Γκρίνια στη προπόνηση

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
User avatar
JoeDalton
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Wed Nov 10, 2004 12:30 am
Location: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα,
Είμαι ο περήφανος manager της Fleetwood (English League 1) και πάμε καλά για πρώτη χρονιά
Όμως όποιους παίχτες έχω στην U21 είναι δυσαρεστημένοι με την προπόνηση γιατί λένε ότι είναι βαριά.
Κάτι δε πάει καλά, δε μπορώ να τη ρυθμίσω σωστά, κάθε μέρα προπονούνται με το main της μεγάλης ομάδας χωρίς rest καμμία μέρα.
Δε μπορώ να τους βάλω να προπονούνται σε άλλο πρόγραμμα αυτούς? με συγκεκριμένες μέρες για να έχουν και rest?


Ευχαριστώ
User avatar
lias17
Amateur
Amateur
Posts: 126
Joined: Thu Dec 08, 2011 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός Νίκαιάς
Αγαπημένη Ομάδα: Πάοκ
facebook προφίλ: ilias.agrafiotis.3
twitter: Agrafasil86
Status: Everybody lies
Has thanked: 0
Been thanked: 0

JoeDalton wrote:Καλησπέρα,
Είμαι ο περήφανος manager της Fleetwood (English League 1) και πάμε καλά για πρώτη χρονιά
Όμως όποιους παίχτες έχω στην U21 είναι δυσαρεστημένοι με την προπόνηση γιατί λένε ότι είναι βαριά.
Κάτι δε πάει καλά, δε μπορώ να τη ρυθμίσω σωστά, κάθε μέρα προπονούνται με το main της μεγάλης ομάδας χωρίς rest καμμία μέρα.
Δε μπορώ να τους βάλω να προπονούνται σε άλλο πρόγραμμα αυτούς? με συγκεκριμένες μέρες για να έχουν και rest?


Ευχαριστώ
Εγώ αυτό που κάνω είναι να προσλάβω έναν προπονητή για την Κ20 και στις αρμοδιότητες επιλέγω να αναλάβει αυτός την προπόνηση. Επίσης είναι πολύ λογικό αν προπονούνται με την βασική ομάδα να γκρινιάζουν.
korgtriton
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Fri Aug 27, 2010 12:54 am
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Status: Άρης και δεν είμαι καλά. Καθόλου όμως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ αυτό που κάνω είναι να προσλάβω έναν προπονητή για την Κ20 και στις αρμοδιότητες επιλέγω να αναλάβει αυτός την προπόνηση. Επίσης είναι πολύ λογικό αν προπονούνται με την βασική ομάδα να γκρινιάζουν.


Δεν είναι ρεαλιστικό. Θα έχεις τους 17χρονους να προπονούνται με τη μεγάλη ομάδα και αντί να σκυλιάζουν για να εντυπωσιάσουν και να κερδίσουν την ευκαιρία τους να χωθούν στη main squad, θα γκρινιάζουν; Εδώ δεν γκρινιάζουν οι 36χρονοι που βαριούνται να περπατήσουν
User avatar
lias17
Amateur
Amateur
Posts: 126
Joined: Thu Dec 08, 2011 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός Νίκαιάς
Αγαπημένη Ομάδα: Πάοκ
facebook προφίλ: ilias.agrafiotis.3
twitter: Agrafasil86
Status: Everybody lies
Has thanked: 0
Been thanked: 0

korgtriton wrote:Εγώ αυτό που κάνω είναι να προσλάβω έναν προπονητή για την Κ20 και στις αρμοδιότητες επιλέγω να αναλάβει αυτός την προπόνηση. Επίσης είναι πολύ λογικό αν προπονούνται με την βασική ομάδα να γκρινιάζουν.


Δεν είναι ρεαλιστικό. Θα έχεις τους 17χρονους να προπονούνται με τη μεγάλη ομάδα και αντί να σκυλιάζουν για να εντυπωσιάσουν και να κερδίσουν την ευκαιρία τους να χωθούν στη main squad, θα γκρινιάζουν; Εδώ δεν γκρινιάζουν οι 36χρονοι που βαριούνται να περπατήσουν
Η προπόνηση της πρώτης ομάδας δεν έχει καμία σχέση με την προπόνηση που κάνουν οι πιτσιρικάδες. Αν ήταν έτσι όλοι αυτό θα κάναμε στις ομάδες μας. :wink: :wink:
Post Reply

Return to “Τακτικές/Προπόνηση”