Προτάσεις για παίκτες

Αναλύστε τα πουλέν σας και ζητήστε προτάσεις για τους παίκτες που θέλετε να αποκτήσετε
Post Reply
User avatar
geoliol
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Sat Nov 24, 2007 7:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επειδη μου πουλησε ο αλαφουζος γεναρη τριτης χρονιας τον zivkovic για 11 μυρια στην πορτο, ο maximiliano romero αγοραστηκε 1 μυριο το καλοκαιρι και το γεναρη με επριξε και ανγκαστηκα να τον πουλησω στη barca με 7 μυρια μονο (πιο πανω δεν δινανε) και 30% επομενη πωληση και πηρα και τον lozano (καπως ετσι το εχω κλειστο τωρα) τζαμπα και τον πουλησα 8 μυρια στην μιλαν γιατι δεν εκανε τιποτα και μου εσπαγε τα νευρα θελω αντικαταστατες τους... τι εχετε να προτείνετε;;
User avatar
getaid
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Wed Oct 08, 2014 7:35 am
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ και Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά ξεκίνησα νέο παιχνίδι με Inter και μόλις ξεκίνησα δέχτηκα προσφορά για Samir Handanovic από Liverpool γύρω στα 12 και κάτι εκατομμύρια (δεν θα την δεχόμουν αλλά ο παίχτης θέλει να φύγει) οπότε σκέφτομαι να τα πάρω, επίσης μου έκανε πρόταση η Chelsea για Juan Jesus 25 εκατομμύρια και έβαλα πωλητήριο στον Yuto Nagatomo (δεν πάω καθόλου τον Ιάπωνα) και δέχτηκα και για εκείνον προσφορές 11 και κάτι εκατομμύρια.

Τώρα σκέφτομαι για αντικαταστάτη του Samir Handanovic έναν εκ τον Bartlomiej Dragowski ή Predrag Rajikovic ή Fabrizio Alastra ή Paul Nardi, δηλαδή θέλω να δαπανήσω κανένα 10 μύρια για τον αντικαταστάτη του Handanovic, το ζήτημα είναι αν αυτοί οι μικροί είναι αξιοπρεπείς έτσι ώστε να πάρουν φανέλα βασικού στην Inter;
Για αντικαταστάτη του Yuto Nagatomo σκέφτομαι να δώσω 3-4 μύρια και να φέρω Ludwig Augustinsson.
Τώρα έρχονται τα δύσκολα στον αντικαταστάτη του Juan Jesus καθώς θέλω να φέρω έναν πολύ καλό και σταθερό αμυντικό αλλά να ξοδέψω μέχρι 7 μύρια και σκέφτομαι Emanuel Mammana.
Και επειδή η ομάδα μου δίνει για μεταγραφές 12 μύρια συν τα υπόλοιπα που θα μου περισσέψουν από τα λεφτά από τις πωλήσεις παιχτών που έκανα σκέφτομαι να ξοδέψω 25-30 μύρια έτσι ώστε να φέρω έναν καλό κεντρικό ή έναν καλό επιθετικό ή να τα μοιράσω και να φέρω και κεντρικό και επιθετικό. Εσείς τι λέτε να κάνω όσον αφορά αυτήν την περίπτωση; Έχετε να προτείνετε κανέναν καλό κεντρικό και επιθετικό;
Γενικά πως σας φαίνονται οι κινήσεις σαν κινήσεις; Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο;
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν πρώτη χρονιά με Southampton και χρειάζομαι ένα DC για back up αρχικά και να εξελιχθεί σε βασικό πιο μετά... Δεν έχω θέμα δηλαδή αν είναι μικρός...

Και έναν πιο ψημένο για back up...

Μπάτζετ 40M και για τους δύο...
scream1984
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Jun 23, 2016 11:53 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γεια σας,θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε 4-5 απο τα λεγοεμενα wonderkids θα επαιζαν ανετα σε μια μεγαλη ομαδα,ειτε αμεσως ειτε σε βαθος τριετιας.
User avatar
tolis_kar
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 432
Joined: Mon Oct 03, 2011 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Brescia Calcio
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Man. United, Valencia
Location: Ξάνθη, Ελλάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alex-gate-7-1925 wrote:Λοιπόν πρώτη χρονιά με Southampton και χρειάζομαι ένα DC για back up αρχικά και να εξελιχθεί σε βασικό πιο μετά... Δεν έχω θέμα δηλαδή αν είναι μικρός...

Και έναν πιο ψημένο για back up...

Μπάτζετ 40M και για τους δύο...
Shawcross για πιο ψημένο CB, δε νομίζω να χρειαστείς πάνω από 12-15m, αν και δεν ξέρω για πρώτη χρονιά πόσα θα ζητήσει η Stoke, πάντως είναι εγγύηση.

Για ανερχόμενο, Mammana ή Vukasin Jovanovic, δοκιμασμένοι στην Πρέμιερ.
User avatar
ixor24
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat Nov 19, 2011 5:10 pm
Football Manager της ομάδας: Taranto
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερες παιδια θα ηθελα να μου πειτε κανενα μπακ δεξι και αριστερο για παναθηναικο 3ή χρονια και πρεπει να γινει ανανεωση γιατι οσο τιμιοι και καλοι οι βεμερ και νανο θελουμε κατι καλυτερο ;) κοντα στα 20 εκ το μπατζετ
User avatar
vagelisaek
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Mon Nov 10, 2014 12:16 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tolis_kar wrote:
alex-gate-7-1925 wrote:Λοιπόν πρώτη χρονιά με Southampton και χρειάζομαι ένα DC για back up αρχικά και να εξελιχθεί σε βασικό πιο μετά... Δεν έχω θέμα δηλαδή αν είναι μικρός...

Και έναν πιο ψημένο για back up...

Μπάτζετ 40M και για τους δύο...
Shawcross για πιο ψημένο CB, δε νομίζω να χρειαστείς πάνω από 12-15m, αν και δεν ξέρω για πρώτη χρονιά πόσα θα ζητήσει η Stoke, πάντως είναι εγγύηση.

Για ανερχόμενο, Mammana ή Vukasin Jovanovic, δοκιμασμένοι στην Πρέμιερ.
Mammana,Sule,Jairo Riedewald,Jonathan Tah.Από αυτούς πρώτη χρονιά μπορείς να πάρεις άνετα τον πρώτο και τον τρίτο.Οι άλλοι δυο από δεύτερη χρονιά
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Shawcross ζητάει η Στοκε 22-25Μ...
Vukasin Jovanovi Δεν έχω φορτώσει σερβία και δεν τον βγάζει....
Mammana - Καλός φθηνός αλλά ο σκάουτερ μου έγραψε ότι έχει θέμα με συχνούς τραυματισμούς...
Sule 124Μ μου ζήτησαν -foumarw
Jairo Riedewald 30Μ μου ζήτησαν...
Jonathan Tah Δεν θέλει να έρθει...
Κώστας Μανωλάς Δεν θέλει να έρθει...

Μετά από αυτά αποφάσισα να κάνω την υπέρβαση και να διαθέσω όλο το μπάτζετ στον Stones που είναι και Άγγλος και ότι καλύτερο μπορούσα να πάρω νομίζω... Για ανερχόμενο έκλεισα δανεικό τον Mammana για να δω πως θα πάει από τραυματισμούς με οψιόν 6Μ... Θα δείξει...

Ευχαριστώ παιδιά για τις προτάσεις...
User avatar
lisandro9
Football Legend
Football Legend
Posts: 12619
Joined: Tue Nov 03, 2009 8:38 pm
facebook προφίλ: giannis.diamantidis.14
twitter: ioannisdiam
Status: watching basketball
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Με ποσα o Stones? Καλα που βρηκες τοσο χρημα; πουλησες παικτες;
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

49M

Ναι πούλησα Μανέ, Long και Yoshida συνολικά για 52Μ.... Αρχικό μπάτζετ ήταν περίπου 16Μ αν θυμάμαι καλά (με πρόκριση στο Europa) και από τις μεταγραφές όλο το ποσό πήγε στο μπατζετ...
User avatar
Hamourinho21
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Apr 18, 2016 7:51 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Romelu Lukaku 27μιση ετών αξίζει η μεταγραφή του στα 50Μ€?
User avatar
vagelisaek
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Mon Nov 10, 2014 12:16 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hamourinho21 wrote:Romelu Lukaku 27μιση ετών αξίζει η μεταγραφή του στα 50Μ€?

πολλά φίλε.Με τέτοια λεφτά μπορείς να βρεις καλύτερους πχ Morata,Cavani,Higuain αν και εξαρτάται και από την ομάδα που έχεις και αν έρχονται αυτοί οι παίχτες.Εξαιρετική περίπτωση για δεύτερη χρονιά και μετά είναι ο Πολωνός Milik του Ajax και Afobe της Wolves
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αύγουστος 2020 και μόλις πούλησα Mikel Merino στην Valencia έναντι 22Μ, οπότε χρειάζομαι αντικαταστάτη άμεσα. Οι επιλογές μου, είναι οι εξείς:
Image
Image
Το θέμα είναι ότι έχω Rabiot, Camarasa και Cataldi οι οποίοι βάσει συμβολαίων λογίζονται ως βασικοί. Ο μεν Stelmach όμως ζητάει κοντά στα 4,5Μ το χρόνο συμβόλαιο συν θέση βασικού (First team player), ενώ ο Burnic, ζητάει 2,9Μ συμβόλαιο και αρκείται και σε θέση rotation. Συνεπώς ποιον να πάρω οεο;
User avatar
silverman
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2121
Joined: Sat Feb 04, 2006 5:23 pm
Football Manager της ομάδας: AEK,Roma,Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Burnic ασυζητητί...
dimitris97
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Sun Apr 03, 2016 5:06 pm
Football Manager της ομάδας: marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια ποια η γνωμη σας για insigne?εχει κανεις καλη εικονα απο το fm16
ειμαι στο 2017 με ολυμπιακο τις 2 τελευταιες σεζον δε παιζει καθολου στη ναπολι(4 συμμετοχες στο πρωταθλημα) και μ τον δινουν με 12.5 μυρια(εχω μπατζετ 17.5)
αξιζει να τα δωσω για να μ ανεβασει επιπεδο?η να μεινω με ζιβκοβιτς δεξια και μπακαλι που πηρα με 2 μυρια αριστερα?
ευχαριστω
Post Reply

Return to “Αναλύσεις και προτάσεις παικτών”