Συμβαίνει τώρα στο save μου [FM15]

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Δεν είναι σε όλα τα σέιβ το ίδιο. Ακόμα και με την Παρί σε μερικά σέιβ δεν πουλάει εύκολα.
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω με τον wilshere επαθα σοκ που τον πηρα 3M το 2017 τουμπανο
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
User avatar
AlphaHail
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 416
Joined: Wed Jul 04, 2012 11:47 am
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είσαι στις αρχές τις δεύτερης σεζόν (2015-2016) με την ΑΕΚ, 4ος στην 11 αγωνιστική της Superleague και σκάει πρόταση απο την 19η Lazio στην Serie A με 14εκ budget με ένα πάρα πολύ καλό ρόστερ και σου προτίνει την θέση για να πάρει την ομάδα στο μέσο της βαθμολογίας.
Τι θα κάνατε εσείς?
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Κολυμπας ολη την Αδριατικη θαλασσα αν χρειαστει και πας Λατσιο. :P
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Καθεσαι στην ΑΕΚ και σηκωνεις πρωταθλημα μεσα στην Αγια Σοφια αμαρτια να φυγεις προτου το κανεις αυτο :mrgreen:

Στάλθηκε από το LG-D405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
User avatar
Grecogiallorossi
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Mon Sep 30, 2013 5:49 pm
Football Manager της ομάδας: Πανηλειακός
Αγαπημένη Ομάδα: AS Roma
facebook προφίλ: grecogiallorossi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AlphaHail wrote:Είσαι στις αρχές τις δεύτερης σεζόν (2015-2016) με την ΑΕΚ, 4ος στην 11 αγωνιστική της Superleague και σκάει πρόταση απο την 19η Lazio στην Serie A με 14εκ budget με ένα πάρα πολύ καλό ρόστερ και σου προτίνει την θέση για να πάρει την ομάδα στο μέσο της βαθμολογίας.
Τι θα κάνατε εσείς?
Θα εμενα στην ΑΕΚ και θα την εψαχνα για Ρόμα!!! :-D
Η σελίδα όλων των οπαδών της Ρόμα στο fb! https://www.facebook.com/pages/Greco-Gi ... 053?ref=hl
User avatar
Grecogiallorossi
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Mon Sep 30, 2013 5:49 pm
Football Manager της ομάδας: Πανηλειακός
Αγαπημένη Ομάδα: AS Roma
facebook προφίλ: grecogiallorossi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

silverman wrote:
Grecogiallorossi wrote:Ποιοι από σας εχετε παιξει με την ιστορικοτατη ομαδα της Leeds United και τι έχετε καταφέρει με αυτή;
Παρων!
Καθε χρονο κανω save με Leeds, οποτε οπως καταλαβαινεις κ φετος δεν μπορουσα να αντισταθω.
Στο φετινο καταφερα ανοδο αρχικα κ υστερα εξοδο στο Τσ.Λ την πρωτη χρονια στην Premier. Στη δευτερη χρονια στη Premier πρωταθλημα (με απιστευτη δοση τυχης ομολογω) στο νημα απο την Arsenal, τη στιγμη που ολες οι υπολοιπες μεγαλες ομαδες καναν συνεχως γκελες στο πρωταθλημα αλλα πολυ καλες πορειες στην Ευρωπη, ουσιαστικα μου το "χαρισαν" οι υπολοιποι με τις απανωτες τους γκελες.

Οσο αφορα τα οικονομικα της ομαδας, ο Cellino δινει λεφτα μεν, οχι ομως κατι τρομερο δε. Θελει πολυ προσοχη η διαχειριση γιατι για να ανεβει κανεις χρειαζεται να γινει ενα καποιο ανοιγμα, το οποιο ομως καλυπτεται με τα εσοδα της ανοδου κ μονο.
Στα του roster, η αληθεια ειναι οτι ειδικα την πρωτη σαιζον θελει πολλες αλλαγες κ κυριως πολυ υπομονη. Το save το ειχα ξεκινησει με την αρχικη database οποτε καποιες απο τις μεταγραφες που θα σου αναφερω δεν ξερω αν μπορουν να γινουν κ τωρα. Μιας κ παιζω με συστημα 4-1-2-3 DM Wide ηθελα καλους παικτες στα ακρα κ στο roster οπως θα δεις, δεν υπαρχει κατι αξιολογο..γι'αυτο τον λογο εκλεισα τους Eagles (free στην αρχικη db), Keko (free κ αυτος στην αρχικη db), Μαυρια κ Gradel δανεικους. Eagles κ Gradel ουσιαστικα μου ανεβασαν μονοι τους την ομαδα..ειδικα ο αγγλος εκανε τη διαφορα (44συμ. 15γκολ 23 ασιστ).
Προβλημα επισης θα βρει κανεις στην επιθετικη γραμμη...ο μονος που μπορει να φανει χρησιμος ειναι ο Sharp...εγω για να χω καλυτερη καλυψη πηρα τους Sanogo κ Avdijaj δανεικους.
Στα τελειωματα της μεταγραφικης περιοδου, ειδα οτι ειχα θεμα στα χαφ κ στο τερμα, κ γι αυτο πηρα ελευθερους τους Wout Brama, Lazar κ Fulop. Στην χειμερινη μεταγραφικη περιοδο ειχα παρει Κατσουρανη που ειχε μεινει ελευθερος απο την Pune.

Eπειδη τα οικονομικα την πρωτη σαιζον ειναι καπως μετρημενα, για να κανεις μεταγραφες θα πρεπει με καποιον τροπο να διωξεις καποια απο τα πολλα παλτα του ροστερ...Morison κ Hunt εφυγαν το καλοκαιρι φερνοντας συνολικα ενα ποσο κοντα στα 400Κ, Tonge κ Norris (με τα μεγαλα συμβολαια-δυσαναλογα με την αξια τους) ελευθεροι...το χειμωνα καταφερα να παρω 600Κ για το παλτο Antenucci. Στην αμυνα δεν χρειαζεται να πειραξεις τιποτα πιστευω, εκτος αν βρεις καποια τρομερη ευκαιρια κ σου εχουν περισσεψει λεφτα.
Απο το αρχικο ροστερ, oι μονοι που αξιζει να μεινουν κ στις επομενες χρονιες στην Premier ειναι οι Byram, Bellusci κ Mowatt.

Εκει που πρεπει παντως να φερεις κοσμο, ειναι στο staff...το υπαρχων ειναι κακιστο ακομα κ για League One, ποσο μαλλον για Championship. Σου παραθετω μια λιστα αυτων που φερα στην αρχη του παιχνιδιου οι οποιοι καπως σωσαν τα προσχηματα: David Coles (Gk), Lindeman (Ass.), Murtough, Owens κ Schmidtlein (Fitn).

Αυτα απο μενα, καλη επιτυχια στο save με Leeds, ειναι ενα πολυ ωραιο challenge!

Φίλε Silverman σε ευχαριστώ για το χρόνο σου και για τις πολύτιμες πληροφορίες σου, τελικά ξεκίνησα save από Championship, αλλά με τη Derby County λόγω του μεγάλου Brian Clough. Σίγουρα μέσα στο save θα προσπαθήσω να πάω στη Leeds (ειδικά αν ανέβει) γιατι μου αρεσει πολύ και να κάτσω παραπανω από 44 ημέρες που έκατσε ο μεγάλος Κλάφι (βλέπε Damned United)
Η σελίδα όλων των οπαδών της Ρόμα στο fb! https://www.facebook.com/pages/Greco-Gi ... 053?ref=hl
User avatar
silverman
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2121
Joined: Sat Feb 04, 2006 5:23 pm
Football Manager της ομάδας: AEK,Roma,Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαχαχα σωστος, αλλα αν ειναι ετσι θα πρεπει να πας κ στην Nottingham μετα!
Παντως αν κρινω απο ολα τ'αλλα save που χω κανει στο φετινο, δεν την εχω δει ποτε να ανεβαινει...πιο πιθανο να ανεβει αν την εχει καποιος user παρα αν την εχει το pc.

Στην Derby παντως θα χεις κ τον παικταρα τον Hughes καθως κ τον Ince δανεικο...μια χαρα challenge κ αυτο!
User avatar
Grecogiallorossi
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Mon Sep 30, 2013 5:49 pm
Football Manager της ομάδας: Πανηλειακός
Αγαπημένη Ομάδα: AS Roma
facebook προφίλ: grecogiallorossi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

silverman wrote:Χαχαχα σωστος, αλλα αν ειναι ετσι θα πρεπει να πας κ στην Nottingham μετα!
Παντως αν κρινω απο ολα τ'αλλα save που χω κανει στο φετινο, δεν την εχω δει ποτε να ανεβαινει...πιο πιθανο να ανεβει αν την εχει καποιος user παρα αν την εχει το pc.

Στην Derby παντως θα χεις κ τον παικταρα τον Hughes καθως κ τον Ince δανεικο...μια χαρα challenge κ αυτο!
Eμένα τον Ince μου τον βγάζει στη Νότιγχαμ!!! τρομερός ο Hughes ο οποίος είναι παντού στο γήπεδο...

Εννοείται μετά τη Ντέρμπι με βλέπω να πηγαίνω κάποια στιγμή και στην έτερη ομάδα των East Midlands
Η σελίδα όλων των οπαδών της Ρόμα στο fb! https://www.facebook.com/pages/Greco-Gi ... 053?ref=hl
User avatar
silverman
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2121
Joined: Sat Feb 04, 2006 5:23 pm
Football Manager της ομάδας: AEK,Roma,Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κανονικα με την τελευταια database θα πρεπε να χει περαστει στην Derby με δανεισμο...ingame δεν το χω τσεκαρει για να ειμαι ειλικρινης αλλα irl ειναι εκει απο τις 2/2.
User avatar
Grecogiallorossi
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Mon Sep 30, 2013 5:49 pm
Football Manager της ομάδας: Πανηλειακός
Αγαπημένη Ομάδα: AS Roma
facebook προφίλ: grecogiallorossi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

silverman wrote:Κανονικα με την τελευταια database θα πρεπε να χει περαστει στην Derby με δανεισμο...ingame δεν το χω τσεκαρει για να ειμαι ειλικρινης αλλα irl ειναι εκει απο τις 2/2.
και μενα μου φανηκε περιεργο τη τελευταια database εχω...
Η σελίδα όλων των οπαδών της Ρόμα στο fb! https://www.facebook.com/pages/Greco-Gi ... 053?ref=hl
User avatar
Grecogiallorossi
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Mon Sep 30, 2013 5:49 pm
Football Manager της ομάδας: Πανηλειακός
Αγαπημένη Ομάδα: AS Roma
facebook προφίλ: grecogiallorossi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Grecogiallorossi wrote:
silverman wrote:Κανονικα με την τελευταια database θα πρεπε να χει περαστει στην Derby με δανεισμο...ingame δεν το χω τσεκαρει για να ειμαι ειλικρινης αλλα irl ειναι εκει απο τις 2/2.
και μενα μου φανηκε περιεργο τη τελευταια database εχω...
Επειδη εχω χρονια να παιξω championship, τα λεφτά είναι όσα και στη πραγματικότητα αν ανέβεις;
Η σελίδα όλων των οπαδών της Ρόμα στο fb! https://www.facebook.com/pages/Greco-Gi ... 053?ref=hl
tommot
Manager
Manager
Posts: 4536
Joined: Thu Apr 07, 2005 12:29 am
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Bayern,Barca,Roma,L'pool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προημιτελικά CL Roma VS Man City...
Spoiler: show
Image
8) 8) 8) 8) 8)

O Gervinho σας καλωσορίζει στη Ρώμη!!!! -kavala
Image
Spoiler: show
  • Uefa Champions League/European Cup Winners : 5
  • Uefa Europa League/Uefa Cup winners : 1
  • Intercontinental Cup Winners : 2
  • Bundesliga Winners : 28
  • DFB-Pokal Winners : 18
  • DFB-Liga Pokal Winners : 6
  • DFB Supercup Winners : 5
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

υπεραγαπημενη η Ρωμα my next save :D
roma pizza
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Χάρη Ρώμα; :yao:
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”