Nacho DRLC

Post Reply
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Nacho Fernández

Αμυντικός (Δεξιά-Αριστερά-Κέντρο)
24 ετών, Real Madrid


Image

O νεαρός Ισπανός αμυντικός έκανε το ντεμπούτο του με την αντρική ομάδα της Ρεάλ Μαδρίτης στα τέλη της σεζόν 2010-11 αλλά έπρεπε να περιμένει δύο χρονιές ακόμα, όταν ξεχώρισε ως μέλος της Castilla μαζί με παίκτες όπως Morata και Jesse, για να τον εμπιστευτεί ο Jose Mourinho για μια σειρά αγώνων την σεζόν 2012-13 όταν και κέρδισε την θέση του ως μόνιμο στέλεχος της αντρικής ομάδας για την ερχόμενη σεζόν.

Image

Στα μικρά της Ρεάλ Μαδρίτης ξεχώρισε κυρίως ως Κεντρικός Αμυντικός αλλά στην μεγάλη ομάδα έχει αγωνιστεί πολλές φορές στα άκρα της άμυνας αποτελώντας μια αξιόπιστη λύση όταν απαιτηθεί. Η ταχύτητα και η αντίληψη του είναι ιδανικές για ρόλο cover αλλά μπορεί να ανταποκριθεί και σαν stopper αν παραστεί ανάγκη.

Image

Ο Nacho δεν είναι ο παίκτης που θα γίνει σούπερ-σταρ, δεν είναι ο παίκτης που θα χτιστεί μια άμυνα γύρω του, είναι όμως ο παίκτης που θα είναι η πρώτη επιλογή από τον πάγκο και είναι ο παίκτης που δεν θα αφήσει τους βασικούς αμυντικούς να επαναπαυθούν αφού είναι έτοιμος να κερδίσει την θέση του στην βασική 11άδα ανά πάσα στιγμή. Για να τον αποκτήσετε από το πρώτο καλοκαίρι θα χρειαστούν περίπου 3,3 εκατομμύρια ενώ αν δεν πάρει συμμετοχές στην Ρεάλ τότε αυτή η τιμή μπορεί να μειωθεί ακόμα περισσότερο στο μέλλον.
tmc36
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 576
Joined: Wed Nov 12, 2008 10:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η καλύτερη παρουσίαση στην ενότητα Αμυντικοί.

Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά τον ακούω, ήταν το ίδιο καλός και στα προηγούμενα FM;
giorgos17
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:04 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ τον έχω στην ΑΕΚ 3 χρονιές και είναι σούπερ. Φέτος η αξία του έχει φτάσει 7,5 εκ. ευρώ και μου έδωσε η Πόρτο 12,5 εκ +++ αλλά δεν τον δίνω. Πιστεύω ότι μπορώ να πάρω μέχρι και 18-20 μύρια.. Πάντως είναι πολύ καλή επιλογή και τον είχα πάρει την 2η χρονιά και ελεύθερο.
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσπάθησα να τον φέρω στην ΑΕΚ αλλά ενώ η Ρεαλ μου τον έδινε αυτός δεν ερχόταν με τπτ κ μάλιστα υπέγραψε στην Βιγιαρεάλ!!https://imagizer.imageshack.us/v2/1345x ... GEmrpl.png


http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... VQImEA.jpg



:?
Post Reply

Return to “Αμυντικοί”