Follow your dreams

User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε φερνω ζεστη χειροποιητη σπανακοτυροπιτα απο την μανα μου, ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ!!!

Νομιζω ειδικα η απορριψη της Φιορεντινα ηθελε γερα κοτσια. Follow your dreams mate!
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα την τιμήσω -fai και θ΄ανταποδώσω με σπιτική μπουγάτσα :D

Όπως είχε πει και μια ψυχή κάποτε " never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish. The time will pass anyway"
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

S02E09


Μπαίνουμε στην τελική ευθεία για τον μεγάλο στόχο. Έξι στροφές πριν το τέλος και το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να κερδίσουμε τα πέντε από τα έξι παιχνίδια που υπολείπονται.

Day 28: Randers FC - Brondby IF
Κατεβαίνουμε προσεκτικοί. Κάθε βαθμός, πλέον, είναι υπερπολύτιμος. Το παιχνίδι είναι για Χ και μόνο. Φάσεις ελάχιστες με μόνη πιθανότητα κάποιο λάθος για ν’ αλλάξει κάτι. Αυτό έγινε στο 73’..το εκμεταλλεύτηκε ο Sinclair και πήραμε το τρίποντο..
Τελικό αποτέλεσμα:
Image
(*) H AaB κερδίζει και το (+5) διατηρείται.

Day 29: AC Horsens - Brondby IF
Τα πράγματα δεν εξελίσσονται καλά. Τραυματίζονται 2 από τους καλύτερους μου παίκτες ( Agger - Tigorev).
Spoiler: show
Image
Αγωνιστικά μπλοκάρουμε αλλά ο SIlva βρίσκει λύση στο 85΄. Η χαρά μας διαρκεί μόλις δύο λεπτά..
Τελικό αποτέλεσμα:
Spoiler: show
Image
(*) Πανωλεθρία για την AaB που χάνει 3-0 εκτός έδρας από την Hobro!! Η διαφορά αυξάνεται κατά ένα βαθμό.
Spoiler: show
Image
Day 30: Brondby IF - FC Midtjylland
Στο ντέρμπι είμαστε καλύτεροι αλλά δεν καταφέρνουμε να σκοράρουμε. Η ισοπαλία έρχεται φυσιολογικά…
Τελικό αποτέλεσμα:
Image
(*) Η AaB δεν λέει να συνέλθει από την τεσσάρα…Νέα γκέλα…(0-1 από AGF) και είμαστε στο (+7)!!
Spoiler: show
Image

Υπάρχει γενικός ξεσηκωμός από παίκτες, διοίκηση, κόσμο τους πάντες!!
Πριν τον αγώνα, μαζεύω όλα τα παιδιά για να τους εμψυχώσω και να διασφαλίσω ότι δεν θα τους λυγίσει η πίεση.
Spoiler: show
Image Image
Η ομάδα δείχνει δυνατή και αυτό βγαίνει και προς τα έξω.
Spoiler: show
Image
Day 31: Brondby IF - AGF
Στο 7’ δυνατό σουτ εντος περιοχής από τον Sinclair το βγάζει ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Λίγα λεπτά αργότερα ο Berge στην προσπάθεια του να διώξει στρώνει την μπάλα Polvsen ο οποίος με δυνατό σουτ (αμαρκάριστος) ανοίγει το σκορ. Δεν μας παίρνει από κάτω..συνεχίζουμε να πιέζουμε. Η λύτρωση δεν αργεί να έρθει.
Ο Silva με μαγική- πάρε βάλε- πάσα ανάμεσα σε 2 αμυντικούς δίνει την δυνατότητα στον Sinclair να ισοφαρίσει φέρνοντας το όνειρο πιο κοντά!
Spoiler: show
Image
Μένουν 10’ για τη λήξη. Ο Larsson βλέπει τον Silva εντός περιοχής..γυριστό σουτ…και…2-1!!!
Spoiler: show
Image
Τέλος!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!
Spoiler: show
Image
Τελικό αποτέλεσμα:
Spoiler: show
Image
Πρωταθλήτες ξανά μετά από 11 χρόνια!!
Spoiler: show
Image
Day 32: Brondby IF - OB
Τελευταίο παιχνίδι στο σπίτι μας σε εορταστικό κλίμα!!Με το μυαλό στα πανηγύρια το σκορ από το 33' είναι 0-2. Χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον αλλά με την επιθυμία να μην αποχαιρετήσουμε τους οπαδούς μας με ήττα. Silva & Sinclair διορθώνουν, κάπως, την κατάσταση
Τελικό αποτέλεσμα:
Spoiler: show
Image
Day 33: Hobro - Brondby IF
Πέφτει η αυλαία του πρωταθλήματος με τον Sinclair να δίνει μοναδικό σόου με τρία γκολ!!
Τελικό αποτέλεσμα:
Spoiler: show
Image

Η αναγνώριση είναι καθολική
Spoiler: show
Image

Image

Image

Τελική Βαθμολογία
Spoiler: show
Image

Συγκεντρωτικά η πορεία μας για την σεζόν 2015/16:
Spoiler: show
Image

Στατιστικά Πρωταθλήματος
Spoiler: show
Image Image

ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
Spoiler: show
Image

Παίκτες-Κλειδιά
1. Silva / 34 αγ. - 10 γκολ - 13 ασ. - 7.24
2. Sinclair / 28 αγ. - 18 γκολ - 3 ασ. - 7.21
3. Agger / 23 αγ. - 7 γκολ - 2 ασ. - 7.30
4. Tigorev / 26 αγ. - 1 γκολ - 2 ασ. - 7.20




Image






:idea: Η χρονιά έκλεισε ιδανικά. Καταφέραμε να υπερβούμε τους στόχους της διοίκησης & του κόσμου.
:idea: Παίξαμε ωραίο ποδόσφαιρο έχοντας την καλύτερη επίθεση για 2η συνεχόμενη χρονιά (+10 γκολ).
:idea: Τον 1ο σκόρερ του Πρωταθλήματος.
:idea: Τον 2ο σε ασίστ του Πρωταθλήματος.
:idea: και όλα αυτά με μία ήττα σε 33 παιχνίδια.








:!: Επόμενη σκέψη η παραμονή για 3η χρονιά ή το ξεκίνημα μιας νέας περιπέτειας στο κυνήγι του ονείρου..












Image
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

παραμονη με τα χιλια, για πορεια στο τσ.λ :D
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το C.L. είναι ένα κίνητρο..αλλά η ομάδα θα ξεκινήσει από τον Β' Προκριματικό μεταξύ 10-15 Ιουλίου. Χωρίς λεφτά δεν μπορώ να πάρω παίκτες κ η ομάδα θα κλατάρει σίγουρα.
Δυστυχώς, η διοίκηση έχει πολλά -kavouras -kavouras . Αν δεν μου δώσει κ τώρα που πήρα πρωτάθλημα με προοπτική το C.L. ή/και τους ομίλους του Europa δεν θα δώσουν ποτέ.
Συζητάω με 2-3 ομάδες κ αναμένω την πρόταση τους.
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια για το πρωταθλημα καταρχας.
Το θεμα με τα λεφτα θα ειναι αγκαθι τα πρωτα χρονια και σιγουρα δεν θα εχεις ικανοποιητικο μπατζετ.
Αν μπορεις να το αντεξεις κατσε να φτιαξεις ομαδα.
Αλλιως πηγαινε στη φιορεντινα που σε περιμενει!
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thanks a lot!! :thumbleft:

Θα πήγαινα χωρίς δεύτερη σκέψη στην Φιορεντίνα..Έμειναν χωρίς προπονητή για να με περιμένουν. Με κέρδισαν..Το πρόβλημα είναι ότι οι viola υποβιβάστηκαν τελικά :cry: και απέσυραν το ενδιαφέρον..Θα τους ακολουθούσα στην Serie B για να τους ανεβάσω.
Πλέον, κοιτάω κάθε επιλογή προσεκτικά..
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Θα εχεις προτάσεις μέσα στην χρόνια και να μείνεις στην ομάδα.σόου ΜΡ την ησυχία σου να διαλέξεις αυτό που θες
Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ισχύει αυτο που λες αλλα δεν μου κάθεται καλά να αφήνω την ομάδα μεσα στην χρονιά.Μόνο για την Juve θα το κάνω.Από άποψη επιλογών θα ήταν σίγουρα καλύτερα.Εντός της χρονιάς είχα προτάσεις απο +10 ομάδες & τώρα (έχοντας πάρει πρωτάθλημα) έχω απο 2!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

S03E01


Η σεζόν και οι στόχοι αυτής, θα οριοθετηθούν στο εστιατόριο του ξενοδοχείου D' Angleterre της Κοπεγχάγης (Marchal) μετά από πρόσκληση του προέδρου για φαγητό.
Spoiler: show
Image
Jan: Alessio, έκανες εξαιρετική δουλειά κατακτώντας το πρωτάθλημα. Μια επιτυχία που κανένας δεν περίμενε. Η χαρά μου είναι μεγαλύτερη γιατί πραγματοποιήθηκε από έναν προπονητή-φίλο!!
Alessio: Σ’ ευχαριστώ Jan!!Δώσαμε τα πάντα επιτελείο & παίκτες για να πραγματοποιήσουμε την φετινή μας πορεία.
Jan: Σαν φίλος λοιπόν, θα πρέπει να σε ενημερώσω για κάτι το οποίο θέλω να μάθεις από εμένα πριν απ’ όλους. Τα οικονομικά της ομάδας όπως ξέρεις κ έχεις βιώσει, είναι σε πολύ άσχημη κατάσταση. Ακόμα και η προοπτική των ομίλων του C.L. δεν μας βγάζει από το αδιέξοδο.
Alessio: Κρίμα, γιατί είχα μια ελπίδα ότι θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε μια δυνατή ομάδα κ στις Ευρ. Διοργανώσεις.
Jan: Δυστυχώς, δεν έχουμε άλλες επιλογές. Πρέπει να πουληθούν παίκτες κ εγώ δεν βγαίνω οικονομικά πλέον. Συζητάω, ήδη, με ομάδα επενδυτών.
Spoiler: show
Image
Alessio: Μετά από αυτή την εξέλιξη δεν μου μένουν πολλές εναλλακτικές. Χωρίς την παρουσία σου δεν έχω κάτι άλλο να με κρατήσει εδώ. Με το υπόλοιπο ΔΣ δεν τα πήγαινα καλά, η ομάδα θα αποδυναμωθεί έχοντας φτάσει ταβάνι αγωνιστικά. Συνεπώς…
Jan: Όσο και να ήθελα να μείνεις στην ομάδα για χρόνια, σαν φίλος θα σου πω να κοιτάξεις όποιες προτάσεις έχεις κ να συνεχίσεις την επιτυχημένη σου καριέρα γιατί η ομάδα θα είναι στον πάγο για τα επόμενα, τουλάχιστον, 1 με 2 χρόνια.
Alessio: Σ’ ευχαριστώ Jan για όλα.
Jan: Σαν φίλος θα ήθελα να σου ζητήσω μια χάρη. Μέχρι να κλείσεις συμφωνία να μείνεις στην ομάδα για τα προκριματικά.
Alessio: Μην ανησυχείς..Θα την βοηθήσω όσο μπορώ. Δεν θ’ αφήσω έτσι απλά ότι δημιουργήσαμε αυτά τα 2 χρόνια. Θα ήθελα κ εγώ μια χάρη. Μέχρι να τελειώσουν οι προκριματικοί να μην πωληθεί κανένας παίκτης.
Jan: Έχεις τον λόγο μου.

:!: Μετά την κουβέντα που είχα με τον Πρόεδρο έπρεπε να σκεφτώ προς δύο κατευθύνσεις. Από τη μία η προετοιμασία της ομάδας κ από την άλλη η επόμενη πρόκληση της καριέρας μου.


:!: Τέλη Ιουνίου ξεκινάει η προετοιμασία. Χρόνος κ χρήμα για μεταγραφές δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα.
Η κλήρωση είναι βατή προς εύκολη. Παίζουμε με την SJK Φιλανδίας. Μέχρι το πρώτο παιχνίδι δίνουμε τρία φιλικά.
Image




Champions League 2nd Qual. Round
# Στο πρώτο παιχνίδι κερδίζουμε εύκολα με 2-0. Το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο αλλά το πρώτο βήμα έγινε.
Image
# Ο επαναληπτικός είναι αγγαρεία κ η πρόκριση έρχεται σχεδόν σβηστά..
Image


Champions League 3rd Qual. Round
# Η κληρωτίδα βγάζει ΒΑΤΕ Λευκορωσίας. Πρώτο παιχνίδι εκτός έδρας. Πατάμε πιο γερά στο γήπεδο κ κερδίζουμε εύκολα.
Image
# Το 2ο παιχνίδι δεν ξεκινάει καλά. Οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ μόλις στο 2’. Η γρήγορη ισοφάριση από τον Sinclair βάζει τα πράγματα στη θέση τους. Στο υπόλοιπο διάστημα παιχνίδι τακτικής & κατοχής. Δεν αλλάζει κάτι κ παίρνουμε την πρόκριση.
Image


Ενδιάμεσα των προκριματικών ξεκίνησε και το πρωτάθλημα. Δώσαμε δύο παιχνίδια.
Spoiler: show
Image
:!: Έχοντας περάσει τους δύο προκριματικούς γύρους μπορούσα, πλέον, να κοιτάξω πιο ήρεμα τις προτάσεις που είχα. Αρχικά, να αναφέρω ότι είχα δύο προτάσεις που ήξερα εξαρχής ότι δεν θα τσουλήσουν αλλά το γεγονός ότι συζήτησαν μαζί μου ήταν πολύ ευχάριστο για εμένα κ την δουλειά μου.
Spoiler: show
Image

Image

:!: Είχα να σκεφτώ ανάμεσα σε τρεις προτάσεις…
Spoiler: show
Image

Image

Image

:idea: Αναζητούσα το “κλικ” για να καταλήξω. Δεν ξεχώριζα κάποια περισσότερο. Όπως συμβαίνει τις περισσότερες φορές, αυτό έγινε από το πουθενά με καινούργια πρόταση. Η συμφωνία ολοκληρώθηκε αμέσως κ ο επόμενος σταθμός της προπονητικής καριέρας είχε βρεθεί.

Spoiler: show
Image





ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΔΩ.
Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ...

Image












Image
Post Reply

Return to “Rest of the World”