Βοηθεια και προτασεις με νεα τακτικη

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα σε ολους παλικαρια.
Εχω save με την Liverpool (YNWA) και εχω στο μυαλο μου να προσπαθησω να φτιαξω και με την δικη σας βοηθεια μια τακτικη που να ειναι οσο πιο κοντα γινετε στην τακτικη που επαιζε ο Pep Guardiola στην Μπαρτσελονα ξερετε με το σπαστικο για πολλους τικ τακ της μπαλας περα δοθε μεχρι να τους δωθει η ευκαιρια να μπουν μεσα στην περιοχη και να σπρωξιυν την μπαλα στο πλεχτο.
Ποιο ειναι λοιπον το συστημα οπου θα ηταν πιο κοντα στην τακτικη του pep?ισως το 4-1-2-3 με τον εναν πισω απτο κεντρο να ειναι ανασταλτικος?αν θυμαιμαι καλα αυτος πρεπει ναταν ο busquets αλλα το θεμα δεν ειναι μονο το συστημα αλλα οι οδηγιες...ποιες οδηγιες λοιπον πιστευετε πως θα ταιριαζαν καλυτερα ετσι ωστε να εχουμε το επιθυμιτο αποτελεσμα?το εχει δοκιμασει κανενας να δημιουργησει την συγκεκριμενη τακτικη και αν ναι ειχε αποτελεσματα του βγηκε?
Ακουω τις προτασεις σας λοιπον γτ φετος μεχει δυσκολεψει ιδιαιτερα το κομματι τακτικης και το κακο ειναι οτι εχω περιορισμενο χρονο και δεν προλαβαινω να κατσω να ασχοληθω οσο θα ηθελα.
Image
Post Reply

Return to “Τακτικές/Προπόνηση”