A.C. Milan (Associazione Calcio Milan)

Post Reply
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times


Off Topic:
Μια ανάλυση ομάδας δεν είναι ποτέ εύκολο πράγμα. Απαιτεί πολύ όρεξη και ίσως αρκετά ξενύχτια ώστε το τελικό αποτέλεσμα να είναι αυτό ακριβώς που γουστάρεις πρώτα εσύ ως συγγραφέας και έπειτα αυτό που θα θέλει να διαβάσει το κοινό. Όσα χρόνια είμαι μέλος στο forum ως τώρα έκανα αρκετές αναλύσεις και πραγματικά γούσταρα απόλυτα αυτό που έκανα. Έκανα λάθη ως rookie, έμαθα και βελτιώθηκα μέσα από αυτά και σίγουρα θα κάνω και άλλα στο μέλλον. Στον τομέα αυτό του forum μπορώ να πω ότι νιώθω ''σαν στο σπίτι μου'' καθώς έχω μια σχετική ελευθερία για να κάνω με μπόλικο μεράκι αυτό που μ' αρέσει, να γράφω αναλύσεις ομάδων με τον δικό μου προσωπικό τρόπο. Για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά λοιπόν, η ανάλυση που έχει γίνει πλέον συνήθεια είναι και πάλι εδώ! Όπως ξέρουν και οι πιο παλιοί εδώ είναι η ομάδα που υποστηρίζω χρόνια τώρα και που αποτελεί την προσωπική αρρώστια/καψούρα. Η ομάδα αυτή λοιπόν είναι ο πιο επιτυχημένος σύλλογος διεθνώς ως τώρα και δεν είναι άλλη από την.....

A.C. MILAN
Image

:arrow: Info
http://en.wikipedia.org/wiki/A.C._Milan

Image
Φέτος η Milan συμπληρώνει 114 χρόνια ζωής (16/12/1899) και δεν είναι το πιο πετυχημένο club διεθνώς μόνο στα λόγια, κάτι που φαίνεται και από την πραγματικά εντυπωσιακή και αξιοζήλευτη τροπαιοθήκη της. Διόλου τυχαία λοιπόν η φράση ''Il club piu' titolato al mondo/Ο πιο επιτυχημένος σύλλογος του κόσμου'' που δεσπόζει με χρυσά γράμματα κάτω από το έμβλημα στην φανέλα αρκετά χρόνια τώρα. Η φετινή σεζόν είναι η απόλυτα μεταβατική στην ιστορία του club, καθώς όχι μόνο απουσιάζει από το Champions League -έναν θεσμό για τον οποίο ήταν διαφήμιση η Milan- αλλά γενικά από την Ευρώπη. Έτσι, η φετινή εντός έδρας φανέλα αποτελεί την σύνδεση του παλιού με το νέο, της παράδοσης με τον μοντερνισμό. Το σχέδιο της πρώτης φανέλας είναι ιδιαίτερα καινοτόμο που επαναφέρει τις παραδοσιακές κόκκινες και μαύρες ρίγες. Για πρώτη φορά οι κοκκινόμαυρες ρίγες έχουν διαφορετικές αποχρώσεις και μεγέθη: Υπάρχει μια μαύρη λωρίδα κεντρική πιο πλατιά από τις άλλες 4 λεπτότερες, ενώ οι κόκκινες έχουν 2 διαφορετικές αποχρώσεις του χρώματος στο εσωτερικό τους. Η εν λόγω φανέλα τώρα κάνει επίκληση στην παράδοση καθώς στο στήθος των παικτών και σε εκείνο των πολλών οπαδών που θα τη φορέσουν υπάρχει ο Σταυρός του Αγίου Γεωργίου, το ιστορικό στοιχείο του θυρεού της πόλης του Μιλάνου. Ο Σταυρός έχει ήδη χρησιμοποιηθεί στο παρελθόν από τον σύλλογο για τις κοκκινόμαυρες εμφανίσεις του, με ακρίβεια από τότε που ιδρύθηκε και μέχρι τη δεκαετία του ’40, καθώς επίσης και με την ευκαιρία του εορτασμού των εκατό χρόνων της Μίλαν. Καλά όλα αυτά, αλλά irl η φετινή ομάδα αποτελεί ένα τεράστιο ερωτηματικό, καθώς κανείς δεν μπορεί να πει ότι η ομάδα μπορεί να βγει σίγουρα Ευρώπη φέτος. Ένα ρόστερ που κινείται στην μετριότητα που αποτελείται από ελεύθερους, δανεικούς και πρώην αστέρες. Αυτό ΔΕΝ είναι Milan σε καμία περίπτωση.
Image
Ας δούμε τώρα τι παίζει FM-ικά. Η πρόβλεψη του Τύπου για την 3η θέση στην Serie A αντικατοπτρίζει την πτώση των τελευταίων χρόνων. Ευρώπη δεν έχουμε είπαμε φέτος, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα κάνουμε περίπατο. Η Serie A προβλέπεται και φέτος αμφίρροπη και ας έχει πέσει αισθητά η ποιότητα της. Οπλιζόμαστε με κουράγιο και υπομονή και πάμε να τους διαψεύσουμε λοιπόν!

Image
Δέος. Ότι και να πεις για την ιστορία αυτού του συλλόγου είναι λίγο.

Αναλυτικά οι διακρίσεις:
Image
( :D :D :D ..)

Image
Kαλό θα είναι να ζητήσετε και βελτίωση των εγκαταστάσεων τόσο για την πρώτη ομάδα όσο και για τις ακαδημίες. Προσωπικά αυτό κάνω σε όποια ομάδα και αν πηγαίνω.

:arrow: Φιλοσοφία ομάδας
Image
Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες απαιτήσεις, απλώς να βγει Ευρώπη η ομάδα. Βέβαια, καλό είναι να κανονίσετε μέσα από την συζήτηση καλωσορίσματος μια νέα συνάντηση με τον Πρόεδρο για να προσθέσετε εσείς φιλοσοφίες ή οτιδήποτε άλλο για να κριθείτε για αυτά. Εγώ ας πούμε ζήτησα να κριθώ για τις εξής φιλοσοφίες:
-Επιθετικό ποδόσφαιρο
-Ποδόσφαιρο κατοχής
-Προώθηση νέων παιχτών στην πρώτη ομάδα


:arrow: Budget ομάδας
Image
Λίγα πράγματα και φέτος. Αν και ο Galliani παντού δηλώνει πως έχουμε ξεχρεώσει ως club, το budget δεν θεωρείται ούτε στο ελάχιστο budget επιπέδου MILAN. Οπότε θα προσπαθήσουμε να βάλουμε ρευστό στα ταμεία μας με τον παραδοσιακό τρόπο πώλησης παιχτών που δεν μας χρειάζονται. Παράλληλα θα στηρίξουμε τα νέα παιδιά όπως είναι πλέον η φιλοσοφία της ομάδας irl.

Image
Βέβαια, υπάρχει και η άλλη επιλογή, να πείτε εμμέσως ότι τα χρήματα δεν φτάνουν για να επιστρέψουμε εκεί που ανήκουμε, στην κορυφή, οπότε λίγο μετά θα δείτε την παραπάνω καρτέλα.

:arrow: Οικονομικά
Image
Σε σχέση με πέρσι πρόπερσι που ήταν αρκετά άσχημα τα οικονομικά μας, φέτος μαζευτήκαμε, ελέω FFP (να μου ζήσεις Platini, not). Το καθαρό μας χρέος πλέον είναι πλέον στα 204 εκατομμύρια την ίδια στιγμή που άλλες ομάδες του επιπέδου μας είναι πολύ χειρότερα.

:arrow: Staff
Κάθε χρήστης στελεχώνει το staff όπως επιθυμεί γι' αυτό δεν θα ανεβάσω κάποιο ss, εκτός αν το θέλει κάποιος. Προσωπικά, διατήρησα το staff όπως ήταν και στην πορεία βλέπουμε.

:arrow: Roster
α)Τερματοφύλακες
Image Image Image

Image
Cristian Abbiati: Τα χρόνια πέρασαν και ο Χρηστάρας δεν μπορεί. Ωστόσο για τα αποδυτήρια, για tutoring και για κανένα κύπελλο δίνει λύσεις.
Μichael Aggazzi: Συνήθως στις ομάδες μου πορεύομαι με 2 τερματοφύλακες και σε εξαιρετικές περιπτώσεις ανεβάζω ως τρίτο κάποιον από τις ακαδημίες. Οπότε τι μας λένε όλα αυτά; Πως ο συμπαθής Agazzi, αν και τίμιος ως τρίτη επιλογή, μας χαιρετά για να μπουν χρήματα στα ταμεία.
Diego Lopez: Λατρεία. Ο άνθρωπος είναι ένα τεράστιο τείχος μπροστά από την εστία. Φύλακας άγγελος στα δύσκολα και εννοείται βασικός τερμάς.
:!: Συμπέρασμα: Από την στιγμή που την πρώτη σεζόν δεν έχουμε Ευρώπη, είμαστε καλά με αυτούς τους 3. Για την δεύτερη σεζόν και έπειτα χρειάζεται ένα δυνατό μπακ-απ, με τον Geronimo Rulli να φαντάζει ιδανικός.

β)Δεξιά Μπακ
Image Image Image Image

Image
Cristian Zaccardo: Και μόνο που τον βλέπω και φέτος στο ρόστερ μου ανεβαίνει η πίεση. Δεν μας χρειάζεται καν. Ciao.
Ignazio Abate: Ο βασικός -κάποτε- δεξιός μπακ της εθνικής Ιταλίας. Ταχύτατος, με καλή σέντρα, και αρκετά συνεπής αμυντικά.
Davide Calabria: Γέννημα θρέμμα Μιλανέζος ο μικρός. Οι Ιταλοί βιάζονται να τον πουν νέο de Sciglio, ο οποίος είναι ο νέος Tassoti κλπ κλπ. Προς το παρόν ο Davide είναι ένα wonderkid που έχει όλο το μέλλον μπροστά του. Στηρίξτε τον.
Mattia de Sciglio: Η κανονική του θέση είναι δεξιά, όμως τόσο στην Milan όσο και στην Εθνική του, ο μικρός παίζει αριστερά. Όπως και να έχει, όπου και αν τον χρειαστείτε θα κάνει παπάδες. Θα τον χαρακτήριζα μια πολύ καλύτερη version του Abate. Άψογος σε όλα του.
:!: Συμπέρασμα: Κομπλέ από δω.

γ)Αριστερά Μπακ
Image Image Image

Image
Michelangelo Albertazzi: Τίμιος παίχτης για μια χρονιά, αλλά μετά καλό είναι να πουληθεί.
Mattia de Sciglio: Ισχύουν ότι είπαμε ακριβώς από πάνω.
Pablo Armero: Ο Παυλίτος είναι ο γνωστός Armero. Θα δίνει μάχες κάθε φορά με τον de Sciglio για μια θέση στην αρχική 11άδα.
:!: Συμπέρασμα: Η θέση που πονά περισσότερο από όλες η ομάδα και φέτος. Κινήσεις λίρα εκατό είναι οι Murru και Tagliafico που είναι προσωπικά πουλέν μου και γνωστοί σε όλους από πέρσι.

δ) Κεντρικά Μπακ
Image Image Image Image Image Image

Image
Phillippe Mexes: Ικανός για το καλύτερο και το χειρότερο. Μπορεί να ξαπλώσει στο γρασίδι για να μην περάσει η μπάλα, μπορεί όμως να κάνει και την υπεργκάφα. Στα στημένα εκμεταλλευτείτε τον. Το παιδί το 'χει.
Daniele Bonera: Το απόλυτο βίσμα. Ο Ιταλός Ανατολάκης. Γελάει όλη η Serie A και όλος ο κόσμος. Φεύγει με κάθε κόστος.
Alex: Ο συμπαθέστατος Alex έτσι όπως είναι τα πράγματα παίρνει φανέλα βασικού την πρώτη σεζόν μαζί με τον Rami. Το έχει ο άνθρωπος ακόμα.
Cristian Zapata: Πολύ καλός ο φίλτατος. Παίζει και δεξιά αν χρειαστεί. Δύσκολα κάνει λάθος, μην σας πω οτι καλύπτει και πιθανές γκάφες του Mexes. Να ήταν έτσι και irl.
Αdil Rami: Πολύ καλή κεφαλιά (17), μαρκάρει με λύσσα. Μόνο αγάπη για τον Adil που ακόμα αρνείται να αναγνωρίσει το παιδί του με Ελληνίδα πρώην μοντέλο και γνωστή γλάστρα στην Μύκονο.
Ivan de Santis: Ταλαντούχος όσο δεν πάει ο μικρός. Από τα σπλάχνα της ομάδας και φυσικά του δίνουμε ευκαιρίες γιατί το αξίζει.
:!: Συμπέρασμα: Στην αρχή είναι δεδομένο πως θα πειραματιστείτε για το ποιοι θα είναι το βασικό κεντρικό δίδυμο. Κάνουμε τον σταυρό μας και ελπίζουμε να μην έχουμε ιστορίες. Δεύτερη σεζόν είναι δεδομένο ότι θέλουμε έναν άνθρωπο να μην περνάει τίποτα. Προτείνω Eder Alvarez Balanta. Τον ξέρουμε όλοι και τον εμπιστευόμαστε.

ε)Αμυντικά χαφ/Κεντρικά χαφ
Image Image Image Image Image Image

Image
Sulley Muntari: Ο Μουντάρης ο μουρντάρης είναι σκληρός χαφ, συνεπής αμυντικά, δημιουργικός και όποτε χρειαστεί παστελώνει κιόλας. Παρ' όλα αυτά δεν παίζει βασικός συνήθως στην δική μου Milan.
Nigel de Jong: Τον αγαπάς ή τον μισείς. Ως Μιλανέζοι τον λατρεύουμε γιατί είναι βράχος και αλάνθαστος. Δεν τον κουνάει κανείς λέμε.
Michael Essien: Ανάλογη περίπτωση με τον Muntari, τα ίδια πράγματα κάνει περίπου. Συμπαθέστατος και τίμιος, αλλά δεύτερη σεζόν είναι πλέον πολύ βαρύς σαν άγκυρα στο κέντρο του γηπέδου, άρα φεύγει.
Riccardo Montolivo: Il Capitano. Δεν θα πω ψέματα. Δεν αντέχει ως παίχτης το βάρος αυτού του ρόλου. Άλλο η πραγματικότητα και άλλο το FM όμως. Στο FM μας οδηγεί και είναι παίχτης βαρόμετρο. Τον περιμένουμε δυνατό μετά τον τραυματισμό και irl.
Andrea Poli: Χρόνια τώρα τον ζαχάρωνε η Milan να τον φέρει και επιτέλους ήρθε με κανονική μεταγραφή. Ένας παίχτης box-to-box και πραγματικό πολυεργαλείο στα χέρια σας.
Marko van Ginkel: Δανεικός από την Chelsea ως αντι-Montolivo. Θα κάνετε χρυσές δουλειές με αυτόν.
:!: Συμπέρασμα: Μια τριάδα στο κέντρο de Jong-Poli-Monti/van Ginkel είναι καλή, αλλά αν θέλουμε να πάμε παραπέρα και εκεί που αξίζουμε ως club, θέλουμε 1-2 μεταγραφές την 2η σεζόν. Προσπαθήστε να αγοράσετε και τον van Ginkel, γιατί το αξίζει. Από τις ακαδημίες έχουμε παίχτες που αξίζουν την προσοχή σας και εξελίσσονται σε εξαιρετικούς παίχτες, οπότε καλό θα είναι όσο μπορείτε να τους δίνεται χρόνο.

ζ) Δημιουργικοί μέσοι/Εξτρέμ
Image Image Image Image Image Image Image Image

Image
Marko van Ginkel: Ισχύουν όσα είπαμε πάνω, καθώς είναι πολυθεσίτης.
Giacomo Bonaventura: Ο άνθρωπος της τελευταίας στιγμής και γιατί αποκτήθηκε λίγες ώρες πρίν λήξη η μεταγραφική περίοδος του καλοκαιριού, καθώς και γιατί είναι ένας παίχτης που δίνει λύσεις σκοράροντας. Ο απόλυτος πολυθεσίτης, αν και η φυσική του θέση είναι αριστερό εξτρέμ.
Keisuke Honda: Πολλοί τον λάτρεψαν πέρσι στο FM14. Πόδια φαρμάκια απλά. Βασική μονάδα ο ''Σαμουράι''.
M'baye Niang: Το καλόπαιδο αυτό θα αγωνίζεται δεξί εξτρέμ. Εξαιρετικός παίχτης που θέλει μπόλικη δουλειά ακόμα για να γίνει worldclass. Στην ταχύτητα του στηριζόμαστε πολύ και στην ικανότητα του να ξεμαρκαρίζεται με άνεση.
Jeremy Menez: Από τους παίχτες που ή αγαπάς ή μισείς. Εγώ προσωπικά τον αγαπώ, γιατί τον ήθελα χρόνια στην Milan και τώρα που τον έχουμε κάνει όργια. Κάπως έτσι είναι και το FM15. Φανέλα βασικού ως δεξί εξτρέμ δίχως δεύτερη σκέψη.
Riccardo Saponara: Παίχτης πασπαρτού. Μια εξαιρετική ρεζέρβα κυρίως, που δεν θα σας απογοητεύσει.
Stephan El Shaarawy: O παίχτης-αποκάλυψη πρόπερσι που ξελάσπωσε την Milan άπειρες φορές irl. Σε εμένα έχει ρόλο ελεύθερο αριστερά, κυρίως εσωτερικός επιθετικός. Δεινός σκόρερ και μοιράζει αρκετές ασσίστ. ΛΑΤΡΕΙΑ
Hachim Mastour: Ο ''Μαστούρης'' είναι το next big thing του παγκόσμιου ποδοσφαίρου. Σιγά σιγά να του δίνετε ευκαιρίες και θα δίνετε πόσο γρήγορα θα κάνει αδιανόητα πράγματα, με την καλή έννοια πάντα. Το μέλλον του club.
:!: Συμπέρασμα: Θεωρώ ότι είμαστε καλά για πρώτη σεζόν. Από κει και πέρα καθένας πράττει όπως νομίζει καλύτερα.

η) Επιθετικοί
Image Image Image Image

Image
M'baye Niang: Λύσεις στα εξτρέμ και ως μόνος προωθημένος σαν F9. Σε εμένα βέβαια έπαιξε κυρίως ως εξτρέμ και μάλιστα ήταν αρκετά καλός και με αρκετές επίσης ασσίστ. Ισχύουν γενικά όσα είπαμε πριν.
Stephan El Shaarawy: Ο μικρός Φαραώ έχει ως φυσική θέση και αυτή του κεντρικού φορ. Ως F9 κάνει όργια.
Fernando Torres: Τον Torres της Liverpool τον ήθελα σαν τρελός στην Milan. Για τον Torres της Chelsea, υπάρχει ένα τεράστιο ερωτηματικό. Τον στηρίζουμε γιατί στο FM δείχνει να έχει ακόμα το γκολ.
Giampaolo Pazzini: Ο Pazzo είναι ένας τίμιος γκολτζής και τον αγαπάμε. Δεν είναι βεντέτα και δεν θα γκρινιάξει αν φάει πάγκο παραδόξως.
:!: Συμπέρασμα: Eίμαστε πολύ καλά ακόμα και για 2 χρόνια. Άλλωστε και ο El92 και ο Niang μπορούν να παίξουν στην κορυφή.

:arrow: Primavera/K19 roster
Συνοπτικά αυτοί που αξίζουν για το μέλλον συμπληρωματική θέση στην ομάδα, ή μπορεί ακόμα να αποτελέσουν το μέλλον του club είναι οι:
Lorenzo Andrenacci
Christian Maldini
Davide Calabria
Ivan De Santis
Giorgio Altare
Alessandro Mastalli
Giovanni Crociata
Davide Di Mofetta
Lorenzo Saporetti
Krizstian Tamas
Mario Piccinocci
Andrej Modic
Michael Fabbro
Zakaria Hamadi
Andres Llamas
Abdou Diouf Ndiaye
Andrea Pentagna
Luca Vido
Marcello Jones
Mattia El Hilali
Και άλλοι ακόμα!

:arrow: Συστήματα
α) Image β) Image
Δύο συστήματα, ανάλογα με το τι θέλουμε από κάθε ματς. Στο πρώτο σύστημα μου (α) λοιπόν, έχουμε καθαρά ισορροπημένη φιλοσοφία και ζητάμε την κατοχή και σταδιακή κυριαρχία κατά κράτος. Στο δεύτερο σύστημα (β) έχουμε ξεκάθαρα επιθετική φιλοσοφία (Milan είσαι) σε ένα σύστημα που θυμίζει πολύ την Bayern του Pep.

:arrow: Οδηγίες
Spoiler: show
α)Image
β)Image
:arrow: Σύνοψη
Αφιερώνω κάθε χρόνο στην Milan τουλάχιστον 3-4 saves με ενδιάμεσα διαλείμματα με άλλες ομάδες βέβαια. Το σίγουρο είναι πως κάθε save με την Milan μπορεί να με πορώσει τόσο πολύ και την επόμενη στιγμή να με φτάσει στα όρια του ψυχάκια.. :P Θέλει λοιπόν άπειρη υπομονή και κουράγιο για να αντέξετε εδώ. Ξεχάστε suggar daddies, εύκολες πορείες και δεν ξέρω και γω τι άλλο. Εδώ κύριοι θα ματώσετε! No pain no gain! Με λίγα λόγια, γιατί να κάνετε save με την Milan:
1)Αναλαμβάνετε έναν ογκόλιθο του παγκόσμιου ποδοσφαίρου.
2))Προσπαθείτε να βγάλετε το club από την μετριότητα και να το φέρετε πάλι στην κορυφή, εκεί που ανήκει δηλαδή.
3)Ανάδειξη ταλέντων.
4)Απουσία μονοτονίας και βαρεμάρας. Πάντα κάτι θα γίνεται και θα σας κρατά σε εγρήγορση. Μilan είναι αυτή. Είπαμε ψυχάκιας.
5)MILAN ΕΙΣΑΙ ΛΕΜΕ.

Image
Rossoneroselfie για να είμαστε και μέσα στη μόδα-τρέλα της εποχής! :D


FORZA MILAN
Last edited by DimiZag on Tue Nov 11, 2014 8:09 pm, edited 2 times in total.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Πως καταφέρνεις να πορώνεις μέσα από την ανάλυση σου για τη μίλαν κάθε φορα και μένα που την αντιπαθώ ( -haterosik ) δε θα το καταλάβω :D

Μπορείς να βάλεις τα instructions-roles για τα δυο συστήματα?
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Ή αγαπας αυτο που κανεις ή οχι! :D Θα προστεθουν αυριο κιολας!
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Προστεθηκαν και οι οδηγιες σε spoiler. :D
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια για την ανάλυση!Έχεις ανεβάσει το επίπεδο στον τομέα αυτό!

Παρόμοια τακτική ακολουθώ κι εγώ στις περισσότερες ομάδες που έχω πάρει στο fm15.Πολύ αποτελεσματική.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10055
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Copy paste από την ανάλυση του 14 έκανες; Ποιον Super Mario θα ξεκουράζει ο Pazzini;;;; :P
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Stathis M.
Rotation
Rotation
Posts: 1167
Joined: Sun Jul 06, 2014 8:24 pm
Status: Οι χρυσές αυγές ξημερώνουν μαύρες μέρες.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο,πολύ καλή ανάλυση,φαίνεται το έχεις ψάξει το θέμα!
#ForzaMilan
Για τα ναρκωτικά υπάρχει η ΙΘΑΚΗ
Για τον Άρη όμως τίποτα....
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

@BillHoudini, @ Stathis M. ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια! Αν μπορω με τις αναλυσεις μου να προσφερω κατι διαφορετικο, τοτε ειμαι ικανοποιημενος!

@ton nou sou, επειδη πηρα το περσινο στυλ γραφης σε καποια πραγματα ξεμεινε αυτο που λες. Διορθωθηκε ομως! :D
redondo21
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Wed Nov 30, 2011 1:48 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως προχώρησε κανείς δεύτερη χρονιά,να μας πει καμία ιδέα για μεταγραφές-δανεικούς?? Γιατί τα οικονομικά είναι σχεδόν ανύπαρκτα.. -toixosmesh
Πρώτη χρονιά πήγα πολύ καλά..τερμάτισα τρίτος και έφτασα τελικό κυπέλου..(βαριά ήττα 4-1 απο Γιούβε :oops: )
Το κλου της χρονιάς?????πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα,(ναι,καλά θα διαβάσετε..),ο Torres με 24 γκολ!!!!! -meaculpa
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πάρα πολύ καλή ανάλυση , μου έκανε εντύπωση που μίλησες και για τους μικρούς 8)
roma pizza
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Il club piu' titolato al mondo....

Forza Milan...Κλασσικα τρομερος dimizag..
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

@Trake Manis, παντα δουλευω πρωτα με οτι εχω στις ακαδημιες και επειτα ξοδευω. Και η αληθεια ειναι οτι στην Milan γινεται πολυ καλη δουλεια στις ακαδημιες. Με μερικους απο αυτους θα τριβετε τα ματια σας.. :wink:

@milanezos13, grazie amico! Solo Milan! :D
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DimiZag wrote:@Trake Manis, παντα δουλευω πρωτα με οτι εχω στις ακαδημιες και επειτα ξοδευω. Και η αληθεια ειναι οτι στην Milan γινεται πολυ καλη δουλεια στις ακαδημιες. Με μερικους απο αυτους θα τριβετε τα ματια σας.. :wink:

@milanezos13, grazie amico! Solo Milan! :D
Μα αυτό είναι το ωραίο του FM κατά τη γνώμη μου να ανεβάζεις και να αναδεικνύεις μικρούς, να έχεις κορμό της ομάδας με αυτούς , φυσικά να πουλάς και μερικούς για να βγάζεις χρήμα αλλά εγώ προσωπικά το κάνω με τα ταλέντα που μαζεύω με μεταγραφές ή ελεύθερους :-D
roma pizza
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Ετσι πρεπει :wink:
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε φιλε πραγματικα απολαμβανω τις αναλυσεις σου πολλα και μεγαλα μπραβο παλικαρε.
Και εκει που ειχα ψυθει και ημουν αναμεσα σε valencia και sevilla για νεο save λεω κατσε να μπω να χαζεψω καμια αναλυση να περασει η ωρα, ε και οχι μονο κολλησα με την αναλυση σου αλλα τρεχω να ξεκινησω save με την Milan.

Το πηρα αποφαση πλεον, δεν ειναι απο θεου να ξεκινησω Ισπανια. :P

Μηπως υπαρχουν τα δυο σου συστηματα σε αρχειο?
Επισης αν θυμαμαι καλα το you soul not pass το χρησιμοποιουσες και για Milan?
Image
Post Reply

Return to “Ιταλία”