07, 2008 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.
Μέχρι τώρα ξεκινούσα τη σεζόν πολύ νωρίς (μαζί με τη league μου επέλεγα και μια Ρωσία ή Ουκρανία στο view-only mode) για να ξεκινήσω να παίζω μέσα Ιουνίου, εμπιστευόμουν πολύ τον assistant μου και όποιον έβλεπα με λίγα αστεράκια τον έβαζαν αμέσως transfer listed και έτσι μέχρι αρχές Ιουλίου είχα τελειώσει με αγορές παικτών , μου έμεναν οι transfer-listed στα αζήτητα και δεν ήξερα κιόλας να όντως ήταν τόσο κακοί παίκτες ή άξιζαν μια ευκαιρία.
User avatar
trampakoulas
Trialist
Trialist
Posts: 56
Joined: Thu Jan 10, 2013 12:18 am
Football Manager της ομάδας: Alania Vladikavkaz,Southampton
Αγαπημένη Ομάδα: A.S. Livorno
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:http://www.fmgreece.gr/columns/guides/l ... ager-2015/
Υπάρχει βελτίωση αν τους στείλεις στην κατάλληλη ομάδα. Μην περιμένεις βέβαια να σου γυρίσουν τούμπανοι μέσα σε ένα χρόνο.
Το εχω διαβασει το συγκεκριμενο οπως και διαφορα αλλα και εχω εφαρμοσει με προσοχη ολα οσα προτεινονται. Δυστυχως καμια βελτιωση οπως ειπα.
Σκεφτομαι να τους κρατησω στην ομαδα και να ρισκαρω δινοντας τους χρονο συμμετοχης οσο πιο πολυ μπορω.
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1959
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

drkaptainpivot wrote:
2) Ποια χρονική στιγμή είναι η καταλληλότερη για να επιτύχω μεταγραφή σε παίκτη μου που έχω transfer listed? Πριν τη μεταγραφική περίοδο ή κατά τη διάρκεια? Και αν είναι κατά τη διάρκεια, πότε ακριβώς? Στην αρχή ή στο τέλος?
Εγώ έχω παρατηρήσει ότι για το ενδοιαφέρον αυξάνεται την τελευταία μέρα των μεταγραφών. Ένας παίχτης μπορεί να μην έχει προσεγγίσει καθόλου ενδοιαφέρον ολη την μεταγραφική, αλλά την τελευταιά μέρα να έρχονται προτάσεις. Μου έχει συμβεί 4-5 φορές
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

πότε θα βγει κανένα νέο για το FM16 ;;;συνήθως δεν έχουμε κάποια νέα αρχές Σεπτεμβρίου;;
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Miles είπε ότι δεν θα υπάρξουν ανακοινώσεις αυτή την εβδομάδα. Χοντρικά πάντως έχουμε ακόμα 1,5 μήνα μέχρι τη beta. Με δεδοδεμένα ότι θα υπάρξει beta και ότι θα βγει το παιχνίδι περίπου όταν βγαίνει κάθε χρόνο.
User avatar
Konstantinos84
Indispensible
Indispensible
Posts: 1933
Joined: Fri Mar 07, 2014 11:40 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Ερώτηση που ίσως να μην αφορά το παρόν θρεντ.

Είχα διαβάσει παλαιότερα οτι η ομάδα του fm αποφάσισε να προσφέρει στο παιχνίδι και την Ελληνική μετάφραση, αφού το παιχνίδι έπιασε τον στόχο των αγορών που είχαν θέσει για την Ελλάδα.
Με αφορμή τα γνωστά οικονομικά προβλήματα της Ελλάδας που ΙΣΩΣ μειώσουν τις πωλήσεις αλλά και τις πιθανές αλλαγές του παιχνιδιού, υπάρχει περίπτωση να κόψουν αυτό το χαρακτηριστικό απ΄το fm2016;
Εαν το έκαναν, θα ήταν εφικτό από τα τσακάλια τους fmgreece να "πατήσουν" πάνω στη περσινή μετάφραση και να την εξελίξουν για το φετινό;
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι και όχι. Όχι, δεν θα βγουν τα ελληνικά από το FM16. Όχι, ΑΝ ποτέ βγουν δεν είναι δυνατόν να προστεθούν από κάποιον 3ο.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Δεν υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο.
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Ο Miles είπε ότι δεν θα υπάρξουν ανακοινώσεις αυτή την εβδομάδα. Χοντρικά πάντως έχουμε ακόμα 1,5 μήνα μέχρι τη beta. Με δεδοδεμένα ότι θα υπάρξει beta και ότι θα βγει το παιχνίδι περίπου όταν βγαίνει κάθε χρόνο.
Φέτος με τα CC πώς θα πάρουμε τη beta;;
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Τι σε εμποδίζει από το να πας σε ένα Public πχ;
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πέρσι είχα βρει καλύτερη τιμή σε ηλεκτρονικό κατάστημα του εξωτερικού, αν φέτος δεν βρω εννοείται πως θα το αγοράσω από εδώ.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

NEW LINE-UP: Football Manager Mobile and Football Manager Touch join Football Manager in our squad for 2016.

Football Manager 2016 will be released on November 13th, so tune in on Twitter @FootballManager at 2:30pm as we’ll be exclusively revealing the new features and opening the pre-order.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Καλημερα απο την μακρινη Μελβουρνη.
Μολις μπηκα στο steam και δειχνει οτι μπορεις να το προπαραγγηλεις το fooball manager 2016 και σου δειχνει και μερικες εικονες του παιχνιδιου.
Μηπως μπορειτε να μας ενημερωσετε σαν σαητ του τι γινετε?Ευχαριστω.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”