Το αστέρι που δεν έλαμψε..Προς το παρόν

Post Reply
User avatar
manager...tou kanape
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Tue Apr 08, 2014 7:44 pm
Football Manager της ομάδας: Blackburn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αθήνα 2005, σε ένα μπαράκι στο κέντρο
-Μανώλη μου εσύ είσαι?
-Κύριε Μπουμπένκο, τι κάνετε? Πόσο καιρό έχουμε να βρεθούμε?
-Δεν θα είναι δυο χρονιά τώρα. Από το 2003. Πες μου, πως προχώρησες την ζωή σου?
-Δεν την προχώρησα, αυτή προχώρησε και εγώ έμεινα στάσιμος. Από εκείνον τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό, η ζωή μου πήρε την κάτω βόλτα.
-Μπορεί αυτό που θα σου πω να το έχεις ακούσει πολλές φορές, αλλά εγώ οφείλω να στο πω. Τρέξε πρόλαβε την. Είμαι πενήντα χρονών και έχω ζήσει περισσότερα. Κανε κάτι που θα σε γεμίζει.
-Ένα πράγμα με γέμιζε και το ξέρετε πολύ καλά, αλλά δυστυχώς το κεφάλαιο μπάλα τελείωσε για μένα. Πραγματικά νιώθω δυστυχισμένος που δεν μπορώ να παίξω ξανά.
-Σε καταλαβαίνω παιδί μου, αλλά δεν έχεις σκεφτεί ποτέ να ασχοληθείς με την προπονητική?
-Εγώ? Δεν νομίζω ότι μπορώ.
-Γιατί όχι? Και πολύ μπάλα ξέρεις και είμαι σίγουρος πως θα το κάνεις με μεγάλη όρεξη, όπως και όταν έπαιζες..
Spoiler: show
Είναι η πρώτη μου ιστορία και είμαι σίγουρος πως θα κάνω πολλά λάθη. Θα χαρώ πάρα πολύ να δω πως στηρίζετε την πρώτη μου προσπάθεια, και περιμένω με αγωνιά σχόλια, παρατηρήσεις και προτάσεις σας.
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι λάθη να κάνεις; Το πολύ πολύ να κάνεις κάνα λάθος στο πρώτο screenshot. Μη σε απασχολεί. Συνέχισε και θα δεις ότι δεν είναι βιβλίο τρόμου η γραφή ιστοριών. Όλα τα κουμπάκια πάνω είναι τέλεια για να κάνεις ότι θες. Σχόλια, παρατηρήσεις και προτάσεις βλέποντας την ομάδα και την ιστορία. Καλή αρχή.
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
manager...tou kanape
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Tue Apr 08, 2014 7:44 pm
Football Manager της ομάδας: Blackburn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Μανώλης Τερζάκης γεννήθηκε στην Αθήνα στις 15/10/83. Στα 8 του, έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στην τοπική ομάδα του Νέου Ηρακλείου και αμέσως ξεχώρισε. Τέσσερα χρόνια μετά εντάχθηκε στις ακαδημίες τις ΑΕΚ. Ο Μανώλης αν και η ομάδα του φέρθηκε με τον καλύτερο τρόπο, το προπονητικό επιτελείο δούλεψε πολύ μαζί του, ποτέ δεν κατάφερε να δεθεί ιδιαίτερα με αυτήν την ομάδα. Και ο λόγος ήταν ο Ολυμπιακός, η ομάδα της καρδίας του. Ήξερε ότι στην ΑΕΚ του δινόταν η ευκαιρία για κάτι μεγάλο, αλλά το όνειρο του ήταν να αγωνιστεί με τον δαφνοστεφανομένο έφηβο στο στήθος.
Δυστυχώς το όνειρο του δεν έγινε πραγματικότητα. Στα 18 του, ακριβώς επειδή άρεσε πολύ στην ομάδα του, δόθηκε δανεικός για 2 χρόνια στον Πανιώνιο, να πάρει παιχνιδια, να ψηθεί ποδοσφαιρικά και να επιστρέψει έτοιμος για να γίνει ο στυλοβάτης της μεσαίας γραμμής της ΑΕΚ. Η πρώτη σεζόν κυλάει πολύ καλά. Ξεκινώντας από τον πάγκο κέρδισε την εμπιστοσύνη του Γιόζεφ Μπουμπένκο και στο δεύτερο μισό της περιόδου έδειξε τι μπορεί να κάνει. Πολλές ομάδες ενδιαφερθήκαν, αλλά ο παίκτης έμεινε για άλλον ένα χρόνο δανεικός να δείξει τα προσόντα του.
Στις 17/10/2003, λίγες μέρες μετά τα γενέθλια του, η ομάδα του Πανιωνίου πετυχαίνει μια τρομερή νίκη. Ο Ολυμπιακός τρώει 4 γκολ από την ομάδα της νέας Σμύρνης, με τον Τερζάκη να κάνει όργια, δυο γκολ και μια ασσίστ. Ακόμα και οι πιο δύσπιστοι πίστεψαν ότι αυτό το παΐδι θα γράψει με χρυσά γράμματα το όνομα του στην ιστορία του ελληνικού αθλητισμού. Τότε όμως η τύχη του γύρισε την πλάτη. Στον επόμενο αγώνα εναντίον του Παναθηναϊκού, ο Μανώλης τραυματίζεται, όμως ο γιατρός του λέει ότι μπορεί να σφίξει τα δόντια μέχρι το ημίχρονο. Αυτά τα 15 λεπτά που επέμεναν του κατέστρεψαν την καριέρα του νεαρού. Η εγχείρηση από τον γιατρό της ομάδας απέτυχε, αυτός έχασε την δουλειά του, και η Ελλάδα έχασε ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα της.
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαι από τότε έγινε τραγουδιστής:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QAEYFvFiI9M[/youtube]
:D :D :D :D :drinking: :drinking: :drinking:
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
manager...tou kanape
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Tue Apr 08, 2014 7:44 pm
Football Manager της ομάδας: Blackburn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

philippos1611 wrote:Kαι από τότε έγινε τραγουδιστής:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QAEYFvFiI9M[/youtube]
:D :D :D :D :drinking: :drinking: :drinking:
Απλή συνωνυμία με τον ήρωα μας, αλλά αν δεν τα καταφέρει με την προπονητική μπορεί και να το ρίξει στο τραγούδι. -gioupi -gioupi
User avatar
manager...tou kanape
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Tue Apr 08, 2014 7:44 pm
Football Manager της ομάδας: Blackburn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ζωή του όπως την είχε ονειρευτεί χάθηκε για πάντα. Δεν θα μπορέσει όχι μόνο να αγωνιστεί στον Ολυμπιακό, αλλά θα πρέπει να απέχει από τα γήπεδα. Αυτό του στοίχισε. Τα λεφτά δεν ήταν πρόβλημα, δεν χρειάστηκε ποτέ να δουλέψει και έτσι το έριξε στα ποτά, τα ξενύχτια και τις γυναίκες.
Και τότε συναντά το παλιό του προπονητή, τον άνθρωπο που θαύμαζε, που τον στήριξε από την αρχή μέχρι το τέλος. Αρκετές φoρές είχε σκεφτεί να γίνει προπονητής, αλλά πάντα δίσταζε. Αυτά το λόγια όμως του πρώην προπονητή του το γέμισαν δύναμη και πίστη. Ο Coach Τερζάκης, τώρα πια κατέχει το δίπλωμα continental A και ψάχνει την πρώτη του ποδοσφαιρική στέγη ως προπονητής. Και τότε έρχεται η μεγάλη πρόκληση. Θα καταφέρει να ξεχωρίσει και να βρεθεί και πάλι στο προσκήνιο.
Image
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή!
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή επιλογή.
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενδιαφέρον ομάδα. Καλό ξεκίνημα.
User avatar
manager...tou kanape
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Tue Apr 08, 2014 7:44 pm
Football Manager της ομάδας: Blackburn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Τερζάκης αντιμετωπίστηκε με ανάμεικτα συναισθήματα από τον κόσμο του Αστέρα. Η φυγή του Βεργέτη δεν άρεσε και τόσο στους οπαδούς της ομάδας. Πρώτο μέλημα όλων όμως είναι το καλό της ομάδας και έτσι όλοι κάνουν υπομονή να δουν τι έχει να προσφέρει ο νέος coach.
Από την πλευρά του ο Τερζάκης βλέπει μια ομάδα αρκετά δυνατή, χωρίς πολλά κενά, ένα κράμα νέων παιδιών γεμάτα με όρεξη και έμπειρων δουλεμένων παικτών. Το ρόστερ του Αστέρα είναι αυτό..
Image
Ο τερζάκης παρά την χαρά του για την πληροτητα του πόστερ διεκρινε μια θεση που χρειαζεται ενισχυση. Θα αποκτηθεί έγκαιρα ενας gk, γιατι αν και η ομαδα διαθετει 4 , κανενας δεν μπορει να αποτελεσει την αρχη της ομαδας. Ο coach είχε βρει ηδη τον εκλεκτό, και το όνομα αυτου γλωσσοδετης. Κούτζακ, Κούτσακ, Κούστζακ, δεν έχει ιδέα, αλλά την δουλεία του θα την κάνει.
Image
User avatar
philippos1611
Rotation
Rotation
Posts: 1035
Joined: Thu Mar 10, 2005 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,BΑRCELONA
Location: Κερατσινι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιλογή. Βράχος. Για τα screenshot, δοκίμασε μέσα στο παιχνίδι το ΑLT + F9. Παίρνει screenshot από την οθόνη του παιχνιδιού και όχι ολόκληρη. Και θα τα βρεις στο φάκελο screenshots του FM15 στα έγγραφα σου.
FM 15 ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ
viewtopic.php?f=428&t=41083
Spoiler: show
Tsakalaki wrote:Να δώσω τα εύσημα σε μια απο τις πλέον καλοστημένες ιστορίες του site
Tsakalaki wrote:Χαίρομαι να προωθώ ιστορίες σε νέο επίπεδο. Μπράβο φίλε, καλή συνέχεια στην ιστορία και στη καριέρα σου...
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

philippos1611 wrote:Καλή επιλογή. Βράχος. Για τα screenshot, δοκίμασε μέσα στο παιχνίδι το ΑLT + F9. Παίρνει screenshot από την οθόνη του παιχνιδιού και όχι ολόκληρη. Και θα τα βρεις στο φάκελο screenshots του FM15 στα έγγραφα σου.

Προσπαθώ αρκετό καιρό για βρω πως θα βγάλω ένα screenshot.... -wall
Δοκίμασα prtsc..τπτ, δοκίμασα ALT + F9...τπτ -thymwmenos
Στο κύριο φάκελο του FM15 δεν βρίσκω φάκελο screenshot!!!Μήπως πρέπει να τον δημιουργήσω εγώ?

ευχαριστώ..

ps: άσχετο με το θέμα... :splat: αλλά κάνω τρελό search για να βρω μια άκρη... :dontknow:
Post Reply

Return to “Ελλάδα”