Πρόβλημα με εθνική Ιαπωνίας

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2016!
Post Reply
Salonica
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Jul 27, 2016 8:57 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γειά σας παιδιά!
Στην διάρκεια του παιχνιδιού, συμφώνησα να αναλάβω την Εθνική Ιαπωνίας για να περάσει τα προκριματικά.
Το πρόβλημα μου είναι ότι δηλώνω τους παίκτες που θα συμμετέχουν στην διοργάνωση και έπειτα εξαφανίζονται όλοι πλην 2-3 παικτών. Το αποτέλεσμα είναι να μην μπορώ να συνεχίσω το παιχνίδι. -toixos2
Τι να κάνω;
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Γνήσιο το παιχνιδι ;
Αν ειναι γνήσιο τοτε εχει καπου εδω στο φόρουμ τη διαδικασια να ξεκλειδωσεις Ιαπωνία και γερμανια. Αυτες οι δυο εχουν κυριως αυτο το θεμα

Sent from my iPhone using Tapatalk
Salonica
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Jul 27, 2016 8:57 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναι γνήσιο είναι. Τι εννοείς να τις ξεκλειδώσω;
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Απο κινητο ειμαι. Δεν εχω το λαπτοπ . Οι εθνικές Γερμανίας και Ιαπωνίας ειναι κλειδωμένες . Πρεπει απο τον Editor να τις ξεκλειδωσεις. Η διαδικασια ειναι καπου στο φόρουμ κανε μια αναζήτησή με
Τον ορο εθνικη Γερμανίας και δες τι θα σου βγαλει. Ελπιζω να απαντήσει και αλλος που το κατεχει το θεμα να σε καθοδηγήσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Κανε search που είναι το αρχειο που διαγραφουμε για την εθνικη γερμανιας και στον ιδιο φακελο εχει ενα nleague που νομιζω οτι πρεπει να σβησεις για την εθνικη Ιαπωνίας
Salonica
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Jul 27, 2016 8:57 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

διαγράφω τα αρχεία που πρέπει και ενώ π.χ ξεκλειδώνονται της Γερμανίας μόνο της Ιαπωνίας οι παίκτες δεν ξεκλειδώνονται.
Μήπως θέλει καινούριο ξεκίνημα παιχνιδιού και δεν γίνεται στο save;
είμαι στο 2020.... -wall
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Για γράψε λίγο το path ακριβώς από όπου έσβησες το αρχείο.
Salonica
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Jul 27, 2016 8:57 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Program Files (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ football manager 2016 \ data \ db \ * \ lnc \

εκεί που έχει * εννοείται 1600, 1601 και 1630. έπειτα έσβησα τα αρχεία fake.inc και nleague.inc
Salonica
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Jul 27, 2016 8:57 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σωστή ήταν η διαγραφή;;;
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υποθέτω ότι ζητάς το παρακάτω.
Μπες εδώ: http://www.footballmanagerstory.com/fm- ... names-fix/ και κάνε download το αρχείο.
Αφού ολοκληρωθεί η λήψη, κάνε unzip/unrar το αρχείο "FM 2016 Real Names v3" κι αντέγραψε τα αρχεία του φακέλου "all" στους παρακάτω προορισμούς (αντικατέστησε τα παλιά όπου ζητηθεί, αν θες κάνε κι ένα backup των αρχείων που θα αντικαταστήσεις):
1) C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2016\data\db\1600\lnc
2) C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2016\data\db\1601\lnc
3) C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2016\data\db\1630\lnc

Κάνε restart το FM. Αν δεν έχει λυθεί το πρόβλημα με τις εθνικές ομάδες, περίμενε μέχρι τον επόμενο αγώνα της εκάστοτε εθνικής, θα δηλωθεί το ρόστερ τους αυτόματα.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Τα αντέγραψα πρωτη φορα κανω την διαδικασια. Αφου τα αντιγράψω ποια σβηνω ; Γιατι στο τελευταιο ο φιλος λεει αντικατασταση και αντιγραφή. Διαγραφή ποια ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1) C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2016\data\db\1600\lnc
2) C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2016\data\db\1601\lnc
3) C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2016\data\db\1630\lnc
Στους παραπάνω προορισμούς, δηλαδή μέσα στον κάθε φάκελο Inc (όπως είδες υπάρχουν 3), υπάρχει φάκελος με το όνομα "all". Αφού κάνεις download το αρχείο που σου είπα και το κάνεις unzip/unrar, θα δεις ότι ο φάκελος "FM 2016 Real Names v3" έχει μέσα το φάκελο "all" με αυτά τα αρχεία: Κάνε κλικ στον φάκελο "all" και πάτα αντιγραφή. Πήγαινε τώρα στις 3 παραπάνω διαδρομές (σε κάθε μια ξεχωριστά) και πάτα επικόλληση (να αντικατασταθεί ο παλιός φάκελος "all" με τον καινούργιο). Για κάποια αρχεία θα σου ζητήσει αντικατάσταση, πάτα οκ. Κάποια άλλα αρχεία απλώς θα τα μετακινήσει.
Salonica
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Jul 27, 2016 8:57 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυστυχώς δεν βοήθησε... Έκανα επανεκίννηση το pc, μπήκα στο steam. φορτώνω το παιχνίδί. Δηλώνω το roster -που θέλω- της εθνικής Ιαπωνίας και μετά εξαφανίζονται όλοι οι παίκτες εκτός από 2-3 και ανακατεύονται οι θέσεις σε αυτούς τους 3.
Επίσης να γράψω ότι πριν δηλώσω το roster της ομάδας έχει παίκτες που δεν μπορώ να τους δω, δηλαδή τα γράμματα των ονομάτων τους είναι σκουρόχρωμα ενώ αυτους που θέτω στην ομάδα είναι κανονικά λευκά. Αυτούς δεν μπορώ ούτε να τους δηλώσω, ούτε να τους διώξω από το roster... αυτοί πρέπει να είναι η κανονική εθνική Ιαπωνίας λογικά, αλλά δεν ξεκλειδώνονται.
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκίμασε και τα παρακάτω:
1. Βγες σε offline mode απ'το steam.
2. Κάνε τα παραπάνω βήματα.
3. Μπες στο παιχνίδι από offline mode.

Σημείωση:
-Έχεις φορτώσει τα πρωταθλήματα Ιαπωνίας έτσι ώστε να εμφανίζονται ποδοσφαιριστές και να μην έχει ψεύτικους;
-Όταν έκανες setup database, εκεί που έχει Database Size(Small,Medium,Large,Huge), επέλεξες το "advanced" έτσι ώστε να φορτώσεις ποδοσφαιριστές από Ιαπωνία;
Φίλε τι άλλο να σου πω, δεν ξέρω. Εγώ που κατέβασα παρόμοιο αρχείο με αυτό που σου έστειλα, βλέπω την εθνική με τους εξής παίχτες και με αφήνει να επιλέξω τα πάντα. Αν θες δοκίμασε και με αυτό το αρχείο (είναι αυτό που κατέβασα εγώ για το δικό μου save). Θέλει εγγραφή στο site (είναι δωρεάν). Να ξέρεις όμως ότι αυτό αρχείο, υπάρχει πιθανότητα να λειτουργεί μόνο αν ξεκινήσεις καινούργιο save και όχι κατά τη διάρκεια. Οι οδηγίες είναι παρόμοιες με το προηγούμενο ποστ μου. Αν πρόκειται να ξεκινήσεις καινούργιο save και θες περαιτέρω οδηγίες πες μου.
https://sortitoutsi.net/downloads/view/ ... 1-07042016
Salonica
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Jul 27, 2016 8:57 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν θυμάμαι καλά, όχι, δεν φόρτωσα την Ιαπωνία, αλλά πως με "ζήτησαν" για προπονητή εκεί; χαχαχαχα παράξενο

πάντως, σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”