4-2-3-1 wide

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε
NikolasR
Trialist
Trialist
Posts: 38
Joined: Tue Nov 06, 2012 8:01 am
Football Manager της ομάδας: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Andrew, ο συνδυασμός shadow striker είναι εξαιρετικός, και για μένα είχε δουλέψει αρκετά!!

Όσο για το shoot on sight / cheat, συμφωνώ απόλυτα. Αλλά ας πρόσεχε το φετινό FM ;-) Ωστόσο, είναι τόσο εντυπωσιακά τα γραφικά φέτος και η φυσική της μπάλας που είναι χάρμα να βλέπεις τα σουτ να εξαπολύονται!!
NickPaok99
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Sun Dec 29, 2013 11:30 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ F.C
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ ΠΑΟΚ/ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ/MCU
facebook προφίλ: nikos.matselos7
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φίλε εχω μπερδευτει λιγο ετσιι οπως εγραψες οδηγιες για τους αντιπαλους.....μπορεις να μου στειλεις μια φωτογραφια;
NikolasR
Trialist
Trialist
Posts: 38
Joined: Tue Nov 06, 2012 8:01 am
Football Manager της ομάδας: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

PAOK,

με συγχωρείς αλλά με φωτό κλπ από εδώ μου είναι λίγο δύσκολο!

Κοίτα, είναι απλό.

Στα ακραία μπακ: tackle hard, στο δυνατό τους πόδι (στα δεξιά μπακ στο δεξί, στα αριστερά μπακ στο αριστερό πόδι)
Στους ακραίους επιθετικούς τους αν έχουν: tackle hard, στο δυνατό τους πόδι (δες ποιο είναι από το προφίλ του κάθε παίχτη) και closing down always.
Στο δημιουργικό τους μέσο (όπου και αν είναι αυτός): tackle hard, στο δυνατό του πόδι (αν έχει και τα δυο ίδια, τότε μην διαλέξεις) και αν θες closing down always.
Στον ή στους striker: tackle hard, στα δυνατά τους ποδια. Αν είναι ένας τότε closing down. Αν είναι δυο, τότε στον πιο προωθημένο closing down always.

Ελπίζω να βρήκες άκρη!

Καλή τύχη!
User avatar
jkanel
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Tue Jan 06, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όντως δουλεύει το Shadow Striker με False Nine?
Το False Nine τραβιέται από την περιοχή έξω δημιουργώντας δίλημμα στους DC αν θα ακολουθήσουν ή όχι αν δεν ακολουθήσουν αποκτάς παίχτη παραπάνω στο κέντρο, αν ακολουθήσουν αφήνουν κενό στην άμυνα. Απλά φοβάμαι ότι στη περίπτωση που όντως ακολουθήσουν, αν παίζεις με Shadow Striker (αντί για επιθετικό περιοχής) δίνεις την ευκαιρία στον DMC τους να ακολουθήσει τον SS μέσα και να τον μαρκάρει.
Δε το έχω δοκιμάσει όμως, θεωρικά το λέω μόνο! False Nine δουλεύει τέλεια με Inside Forward οποίος πάει κατευθείαν στο κενό του αφήνουν οι DC και έχει ένα εύκολο τετ α τετ. Δοκιμασμένο!
Θα το δοκιμάσω σε κάποιο save. Ίσως με Διαμαντάκο FN και Fuster SS.. :roll:
AndrewSydney
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Tue Mar 03, 2009 9:46 am
Football Manager της ομάδας: Agrotikos Asteras
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jkanel wrote:Όντως δουλεύει το Shadow Striker με False Nine?
Το False Nine τραβιέται από την περιοχή έξω δημιουργώντας δίλημμα στους DC αν θα ακολουθήσουν ή όχι αν δεν ακολουθήσουν αποκτάς παίχτη παραπάνω στο κέντρο, αν ακολουθήσουν αφήνουν κενό στην άμυνα. Απλά φοβάμαι ότι στη περίπτωση που όντως ακολουθήσουν, αν παίζεις με Shadow Striker (αντί για επιθετικό περιοχής) δίνεις την ευκαιρία στον DMC τους να ακολουθήσει τον SS μέσα και να τον μαρκάρει.
Δε το έχω δοκιμάσει όμως, θεωρικά το λέω μόνο! False Nine δουλεύει τέλεια με Inside Forward οποίος πάει κατευθείαν στο κενό του αφήνουν οι DC και έχει ένα εύκολο τετ α τετ. Δοκιμασμένο!
Θα το δοκιμάσω σε κάποιο save. Ίσως με Διαμαντάκο FN και Fuster SS.. :roll:
O AML mou einai inside forward.
Γενικά στα πρώτα 4-5 παιχνίδια ο AML ξεσκίζεται να βάζει γκολ έτσι, μετά οι αντίπαλοι ψιλομαθαίνουν το σύστημα και τη γλυτώνουν κάπως.
epa7
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Sun Jul 06, 2014 5:14 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις της θέσης και της οδηγίες και ρόλους στα ελληνικά γιατί έχω μπερδευτεί η να μας δώσεις την τακτική σε ένα αρχείο ευχαριστώ και πάλι
NikolasR
Trialist
Trialist
Posts: 38
Joined: Tue Nov 06, 2012 8:01 am
Football Manager της ομάδας: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα epa και καλή βδομάδα,

ίσως σου φανεί αστείο, αλλά πραγματικά δεν έχω ιδεά πώς τα γράφει μέσα στα ελληνικά το παιχνίδι. Είμαι των αγγλικών και όσον αφορά τα ελληνικά και την μετάφρασή τους την θεωρώ όχι και τόσο πετυχημένη. Οπότε ό,τι και να σου γράψω εδώ, μάλλον το ίδιο αποτυχημένο θα είναι!! :) Kαι πάλι με συγχωρείς!!!

Α, και δεν μπορώ επίσης να επισυνάψω αρχείο, δεν έχω λογαριασμό κάπου για να το ανεβάσω!
dimifm
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Wed Oct 19, 2011 11:42 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι μια καλή τακτική, μήπως κάποιος θα μπορούσε να την ανεβάσει έτοιμη ώστε να μην μπερδευόμαστε;
Εννοώ σε .tac αρχείο..

Μπράβο Ωραία Δουλειά
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10055
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Με αυτή την τακτική δεν έχεις υπερβολικά πολλά κενά πίσω; Ποιος μαρκάρει όταν τα επιθετικά χαφ είναι όλα σε attack duty, τα ακραία μπακ complete wing back και οι κεντρικοί αμυντικοί stopper και οι 2; Είχα διαβάσει κάπου πως δε γίνεται να έχεις και τους δύο κεντρικούς σε στόπερ duty γιατί αφήνουν υπερβολικά κενά πίσω. Βέβαια αυτό ήταν για το 14.
I LOVE THIS SITE!!!
Post Reply

Return to “Έτοιμες Τακτικές”