Alexandru Chipciu AMR/MR, AMLC,STC

Post Reply
User avatar
silverman
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2121
Joined: Sat Feb 04, 2006 5:23 pm
Football Manager της ομάδας: AEK,Roma,Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Ονομα: Alexandru Chipciu
Εθνικοτητα: Ρουμανος
Θεση:AMR/MR,AMLC,STC
Ομαδα: Steaua Bucarest
Αξια: 2,2Μ-2,8Μ


Alexandru Chipciu, δεξιος εξτρεμ της Steaua κ της εθνικης Ρουμανιας. Αυτη τη στιγμη ισως κ η καλυτερη value for money μεταγραφη που εχω κανει στο φετινο FM.
Εξαιρετικη επιλογη για ομαδες χωρις μεγαλο μπατζετ (οχι οτι ειναι κακη επιλογη-εστω για rotation-για ομαδες πρωταθλητισμου σε καλη λιγκα), οι οποιες αρεσκονται σε παιχνιδι απο τα ακρα. Ταχυτατος αλλα κ μπουκαδορος οποτε χρειαστει ειναι ο κατα κανονα παικτης γραμμης. Το crossing του μπορει να ειναι λιγο χαμηλο, αλλα παρ'ολα αυτα η συνολικη του εικονα ειναι αριστη. Στο δικο μου save παιζοντας ως δεξι εξτρεμ (με attack duty) εχει εξελιχθει απροσμενα στον πρωτο σκορερ της ομαδας (10 γκολ σε 14 ματς στην Premier με Leeds-κανενα απο πεναλτυ η φαουλ) κ ταυτοχρονα στον πρωτο σε ασιστ (8 στο πρωταθλημα) εχοντας αξιολογα στημενα.
Στα συν το γεγονος οτι μπορει να παιξει σε ολες τις θεσης της επιθεσης οποτε χρειαστει κ η εξαιρετικη του φυσικη κατασταση. Μπορει ευκολα να αντεξει ρυθμους 3 αγωνων τη βδομαδα για παραδειγμα.
Οσο αφορα τα οικονομικα, εγω τον αγορασα το καλοκαιρι του 2015 με 2,8Μ (400k μπροστα, τα υπολοιπα σε 48 δοσεις, δεν μου φτανε το μπατζετ για κανονικη πληρωμη) η ομαδα του ομως αν πληρωθει μια κ εξω τον δινει κ με 2,2Μ. Στα του συμβολαιου, με ενα ποσο αναμεσα στα 775-875.000 (αναλογα τα μπονους) μπορει να κλεισει ευκολα...ισως σε ομαδες που παιζουν σε πρωταθλημα χαμηλοτερου reputation απο το Αγγλικο να συμφωνει κ με λιγοτερα.
Post Reply

Return to “Μέσοι”