Ολυμπιακός

Mpampis07
Rotation
Rotation
Posts: 1153
Joined: Mon Oct 26, 2009 3:22 pm
Football Manager της ομάδας: Blackburn Rovers
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις τελείωσα την 1η σεζόν με νταμπλ, ενώ στην Ευρώπη αποκλείστηκα από την Τότεναμ στα προημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ.

GK

Ρομπέρτο: Δεν χρειάζεται συζήτηση, θα προσπαθήσω να τον ανανεώσω για να φύγει η ρήτρα.

Μέγιερι: Καλός όποτε χρειάστηκε, αλλά θα κοιτάξω να πάρω κάτι πιο εξελίξιμο, έπεσε και ο Πανιώνιος οπότε θα τσεκάρω τον Γιαννακόπουλο. Επίσης ο Καπίνο δεν έκανε ούτε συμμετοχή με την Mainz.

DL

Μαζουακού: Όπως ο Ρομπέρτο αναντικατάστατος, μένει όσο το δυνατόν περισσότερο και μετά τα τσεπώνουμε. 36 συμμετοχές με 7.10 rating,

Γιαννούλης: Τιμιότατος με 7.38 rating σε 19 συμμετοχές, αλλά ήθελε νέο συμβόλαιο με 800 χιλιάρικα τον χρόνο. Μοσχοπουλήθηκε με 2.5 μύρια στη Wigan +20 μεταπώληση και περιμένω τον Λυκογιάννη για μπακαπ του Μαζουακού.

DC

Αμπιντάλ: Εξαιρετικός με 42 συμμετοχές και 7.10 rating, ανανέωσε για ακόμα ένα χρόνο.

Μποτία: 26 συμμετοχές με 7 rating, η αλήθεια είναι ότι θέλω κάτι καλύτερο.

Σιόβας: Σχεδόν τα ίδια με Μποτία, με 2 λιγότερες συμμετοχές. Δεν μου γέμισε το μάτι και δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι θα κάνω με αυτόν.

Αυλωνίτης: Έπαιξε ελάχιστα μέχρι τον Γενάρη που έφυγε δανεικός. Μακάρι να πουληθεί.

Blackett: Αποκτήθηκε δανεικός τον Γενάρη από την Γιουνάιτεντ γιατί έπεσαν μαζεμένοι τραυματισμοί και έφυγε ο Αυλωνίτης. Τον έκλεισα ως ελεύθερο με 30 χιλιάρικα το μήνα, 4 αστέρα ποτένσιαλ.

DR

Ομάρ: Πολύ καλός και στη Ευρώπη δεν είχε ιδιαίτερο πρόβλημα παρά το μικρό μάρκινγκ.

Zimmerman: Έδωσα με 700 χιλιάρικα τον Σαλίνο στην Έμπολι και πήρα αυτόν με 150 + 35 μισθό. Μοιράστηκε τα παιχνίδια με τον Ομάρ και ήταν και αυτός πολύ καλό με 7.08 μ.ο.

DMC

Ντινγκά + Μιλιβόγιεβιτς: Λίγες συμμετοχές μιας και παίζω χωρίς αμυντικό χαφ και γενικά λίγα πράγματα όσο έπαιξαν. Τίμιος ο Σέρβος αλλά μέχρι εκεί, τελειώνει ο δανεισμός τους και χαιρετάνε.

MC

Μανιάτης: Περίμενα περισσότερα η αλήθεια είναι, έπαιξε σε 34 ματς με 6.86 rating με ρόλο bwm. Αν δεν ήταν υπήρχε πρόβλημα με τη λίστα του τσουλού ίσως χαιρετούσε σε καλή τιμή, ελπίζω να βελτιωθεί.

Κασάμι: Απλά μια καλή χρονιά με 7.08 rating, 5 γκολ και 4 ασίστ ελπίζω σε πολλά παραπάνω την επόμενη σεζόν.

Μπουχαλάκης: Φοβερός από τη στιγμή που πήρε συνεχόμενα παιχνίδια, τελείωσε τη σεζόν με 6 γκολ και 10 ασιστ.

Ajer: Το καλοκαίρι δεν ήθελε να έρθει, αποκτήθηκε τελικά τον Γενάρη. Πρόλαβε να παίξει σε 16 ματς, τα 12 ως αλλαγή. Δεν θα τον δώσω δανεικό, φέτος θα παίξει περισσότερο.

AMC

Τσόρι: Ξεκίνησε πολύ καλά, μετά άρχισε τα περίεργα ότι θέλει να φύγει, ήρθε και ο 4μηνος τραυματισμός τον Γενάρη οπότε μας τελείωσε άδοξα. 10 γκολ και 4 ασίστ σε 19 ματς, τώρα έκλεισε στη Σαν Λορέντζο.

Φουστέρ: Μια από τα ίδια με τον Τσόρι, αλλά αυτός ξεκίνησε από το καλοκαίρι. Τελικά έμεινε ως εναλλακτική αλλά έπαιξε συνολικά 15 ματς, τα περισσότερα ως αλλαγή.

Φορτούνης: Ξεκίνησε πολύ καλά, αλλά στην πορεία έπεσε πάρα πολύ η απόδοσή του. 6.72 το rating του σε 29 ματς. Ελπίζω σε κάτι καλύτερο φέτος.

AML

Αφελάι: Όσο είναι υγιής είναι φοβερός, αλλά δεν έχει περάσει μήνας που να μην έχει τραυματιστεί. Είχε και έναν τρίμηνο μετά τον Γενάρη οπότε μας χαιρετάει.

Savitskiy: Ήθελε λίγο χρόνο να προσαρμοστεί αλλά ανέβηκε. Μαζί με Κολοβό την επόμενη χρονιά στα αριστερά.

AMR

Ντουρμάζ: Έπαιζε και στα αριστερά αλλά κυρίως από δεξιά και εσωτερικός επιθετικός. 11 γκολ, 9 ασίστ και 7.34 rating σε 33 παιχνίδια. Φυσικά και μένει.

Ντοσεβί: Μία από τα ίδια και αυτός με 7 γκολ, 13 ασίστ και 7.29 rating. Αν έρθει καμία καλή πρόταση ίσως φύγει, αλλά δεν καίγομαι.

ST

Μήτρογλου: Γενικά έκανα πολύ ροτέισον στην επίθεση, μιας και ο Κώστας μας χαιρετάει και δεν ήθελα να κόψει παιχνίδια από τους άλλους. Λίγα πράγματα όμως με 15 γκολ σε 38 εμφανίσεις, 27 ως βασικός.

Διαμαντάκος: Δεν ξεκίνησε καλά και ήταν τρίτος αλλά ο Μπενίτες τραυματίστηκε και έμειναν οι δυο τους. Πήρε παιχνίδια και άρχισε να σκοράρει. 15 γκολ κ αυτός σε 39 εμφανίσεις, στις 24 βασικός.

Μπενίτες: Μετά από περίπου ένα μήνα προσαρμογής ήταν φοβερός, αλλά ο 4μηνος τραυματισμός μου τα χάλασε. Έπαιξε 20 ματς, τα 9 βασικός και είχε 10 γκολ και 4 ασίστ. Δεν ξέρω τι θα κάνω το καλοκαίρι με αυτόν, ίσως φύγει επειδή πιάνει θέση ξένου.

Λοιποί:

Μπονγκ, Γκαζαριάν, Ολαϊτάν μπορεί να έπαιξαν σύνολο 10 ματς και αυτά στο κύπελλο ενώ είχα περάσει. Ο Ιμπραϊμ πουλήθηκε κάπου στη Νορβηγία με 150 χιλιάρικα. Περιμένω τώρα τους δανεικούς να δω τι θα κάνω και με αυτούς..
User avatar
Solinas_19
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Wed Jan 17, 2007 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Πολλές
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την καλημέρα και από εμένα,το FM έφτασε στα χέρια μου,λίγο αργότερα από το καθιερωμένο (λόγω κρίσης) και πριν 2-3 μέρες τελείωσα την πρώτη σεζόν με Ολυμπιακό.Την πρώτη χρονιά λοιπόν ξεκινώντας και κοιτάζοντας το ρόστερ,μπορώ να πω ότι δεν χρειάζεται πολλές αλλαγές.Προπονώ 3 συστήματα,αλλά κυρίως παίζω 4-1-2-3 ή 4-5-1,όπως θέλει ο καθένας...

Image

Τερματοφύλακες
Ρομπέρτο:Νούμερο 1 στη θέση χωρίς συζήτηση.
Μέγιερι:Αλλαγή του Ρόμπι,βασικός στο κύπελλο,τον ανανέωσα στο τέλος της 1ης χρονιάς με μόλις 350χ. το χρόνο.
Χουτεσιώτης:Μένει απλά για δήλωση λίστας του CL(Δεκέμβρη του '15 μας αποχαιρετά),μη εξελίξιμος.

Πλάγια Μπάκ
Ελαμπντελαουί:Νεαρός και πολύ εξελίξιμος,παίρνει φανέλα βασικού σε ρόλο ΟΜΧ.
Σαλίνο:Τίμια και αξιόπιστη λύση,ξεκινάει στο 1/3 των αγώνων,κυρίως σε παιχνίδια που θα αντιμετωπίσουμε καλούς εξτρέμ.
Μαζουακού:Ο καθρέφτης του Νορβηγού από την απέναντι πλευρά,ίσως με λίγο καλύτερο rotential.Bασικός ΟΜΧ.
Γιαννούλης:Εξαιρετικό backup σε σχέση μισθού/απόδοσης και ελληνόπουλο.Παίρνει παιχνίδια σε ρόλο ΠΜ.

Κεντρικοί Αμυντικοί
Αμπιντάλ:Λίγο υπερβολικά καλά τα στατιστικά του πιστεύω.Βασικός και αναντικατάστατος,προσωπικά τον ανανέωσα για άλλη μια σεζόν.
Μποτία:Τίμιος,ο Ανατολάκης της Ισπανίας,συνθέτει μαζί με τον Abidal το βασικό δίδυμο των CB.
Σιόβας:Αριστεροπόδαρο και Έλληνα με τα χαρακτηριστικά του και με 300χ./χρόνο περίπου δε θα βρεις ποτέ ξανά,ανανεώνει μέχρι όσο πάει.
Αυλωνίτης:Τον χρησιμοποίησα σε καμιά δεκαριά ματς μέχρι τα μισά της σεζόν,μετά έφυγε δανεικός

Αμυντικά Χάφ-Κεντρικοί Μέσοι
Ντινγκά:Βασικό DMC την πρώτη χρονιά,καθώς δεν υπάρχει άλλο καθαρό DMC στην ομάδα,μπαίνει ενίοτε Σιόβας ή Μανιάτης γιατί δεν βγάζει 1 χρονιά μόνος του.
Μιλιβόγιεβιτς:Box to Box φανταστικός,τελείωσε τη χρονιά με Μ.Ο. πάνω από 7.00 με 6 γκόλ και 5 ασσίστ,η αξία του έχει φτάσει τα 6.75εκατ. και τον αγοράζουμε μόλις με 2.1!
Μανιάτης:Kεντρικός Κόφτης που παίζει είτε MC είτε DMC,ακόμα και DR όποτε χρειάζεται,εργαλέιο της ομάδας.
Ιμπραίμ:Λίγος για Ολυμπιακό,φεύγει με δανεισμό μπας και παίξει καλά και τον πουλήσουμε.
Πελέ:Ότι και για τον Ιμπραίμ,προσωπικά τον κράτησα την 1η χρονιά και ψάχνω αγοραστές τώρα.
Κασάμι:Βασικός σε ρόλο Ελεύθερου Οργανωτή.Μπορώ να πω ότι δεν με εντυπωσίασε την 1η χρονιά,αλλά τον πιστεύω.Κακό το ποσό της αγοράς του (5.25 εκ.)καθώς δύσκολα θα τον πουλήσουμε πολύ παραπάνω.
Φορτούνης:Ευχάριστη έκπληξη,ο "έμπειρος" νεαρός Έλληνας ως Π.Ο. στην καρδιά της ομάδας,αποδίδει καλά τόσο ως MC,επίσης και ως εξτρέμ.Λίγο γκρινιάρης όταν δεν παίζει,αλλά δικαίως γιατί σε πείθει με τις εμφανίσεις του.
Μπουχαλάκης:Έπαιξε γύρω στα 10-15 ματς την 1η σεζόν,αξίζει να μείνει για να προπονηθεί την 1η χρονιά και να φύγει δανεικός τη 2η για να κάνει μια γεμάτη σεζόν και μετά βλέπουμε τι και πως.
Ντομίνκγεζ:Ίσως τον αδικό γιατί δεν παίζω με AMC,ίσως γιατί προτιμώ νεαρούς.3 γκόλ σε 13 ματς με Μ.Ο. 6.83 ως MC σε ρόλο Π.Ο.Γενάρη έφυγε για Αγγλία παίρνοντας και χρήματα κιόλας.
Φουστέρ:Μια από τα ίδια με τον Τσόρι.400 χιλ. δεν ήταν άσχημα,Φορτούνης και Μπουχαλάκης,νομίζω υπερκαλύπτουν το κενό του.

Εξτρέμ
Αφελάι:14 μάτς,3 γκόλ,5 ασσίστ και 3 ΜOM όσο έπαιξε την 1η χρονιά.Γυάλινα πόδια,επιρρεπής στους τραυματισμούς(6 σε 1,5 χρόνο) σε εμένα.Τον αγόρασα στο τέλος της χρονιάς ελεύθερο,με σκοπό μόνο και μόνο να τον πουλήσω 6 μήνες ή 1 χρόνο μετά και να βγάλω ένα καλό κέρδος.
Ντουρμάζ:Δε γεμίζει το μάτι,αλλά όσο παίρνει παιχνίδια,τόσο και βελτιώνεται.Αποδίδει καλύτερα ως AML παρά ως ΑMR.
Ντοσεβί:Τα στατιστικά του δε γεμίζουν το μάτι,αλλά η απόδοσή του στη γεμίζει.Τίμιος,αξίζει να πάρει φανέλα βασικού για τη δεξιά μας πτέρυγα.
Γκαζαριάν:Γκρινιάρης και σχετικά μέτριος.Το 1.5εκ. που έδωσε η Brøndby στο τέλος της 1ης σεζόν φάνταζε σα θησαυρός.
Ολαιτάν:Περσινό πουλέν μου.Μοσχοπουλιόταν μέσα σε μία σεζόν.Φέτος επανέρχεται από τραυματισμό και όσο παίρνει παιχνίδια δείχνει το ίδιο καλός με πέρυσι.

Επιθετικοί
Μήτρογλου:Πολλά γκόλ,ακμαίος,κρίμα που μένει μόνο 1 χρονιά ως δανεικός,δύσκολο να τον αγοράσουμε.
Διαμαντάκος:Πραγματικό διαμάντι,20 γκόλ στη σεζόν,αγωνιζόμενος είτε στην κορυφή της επίθεσης είτε ως εσωτερικός επιθετικός στα αριστερά,έκανες παπάδες.Εξού και τα 6.25εκ. που έδωσε η Genk για να τον αποκτήσει.
Μπενίτεζ:Λίγος για το Θρύλο μας,υπάρχουν πολύ καλύτερα φορ για αγορά και χωρίς να πιάνουν θέση ξένου.Δανεικός στην Ανόρθωση(18/8) έφυγε με 1.5εκ. αρχές της δεύτερης χρονιάς.

Προσωπικά επειδή είμαι fan των bargain buys και γενικά μου αρέσει να αγοράζω φθηνά και να πουλάω ακριβά,η μόνη αγορά που έκανα ήταν ο Jesús Vallejo (DC) με 850χ. από τη Zaragoza και πήρα 2 δανεικούς τον Edgar Ié (DC/R) από Barcelona και τον κύριο Harry Cane (ST) που παρεμπιπτόντως βγάζει μάτια στην Premier League φέτος με την φανέλα της Tottenham (στο παιχνίδι είναι διαθέσιμος για δανεισμό και τον έκλεισα για 2 χρόνια).

Στις αποχωρήσεις,Bong πρώτος και καλύτερος,Mazuaku,Γιαννούλης και Abidal όποτε χρειαστεί μας υπερκαλύπτουν για τη θέση του DL,ενώ έφυγε ο Fuster,το ζήτησε από μόνος του,αλλά θα έφευγε μία η άλλη γιατί δεν παίζω με AMC στο σύστημα,όπως και ο Dominguez που τον πήρε πακέτο η Norwich στα μέσα της σεζόν.


Image

Απολογισμός,2η θέση στο πρωτάθλημα λόγω ενός κακού σερί 5 αγώνων χωρίς νίκη το Γενάρη και πορεία μέχρι τους 8 του Europa League.Στο ψάξιμο για παίχτες που τα συμβόλαια τους έληγαν τον 6/2015 μπορείτε να βρείτε αρκετά διαμάντια για τη 2η σεζόν.Ακολουθεί ένα screenshot με αυτά που βρήκα εγώ και σας αφήνω,ελπίζω να μην κούρασα.Καλή FMική χρονιά!!!

Image
Steffilippaios1
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sat Feb 16, 2013 4:45 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά πως παίζεται στο Ch.L.?

με πια τακτική και Team Instructions ? -mathima
User avatar
Solinas_19
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Wed Jan 17, 2007 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Πολλές
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Steffilippaios1 wrote:Παιδιά πως παίζεται στο Ch.L.?

με πια τακτική και Team Instructions ? -mathima

Για παιχνίδια με πιο "μεγάλες" ομάδες και κυρίως εκτός έδρας,προσωπικά παίζω ένα 5-3-1-1 ΜΧ,χρησιμοποιώντας επιθετικά μπάκ που έχει η ομάδα(Μasuaku/Οmar) και μια 3άδα αμυντικών χαφ στο κέντρο.

Οδηγίες ---> Περισσότερο άμεσο παιχνίδι,Πάσες στο χώρο,Χρησημοποίηση στενού μαρκαρίσματος και περισσότερο πειθαρχημένοι
Νοοτροπία ---> Αντεπίθεση Σχηματισμός Ομάδας ---> Δομημένη

Image
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μόλις τελείωσε το καλοκαίρι, να σας πω κι εγώ τι έκανα και θα δούμε αν θα αποδώσει!

GK
Έμεινα με Roberto, Megyeri, Χουτεσιώτη αλλά ευκαιρίες υπάρχουν. Με λιγότερα από 300k, ο Cennamo του Ατρομήτου (HG at Club) μπορεί να προσφέρει μεγαλύτερη σιγουρία σαν 2ος στην δήλωση του ΤσουΛου έναντι του άγουρου Χουτεσιώτη. Transfer Listed με γύρω στα 100k είναι και ο ταλαντούχος Siegrist του οποίου το συμβόλαιο λήγει τον Ιούλιο.

DR
Ο Ομαρ μένει φυσικά κι αντικατέστησα τον Salino με τον ελεύθερο μη-κοινοτικό Lucas. Επειδή ο Σαλίνο δεν φεύγει εύκολα όμως και το συμβόλαιο του Lucas είναι τσουχτερό, μπορείτε να μείνετε κι ως έχετε!

DC
Κάνουμε αγώνα να δούμε ποιος είναι πιο αργός σε αυτή την θέση. Επδ με τα αργοκίνητα καράβια δεν τα πάω καλά, κατέληξα στον ελεύθερο 36χρονo Zebina (τίμιο 13 στο acceleration) με αστείο μισθό για τα atts του. Φτιάχνονται έτσι 2 ζευγάρια (Abidal-Botia & Σιόβας-Zebina) που αλληλοσυμπληρώνονται πλήρως. Αν θέλετε ακόμα περισσότερη ταχύτητα και έχετε θέση μη-κοινοτικού, κοιτάξτε τον ελεύθερο 34χρονο Youssef Mohamad (acceleration 16, nat. fitness 17, Limited Defender). Ο Avlonitis έμεινε για back-up.

DL
Έδιωξα τον Bong και απομένουν μια ταλεντάρα (Masuaku) κι ένας νεοφερμένος τίμιος Έλληνας (Γιαννούλης) οπότε μένω ως έχω. Βοηθούν αν χρειαστεί Abidal κι ο κύριος που θα δείτε στην επόμενη θέση.

DM
Terminate loan σε Milivojevic & Ndinga. Ο 1ος δεν ταιριάζει σε αυτά που θέλω από τα DM κι αμυντικογενή χαφ μου κι ο δεύτερος αντικαθίσταται με τον ελεύθερο μη-κοινοτικό Jumar που μπορεί να βοηθήσει και ως DL. H θέση κλειδώνει με τον Μανιάτη που προτιμάται αφού παίζω με αμυντικογενές χαφ κι όχι DM.

MC
Έστειλα πρώτα απ' όλα δανεικό τον Pele. Αν μείνει ο Fuster και δεν σας γεμίζει το μάτι για AMC (δεν είναι δημιουργικός οπότε μόνο ως Shadow Striker μπορεί να παίξει την θέση) μπορείτε να τον χρησιμοποιήσετε εδώ ως Box to Box. Εγώ τον ξεφορτώθηκα λόγω γρκρίνιας να γυρίσει στην πατρίδα του και διάλεξα τον ελεύθερο και πλήρη Costin Lazar για να πλαισιώσει τους Kasami, Μπούχα και να βοηθήσει αν χρειαστεί τους Μανιάτη, Jumar. Είναι στην ομάδα κι ο Ibrahim αλλά καλό Γενάρη τον βλέπω.

AMC
Ο Τσόρι δεσπόζει, ο Φορτούνης είναι τιμιότατος για rotation, o Olaitan επιστρέφει σιγά σιγά και μπορεί να προσφέρει ως Shadow Striker οπότε δεν ασχολήθηκα με την θέση.

ΑΜR/L
Αμέσως terminate loan στον Afellay και γίνεστε πολύ πιο ευέλικτοι οικονομικά χωρίς τα 70k/week (= 3.5M/annum :!: ) που δίνατε για έναν ποιοτικό αλλά γυάλινο 28χρονο. Αμέσως μετά κλείνετε τον Savitskiy ελεύθερο για Γενάρη (ή δίνετε ένα μικρό ποσό και τον παίρνετε από τώρα). Με τα λεφτά που εξοικονόμησα πριν αγόρασα τον ελπιδοφόρο Valentin Lazar με 775k (+ κάποιες μικρές ρήτρες) και ψίχουλα για μισθό.
Κάποια στιγμή όμως έγινε tr.listed ο Afellay οπότε τον ξαναπήρα δανεικό με τον μισό μισθό του -kavouras Καταλήγουμε έτσι στην 5άδα Afellay, Lazar, Dossevi, Durmaz, Ghazaryan και μόλις έρθει τον Γενάρη κι ο 6ος Savitskiy βλέπουμε ποιος θα φύγει.

ST
Terminate loan στον Μήτρογλου (δεν συμπαθώ τους δανεικούς απ' ότι βλέπετε, προτιμώ να επενδύω σε ελεύθερους και bargains που αργότερα θα μου φέρουν λεφτά) και φέρνω για βασικό τον ελεύθερο Stracqualursi. Τον πλαισιώνουν οι Benitez, Διαμαντάκος και με 700k έκλεισα τον 16χρονο Jovic που δυστυχώς θα μου έρθει τον Γενάρη του 16.

U20
Έχει ανάγκη από DC και MC. Δεν βρήκα ευκαιρίες σε αυτές τις θέσεις, ρίξτε όμως μια ματιά στον Λημνιό του Ατρομήτου και στον ελεύθερο Eugene Shevchenko (είναι δύο, εννοώ τον γρήγορο). Λύρας, Στρέζος να φύγουν δανεικοί.

Screenshots των αποκτημάτων
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Συγκεντρωτικά οι κινήσεις μου
Spoiler: show
Image
και το τελικό ρόστερ
Spoiler: show
Image
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αλήθεια χρησιμοποίησε κανείς τον Ibrahim και αν ναι, σε τι ρόλο απέδωσε;

(σόρρυ για το διπλοπόστ)
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάρα πολύ ωραία παρουσίαση.

Εγώ τον Ibrahim τον έβαζα σε κάτι κύπελλα την πρώτη χρονιά και τη από τη δεύτερη και σε χαλαρά παιχνίδια πρωταθλήματος.Τον χρησιμοποιούσα κυρίως ως box to box.Τιμιότατος για Superleague,αλλά όχι για Ολυμπιακό.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

BillHoudini wrote:Πάρα πολύ ωραία παρουσίαση.

Εγώ τον Ibrahim τον έβαζα σε κάτι κύπελλα την πρώτη χρονιά και τη από τη δεύτερη και σε χαλαρά παιχνίδια πρωταθλήματος.Τον χρησιμοποιούσα κυρίως ως box to box.Τιμιότατος για Superleague,αλλά όχι για Ολυμπιακό.
Στην δική μου αναφέρεσαι ή στο πρώτο ποστ; :D

Ναι κι εγώ δεν υπολογίζω να τον χρησιμοποιήσω σε πιο δύσκολα ματς ή να τον κρατήσω πέραν της 1ης χρονιάς!

Ντουρμάζ, Αφελάι σε ποιο άκρο τους χρησιμοποιείτε και σε τι ρόλο; Ο Ντοσεβί φαντάζομαι μόνο Right Winger.
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4660
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ντουρμαζ και Αφελαι ως Inside Forward στα αριστερα τους δοκιμασα και ηταν κομπλε.

ο Ιμπραιμ δεν κανει για Ολυμπιακο, στον Αστερα που τον πουλησα κανει χρονιες με rating μεταξυ 6.8-7.0 και μαλλον μεχρι εκει ειναι το ταβανι του
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ανανεώσατε στον Τσόρι την 1η χρονιά;

Αν ναι, πότε και με πόσα λεφτά;

Αν όχι, με ποιον τον αντικαταστήσατε;
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26364
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Oχι βέβαια.

Αντικαταστάτης ο Roberto Pereyra ως ελεύθερος αν και θέλει τα κέρατά του από μισθό.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4660
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η πιο must μεταγραφη ειναι ο Pereyra, τον πουλησα 30m μετα απο 2 σεζον στην United...
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έκλεισα Pereyra, Rulli, Γιαννακόπουλο.

Έχω ακόμα Roberto και Megyeri βέβαια :D
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14791
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια εχετε παρει κανενα καλυτερο τεχνικο διευθυντη απο τον Ισσα ή τον κραταω :?:
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26364
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Πρώτες 2 χρονιές δε νομίζω οτι είναι εύκολο να βρείς καλούς, εγώ τουλάχιστον δε βρήκα και τον κράτησα.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
Post Reply

Return to “Ελλάδα”