Βοήθεια για 3-4-3

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλήμερα σε όλους θέλω την βοήθεια σας και τις ιδέες σας για ένα σύστημα 3-4-3...λοιπόν ειμαι με Liverpool αρχή 2ης σεζόν (3η αγωνιστική) τα συστήματα που έχω μέχρι στιγμής δεν με καλύπτουν έτσι σκέφτηκα να φτιαξω την διάταξη που αναγταφω παραπάνω με 3 αμυντικούς (sakho ή can,matip,alderweireld) ακριβώς στην γραμμή του κέντρου με 4 (Moreno,can ή thiago,Henderson,mahrez) όπου ο 1ος και ο τελευταίος που έγραψα θα είναι οι ακραίοι μέσοι μου και οι τελευταίοι 3 θα είναι αριστερά δεξιά σαν εξτρεμ ή ΕΣ (coutinho,berardi) και μπροστά μόνος του (Origi).όλα καλά όλα ωραία ακούγονται αλλά το θέμα μου είναι σε τι ρόλους θα παίξουν και ακόμα σημαντικότερο ποιες θα είναι οι οδηγίες της ομάδας.... Εγώ αυτό που θέλω είναι να είμαστε όσο το δυνατόν καλύτεροι γίνεται στην άμυνα δλδ να μην τρεμω σε κάθε φάση και όσο το δυνατόν καλύτεροι στην επίθεση δλδ να μπαίνουμε μέσα και να ξέρουμε πώς μπορούμε να σκοράρουμε απέναντι σε όλες τις άμυνες και πώς μπορούμε να βάλουμε περισσότερα γκολ από κάθε αντίπαλο... Επίσης θέλω να εκμεταλευτω τουε παιχταρας που έχω στα άκρα δλδ coutinho mahrez berardi firmino κλπ μιας και με το σύστημα που παίζω τώρα δεν κάνουν καλά παιχνίδια ειδικά coutinho θα είναι θαύμα αν περάσει το 7αρι σε απόδοση μίαε και πάμε με πολύ passing game χωρίς σέντρες και με παιχνίδι από τον άξονα.
Περιμένω πως και πως τις προτάσεις σας ελπίζω να με βοηθησετε σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
Δυστυχώς δεν μπορώ να κάτσω να ασχοληθω με τις ώρες στο φετινό φμ τόσο πολύ με την τακτική μιας και λόγο δουλειάς ίσα που προλάβαινω και παίζω κάτι λίγα ματσακια την μερα και άμα.

Στάλθηκε από το Lenovo S90-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Image
BaCaRdIMoJiTo
Trialist
Trialist
Posts: 83
Joined: Tue Nov 15, 2011 7:21 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορεί να τσεκάρεις την τακτική του Tsakalaki viewtopic.php?f=437&t=42412
eeee
Amateur
Amateur
Posts: 222
Joined: Tue Sep 09, 2008 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καπου δεν καταλαβα το σχημα. Πες ας πουμε οτι θελεις να παιξεις 3-4-3 οπως το δινει ετοιμο το παιχνιδι με 3 επιθετικους διπλα διπλα.
Δωσε Control, Structured. Οι 3 πισω αμυντικοι κανονικοι, ενας μπορεις ball playing, ενας στοπερ. Οι ακραιοι μεσοι wide midfielder ή defensive winger. Αν παιξεις με τα 2/3 της επιθεσης support, τοτε τους εχεις attack. Ή τον εναν αττακ και τον αλλο σαπορτ και τα 2/3 της επιθεσης αττακ. Οι δυο κεντρικοι central midfielder support + defend. Στην επιθεση ο,τι ρολο θελεις.
Στις ομαδικες οδηγιες πηγαινε το αναλογα με τον αντιπαλο και τον τροπο σε παιζει. Δεν ειναι αναγκη να βαζεις ομαδικες οδηγιες παντα, πολυ συχνα παιζουν μια χαρα και χωρις καθολου
Post Reply

Return to “Τακτικές/Προπόνηση”