ταχυτητα παιχνιδιου

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
lawan
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 534
Joined: Mon Mar 20, 2006 11:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σας παρακαλω βοηθηστε με σε κατι.Εχω παλιο pc και μου χαλαει την χαρα του παιχνιδιου,το οτι αργει.Χαρακτηριστικα εχω κανει ενα save με ΑΕΚ,με μονα ανοιχτα πρωταθληματα Β-Α εθνικη ,τα μεγαλα ευρωπαικα view only και φορτωμενους παιχτες περιπου 55.000.Ειναι προτιμοτερο να το γυρισω σε FMC η να αρχισω νεο save με λιγοτερους φορτωμενους παιχτες,η ας πουμε χωρις να βαλω τα view only πρωταθληματα,η να βγαλω προσθετα αρχεια(π.χ του Νικ?)???.Γενικα τι να κανω ωστε να εχω ενα ταχυτερο αξιοπρεπες save (εκτος απο το προφανες να αλλαξω pc....)???
Πήραμε βάρκες,πήραμε πλοία από την ΠΟΛΗ και από την Μ.ΑΣΙΑ και στην καρδιά μας πάντα θα μένει ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ...
User avatar
pro66
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 603
Joined: Sun Nov 11, 2007 12:07 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε νιώθω φίλε μου. Γενικά, όσο πιο λίγα έχεις φορτωμένα, τόσο καλύτερα.
Σε FMC θα πηγαίνει σαφώς πιο γρήγορα. Απλά έχε υπ'όψιν οτι όσο προχωράς το save σου, τόσο πιο αργά θα φορτώνει!Σε μένα τουλάχιστον σε υπολογιστή 5ετίας+ έτσι συμβαίνει.

Τουλάχιστον απέκτησα υπομονή και δεν σπάω πληκτρολόγια/ποντίκια αν χάνω ματς στο 90' :D

Επίσης δες πόσα αστεράκια απόδοση σου βγάζει καθώς προσθέτεις/αφαιρείς πρωταθλήματα.
User avatar
lawan
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 534
Joined: Mon Mar 20, 2006 11:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τι ειναι τα αστερακια???απο μισο μου βγαζει χαχαχαχα.Ενα playable ανοιγω μονο
Πήραμε βάρκες,πήραμε πλοία από την ΠΟΛΗ και από την Μ.ΑΣΙΑ και στην καρδιά μας πάντα θα μένει ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ...
User avatar
pro66
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 603
Joined: Sun Nov 11, 2007 12:07 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ουσιαστικά δείχνουν πόσο γρήγορα θα φορτώνει το παιχνίδι.

Αν είναι μισό γύρνα το καλύτερα σε FMC και 2D.
Αλλιώς δοκίμασε save με <20.000 παίκτες και δες πόσα αστεράκια σ βγαζει!
User avatar
lawan
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 534
Joined: Mon Mar 20, 2006 11:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

υποχρεωτικα με comentary παιζω.Ετσι εχω συνιθησει τοσα χρονια και δεν με χαλαει.Απλα αν το γυρισω σε clasic,αλλα βαλω πιο πολλα playable για να εχω εστω μια 40.000 database,λες να ειναι καλυτερα?
Πήραμε βάρκες,πήραμε πλοία από την ΠΟΛΗ και από την Μ.ΑΣΙΑ και στην καρδιά μας πάντα θα μένει ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ...
User avatar
pro66
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 603
Joined: Sun Nov 11, 2007 12:07 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα σε γελάσω, ίσως κάποιος που έχει παίξει FMC να μας πει για σίγουρα. Εγω ξέρω οτι είναι πιο ελαφρύ λόγω της λιτότητας του!απο κει και πέρα, παίζω το κανονικό με 2 αστεράκια, λίγους παίκτες και πολλή υπομονή :D
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”