Ερωτήσεις Για Προπόνηση

Συζήτηση για τον τομέα της προπόνησης
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

40ο/ο προετοιμασία αγώνα ότι θέλεις (όταν δεν υπάρχει ειδικός λόγος για αλλαγή μένει teamwork)+ average balanced γενική+ σκληρή ατομική
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4638
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οπως και περσι ετσι και φετος εχω ξεκινησει προετοιμασια με Team Cohesion (Very High) / Match Preparation Tactics only μεχρι να γεμισουν οι μπαρες

μεσα σε 1μιση εβδομαδα εχω 8 (!!) τραυματισμους. Δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος, αλλαξε κατι σε σχεση με περσι?
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το ποσοστό προετοιμασίας αγώνα πόσο το έχεις;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4638
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η μπαρα ειναι τερμα αριστερα στο More Match Training ενω εχω απενεργοποιημενα τα rest before/after match
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

χωρίς καθόλου ατομική;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4638
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στις ατομικες προπονησεις εχω βαλει τον καθε ενα παιχτη στην θεση/ρολο που εχει στο συστημα μου προφανως

εχω συνεχως 6-8 τραυματισμενους παιχτες δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...τωρα εχω μπει στην κανονικη σεζον και το αλλαξα σε Balanced/High, ειδωμεν...
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ο φόρτος των coach λες να παίζει ρόλο;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
soumoudis
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Tue Oct 30, 2007 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα σε ολους...Θα ηθελα τη βοηθεια σας γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη με την προπονηση..Κατ'αρχας ειμαι παλιος εφεμιτης ελιωνα απ το '99 μεχρι και το 2012 που ηταν και η τελευταια χρονια που επαιξα..Φετος λοιπον ειπα να ξανα αρχισω να ασχολουμαι με το '15 λογω ελευθερου χρονου..Εχουν αλλαξει τα ΠΑΝΤΑ σχεδον και ειδικα η προπονηση..Για να μην γινομαι κουραστικος υπαρχει καποιος να με βοηθησει βημα-βημα με την προπονηση για να μην τα φτυνουν οι παιχτες απο τον Οκτωβριο?Εχω ξεκινησει 3 χρονιες δοκιμασα τα παντα κ μονιμα οι παιχτες μου ειναι στο 90-93 %...Σας ευχαριστω και ελπιζω να με βοηθησει καποιος...!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δοκίμασε διπλή ξεκούραση
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
mitsosdr
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Wed Dec 10, 2014 5:56 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκινωντας με ενα γενικό σχόλιο θα πω οτι από το 2012 που εχω να παίξω manager, στους τομεις της τακτικής και της προπόνησης παρατηρω αλλαγές που δεν μπορω να πω οτι μου αρέσουν.Στις απορίες μου τωρα: εχω λάβει 5-6 φορες μηνυμα από εναν γυμναστη μου, οτι 4 συγκεκριμενοι παικτες δεν ειναι ευχαριστημενοι με την προπόνηση και ότι συγκεκριμένα δεν λαμβανουν ''enough coaching attnetion during tactics training''.Υπεύθυνος για tactics training ειμαι εγω ο ιδιος γιατι εχω 19 στο tactics.Φταει το coach workload μου που ειναι very heavy; αν ναι τι μπορω να κανω με δεδομενο οτι εχω περιορισμο στους προπονητες που μπορω να εχω και εχω μοιράσει εναν σε καθε τομεα για να εχω αρκετα αστερια σε καθε τομεα.Σημειωνω επίσης οτι όλοι οι προπονητες εχουν very heavy workload στην ομαδα μου.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρέπει να πέσει το workload. Και ούτε καν στο heavy. Medium και πολύ είναι. Μόνο με παραπάνω προπονητές μπορείς να κάνεις κάτι. Ή με λιγότερους παίκτες.
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παλικαρια θελω λιγο τα φωτα σας.Ειμαι με southampton προετημασια 2ης σεζον και εκλεισα ελεύθερο τον micah richards της city...περισσότερο τον εκλεισα όχι για μπακ ή για άμυνα αλλά για ρεζέρβα του wanyama αφου πρωτα του μαθαινα την θέση ΑΜΚ...πήγα να τον προπονησω μόλις τον πήρα αλλά στην προπόνηση στους ατομικούς ρόλους δεν μου είχε την επιλογή για την συγκεκριμένη θέση....γίνετε ή όχι. Πίστευα οτι θα μπορούσε να μου εβγενε μιας και είναι τέρας στο σωμα και σε δυναμη και στο μυαλό μου κάπως μου φάνηκε καλη ιδέα.
Image
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kjtzemis wrote:αφου πρωτα του μαθαινα την θέση ΑΜΚ
Μάλλον πρέπει να κάνεις αυτό πρώτα. Να πας στην Προπόνηση Νέας Θέσης και να βάλεις ΑΜ. Λογικά μόλις μάθει λίγο τη θέση θα μπορείς να τον προπονήσεις κσι σο ρόλο που θέλεις.
drkaptainpivot
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Thu Aug 07, 2008 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γειά χαρά παιδιά!! Έχω μια ερώτηση: μέχρι τώρα στην προετοιμασία του καλοκαιριού έβαζα team cohesion very high και καθόλου ατομική προπόνηση μέχρι οι παίκτες να αφομοιωσουν τα συστήματα. Τώρα που έχω τον Ajax και θέλω να αυξηθούν γρήγορα τα attributes των παικτών, μπορώ από την αρχή να βάλω average general training και αμέσως να ξεκινήσω την ατομική προπόνηση ? Αν ναι, θα πρέπει η προπόνηση του καθενός να είναι και αυτή average ή μπορεί να είναι και high, έτσι ώστε να μην έχω θέματα τραυματισμών και unhappiness?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Θελω να μαθω το cuts inside σε εναν παικτη και δεν το βρισκω, στο movement δεν επρεπε να ειναι;
Post Reply

Return to “Στο Προπονητικό”