Παναθηναϊκός

User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Επειδή κάποιος φίλος μου εκτός φόρουμ με ρώταγε για κεντρικό αμυντικό για τον ΠΑΟ, ρίξτε μια ματιά στον Vieux Sane. Τερας.
DGEO11
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Jan 22, 2015 11:37 am
Football Manager της ομάδας: PAO
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλημέρα σε όλους,
θα γράψω και εγώ τις εμπειρίες μου από την 1η περίοδο στην ομαδάμαρα μας. Δυστυχώς η κατάσταση είναι τόσο ζοφερή όσο είναι και στην πραγματικότα... Λίγα χρήματα για μεταγραφές και συμβόλαια, μη αξιόλογο ρόστερ.....
Διαβάζοντας εδώ και τα posts των πιο έμπειρων χρηστών του fm, αποφάσισα να απαλλαγώ από τα μεγάλαια συμβόλαια γερασμένων παικτών με μικρή συνεισφορά και μεταπωλητική αξία και να στηριχτώ στα νέα παιδιά..
Σύστημα 4-4-2 στενό ρόμβο, χωρίς εξτρέμ..
Έδιωξα (με μεταγραφή, δανεισμό ή σπάσιμο συμβολαίου) : Μέντεζ, Πράνιτς, Κλοναρίδη, Πέτριτς, Μπαϊραμι
Ανέβασα από ακαδημίες : Λάμπρου, Στάϊκο και Αγγελόπουλο
Ελεύθερος Νίνης
Τερματοφύλακας : Με διαφορά Steele, Κοτσώλης ούτε για δίτερμα
Δεξί μπακ Μπούρμπος και Σπυρόπουλος εναλλάξ (με μία μικρή προτίμηση στον Σπυρόπουλο καθώς τον Μπούρμπο τον είχα για διώξιμο στην 2 χρονιά) και εξ ανάγκης Τριάντα
Αριστερό μπακ Νάνο (ίσως ο καλύτερος παίκτης) αλλά και ο Χουχούμης όταν πήρε τις ευκαιρίες του με δικαίωσε.
Σέντερ Μπακ Πρώτες επιλογές Schildenfeld+ Ρισβάνης και μετά Κουτρουμπής και Τριάντα
Αμυντικός Μέσος 1η επιλογή Λαγός και 2η Σταϊκος (μέτρια πράγματα)
Κεντρικοί Μέσοι Πρώτες επιλογές Ζέκα+Δώνης και 2ες Ατζαγκούν, Λάμπρου+Αγγελόπουλος
Επιθετικοί Μέσοι Ντίνας (πολύ καλός), Νίνης (ελεύθερος), Ατζαγκούν, Λάμπρου
Επιθετικοί Μπέργκ+Καρέλης (πολύ καλοί και οι δύο)+Μπερίσα
Αποτέλεσμα 2οι με 3 βαθμούς διαφορά από Ολυμπιακό, όμιλοι Europa αλλά με πολλύ θετικό πρόσημο στα κέρδη της ομάδας
Τώρα είμαι στην αρχή της 2ης σεζόν και έχω καλές προσφορές για πώληση για Steele και Κουτρουμπή και επιτέλους τελειώνει το συμβόλαιο του Κοτσώλη.
Η ομάδα για την 2 σεζόν θα είναι :
Τερματοφύλακας : Γιαννόπουλος (ελεύθερος από πανιώνιο), Ταμπάκης
Δεξί μπακ Μαρινάκης+Σπυρόπουλος
Σέντερ Μπακ Τα ίδια + ι μεταγραφή ελεύθερου που θα μπορεί να παίζει και αριστερό μπακ
Κέντρο τα ίδια
Επιθετικοί Μπέργκ+Καρέλης, Χαλκιαδάκης ή μεταγραφή ελεύθερου
Ελπίζω να τα πάμε καλά και από την τρίτη χρονιά που ουσιαστικά τελειώνουν τα μεγάλα χρέη της ομάδας, να φτιάξω τον ΠΑΟ όπως του αξίζει... (: (: (: (:
SpyrosB
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Jan 23, 2015 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κατι καλο απο ελλαδα για μεταγραφη δεν υπαρχει? μονο με ξενους την βγαλατε ολοι?
never_knew13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Sat Oct 12, 2013 1:54 pm
facebook προφίλ: george.kordas.3
twitter: georgekordas1
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε DGEO11 διαφωνω ως προς το μη αξιολογο ροστερ..πιστευω οτι το ροστερ με 2-3 προσθηκες αμα απαλλαγεις απο 2-3 μεγαλα συμβολαιο ειναι μια χαρα αξιολογο για μια τιμια πορεια στο europa και με λιγη τυχη στα play off champions league ισως αν κληρωθεις με zenit η leverkusen.απο κει και περα στο πρωταθλημα ειναι κατι παραπανω απο εφικτος ο στοχος.συμφωνω με αυτους που εδιωξες πλην κλωναριδη γιατι βοηθαει πολυ σε ολες τις θεσεις ενω μπορεις να φερεις καποιους καλους δανεικους μολις απαλλαγεις απο τα συμβολαια.
DGEO11
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Jan 22, 2015 11:37 am
Football Manager της ομάδας: PAO
Has thanked: 0
Been thanked: 0

never_knew13 wrote:φιλε DGEO11 διαφωνω ως προς το μη αξιολογο ροστερ..πιστευω οτι το ροστερ με 2-3 προσθηκες αμα απαλλαγεις απο 2-3 μεγαλα συμβολαιο ειναι μια χαρα αξιολογο για μια τιμια πορεια στο europa και με λιγη τυχη στα play off champions league ισως αν κληρωθεις με zenit η leverkusen.απο κει και περα στο πρωταθλημα ειναι κατι παραπανω απο εφικτος ο στοχος.συμφωνω με αυτους που εδιωξες πλην κλωναριδη γιατι βοηθαει πολυ σε ολες τις θεσεις ενω μπορεις να φερεις καποιους καλους δανεικους μολις απαλλαγεις απο τα συμβολαια.
Θα συμφωνήσω μαζί σου. Είμαι στο τρίτο έτος και οι παίκτες έχουν μία αξιόλογη πρόοδο : Μαρινάκης, Σπυρόπουλος Τριάντα, Ρισβάνης, Λαγός, Δώνης, Καρέλης και φυσικά οι κλασσικές αξίες Ζέκα, Μπέργκ και Σίντεφιλντ...
never_knew13
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Sat Oct 12, 2013 1:54 pm
facebook προφίλ: george.kordas.3
twitter: georgekordas1
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ο καρελης φιλε τι εκανε απο γκολ σε αυτες τις χρονιες?γιατι διαβαζω απο αλλα παιδια οτι κανει εξωπραγματικα πραγματα αλλα να σου πω την αληθεια δεν τον πολυεμπιστευομαι λογω καρτελας κυριως..
DGEO11
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Jan 22, 2015 11:37 am
Football Manager της ομάδας: PAO
Has thanked: 0
Been thanked: 0

never_knew13 wrote:ο καρελης φιλε τι εκανε απο γκολ σε αυτες τις χρονιες?γιατι διαβαζω απο αλλα παιδια οτι κανει εξωπραγματικα πραγματα αλλα να σου πω την αληθεια δεν τον πολυεμπιστευομαι λογω καρτελας κυριως..
Καλημέρα, είναι πολύ αξιόλογος επιθετικός από την πρώτη χρονιά και αν τον εμπιστευτείς από την 2 χρονιά κάνει παπάδες.......
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρομερος ο καρελης ,τον ειχα αριστερο εξτρεμ και παστελωνε αβερτα.
Τωρα ειμαι 7η χρονια και τον εχω πουλησει γιατι εχω griezmann.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Image
NikosMprs
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Tue Aug 04, 2015 2:36 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα μαγκες ειμαι καινουργιος στο φορουμ...εχω ξεκινησει και εγω το καψιμο και ειμαι δευτερη χρονια με τον Παναθηναικο...την 1η χρονια πηρα πρωταθλημα και τωρα εφυγε ο Γκορντον και θελω εναν αμυντικο σχετικα καλο γτ εχω και τσου λου και δν εχω αρκετα λεφτα για μεταγραφες αν μπορει καποιος μια βοηθεια με μικρο ποσο να παρω εναν θα ηταν πολυ καλα!!
Post Reply

Return to “Ελλάδα”