Το πρώτο αίμα (Abalability Utd VS Abalability City)

Είχατε πάντα όνειρο να δείτε τον εαυτό σας στο fm; Εμείς το κάναμε για σας! Τι περιμένετε; Δώστε μας τα στατιστικά σας και γίνετε η νέα μεταγραφή της ομάδας FMGreece!
Locked
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Image

Abalability United

Qui audet adipiscitur


Image


Λίγα λόγια για την ομάδα

Η πρωτοεμφανιζόμενη στην κατηγορία Abalability United έχει έρθει μάλλον ?φουριόζα στην Coca Cola Premiership. Σκοπός της; Η άνοδος, έστω και αν κάποιοι πριν από λίγα χρόνια γνώριζαν μόνο μια Abalability. Τα πάντα έχουν αλλάξει και τίποτα δεν είναι ίδιο ? Στηριζόμενη στο ταλέντο της, αλλα και σε ένα Γάλλο προπονητή, τον Νikos Lioris και βοηθό τον Madmaxouris, διαθέτει ένα ρόστερ 25 ποδοσφαιριστών, ως επι το πλείστον Ελλήνων (18 Έλληνες, και ένας από Αγγλία, Ιρλανδία, Ινδία, Ισλανδία, Ιταλία, Αργεντινή, Κολομβία) έχει βάλει ψηλά τον πήχη. Αποτελεί μέρος της διάσπασης της Abalability, κάτι που την κατατάσσει αυτόματα στους μεγάλους εχθρούς της Abalability City. Στον κορμό της υπάρχουν αρκετοί από τους παίκτες της παλιάς Abalability, που όπως λένε έχουν διαγράψει από τη μνήμη τους τα δυο τελευταία χρόνια?


Το γήπεδο

Eleven Dreams

Image


Πληροφοριες
Ονομα:Eleven Dreams
Tοποθεσια:Αθηνα,Ελλαδα
Επισημη χωρητικοτητα:42.000(ολες καθισματα)
Βελτιωσεις:Under-soil Heating...Retrectable Roof....
Προεκτασιμη δυνατοτητα:68.000


Ενα γηπεδο ονειρο εμπνευσμενο απο τη βαρια αρχιτεκτονικη των Αγγλικων γηπεδων...Tοποθετημενο πανω στη δουλεια των αρχιτεκτονων των Ναων του Wembley και του Old Trafford... Κάποιοι λένε από τώρα που θα πρέπει να γίνει η επέκταση, για να μπορεί να έρχεται όλος ο κόσμος να απολαμβάνει την Aba Und. Είναι χαρακτηριστικό πως ήδη οι οπαδοί της ζήτησαν από το προεδρείο η θύρα των φιλοξενούμενων να φέρει τα αρχικά LS (Loosers section) αίτημα που έγινε δεκτό. Φτιαγμενο με μοναδικο σκοπο να φιλοξενει σε καθε αγωνα της Abalability United τα 11 ονειρα της...με μοναδικο σκοπο το μεγαλο ονειρο...Την ανοδο στη Premiership.... Το γηπεδο αυτο ειναι σαν μια ενεση αδρεναλινης στους φανατισμενους παιχτες της United...αποφασισμενοι για να συναντησουν το πεπρωμενο τους με αρωγο τη συμπαρασταση των 42.000 φιλαθλων που χωραει.....



Abalability City

The pride of spammers


Image


Λίγα λόγια για την ομάδα

Αν τολμήσει κάποιος να ρωτήσει τους ανθρώπους της Abalability City «πότε ακριβώς ιδρύθηκε η ομάδα;» θα σου απαντήσουν «ένα δευτερόλεπτο πριν από αυτούς»?Το έτερο μισό της πάλαι ποτέ Abalability ανήκει αυτό στην Coca Cola Premiership. Μπορεί η Abalability να κέρδισε την άνοδο για την ?CCP? αλλά η αποχώρηση της Σκάνθορπ και να νομικά τερτίπια έφεραν και τα δυο κομμάτια της Abalability στην κατηγορία, και έτσι η City είναι και αυτή εδώ. Στο τιμόνι της τεχνικής ηγεσίας ο Τόνι Τσακ, με βοηθό τον Χοσε Χισίνιους. Κοινός στόχος και κοινά όνειρα με την Und, η City έχει λιγότερους Έλληνες (11) αλλά και μια πλειάδα άλλων εθνικοτήτων (3 Άγγλοι, 2 Λιθουανοί, 2 Αργεντίνοι, 2 Κύπριοι, 1 Ισπανός, 1 Πορτογάλος, 1 Αμερικανός, 1 Σουηδός, 1 Ολλανδός). Από την παλαι ποτέ Abalability έμειναν λίγοι παίκτες, με το νέο αίμα να δίνει άλλο αέρα.


Το γήπεδο

Τhe Prestige



Image

Πληροφοριες
Ονομα:The Prestige
Tοποθεσια:Αθηνα,Ελλαδα
Επισημη Χωρητικοτητα:38.000(ολες καθισματα)
Βελτιωσεις:Under-soil Heating
Προεκτασιμη δυνατοτητα:68.οοο



To θαυμα της συγχρονης αρχιτεκτονικης ερχεται να δεσει και να φιλοξενισει μια ομαδα θαυμα....Το ονομα αυτης Abalability City... To "ταπεινο" σπιτικο των 38.000 θεσεων με την extreme διακοσμηση εμπνεει σεβασμο και προιδεαζει το θεατη για το θεαμα που συνυπαρχει μεσα,μαζι με το ταλεντο της ομαδας.... Η εμφανιση του αποπνεει κυρος και φυσικα πρεστιζ στο οποιο θα βασιστει η City για να σκαρφαλωσει και να παραμεινει στη Premiership....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Χοσέ Χισίνιους και Μανταμξούρης Πορνόγερος αποφάσισαν να δυναμιτίσουν το κλίμα...Συμφώνησαν σε ένα "φιλικό" παιχνίδι μεταξύ των δυο ομάδων, με τους δυο τους να δίνουν τα χέρια για ένα καθαρό παιχνίδι χωρίς βρώμικα τάκλιν...Παρασκευή Βράδυ, 13 Ιουλίου 2007...Το όλο σκηνικό κλείστηκε το απόγευμα της Τρίτης....

Μ.Π:Ένα φιλικό θα γίνει;
Χ.Χ:Ελάτε σε μας πρώτα και μετά ερχόμαστε και εμείς...

Μ.Π:Κόσμος θα έρθει;
Χ.Χ.:Μόνο γηπεδούχοι και στα δυο...καινούργια είναι τα καθίσματά μας...

Μ.Π:Καλά...ούτε εσείς θα έρθετε δηλαδή...Και δε μου λες...
Χ.Χ.: Πες το...

Μ.Π.: Σέφιλντ - Βέρνερ Βρέμης...πζίουν φιλικό μια ώρα μετά απο εμάς...
Χ.Χ.: Ναι...και;

Μ.Π.: Χ ημίχρονο, 1 τελικό...έχω φωνή...
Χ.Χ.: Μπα....Βάλε καλύτερα Diego σκόρερ any time...

Μ.Π.: Λες;;; να τα ζμπρόξω;;;
Χ.Χ.: Ναι ρε....άκου το παλιό...

Μ.Π.: Καλά..θα βάλω κάτι ψηλά..παίζει τίποτε άλλο;
Χ.Χ.: Μπα..ξεραΐλα...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Οι δυο προπονητές γνωρίζονται καλά μεταξύ τους...τόσο καλά ωστε να ξέρουν πως να "φτιάξουν" τους παίκτες τους αλλά και να στείλουν μήνυμα ο ένας στον άλλον...


Image




Τα πάντα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι...



Οι συνθέσεις...



Image



Οι δυο προπονητές αποφάσισαν να εμπιστευτούν και τους βοηθούς τους, ενω μη θέλοντας να αποκαλύψουν το τρόπο παιχνιδιού κατα τη διάρκεια της σεζόν παρουσίασαν ένα στεγνό 4-4-2...





Image



Image




Image



ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 1-0 για την Abalability City....
Στο 24΄ο Gucci ανοίγει το σκορ...




Δεν πέρασαν έξι λεπτά...


Image



Image


Image


ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ...1-1...
Στο 30' ο Alonso ισοφαρίζει για την Abalability United...





Οι δυο ομάδες πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Το δεύτερο ημιχρονο ξεκινάει με σχεδον δυο διαφορετικές ομάδες...καμία διάθεση να δείξουν το παραμικρό σχέδιο ενόψει της σεζόν οι δυο προπονητές...



Image



Image



Image







ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ..
Η City είναι έτοιμη να πανηγυρίσει τη νίκη με το γκολ του Νικαντρίνιο....
στο 71...
2-1 για τους γηπεδούχους!!!!



Όμως η United δεν είναι πει τη τελευταία της λέξη...


Image




Image





Image



ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ...
ΓΚΟΛ...ΓΚΟΛ...ΓΚΟΛ...ΓΚΟΛ....ΓΚΟΛ!!!!!
Στο 92' η United ισοφαρίζει σε 2-2...
Mε "δράστη" στον Κόπα Κόπα






Image



Image


Download Aba City - Aba Utd 2-2.pmk HERE
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Το πρώτο ιστορικό παιχνίδι ανάμεσα σε Abalability City και Abalability United πέρασε στην ιστορία με το 2-2 να μην αφήνει ικανοποιημένη καμία από τις δυο πλευρές. Η Σίτι είχε στα χέρια της μια φιλική νίκη γοήτρου και την απώλεσε στο 2? των καθυστερήσεων. Η Γιουνάϊτεντ πήρε στο τέλος της ισοπαλία αλλά όλοι ξέρουν καλά ότι ένα «διπλό» με το «καλημέρα» μέσα στο «Prestige» θα ήταν ότι καλύτερο?


Ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών?Μπηχτές, παράπονα, εύσημα και κάθε λογής απόψεις ρίχνουν λάδι στη φωτιά. Σχεδόν ένα μήνα πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος, οι ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων δείχνουν τη διάθεση να φέρουν τα πάνω ? κάτω στην κατηγορία?.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Abalability United



Άκρως προκλητικός ο Dimitris Mergianos?: «Το οτι ισοφαρισαμε στο 92' δεν εχει σημασια ηταν ενα φιλικο νομιζω στο πρωταθλημα δεν θα εχουν τυχη»

Προσγειωμένος, μαχητικός και διπλωμάτης ο Tazman? : «Ευχαριστω τον coach που μου εδωσε την ευκαιρια να παιξω εναντια στην μισητη αντιπαλο?Το σκορ δεν ειναι δικαιο, επρεπε να εχουμε κερδισει, αλλα εχουμε ακομα πολυ δρομο μπροστα μας?Δεν ειμαι ευχαριστημενος με τον εαυτο μου, ξερω οτι μπορουσα να εχω παιξει καλυτερα..Θα προσπαθησω να βελτιωθω οσο μπορω για να βοηθησω την ομαδα της καρδιας μου και να κερδισω τιτλους, και θεση βασικου!»


Με τον δικό του τρόπο, ο MarkosG ρίχνει το γάντι στους αντιπάλους?: «Οι σημερινοί μας αντίπαλοι καλά θα κάνουν να συνηθίσουν αυτή την πικρή γεύση που τους άφησε η ισοφάρισή μας στο 92ο λεπτό καθώς αυτή η ισοπαλία είναι ό,τι καλύτερο θα έχουν να επιδείξουν στο τέλος της χρονιάς από τα μεταξύ μας παιχνίδια. Ομολογώ ότι παρουσιάστηκαν καλύτεροι από ό,τι ίσως περίμενα αλλά ο νεανικός ενθουσιασμός της ομάδας τους δεν μπορεί να αντισταθμίσει την εμπειρία και τις ικανότητές μας οπότε...»

Ο Thodoris Vela μάλλον ζει σε ένα δικό του κόσμο?δεν εξηγούνται αλλιώς αυτά που είπε?: «Σίγουρα, πιστεύω ότι κάναμε ένα καλό παιχνίδι. Απο 'κει και πέρα, κοιτάμε μπροστά και μέσα απ' την σκληρή δουλειά στις προπονήσεις ελπίζουμε να βελτιωθούμε. Όπως μας έχει πει χαρακτηριστικά και ο σοφός, πανέξυπνος και γοητευτικός μας κόουτς, πρέπει να βλέπουμε το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Όσον αφορά την προσωπική μου απόδοση δε θα ήθελα να πω πολλά πράγματα. Πιστεύω ότι μόλις ο Ερμής γίνει ανάδρομος θα παίζω καλύτερα. Επίσης, με στένευαν λίγο τα παπούτσια, δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Πιστεύω ότι ο κόουτς θα καταλάβει από μόνος του ότι πρέπει η μπάλα να περνάει περισσότερο απ' τα πόδια μου, διαφορετικά η ομάδα θα αντιμετωπίζει προβλήματα».


O Alejandro Zour ψωνίστηκε?βλέποντας τους δημοσιογράφους άφησε κάτω τη τσάντα, σχιάχτηκε, σάλιωσε τα φρύδια του, μύρισε την αναπνοή του και έδωσε συνέντευξη λες και ήταν ο πρωθυπουργός της Βρετανίας?ε ρε κάτι άτομα?

Δημ:Σημερα ξεκινησες ως κεντρικο χαφ...
Zour:Πραγματι αλλα μπορεσα να ανταπεξελθω αφου ειναι η δευτερη θεση μου...Βεβαια θα ηθελα να παιξω επιθετικος οπου νιωθω καλυτερα οταν παταω περιοχη,αλλα σημασια για μενα εχει να ειμαι μελος την εντεκαδας...Τις αποφασεις τις παιρνει ο προπονητης και ο βοηθος του...
Δημοσιογραφος: Alejandro τι πιστευεις για την δουλεια που γινεται?
Zour:Γινεται καταπληκτικη δουλεια αφου ο προπονητης και ο βοηθος του μας κανουν να αισθανομαστε σαν μια οικογενεια... Θελουμε να βγαζουμε τον καλυτερο μας αυτο αλλα ακομα ειμαστε στην προετοιμασια...
Δημ:Πως σου φανηκε η ομαδα στο ματς?
Zour:Ειναι νωρις να μιλαμε για αποτελεσματα...Τα πραγματα ηταν ισορροπημενα αλλα δεν υπαρχει αμφιβολλια οτι εχουμε καλυτερη ποιοτητα παιχτων..


Ο Νestorinho ήταν ένα κανονικό «φίδι»?μια στο καρφί και μια στο πέταλο τον έχει τον προπονητή του?: «Ηταν φιλικο και ειμασταν εκτος εδρας...Το σκορ μας αδικει.Η ομαδα πανω απολα,το οτι εκτελεσα εγω το κορνερ στη φαση του γκολ δε λεει και πολλα...Λεει μονο οτι πρεπει να ειμαι βασικος...Συνεχιζουμε,εχουμε πολυ υψηλους στοχους για φετος...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Abalability City




Ο Sarunas Petrominas άνοιξε το δρόμο των εμπρηστικών δηλώσεων :"Oι αντιπαλοι μας ηταν καθαρα τυχεροι. Μας ισοφαρισαν στο 90φευγα. Θα μπορουσαμε να ειχαμε βαλει 4 και 5 γκολ ακομα. Βασικα,το ματς επρεπε να το ειχαμε κερδισει(συμφωνα με την αποδοση μας) με 4-1 ή 5-1. Αλλα τι να κανουμε, that's football. Βλεπω την United παντως να πεφτει φετος κατηγορια. Αντιθετα εμεις, ειμαστε φαβορι για ανοδο. Και τωρα συγνωμη, πρεπει να φυγω, εχω και παιδια να ταΐσω."


Ο Μacnianios αρνήθηκε να κάνει δηλώσεις και πήγε κατ? ευθείαν στη πρεσβεία της Σκωτίας προκειμένου να συμπληρώσει τα απαραίτητα έγγραφα?¨όμως, σύμφωνα με ασφαλείας πληροφορίες, ο Μc δεν είχε ούτως η άλλως όρεξη για δηλώσεις λόγω των όσων έγιναν στο ημίχρονο. Ο Μacnianios ζητησε τον λογο απο τον tanasio γιατι εχασε τον balla που εκανε την πασα στον αλοσνο τον οποιο εχασε ο koufa. ο macnianios δειχνει να παιρνει αρχηγικες τασεις στα αποδυτηρια κ συμφωνα με πληροφοριες οι 2 παικτες τα ακουσαν καλα για την συγκεκριμενη φαση ,γιατι αν κ ηταν φιλικο δεν παύει να ηταν ενα τοπικο ντερμπι. Παρ? ολα αυτα το κλιμα στην ομαδα παραμενει ακμαιο?


Ο Νικαντρίνιο έδειξε να απολαμβάνει τον τίτλο του mom?: «Πιστεύω ότι έκανα ένα καλό ματς σήμερα, ακόμα κι αν δεν ξεκίνησα. Σέβομαι τις αποφάσεις του προπονητή, αλλά η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να είχα ξεκινήσει. Αυτά τα ματς έχουν ένα ιδιαίτερο κλίμα, αλλά αφού ο αγώνας ήταν φιλικός, καταλαβαίνω ότι ο κόουτς θα ήθελε να δοκιμάσει διάφορα πράγματα. Θα ήθελα, επίσης, να πω ότι είμαι ικανοποιημένος που μπορώ και παίζω με παίκτες όπως ο Niko Gucci, που έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση. Είμαι χαρούμενος που σκόραρα και βγήκα man of the match σε ένα παιχνίδι ενάντια στη United ενώ, μάλιστα, ήρθα και απ' τον πάγκο, και αφιερώνω το γκολ και το βραβείο στους οπαδούς μας, σαν υπόσχεση για τα καλύτερα που έρχονται!»


Ο Billeinen Xanthicius προτίμησε να μιλήσει στην γλώσσα του?: «? ???? ??? ?? ??????? ????? ??????? ???? ? ??? ??? ????????? adjkej'..para ' ??? ??? ? ????? ??? ? byway ??????? ? ? ?????? ??????????? ?? ????? ???????? ????? ???????...» Ευτυχώς, ο Πετρομινάουσκας βοήθησε στην μετάφραση? «Πιστεύω πως κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι και ότι το αποτέλεσμα μας αδικεί..παρά όλα αυτά πιστεύω ότι με την πάροδο του χρόνου και με την σωστή προετοιμασία θα βελτιωθούμε και άλλο..».


Ο Frank Klanidis δεν έδειξε ικανοποιημένος από το μικρό χρόνο συμμετοχής. Μάλιστα, πληροφορίες αναφέρουν πως μιλώντας στον προπονητή του, είπε «.... κοουτσ ... με εβαλες στο 78' ... τι ηθελες να προλαβω να κανω σε 12 λεπτα ... αυτο το ''6'' πιστευω με αδικει ... δώσε μου ευκαιρια να παιξω βασικος και δεν θα σε απογοητευσω ...» Με τις δηλώσεις του πάντως, σίγουρα εξασφάλισε ζεστή υποδοχή στο φιλικό που θα γίνει στο eleven dreams? «επρεπε να τους ειχαμε νικησει ... αντε μωρε τους λολοφαρδους ... δυο φορες μας ισοφαρισαν ....»


Ο Αρχηγός της City, Thomas Prince, βγαίνοντας απο το γήπεδο, δέχθηκε πλήθος ερωτήσεων από τους παριστάμενους δημοσιογράφους... Αρνήθηκε όμως να ανοίξει διάλογο μαζί τους... (άλλωστε ποτέ δεν του άρεσαν τα λόγια αλλά οι πράξεις..). Αρκέστηκε σε μία σύντομη δήλωση πριν αποχωρήσει: " Ηταν ένας φιλικός αγώνας και τίποτα παραπάνω. Δεν μας ενδιαφέρει το αποτέλεσμα αλλά η απόδοση μας. Υπάρχουν για την ομάδα μας τεράστια περιθώρια βελτίωσης και είμαστε αποφασισμένοι όλοι να δώσουμε τα πάντα στις προπονήσεις και τους αγώνες ώστε να φτάσουμε εκεί που είναι η φυσική θέση της ομάδας... Στην άνοδο. Η ποιότητα των συμπαικτών μου είναι τεράστια ενώ ο προπονητής είναι εξαιρετικός. Το κλίμα στην ομάδα δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Δεν έχω τπτ παραπάνω να πω καθώς πρέπει πάντα να μιλάμε με έργα και μέσα στο γήπεδο. Τέλος για την προσωπική μου απόδοση είμαι απογοητευμένος καθώς έκανα ένα πολύ άσχημο παιχνίδι. Από αύριο κιολας θα πρέπει να προσπαθησω διπλά στις προπονήσεις ώστε να αποκριθώ σε ότι μου ζητήσει ο προπονητης και να είμαι έτοιμος μαζί με την ομάδα για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Ολα γίνονται με σκληρή δουλεια και είναι το μόνο που πρέπει να κάνουμε καθημερινά. Σας ευχαριστώ"



O Thorbj?rn H?kan Boije af Genn?s έδειξε να το διασκεδάζει?. «Ειμαι απο τους μικροτερους στην ομαδα και χαιρομαι που βρισκομαι εδω, σ αυτο τον ιστορικο συλλογο... Το οτι επαιξα στο 2ο ημιχρονο με κανει πολυ χαρουμενο, γιατι το να παιζει καποιος σε τοσο μικρη ηλικια σε τοσο υψηλο επιπεδο καθε αλλο παρα ευκολο ειναι... Πιστευω οτι η ομαδα μας επαιξε πολυ καλυτερα απο τους μισητους μας αντιπαλους, παρολα αυτα η προετοιμασια μας βρισκεται ακομα στην αρχη και η πραγματικη μας αξια θα φανει σε λιγο καιρο...Aλλοστε αφου στον παγκο μας βρισκεται ο ταλαντουχος, θρυλος των παγκων Tony Tsak, δεν εχουμε να φοβηθουμε τιποτα...»

Ίσως ο πιο εριστικός από όλους τους παίκτες να ήταν ο Μονμαριος: "Θα τα πουμε στο επομενο ματς με τους κυριους.Ολοι τους ειναι μια τριχα απ τα τετοια μου!" είπε και κέρδισε στο τέλος το βραβείο υποδοχής στο προσεχές φιλικό από τον Κλανίδη?
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Το 2-2 του πρώτου φιλικού ανάμεσα σε Abalability City και Abalability United ήταν μόνο η αρχή. Το ρήγμα ανάμεσα στα δυο σωματεία καθημερινά μεγάλωνε. Δηλώσεις στον Τύπο, e-κοντρες, και ανταλλαγές «πυρών» συνέθεταν ένα πολεμικό κλίμα ανάμεσα στα δυο στρατόπεδα, με τους επικεφαλής των δυο ομάδων να προσπαθούν να κρατήσουν χαμηλά τον πήχη. Τόνι Τσακ και Νικ Λόρις προτίμησαν να μην ρίξουν λάδι στη φωτιά, αποφεύγοντας τις δηλώσεις μετά το πρώτο παιχνίδι, καθώς συμφώνησαν να μιλήσουν για τις ομάδες τους μετά και το δεύτερο φιλικό. Τα σκανδαλοθηρικά περιοδικά έτριβαν τα χέρια τους. Η κίνηση του τμήματος μάρκετινγκ της Σίτι να προχωρήσει σε έκδοση ροζ φανέλας που απευθύνεται στον γυναικείο πληθυσμό έδωσε τροφή για σχόλια. Τα gay υπονοούμενα έγιναν no1 σύνθημα στα χείλη των φίλων της Utd, με τους ιθύνοντες της Σίτι να αδιαφορούν κάνοντας λόγο για χαμηλής νοημοσύνης ανθρώπους που είναι εκτός εποχής καθώς δεν μπορούν να καταλάβουν το νόημα της εμπορικής αυτής κίνησης.

Το πρωινό της 3ης Αυγούστου ήταν ξεχωριστό και για τις δυο ομάδες. Το κίνητρο, που είναι η πρώτη ? ιστορική ? νίκη επι της μεγάλης αντιπάλου, είναι τεράστιο. Η Utd κατάφερε να φύγει αλώβητη από το κάστρο της City και πλέον την υποδέχεται στο δεύτερο μεταξύ τους φιλικό. Βέβαια, αν ζήσει κανείς μέσα στα δυο στρατόπεδα, θα καταλάβει γρήγορα που αυτό το παιχνίδι, μόνο φιλικό δεν είναι?



Οι συνθέσεις των δυο ομάδων
Image



Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους δυο προπονητές να διαφοροποιούν το σύστημά τους. 4-4-2 με ρόμβο χρησιμοποίησαν αμφότεροι. Ο Τόνι Τσακ είχε δώσει σαφείς εντολές στην άμυνα για να χρησιμοποιήσει την παγίδα του τεχνιτού οφ σαιντ, ενώ ζήτησε από το αμυντικό χαφ να έχει καθαρά ανασταλτικές βλέψεις, σε μια τακτική που την ονόμασε «We are the Champions». Αντίθετα, ο Νικ Λόρις έδωσε εντολές στο αμυντικό χαφ να προωθείτε, άφησε τους αμυντικούς πιο ελεύθερους, ενώ κατέστησε σαφές στους δυο πλάγιους μέσους πως θα πρέπει να πάρουν πρωτοβουλίες, γεγονός που έκανε την ομάδα σαφώς πιο επιθετική, μ το σύστημα να έχει το κωδικό όνομα «United we f#ck»




ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ ΜΕΤΑΔΩΘΕΙ LIVE...ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΜΑΙΟΥ... ΣΤΙΣ 13:45
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Στο «Eleven Dreams» βρίσκονται 18.181 θεατές για να παρακολουθήσουν τη μάχη των δυο Abalability, με το παιχνίδι να ξεκινά καλύτερα για τους γηπεδούχους. Η City δείχνει να έχει αρκετά το πρόβλήματα, με το τεχνικό οφ σαιντ να μην λειτουργεί και τον Τόνι Τσακ να ψάχνει τον τρόπο να μπορέσει η ομάδα του να ισορροπήσει. Οι γηπεδούχοι δείχνουν σαφώς βελτιωμένοι σε σχέση με το πρώτο φιλικό. Με τον αέρα που τους δίνει η έδρα έχουν επιβάλει από νωρίς τον ρυθμό της?


Η ανωτερότητα της Utd την έχει φέρει σε δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ στο 19'

Image


Image


Image


ΓΚΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟΟΟΛΛΛΛΛΛ...1-0 για την Abalability United με την κεφαλιά του Sponis να αναπαύεται στο βάθος της εστίας της City...



Η λέξη τρκυμία μπορεί κάλλιστα να περιγραψει την κατάσταση που επικρατεί στην City...Η αντίδραση μετά το 1-0 είναι η καλύτερη δυνατή...για την United...Δεν πέρασαν 3 λεπτά απο το "τεμάχιο" του Sponis...

Image


Image


Image



ΓΚΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟΟΟΛΛΛΛΛΛ...2-0 για την Abalability United με τον MarkosG να μπαίνει μεσα στη περιοχή και με δυνατό σουτ να διπλάσιάζει τα τέματα της Utd, με τη μπάλα να φαίνεται πως...ταιριάζει απόλυτα με το βάθος της εστίας της City...



Η City μαζεύει τα κομμάτια της. Ο Τόνι Τσακ φωνάζει στους αμυντικούς αλλα και στο χαφ "Βρε γκιουμια..σοβαρευτείτε...πάμε, παμε, πάμε.." με τον Νικ Λόρις να μένει στον πάγκο και απλά να σηκώνει τον αντίχειρα προς τον Sponis και να του λέει... "Έτσι...Έτσι...".. Στο 27 ήρθε η αντίδραση...Η πρώτη σέντρα του Νασουσίρο δε βρήκε στόχο, η δεύτερη όμως...


Image


Image


Image





ΓΚΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟΟΟΛΛΛΛΛΛ...2-1...η Abalability City μειώνει με τον Niko Gucci να σηκώνεται πιο ψηλά απο όλους και με καρφωτή κεφαλιά να σκοράρει για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι...οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων κοπάζουν..






Το πρώτο ημίχρονο βρήκε την Utd να προηγείται με 2-1 κόντρα στη City. Σαφώς καλύτεροι οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και τρίτο τέρμα, ενω οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ξανά στο παιχνίδι και όλα δείχνουν πως το δεύτερο ημίχρονο θα είναι εξ'ίσου συναρπαστικό...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τα συναισθήματα να είναι εντελώς διαφορετικά σε κάθε στρατόπεδο?Πρώτος από τη φισούνα βγήκε ο Μαντμαξούρης, ο οποίος έδωσε σύνθημα στην κερκίδα? «αυτό, αυτό, αυτό είναι σωστό?.να φάτε άλλα έξι, να γίνουνε οκτώ?» οι παίκτες της und βγήκαν και αφού χειροκρότησαν τον κόσμο μαζεύτηκαν στο κέντρο του γηπέδου και μετά σκόρπισαν?Οι παίκτες της Σίτυ βγήκαν με χαμηλά τα κεφάλια?Λογικό, καθώς οι φωνές του Τόνι Τσακ ακούστηκαν μέχρι έξω?Ο Χόσε Χισίνιους βγήκε τελευταίος, και σα να ψιθύρισε κάτι προς τον πάγκο της Utd? Κοιτούσε τον Μαντμαξούρη και κάτι του έλεγε?. Η σέντρα δόθηκε για το δεύτερο μέρος, στο οποίο η Σίτυ μπήκε πιο δυνατά?οι φωνές του Τσακ μάλλον πιάσανε τόπο. Στο 50? οι δυο ομάδες έκαναν τις πρώτες τους, μαζικές μάλιστα, αλλαγές?Μαζί άλλαξε και η εικόνα του παιχνιδιού?Η Utd έδειχνε και πάλι πιο ομάδα?Στο 63' το τεχνιτό οφ σαιντ πήγε περήπατο..ο Βέλα πέρασε μια μαγική μαπλιά στον Ταζ...τα υπόλοιπα είναι ιστορία...

Image



Image



Image


ΓΚΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟΟΟΛΛΛΛΛΛ...3-1 για την Abalability United με το Tazman να πιάνει στον ύπνο όλη την άμυνα της City και με ένα σουτ "κεραυνό" να αναγκάζει την City να είναι πλέον με την πλάτη στον τοίχο...



Τα λεπτά κυλούς, και η City μοιάζει αδύναμη αν αλλάξει τα δεδομένα του αγώνα...Οι αλλαγές συνεχίζονται και απο τις δυο πλευρές, με τους οπαδούς της Utd να θέλουν σα τρελοι ένα τέταρτο γκολ...αντ' αυτού όμως....Στο 74' η σέντρα του Tanasio βρίσκει τον Νικαντρίνιο...


Image




Image




Image



ΓΚΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟοΟΟΟΛΛΛΛΛΛ...3-2 για την Abalability City με το Nikandrinho να κάνει τη κεφαλιά και με δεύτερη προσπάθεια να μειώνει το σκορ και να δίνει ελπίδα στους "μπλε"...



















Μέχρι εκεί όμως...Το τελευταίο σφίρυγμα βρίσκει την Utd νικήτρια στο μεγάλο φιλικό ντέρμπι με την City με 3-2...Με τη ψυχολογία στα ύψη οι "κοκκινοι" ετοιμάζονται για το πρωτάθλημα, ενώ αντίθετα στους "μπλε" υπάρχει έντονος προβληματισμός...




Τα στατιστικά του αγώνα...




Image




Split mode

Image



Abalability United

Image




Abalability City
Image


Σχόλιο

Image



Downloda Abalability United - Abalability City 3-2.pmk HERE
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ο ΔΕΚΑΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗ



Το περιοδικό «four-four-two» θα κάνει αφιέρωμα στις ομάδες που συμμετέχουν στην Coca ? Cola Championship 2007 ? 2008 και χρειάζεται και τη δική σας συμμετοχή


Παρακαλούνται οι παίκτες της Abalability United και της Abalability City, καθώς και οι προπονητές και οι βοηθοί τους όπως συμπληρώσουν το παρακάτω ερωτηματολόγιο για το εν λόγω περιοδικό μέχρι το βράδυ του Σαββάτου 17-5-2008, και ώρα 23:59


Η φόρμουλα που πρέπει να συμπληρωθεί

Nickname FMGreece:

Ομάδα:

Ονοματεπώνυμο:

Θέση:

Τι πιστεύεις για το άτομό σου ως παίκτης:

Πόσο πιστεύεις ότι θα παίζεις φέτος:

Ποιος είναι ο προσωπικό σου στόχος:

Τι εύχεσαι στο αντίπαλο δέος:

Τι θέση θα πάρει η ομάδα σου:

Τι θέση θα πάρει το αντίπαλο δέος:

Ποιος είναι ο καλύτερος παίκτης της ομάδας:

Τι γνώμη έχεις για τον προπονητή σου:

Αν ποτέ έπαιρνες μεταγραφή, που θα ήθελες να πας:

Περιέγραψε την ιδανική ποδοσφαιρική στιγμή που θες να ζήσεις με την ομάδα σου:




Στείλτε την φόρμουλα συμπληρωμένη ΜΟΝΟ στο tsak@fmgreece.gr και αφού βεβαιωθείτε ότι έχετε συμπληρώσει σωστά όλα τα πεδία



Το δημοσίευμα του «four-four-two» θα δημοσιοποιηθεί εντός των ημερών και θα είναι αυτό που θα μας βάλει στη μάχη του πρωταθλήματος?



ΥΓ: Το ιδανικό θα ήταν να επισυνάψετε και μια φωτογραφία σας...αυτό δεν είναι προεραιτικό...ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Λοιπόν...


Το πανηγύρι αρχίζει....23/5/2008....Η αρχή είναι το ήμιση του παντός. Abalability United και Abalability City ρίχνονται στη μάχη του Coca Cola Championship και του League Cup. Στις 20:00...Οι τρεις πρώτοι αγώνες για το πρωτάθλημα και ο πρώτος knock out γύρος του League Cup. Μείνετε συντονισμένοι....Το πάρτι αρχίζει...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Το πρόγραμμα της Σίτι
Image


Τα διαρκείας της Σίτι
Image



Το πρόγραμμα της Γιουναϊτεντ
Image



Τα διαρκείας της Γιουναϊτεντ
Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η χρονιά ξεκινά για τις δυο ομάδες, που έχουν θέσει υψηλούς στόχους παρά το γεγονός οτι είναι πρωτάρες στη κατηγορία.


Southampton VS Abalability City, Formations
Image



Coca Cola Championship, Game 1

Image

Κακή εμφάνιση και φυσικό επακόλουθο η ήττα. Ένας παίκτης έκανε τη ζημιά στην Σίτι, η οποία προσωρινά είχε ισοφαρίσει. Η μέτρια αμυντική και επιθετική η εικόνα και οι μικρή βοήθεια που προσέφερε από τον πάγκο ο Τόνι Τσακ έφεραν την πρώτη ήττα για τους "κυανόλευκους", η ψυχολογία των οποίων είναι φανερά πεσμένη...το 4-4-2 δεν απέδωσε όμως θα είναι αυτό πάνω στο οποίο θα στηριχθεί το δίδυμο Τσακ - Χισίνιους




Southampton VS Abalability City, Stats

Image





Abalability United VS Charlton, Formations
Image


Coca Cola Championship, Game 1

Image

Επιβλητική, καταιγιστική, σαρωτική...Η Γιουναϊτεντ ξεκίνησε με το εκκωφαντικό 4-0...Χρειάστηκαν μόνο 5 σουτ προς την εστία για έρθουν τα 4 τεμάχια, και αν οι παίκτες ήταν πιο προσεκτική, η Τσάρλοτ θα θυμόταν για καιρό την επίσκεψη στο "11 dreams"


Abalability United VS Charlton, Stats
Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Abalability City VS Gillingham, Formations
Image


League Cup, Round 1

Image
Λίγα πράγματα παρά τη νίκη. Το θετικό αποτέλεσμα ήρθε μετά απο άγχος και ο πανηγυρισμός του Τόνι τσακ το έδειχνε ξεκάθαρα. ο κόσμος ανακουφίστηκε, αν και οι πρώτες "μουρμούρες" εμφανίστηκαν, ειδικά λόγω του θετικού αποτελέσματος των αντιπάλων..."Κρατάμε τη πρόκριση, μπλα μπλα μπλα" και άλλες τέτοιες αηδίες ακούστηκαν, αλλα η αλήθεια είναι πως το μόνο που κρατάνε είναι το κεφάλι ψηλά...και αυτό όχι με διάθεση, γιατί μπροστά τους βλέπουν την πλάτη των άλλων...

Abalability City VS Gillingham, Stats
Image




Notts Co. VS Abalability United, Formations
Image


League Cup, Game 1
Image
Ηδονή...χαρά, πανηγυρισμοί....Η Νοτς Κάουντι δεν υπάρχει πια, την πάτησε το τρένο της Aba Utd. Λένε πως οι αριθμοί δεν λένε πάντα την αλήθεια...αυτοί τη φορά όμως μιλάνε απο μόνοι τους. Το σύστημα του Νικ Λόρις ταιράζει "γάντι", οι επιλογές του Μαντμαξουρίνου βγαίνουν όλες "λίρα 100" και η Γιουναϊτεντ μετράει ήδη δυο ""ντόρτια" υπερ, με την άμυνά της αμόλυντη και το ηθικό ακμαιότατο...


Notts Co. VS Abalability United, Stats
Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Locked

Return to “Fantasy FMGreece team”