Τεχνικά Θέματα - Crashes

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2016!
Post Reply
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Μετά από εβδομάδες αποφάσισα χθες να αρχίσω καινούργιο save όμως όταν προσπαθώ να μπω αρχίζει να κατεβαίνει το update, κολλλάει στο 1% και μου βγάζει "Steams servers are too busy to handle your request". Λέω θα είναι προσωρινό αλλά συνεχίστηκε και σήμερα, έκανα επανεκκίνηση τον υπολογιστή, έκανα επανεκκίνηση το steam, έκλεισα το antivirus μου, προσπάθησα να παίξω σε offline mode. Τίποτα! -wall

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω τώρα;
User avatar
redmanftw
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5304
Joined: Wed May 20, 2009 10:56 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Στη φάση βετεράνος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

VasilisNuevo wrote:Μπαινεις στο Steam---> Games---> δεξι κλικ στο Football Manager 2016 --->καρτελα Local Files--->Verity Intergrity Of Game Cache.
Με αυτο ισως να δουλεψει.Μπορει να μην παιζει κανενα ρολο αυτο π λεω αλλα καντο μηπως και... -puppie
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του Ανθυπασπιστού
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Θενξ μαν! -diatakste
pater65
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri Jul 31, 2015 7:38 am
Football Manager της ομάδας: πανασθηναικος
facebook προφίλ: fmgreece
twitter: fmgreece
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλημέρα σε όλους.
έχω ένα πρόβλημα.όταν πάω στην επιφάνεια εργασίας και πατάω στο εικονίδιο του παιχνιδιού να ξεκινήσει αρχίζει και φορτώνει και μου βγάζει μια μαύρη σελίδα.μπαίνω στην διαχείριση προγραμμάτων και αμέσως από εκεί που λέει ότι δεν ανταποκρινεται (football manager 2016 δεν ανταποκρίνεται) μου βγάζει football manager 2016 (update 32bit) και το παιχνίδι ξεκινάει κανονικά..έχω κάνει απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά άλλα τίποτα.ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?
sakius
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Dec 28, 2011 4:35 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα,
έχοντας κρεμάσει το ποντίκι μου από το 14 ,πήρα την απόφαση να επιστρέψω στην ενεργό δράση.
Παρατηρώ ότι κάτι έχει αλλάξει και δεν μπορώ να εισάγω shortlist όπως παλιά από το fmscout.
Με αφήνει μόνο με την Default shortlist και απλά αν θέλω να φορτώσω κάποιον παίχτη τον εντάσσει εκεί.
Ποιος είναι πλέον ο σωστός τρόπος για να έχω διάφορες shortlists ταυτόχρονα φορτωμένες ;
Ευχαριστώ.
Theo28
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Jan 06, 2016 10:44 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα μάγκες!!! Θέλω την βοήθεια σας κ αν γίνετε ν απαντηθεί γιατί έχω τρελαθεί.... Είναι ή τέταρτη φόρα που ξεκινάω το save μου και πάντα Απρίλη με Μάη μου κρασάρει κ μου βγάζει το ακόλουθο FM 2016 v16.3.1.789819 (2016.04.11 01.42.57)... Έχω κάνει απεγκατάσταση το παιχνίδι κ το έχω ξαναπεράσει, έχω ανανεώσει τους drivers μου της κάρτας γραφικών (nvidia gtx 950m) κ πάλι πάει τότε κ μου κρασάρει δεν προχωράει παρακάτω....κ το laptop είναι καινούργιο Νοέμβρη του 15 το αγόρασα.... Εάν μπορεί κάποιος κ ξέρει γιατί φέτος δεν έχω χαρεί καθόλου το παιχνίδι... Ευχαριστώ πόλυ!
tasos14
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 349
Joined: Tue Jan 01, 2008 1:18 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά. Αυτό που μου συμβαίνει δεν είναι ακριβώς bug του παιχνιδιού, απλά δεν βρήκα κάπου ανάλογο τόπικ και δεν ήθελα να ανοίξω καινούριο.
Είμαι λοιπόν στο σωτήριο έτος 2025 και μανατζάρω την Τότεναμ. Σαν γνήσιος Ελληνάρας όμως πάντα κοιτάω και τα του τόπου μας. Έχουν βγει λοιπόν κάποια παιχτάκια σε διάφορες χώρες, Ελληνόπουλα τα οποία όμως έχουν ως πρώτη εθνικότητα την χώρα που βγήκαν (Γερμανία, Αγγλία συνήθως) και τα παλιόπαιδα δεν θέλουν να παίξουν στην εθνική.
Προσπάθησα να πειράξω το παιχνίδι με το fmel γιατί η ΕΠΟ είναι ανίκανη και δεν κάνει τίποτα, αλλά μόλις ανοίγω το fmel και κάνω load μου λέει ότι δε γίνεται να φορτώσει το παιχνίδι. Υπόψιν ότι πληρώ όλες τις προϋποθέσεις (framework, db κτλ.).
Έχει τύχει σε κανέναν σας; Ξέρετε πως να το διορθώσω;
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Theo28 wrote:Καλησπέρα μάγκες!!! Θέλω την βοήθεια σας κ αν γίνετε ν απαντηθεί γιατί έχω τρελαθεί.... Είναι ή τέταρτη φόρα που ξεκινάω το save μου και πάντα Απρίλη με Μάη μου κρασάρει κ μου βγάζει το ακόλουθο FM 2016 v16.3.1.789819 (2016.04.11 01.42.57)... Έχω κάνει απεγκατάσταση το παιχνίδι κ το έχω ξαναπεράσει, έχω ανανεώσει τους drivers μου της κάρτας γραφικών (nvidia gtx 950m) κ πάλι πάει τότε κ μου κρασάρει δεν προχωράει παρακάτω....κ το laptop είναι καινούργιο Νοέμβρη του 15 το αγόρασα.... Εάν μπορεί κάποιος κ ξέρει γιατί φέτος δεν έχω χαρεί καθόλου το παιχνίδι... Ευχαριστώ πόλυ!
Μήπως έχεις προσθέσει τα εξτρά πρωταθλήματα του claassen; Και αν ναι, το τελευταίο update ή προηγούμενο;
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Theo156 wrote:Τι έχει παιχτεί και απο σημερα που ανοιξα το παιχνιδι μου κανει μονο του συνεχως continue, σα να ειναι μονιμα πατημενο το space.
Δοκίμασε αυτό:
Μπες στο παιχνίδι->Preferences->Interface->στο πλαίσιο "Processing" και στην επιλογή Continue Game Timeout επίλεξε το "Disabled". Λογικά θα άλλαξε κάτι σε αυτή την επιλογή.

Αλλιώς δες μήπως χάλασε και το space από το πληκτρολόγιο σου.
User avatar
Guru
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat May 22, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια ακομα και στο φμ 2016 εχω ενα προβλημα που ειχα και στα παλιοτερα, σε καποιους αγωνες 3d πηγαινει καρε καρε... υπαρχει καμια λυση?
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια μια ερωτηση, αφορα το 2014 αλλα ειναι ιδιο ακριβως και στο 2015 και 2016.
Ειχα στο 2014 λοιπον το τελευταιο patch 14.3.1
εκανα δεξι κλικ ιδιοτητες κτλ και τσεκαρα γενικα τα αρχεια και ηταν ολα ΟΚ. Καποια στιγμη που το ξαναεκανα μου εβγαλε
ενα αρχειο καπου 18 mbyte για update... τελος παντων το εκανα (χωρις να κανω raid me cloud) και ξαναετρεξα το game
και βλεπω ΠΑΛΙ 14.3.1, αλλωστε αυτο ειναι το τελευταιο patch της εταιρειας... τι διαολο περασε?
Τι συνεβηκε? το παιχνιδι τρεχει κανονικα παντως
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@greeneye1976

Μια πιθανή τροποποίηση μπορεί να έγινε στα παρακάτω αρχεία:
Αν έχεις προσθέσει αρχεία "real names fix" (διοργανώσεις με λάθος ονόματα, ομάδες με λάθος ονόματα, εθνικές με λάθος ποδοσφαιριστές κ.α.), τότε, αν πατήσεις "verify integrity cache" τα αντικαθιστά με τα αρχικά...

Κάτι άλλο δεν μου'ρχεται στο μυαλό αυτή τη στιγμή...
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπας και έκανε update το steam;
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οχι παιδια, δεν ειναι update το steam σιγουρα.
Επισης δεν εχω προσθεσει ΚΑΝΕΝΑ extra αρχειο για φανελες, ονοματα κτλ κτλ. Γενικα τα αποφευγω γιατι πεζουβ crashes αλλα στη συγκεκριμενη
περιπτωση θα το κανω μονο σε καποιο FM που θα ειναι αριστο απο πλευρας match engine και θα παιζω πολλα χρονια.
Παρατηρησα παντως μετα απο αυτο οτι ΔΕΝ μου βγαζει στη μεταφραση το λαθος στο τακλιν... εκτος αν δεν ετυχε η περιπτωση να το βγαλει.
Επισης σα να αλλαξε κατι με το σηκωσα του οφσαιντ.
Θα τα δω προσεχτικα και θα σας πω.
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα φώτα σας:

Δεν έχω αλλάξει τίποτα στο laptop που χρησιμοποιώ (ούτε hardware ουτε software) αλλά εδώ και κάποιες μέρες (από όταν έγινε κι η αλλαγή στο steam που ξεκινάει πάντα με την οθόνη σε Big picture) όποτε πάω να παίξω στο πρώτο-δεύτερο παιχνίδι κρασάρει την ώρα του αγώνα. Τις πταίει και πώς το διορθώνω;
Merci!
Last edited by MarcosG on Wed Aug 17, 2016 11:26 am, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”