Μπουένος Άιρες πολύχρωμη γειτονιά

Post Reply
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Mεσημεράκι 15 Μαίου 2014 αράζωντας σε κάποια παραλία του Μπουενος Αιρες σκάει τηλέφωνο.Αφήνω το πούρο μου (made in Cuba) και απαντώ...
-Hola que mierda es esto?(Ναι?Ποιος σκ...α ειναι?)
-Diego es usted? Hola el presidente de Boca Juniors aquí ¿cómo estás mi amigo?(Ντιεγκο εσυ εισαι?Εδω ο προεδρος της Μπόκα Τζουνιορς...τι κανεις φιλε μου?)
Και καπως ετσι ξεκινησαν ολα...Ο προεδρος της Μποκα μου εξηγησε το πλανο και τα σχεδια για μια ομαδα που πρεπει να επιστρεψει στην κορυφη αμεσα με παικτες δυνατους και παιζωντας ωραιο ποδοσφαιρο.Το σκεφτηκα λιγες μερες..ηξερα πως ηταν δυσκολη αποφαση γιατι σε περιπτωση αποτυχιας συνδεεσαι αμεσα στο μυαλο του καθε οπαδου αλλα η αγαπη που δεχτηκα απο το κοσμο στην φημη που κυκλοφορουσε οτι μπορει να αναλαβω ως προπονητης ηταν πρωτοφανης.
Φυσικα η αδυναμια μου μεγαλη γι αυτη την ομαδα και οπως λεμε εμεις οι οπαδοι της Μποκα ''Boca Juniors es un sentimiento’( η Μποκα ειναι συναισθημα!)...Οι υπογραφες πεσανε αμεσα η υποδοχη μου απο τους οπαδους της Μποκα στο ακουσμα του ονοματος μου μεγαλη...ισως ενιωθαν πως ο δικος τους Ντιεγκο επεστρεψε για να μπουν τα πραγματα σε μια σειρα.
Spoiler: show
Image
Κοιτωντας τον λαο της Μποκα να πανηγυριζει για την προσληψη μου ως προπονητη...
Spoiler: show
Image
το ροστερ της ομαδας καλο με μεγαλο αστερι στην επιθεση τον Pablo Osvaldo
Spoiler: show
Image
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Stathis M.
Rotation
Rotation
Posts: 1167
Joined: Sun Jul 06, 2014 8:24 pm
Status: Οι χρυσές αυγές ξημερώνουν μαύρες μέρες.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος.Στηρίζω την Μποκάρα μου
Για τα ναρκωτικά υπάρχει η ΙΘΑΚΗ
Για τον Άρη όμως τίποτα....
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε γερά!! :wink:
Image
Last edited by demakos21 on Fri Jul 03, 2015 3:43 am, edited 1 time in total.
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Παιδια σας ευχαριστω πολυ για την στηριξη!!!!!!Vamos Boca!Demakos21 φοβερη φωτο! :wink:
Εφτασε η μερα του πρωτου μου ματς..το ντεμπουτο μου στο παγκο της αγαπημενης μου Μποκα....Πρωτο ματς για το Copa Argentina με αντιπαλο την πολυ καλη Independiente..σχεδον γεματο το γηπεδο 43.000 οπαδοι...
Spoiler: show
Image
Καταφεραμε να κερδισουμε με ηρωα τον Οσβαλντο να πετυχαινει χατ-τρικ, μονο μελανο σημειο η αμυνα η οποια δεχτηκε 2 γκολ...Προκριθηκαμε και παιζουμε με Godoy Cruz 3 Σεπτεμβριου..
Μετα το επισημο πρωτο ματς της χρονιας συνεχισαμε με την προετοιμασια της ομαδας κλεινωντας 3 φιλικα...Δεν τα πηγαμε τοσο καλα αλλα δεν λεει τιποτα.
Spoiler: show
Image
Οσο για μεταγραφες δν καταφεραμε να κλεισουμε κανεναν μιας κ η Μποκα δεν μου εδωσε διαθεσιμο μπατζετ.
Η προετοιμασια πηγε καλα ετοιμαζω την ομαδα για το πρωτο ματς πρεμιερας στο πρωταθλημα στο γηπεδο μας και παλι με την Independiente..Αγωνια μιας κ το γηπεδο μας θα ναι γεματο.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
Diego91
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Sun Feb 01, 2015 4:05 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli , Marseille , AEK
Αγαπημένη Ομάδα: OM
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκιναει το πρωταθλημα λοιπον και πρωτη αγωνιστικη με αντιπαλο την Independiente. Εχω αγωνια μιας κ η επιστροφη μου στο ''La Bombonera'' θελω να συνοδευτει με νικη και με ενα καλο ξεκινημα.Οι οπαδοι της Boca οπως παντα εχουν φτιαξει μια κολασμενη ατμοσφαιρα και η υποδοχη μου ειναι φανταστικη!
Image
Η πρεμιερα ηταν οπως την περιμενα μπηκαμε δυνατα με καλο ποδοσφαιρο και πολλες ευκαιριες πηραμε την νικη εστω και αν στο τελος αγχωθηκαμε..
Spoiler: show
Image
Η 2η αγωνιστικη ειχε ταξιδι στην εδρα της Olimpo..
Spoiler: show
Image
και με γκολ του αμυντικου μας Torsiglieri πηραμε την δευτερη συνεχομενη νικη σε μια δυσκολη εδρα.

Η 3η αγωνιστικη ειχε ταξιδι στην εδρα της Lanus σε ενα πιο δυσκολο αντιπαλο...Ο Οσβαλντο φροντισε απο νωρις να με κανει χαρουμενο και να κοψει καθε ορεξη στους γηπεδουχους οι οποιοι ομως στο 30ο λεπτο απαντησαν με το γκολ του Λαουταρο Ακοστα.Στο δευτερο ημιχρονο ο Γκαγκο μας χαρισε στο 56ο λεπτο ξανα το προβαδισμα ομως η Lanus απο ενα κορνερ στο τελος του αγωνα καταφερε να κλεψει την ισοπαλια.
Spoiler: show
Image
Eπομενο ματς για το Copa Sudamericana και φυσικα το μεγαλο ντερμπι ηταν γεγονος Boca-River.Το ματς ειναι sold out και οι οπαδοι μας δημιουργουν μια ατμοσφαιρα αναλογη του μεγεθους των 2 ομαδων
Spoiler: show
Image
....
Η ομιλια μου στους παικτες ηταν να μπουν μεσα και να παιξουν γι αυτο τον υπεροχο κοσμο....
Spoiler: show
Image
Τελικο σκορ 2-2 κ ο επαναληπτικος πλεον για την προκριση περναει απο την εδρα της μισητης River.
Image

H νεα μου ιστορια στο FM 2018
viewtopic.php?f=468&t=43634

H ιστορια μου στο FM 2017:
viewtopic.php?f=457&t=43113
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-traino νομίζω θα το πας :D
roma pizza
Post Reply

Return to “Rest of the World”