''You Shall Not Pass'' Tactic (by DimiZag)

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε
AntonisTer
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Tue Dec 30, 2014 9:27 am
Football Manager της ομάδας: ΑΟ Κερατεας
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με Ternana στην Serie B κανω παταγο νικησα τους πρωτοπορους (Modena) και τωρα πιγενω σφερα για Serie A
sudden
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Aug 31, 2013 10:16 pm
Football Manager της ομάδας: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

emena den mou thn emfanizei kan sths arxiothetimenes taktikes
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρεπει να πας εισαγωγή τακτικής να πατήσεις import κάτω αριστερά στο παραθυράκι να βρεις την τακτική εκεί οπου την εχεις αποθηκεύσει στον υπολογιστη και μετα να την φορτωσεις.

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Image
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ποσο γρηγορα σεντερ μπακ θελει η τακτικη δεδομενου οτι η πιεση ειναι πολυ ψηλα;
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Δεν απαιτουνται τρομερα γρηγορα, ακομα και με 12 επιταχυνση-ταχυτητα στεκονται αρκετα καλα!

Off Topic:
Επι τη ευκαιρια, μια και βλεπω σε αρκετους τομεις του φορουμ οτι αρκετοι απο εσας γραφετε οτι εμπιστευεστε την τακτικη μου, θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω! :D Η τακτικη θα επανελθει κατα 99% και του χρονου! :D
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

έχω παρατηρήσει ότι αποδίδουν οι αμυντικοί σε αυτό το σύστημα ακόμα και οι αργοί γύρω στοπ 10-11 επιτάχυνση ταχύτητα κτλ νομίζω είναι ποιο σημαντικό να τρέχει το αμυντικό χαφ και να παίζει όλο το ξύλο -tsekouri
roma pizza
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Ακριβως, επιπλεον μην ξεχναμε οτι η ομαδα στις αντεπιθεσεις αμυνεται συνολικα, οποτε ο πρωτος που θα επιχειρηση να κοψει την μπαλα θα ειναι ο σεντερ φορ. :wink:
User avatar
Konstantinos84
Indispensible
Indispensible
Posts: 1931
Joined: Fri Mar 07, 2014 11:40 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Όπως έχει ειπωθεί, η κάθε τακτική μπορεί να κολλήσει στην ομάδα, μπορεί και όχι.
Την δούλεψα αρκετά. Πήρα τους κατάλληλους παίχτες για να ανταπεξέλθουν σε αυτη όταν ειδα την αρχική αποτυχία. Παρά τα κακά αποτελέσματα επέμεινα σε αυτή.
Γκολ από τους πουθενάδες ακόμα και στο 94 (2 φορές το έπαθα αυτό), απίστευτες ήττες από απίθανες ομάδες, δεν έπαιρνα ντέρμπι με τίποτε.
Ναι, πολύ καλή κυκλοφορία, πολλές ευκαιρίες, γκολ όμως δεν έβλεπα. Αντιθετα στις 1-2 ευκαιρίες που έκαναν οι αντιπαλοι τα έτρωγα με κάθε απίθανο τροπο.
Κατάλαβα οτι παρά την εξαιρετική νοοτροπία της τακτικής αυτής, το παιχνίδι δεν μπορεί να ανταπεξέλθει. Δεν φταίει αυτός που την έφτιαξε. Νομίζω οτι το manager δεν ειναι ακόμα έτοιμο να δεχτεί τέτοια φιλοσοφία.

Για την ιστορία, όποτε έτρωγα γκολ στο 90, γύρναγα κατευθείαν σε άκρος επιθετική "tasosbin". Έμπαινε!!!!

Συγχαρητήρια για τη καλή δουλειά, παρόλο που στα δικά μου save δεν πιάνει.
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχικα ενα μπραβο για την παρουσιαση!
Πραγματικα πολυ καλη τακτικη
Την δοκιμασα σε Σασσουλο και Τοτεναμ και δουλεψε πολυ καλα
Ακομα και κοντρα σε καλυτερες ομαδες δεν δινεις στον αντιπαλο την δυνατοτητα να απειλησει πολλες φορες
Με ομαδες χαμηλοτερες δυναμικοτητας δε(ειδικα μεσα στην εδρα σου) οι αντιπαλοι το πολυ 3-4 τελικες να κανουν.

Μια σημειωση μονο.Σε μενα δουλεψε καλυτερα το συστημα βγαζοντας το Much Higher Defensive Line γιατι βρισκομουν πολλακις εκτεθειμενος και ακομα και με λιγες τελικες οι αντιπαλοι εβαζαν γκολ γιατι βγαιναν τετ-α-τετ
Image
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι η βασική μου τακτική στην 3η σεζόν με την southampton δεν ξέρω τι γίνετε σε αυτό το save αλλά κάθε χρόνο αλλαζω και τακτική πχ την 1η σεζόν έπαιζα με αυτή την τακτική και τα πήγαιναν αρκετά καλά την 2η σεζόν χαλί μαυρο την χρησιμοποιουσα μονο τσουλου και τα πήγαιναν φοβερά αλλά στα εγχώρια λες και ξεχναγαν να παιζουν μπάλα και 3η σεζόν έγινε το αντίστροφο παίζανε μπαλαρα με την συγκεκριμένη και με την τακτική που χρησιμοποιουσα στην 2η σεζόν τπτ.
Τεσπα αυτή την στιγμη την δοκιμαζω στο άλλο save μου με τον Παναθηναϊκό με τις μοναδικες αλλαγές που έχω κανει να είναι τα αντιστρεψω λίγο το συστημα απο το κεντρο μέχρι και τον μεσοεπιθετικός δλδ το εξτρέμ αντί για δεξια το πήγα αριστερά και τον ακραίο μέσο τον πήγα στα δεξια και ο b2b ήρθε πιο αριστερά στο κεντρο όπως το ίδιο και ο προωθημένος οργανωτής αντί για πιο δεξια που βρίσκονταν στήν αρχη και στις οδηγίες εγώ βάλει ψηλότερη αμυντική και πίεση περισσότερο γτ αν τα είχα στο φουλ φοβωμουν μια και η άμυνα δεν είναι και πολύ καλη.

Υ.γ.στους saints δοκιμασα τον αμυντικό μέσω κόφτη δλδ τον wayniama σαν regista περισσότερο γτ στα κόρνερ βρίσκετε ακριβως στην γραμμή της περιοχής και του στρώνουν απτό κόρνερ και πιάνει κάτι φωτοβολίδες Παναγία βοήθα.

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Image
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Σας ευχαριστω ολους σας για τα σχολια και τις παρατηρησεις στην τακτικη, τα οποια μονο καλο θα της κανουν για να βελτιωθει στο μελλον αν αυτο ειναι εφικτο! :D Αυτην την περιοδο χρησιμοποιω την τακτικη μου στην δευτερη κατηγορια της Γερμανιας, με την RB Leipzig. Mολις τελειωσω την 1η σεζον θα ανεβασω μερικα ενδιαφεροντα ss! :wink:
eViL_BoNo
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Tue May 20, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DimiZag wrote: Αυτην την περιοδο χρησιμοποιω την τακτικη μου στην δευτερη κατηγορια της Γερμανιας, με την RB Leipzig. Mολις τελειωσω την 1η σεζον θα ανεβασω μερικα ενδιαφεροντα ss! :wink:
Για δώσε!
Post Reply

Return to “Έτοιμες Τακτικές”