Τα απαραίτητα αρχεία για ένα ολοκληρωμένο FM16

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2016!
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εκεί έχει ομοσπονδιών ή σημαίες; Στο normal; Αν εκεί έχει ομοσπονδίες, τις σημαίες που τις βλέπει και τις διαβάζει;; Πρέπει να έχει και αλλού φάκελο. Εγώ έχω μια μίξη από logo packs αλλά έχω κι έναν φάκελο flags που είναι metallic και λογικά είναι από το Metallic Logo Packs.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14529
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Μέσα στον φάκελο normal έχει των ομοσπονδιών όχι σημαίες.

Ο φάκελος flags -τελικά- υπάρχει και είναι μέσα στον φάκελο pictures. Εκεί υπάρχει ακόμα ο φάκελος logos και trophies.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν πάρεις τις εικόνες ΜΟΝΟ από το Nations και τις βάλεις στο Flags λογικά μετά όπου εμφανίζονται σημαίες θα εμφανίζονται οι ομοσπονδίες. Κράτα κι ένα backup των Flags για να είσαι σίγουρος.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14529
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Δεν γίνεται γιατί άλλα ονόματα έχουν τα αρχεία στον φάκελο flags (alg, bra gre) και άλλα στον φάκελο nations (ID).
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπαρχει τροπος να κατεβασω το fullpack με τα faces με τη μια??Γιατι το σπαει σε 20 κομματια..
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στη σελίδα του download κάτω δεξιά κάπου λέει Torrents.
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω Rimini :D
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14529
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

karembeu-7 wrote:Έχω τα metallic logos, αλλά βλέπω τις σημαίες των χωρών αντί των ομοσπονδιών. Πώς μπορώ να το αλλάξω;
Λοιπόν, βρήκα τη λύση.

Πηγαίνουμε στον φάκελο

Code: Select all

C:\Users\<yourname>\Documents\Sports Interactive\football manager 2016\graphics\pictures\flags\large
Και μετονομάζουμε το config σε config_bak. Κάνουμε reload the skin και είμαστε έτοιμοι.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
theristis
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Thu Apr 14, 2016 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπέρα και καλώς σας βρήκα πάλι.
Χθες αγόρασα το παιχνίδι και το εγκατέστησα με τα καλούδια του Νικ.
Τόσα χρόνια, τόσα χρήματα, τόσες βελτιώσεις αυτό το αναθεματισμένο το γρασίδι δεν θα το κάνουν ποτέ ρε παιδιά;
Υπάρχει καμιά λύση με γρασίδι όπως στο φμ14 αν θυμάμαι καλά; Μπορώ να κατεβάσω και να εγκαταστήσω κάτι;
Υπάρχει κάποιο σκιν που λύνει το πρόβλημα;
Κάθε βοήθεια δεκτή, ευχαριστώ..
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

theristis
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Thu Apr 14, 2016 9:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ευχαριστώ πολύ φίλε!
bakattack
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Fri Feb 29, 2008 11:40 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

https://sortitoutsi.net/football-manager-start-date
Η πιο προχωρημένη ημερομηνία που μπορούσα να ξεκινήσω ήταν νομίζω 19 Μαρτίου 2016 για το πρωτάθλημα της Λευκορωσίας!Το έχει δοκιμάσει κανείς;
Θα ήταν απόλαυση και θα συνέβαλε πάρα πολύ στη ρεαλιστικότητα του παιχνιδιού ένα αντίστοιχο αρχείο(XML) για το ελληνικό πρωτάθλημα με τα αποτελέσματα και το βαθμολογικό πίνακα περασμένα και αναλογα με το ποια ημερομηνία γίνεται η έναρξη του παιχνιδιού να εμφανίζονται οι προηγούμενες αγωνιστικές!Θα μπορούσε ίσως κάποιος να το αναλάβει;
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bakattack wrote:https://sortitoutsi.net/football-manager-start-date
Η πιο προχωρημένη ημερομηνία που μπορούσα να ξεκινήσω ήταν νομίζω 19 Μαρτίου 2016 για το πρωτάθλημα της Λευκορωσίας!Το έχει δοκιμάσει κανείς;
Θα ήταν απόλαυση και θα συνέβαλε πάρα πολύ στη ρεαλιστικότητα του παιχνιδιού ένα αντίστοιχο αρχείο(XML) για το ελληνικό πρωτάθλημα με τα αποτελέσματα και το βαθμολογικό πίνακα περασμένα και αναλογα με το ποια ημερομηνία γίνεται η έναρξη του παιχνιδιού να εμφανίζονται οι προηγούμενες αγωνιστικές!Θα μπορούσε ίσως κάποιος να το αναλάβει;
Καλό ακούγεται, αλλά γιατί να ξεκινήσεις τόσο νωρίς;
Για παράδειγμα, της Χιλής ξεκινάει 19/05 και με βολεύει πάρα πολύ. Αργά δεν είναι, να πεις "δεν έχω αρκετές ημέρες να προετοιμάσω την ομάδα" ούτε είναι πααάρα πολύ νωρίς, γιατί σκέψου ότι υπάρχει και ο παράγοντας jadedness στο παιχνίδι και θέλουν και ξεκούραση οι ποδοσφαιριστές μετά από μια χρονιά που ξεκίνησε από τον Απρίλιο ή τον Μάρτιο.
bakattack
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Fri Feb 29, 2008 11:40 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά και δεν έγινα κατανοητός!Με ενδιαφέρει να αρχίζω το save μου το αργότερο δυνατό.Η εφαρμογή αυτό υπόσχεται,αν και τη δοκίμασα,και αν δεν έχω κάνει κάτι λάθος,δε δουλεύει!Το αργότερο που μπορείς να ξεκινήσεις είναι 19/03/16 στο πρωταθλημα Λευκορωσίας.Δοκίμασα τα πρωταθλήματα που έχουν περασμένα τα αποτελέσματα και έχει τη βαθμολογία και τις αγωνιστικές που ίσχυαν στις 19/3/16(π.χ Λεστερ πρώτη στην Αγγλία κτλ).Ένα τέτοιο αρχείο για την ελληνική Superleague,σε συνδυασμό με δυνατότητα να αρχίζεις Ιούνιο του 2016 και πέρασμα από το editor των καλοκαιρινών μεταγραφών,θα έκανε το παιχνίδι real time.Ξεκινάς Ιουνιο του 2016,πρωταθλητές,ευρωπαικές θέσεις,υποβιβασμοί,προβιβασμοί περασμένα,έρχονται οι μεταγραφές 1η Ιουλίου και παίζεις με τα πραγματικά ρόστερ από Ιούλιο του 2016 και όχι από το 2015 όπως κάναμε μέχρι τώρα με τα αρχεία του Nik.Αν επεκταθεί και σε όλα τα πρωταθλήματα και τα επιλέξεις θα είναι σωστές οι συμμετοχές για το chl και το uefa της επόμενης σεζόν.Φοβερό;
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι, εγώ είμαι χαζός γιατί ενώ μπήκα να το τσεκάρω, το μάτι μου προσπέρασε τις ημερομηνίες και νόμιζα ότι είναι για την αρχή το 2015. Καλό ακούγεται, ναι (εγώ πάντως δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω προχωρήσει τόσο πολύ στο θέμα editing).
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”