Abalability 2011: The project

Είχατε πάντα όνειρο να δείτε τον εαυτό σας στο fm; Εμείς το κάναμε για σας! Τι περιμένετε; Δώστε μας τα στατιστικά σας και γίνετε η νέα μεταγραφή της ομάδας FMGreece!
Post Reply
shikabalas
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5007
Joined: Mon Aug 01, 2005 7:22 am
Football Manager της ομάδας: Man City
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Πολυκαστρο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καθε μερα θα δινεται ενας αγωνας για καθε ομαδα ή αναλογα με το χρονο που εχει ο Τσακ να ασχοληθει :?:
Image
Image


?Caer est? permitido, levantarse es obligatorio!

"Το να πέσεις επιτρέπεται, το να σηκωθείς ξανά επιβάλλεται!"


ΠΑΟΚ-Θρησκεια-Τρομοκρατια-Τιμη και δοξα στον Παμπλο τον Γκαρσια.
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ


Από τώρα και για τις επόμενες 48 ώρες, ξεκινά η διαδικασία επιλογής αριθμών φανέλας.
Η διαδικασία είναι πάρα, μα πάρα πολύ απλή. Υπάρχουν κανόνες και υπάρχουν και εξαιρέσεις.


ΚΑΝΟΝΕΣ

1.Κάθε παίκτης δικαιούται να επιλέξει τέσσερα (4) νούμερα από το ένα (1) μέχρι το ενενήντα εννιά (99).

2.Τα νούμερα αυτά θα έχουν σειρά προτεραιότητας

3.Για να ληφθεί υπ’ όψιν το mail που στείλει ο παίκτης θα πρέπει στο τίτλο του mail να αναγράφεται η ομάδα και το nickname με το οποίο είναι δηλωμένος στο πρώτο ποστ στο τόπικ αποδυτήρια

4.Οι αριθμοί στις φανέλες θα δοθούν με σειρά ΧΡΟΝΙΚΗΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ αποστολής του e-mail

5.Για να αποφευχθούν παρεξηγήσεις του στυλ «έστειλα και δεν το πήρες» φροντίστε ώστε όταν στείλετε το mail να έχετε τσεκάρει ότι το στείλατε σωστά

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ

1.Να αποστείλετε pm με ερωτήσεις του στυλ «για δες, το mail μου το πήρες» ή άλλου τέτοιου περιεχομένου.

2.Να κάνετε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ δημόσια φορουμική αναφορά στα τέσσερα (4) νούμερα που επιλέξατε και ζητήσατε στο mail.


ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ

Για την Abalability United ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ οι Pirovatis, Sponis, Zafpinto, MarkosG λόγω ηλικίας καθώς έχουν ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ να επιλέξουν τον αριθμό φανέλας, καθώς και ο Nik_33 για ευνόητους λόγους*. θα στείλουν κανονικά mail αλλα θα ληφθεί η πρώτη τους επιλογή. Αν υπάρχουν συμπτωσεις, θα λυθούν εσωτερικά. Όσοι εξαιρούνται ΥΠΑΓΟΝΤΑΙ και αυτοί στην απαγόρευση 2.

*Υπεύθυνος ετοιμασίας της db

Για την Abalability City ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ οι Ventouzas, Amd, Pirate_Ath, Antonisjk λόγω ηλικίας καθώς έχουν ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ να επιλέξουν τον αριθμό φανέλας, καθώς και ο Dforlan9 για ευνόητους λόγους*. Όσοι εξαιρούνται ΥΠΑΓΟΝΤΑΙ και αυτοί στην απαγόρευση 2.

*Υπεύθυνος των σημάτων των δυο ομάδων.



ΝΟΜΟΣ

Δε συγχωρούνται λάθη










Υπόδειγμα mail

Το: Κασιμετιμαλα@γιαχού.κομ
Τίτλος: <<>Ομάδα που ανήκεις>> - <<Νιckname που δήλωσε στο παιχνίδι>>


<< Νιckname που δήλωσε στο παιχνίδι >>: 1,2,3,4

συγγνώμη αλλα αυτό τώρα το ida .... τι δουλειά έχει να γραφτεί εδώ για τα νούμερα φανέλας??? αυτό είναι θέμα ομάδας δηλαδή αποδυτηρίων .... οποτε εγώ δεν πρόλαβα την προθεσμία διότι δυστυχώς δεν "παροκολουθουσα" αυτό το post . sorry εχασα την μπαλα :P
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Αχεμ....ΚΑΙ στα αποδυτήρια των δυο ομάδων μπήκε....Και θεωρείς οτι δεν έχει θέση εδώ αυτό το θέμα;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γράψε λάθος μεγάλο χαζομάρα μου! Μέγια τα ματια μου! Ida όντως ότι υπάρχει και στα 2 αποδυτήρια , και καλά έκανες που το έβαλες και εδώ απλός επειδή γραφουν πολύ χάνεται... και μπορεί να μην το δεις ... 1 σελίδα να χάσεις κανεις το λάθος που έκανα εγώ :(

respect tsakalaki
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

It's ok Aναστάση...Και εγω στη καταμέτρηση έκανα λάθη και έπρεπε να ξαναμαναδώ τα email κλπ κλπ...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Παίδες... Ήδη στο δημοφιλές facebook, στο οποίο απ' όσο ξέρω οι περισσότεροι εδώ μέσα είστε γραμμένοι, υπάρχουν δυο γκρουπ, ένα για τη κάθε ομάδα. Της Σίτυ το είχα φτιάξει παλιά, ενώ της Γιουνάιτεντ το έφτιαξα σήμερα. Επειδή εγω δε ξέρω απο facebook και πολλά, και επειδή μπαίνω 2-3 φορές τη μέρα για κανα πεντάλεπτο, και επειδή πιστεύω οτι όλο και κάποιος απο εσάς ίσως και να το χρησιμοποιεί και να το ξέρει καλύτερα απο εμένα, ας μου στείλει πμ στο φέις μπουκ να τον κάνω μοντερέιτορ στο γρκρουπ για να το "τρέξει"
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά αν το έκανες Σελίδα Αντώνη θα ήταν καλύτερα.Το FB έχει περιορίσει την συμμετοχή των χρηστών σε ομάδες στις 100.Και είμαι σε καμιά 300αρια. :D Οπότε δύσκολο να μπω.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λιγο οτι να ναι οι καρτελες...Α ρε εντιτορ με τα τερτιπια σου...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Δεν είναι η πρώτη φορά που "εμπλέκομαι" σε Abalability project και αυτό το "Ότι να 'ναι" που λες το περίμενα και το έχω ξαναδεί... Και στο λέω διότι ως μέλος της research team ξέρω καλά οτι το όλο θέμα γίνεται λόγω των αποκλίσεων που υπάρχουν ανάμεσα στα atts με το ca το κάθε παίκτη.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

To μονο κακο που βλεπω ειναι οτι ειναι χαμηλα πολυ τα work rates
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιζουν πολλα ρολο,φετος λιγο που κοιταξα καρτελες και τετοια,και δημιουργησα και παικτες για να δω τι παιζει φετος ειναι πολυ περιεργο το εντιτορ...

Πρεπει να προσεχεις τι ποδι εχει,ποιο,ποσο καλα το χρησιμοποιει,χρησιμοποιει το αντιθετο...εχει pa αριθμο η ειναι τυχαιο με - μπροστα...Πολλα παιζουν ρολο και δυστυχως δυσκολο να φτιαξεις αυτο που θες πραγματικα,πρεπει να αλλαξεις την καρτελα μια και δυο και τρεις φορες...

Επισης φαινεται οτι η Σιτυ εχει καποιους παικτες πολυ πανω απο τον μεσο ορο...Η Γιουναιτεντ δεν εχει τοσο τρελα παικτακια...ακομα και ο Ζμπουτσαμ που οντως ειναι τοσο καλος οσο διατυμπανιζει στα αποδυτηρια απο την αλλη ειναι απογορευτικο το 1 στο ντριμπλινγκ που εχει...βασικα για μενα ειναι λαθος του παιχνιδιου να αντιδραει ετσι,και ας ειναι τυχαιοι οι αριθμοι που μπαινουν...
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την δικιά μου. Ακριβώς όπως τα είχα υπολογίσει.

Δηλαδή άνετα στέκομαι σε ομάδα Superleague :-D
Image
Image
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το θέμα έγινε με τα random atts,κατά τα άλλα είναι ΟΛΑ πολύ ωραία.Ισως έπρεπε να τα διαλέγαμε και αυτά εμείς και όχι το παιχνίδι.Τεσπά,shit happens πολύ καλή δουλειά anyway !
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Το ότι τα τουμπανιάρικα attrs θα έπεφταν ήταν ξεκάθαρο απ' την αρχή, δεν είχε νοήμα να παίξουμε β' εθνική και να είμαστε Μέσσηδες και Ρονάλντοι. Απλά δόθηκε μια "φόρμα" για τον καθένα στο FM και αυτό την έφτιαξε με πιο νορμάλ attrs, μια χαρά μου φάνηκε το αποτέλεσμα, εκτός από κάποια random που όντως είναι υπερβολικά..
User avatar
OtiNaNAi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7424
Joined: Sun Jun 22, 2008 10:56 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ-Real Madrid-Arsenal-Milan
facebook προφίλ: manolo.vasiliadoff
Location: Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το θεμα ειναι οτι υπαρχουν κ πολλα "ακυρα" 1-2-3 στα αττς

δλδ δν ειπαμε να ειναι παιχταραδες, αλλα οταν εχείς πχ 1 ή 2 στο passing μαμιεται ολος ο παίχτης μετα

καλα θα ηταν αν υπηρχε ισως ενας πιο "γραμμικος' τροπος να μειωνονται τα αττς (πχ τα 20αρια να γινουν 16αρια, τα 15αρια --> 12αραι κλπ) κ οχι τοσο ραντομ
Þ ★ ᾶ ★ ǿ ★ κ
Post Reply

Return to “Fantasy FMGreece team”