Ολυμπιακός - Affiliated club ο Φωστήρας;

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2016!
Post Reply
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά,εδώ και πόσα χρόνια,κάθε χρόνο στο fm βλέπω ότι έχουμε σαν affiliated club τον Φωστήρα.Από που προκύπτει αυτό;
Ειλικρινά,θα προτιμούσα να βάζατε τον Πλατανιά και τον Λεβαδειακό,μου φαίνεται πιο λογικό...
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις κάποια πηγή οτι διακόπηκε συνεργασία ΟΣΦΠ - Φωστήρα;Γιατί για να υπάρχε στο παιχνίδι,θα υπάρχει και στην πραγματικότητα κάτι.
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν έχω πηγή ότι διακόπηκε η συμφωνία μεταξύ τους, ΑΛΛΑ, ψάχνω εδώ και ώρα να βρω πηγή ότι έχουν συμφωνία και δεν βρίσκω!
Το μόνο που βρήκα είναι αυτό: http://assistgr.blogspot.gr/2014/02/o.html το οποίο είναι από το 2013 και αναφέρει ότι δόθηκαν 2 δανεικοί στον Φωστήρα.
Εδώ: http://www.transfermarkt.com/apo-fostir ... verein/980 υπάρχουν όλες οι μεταγραφές του Φωστήρα από το 2001-2002 αναλυτικά και όντως υπάρχουν πολλοί δανεικοί από ΟΣΦΠ τις σεζόν 02/03, 11/12, 13/14, 14/15. Αν αυτό για σας μεταφράζεται σε "ναι, είναι feeder club" τότε οκ.
Αν, απ'την άλλη, ο Φωστήρας ήταν περασμένος σαν feeder club πριν ασχοληθεί το fmgreece με το fm στην Ελλάδα και παρέμεινε έτσι όλα αυτά τα χρόνια, τότε τι να πω...
Γιατί για να υπάρχε στο παιχνίδι,θα υπάρχει και στην πραγματικότητα κάτι

Με τη λογική αυτή φίλε μου και ο Jonathan Legear ήταν περασμένος σαν μεταγραφή του ΟΣΦΠ πριν 2-3 χρόνια αλλά ποτέ δεν ήρθε στον Ολυμπιακό! Υπήρχε στο παιχνίδι, δεν υπήρχε όμως κάτι στην πραγματικότητα.

Τέσπα, ξέρω ότι δεν θα βρεις κάτι επίσημο του στυλ: "Συνεργασία Ολυμπιακού-Φωστήρα" γιατί ζούμε στην Ελλάδα που είναι αμαρτία να έχεις παράρτημα "επίσημα". Όλα γίνονται ανεπίσημα. Γι'αυτό προτείνω, αν τουλάχιστον δεν αφαιρεθεί από το fm, να προστεθούν και οι Πλατανιάς, Λεβαδειακός, γιατί, είναι ευρέως γνωστό ότι έχουμε καλές σχέσεις και "συνεργαζόμαστε". Πως είχε κάποτε ο Παναθηναϊκός τον ΟΦΗ ή ο ΠΑΟΚ την Βέροια (δεν ξέρω αν έχουν ακόμη συνεργασία "ανεπίσημα").
Όλα αυτά στα λέει ένας Ολυμπιακός.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

μπορεί να έχει επιβεβαιωμένη πληροφορία ο researcher για συνεργασία κι ας μην είναι δημόσια γνωστό
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλώς.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

@ilkork, σε ευχαριστώ πολύ για την επισήμανση, έχεις απόλυτο δίκιο, δεν είχα προσέξει ότι εμφανιζόταν στο FM2016! Είχε περαστεί για τη διετία 2013-15 με λήξη 30/6/2015 αλλά από ότι φαίνεται για κάποιο λόγο παρέμεινε.

Ευχαριστώ και πάλι και αν μπορείς, οπότε βλέπεις κάτι "στραβό" στα ελληνικά πρωταθλήματα να τα γράφεις στα forums της έρευνας για να τα βλέπουμε άμεσα ;), εδώ δηλαδή: viewforum.php?f=114
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκ, κανένα πρόβλημα.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”