Προτάσεις για ανάληψη ομάδας

Αναλύστε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε και ζητήστε προτάσεις για το ποια ομάδα να αναλάβετε
Post Reply
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Karaouzinho wrote:Lyon

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Η Λυον δεν έχει εξτρέμ.
demakos21 wrote:
alexakoss wrote:Leverkusen ή Marseille?
Marseille...Τι άλλο? :D
Ήμουν σίγουρος ότι θα απαντούσες ακριβώς αυτό :D
Θέλω να αναλάβω μια ομάδα με όσο το δυνατόν πιο γεμάτο ροστερ.Με μια ματιά η Marseille θέλει επιθετικό.Τώρα είμαι ανάμεσα σε Marseille και Monaco.

Στάλθηκε από το HUAWEI P7-L10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H Marseille έχει πολύ καλό ρόστερ. Το κλειδί είναι να βρεις επιθετικό που θα την απογειώσει.
Πουλάς Batshuayi και ρίχνεις όλα τα λεφτά σε επιθετικό killer. Εγώ είχα πάρει Barbosa και ησύχασα. Υπάρχει ο Porsan-Clemente, ο οποίος ανεβαίνει ραγδαία. Το μεγάλο ατού της ομάδας είναι οι μεσοεπιθετικοί.
Ocampos, Alessandrini & Cabella βγάζουν φωτιές. Τον τελευταίο μπορείς να τον αγοράσεις με 8 εκ. (υπάρχει ρήτρα) το επόμενο καλοκαίρι!Αξίζει τα 4πλάσια.
Diarra - Diaby διαθέτουν ποιότητα. Είμαι 2019 κ ο Diarra παίζει ακόμα σε υψηλό επίπεδο. Μαζί με τον, δανεικό από Ρεάλ, Lucas Silva είσαι πλήρης στο κέντρο. Επειδή ο Βραζιλιάνος είναι αρκετά ακριβός κοιτάς έναν άλλο βραζιλιάνο...Thiago Maia. Το συμβόλαιο του λήγει 28/02/16. Μπορείς να τον πάρεις τσάμπα κ ησυχάζεις και γι' αυτή τη θέση.
Ανανεώνεις Nkoulou με το καλημέρα. Την επόμενη χρονιά επιστρέφει ο Doria. Κάνουν δυνατό δίδυμο.

Spoiler: show
Ποιαααα Μονακό? (βλ. διαφήμιση Amstel) :D :D
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ανέλαβα Marseille τελικά!Σου στέλνω pm να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες.
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον Porsan Clemente και τα ματια σου...
User avatar
AlphaHail
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 416
Joined: Wed Jul 04, 2012 11:47 am
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι λέτε να αναλάβω ή όχι την Βερντερ? Αν όχι προτείνετε ομάδα απο κορυφαία πρωταθλήματα της Ευρώπης αυτού του Βεληνεκούς ή και λίγο περισσότερο δυνατές.
User avatar
alexmess14
Amateur
Amateur
Posts: 109
Joined: Sun Dec 28, 2014 10:23 pm
Football Manager της ομάδας: Atletico de Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Chelsea
facebook προφίλ: alexmessalas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω πάρει Wolfsburg και πρώτη φορά κανω καλο save σε Γερμανία! (Ισως ειναι λίγο πιο "εύκολο" project απο Werder)


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Καποιοι παιρνουν πιο σοβαρα τη ζωη παρα το manager... Αν ειναι δυνατον!!!"
User avatar
jeydee
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2151
Joined: Sun Jul 03, 2005 1:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Bayern Munchen
Location: Πολύγυρος, Χαλκιδική
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AlphaHail wrote:Τι λέτε να αναλάβω ή όχι την Βερντερ? Αν όχι προτείνετε ομάδα απο κορυφαία πρωταθλήματα της Ευρώπης αυτού του Βεληνεκούς ή και λίγο περισσότερο δυνατές.
Με Βερντερ έχω κάνει το μεγαλύτερο φετινό μου save.

Το ροστερ της, πλέον, είναι ιδιαίτερα φτωχό κι αυτό πρέπει να το γνωρίζεις. Σε καμία περίπτωση δεν πλησιάζει το επίπεδο των Wolfsburg, Schalke, Leverkusen, Gladbach.

Είναι, όμως, ωραίο σειβ γιατί είναι ιστορική και μεγάλη ομάδα (4 πρωτάθληματα και 6 κύπελλα Γερμανιας) απλα θα χρειαστείς χρόνο, υπομονή και χρήμα για να φέρεις την ομάδα σε επίπεδα πρωταγωνιστή.

Το καλό με τη Γερμανία είναι ότι παίζει πολύ χρήμα φέτος, άρα θα βρεις τα λεφτά σταδιακά για να ανεβάσεις την ποιότητα.

Υ.Γ. Lucas Romero και Zivkovic απαραιτήτως να είναι οι πρώτες σου κινήσεις.
Υ.Γ.2 Ο Pizzaro αν και 'γερασε' αποτελεί για την πρώτη χρονιά αξιόπιστη επιθετική λύση. Παίχτης για μεγάλα παιχνίδια, με έβγαλε ουσιαστικά CL με τα γκολ του.

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
"Όλοι πληρώνουμε τη ζωή με θάνατο γι αυτό όλο το ενδιάμεσο πρέπει να είναι δωρεάν."
Bill Hicks
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Lucas Romero έχει φύγει με το νέο πατς πάντως όποτε δύσκολο να έρθει κατευθείαν.

Στάλθηκε από το HUAWEI P7-L10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
AlphaHail
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 416
Joined: Wed Jul 04, 2012 11:47 am
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jeydee wrote:
AlphaHail wrote:Τι λέτε να αναλάβω ή όχι την Βερντερ? Αν όχι προτείνετε ομάδα απο κορυφαία πρωταθλήματα της Ευρώπης αυτού του Βεληνεκούς ή και λίγο περισσότερο δυνατές.
Με Βερντερ έχω κάνει το μεγαλύτερο φετινό μου save.

Το ροστερ της, πλέον, είναι ιδιαίτερα φτωχό κι αυτό πρέπει να το γνωρίζεις. Σε καμία περίπτωση δεν πλησιάζει το επίπεδο των Wolfsburg, Schalke, Leverkusen, Gladbach.

Είναι, όμως, ωραίο σειβ γιατί είναι ιστορική και μεγάλη ομάδα (4 πρωτάθληματα και 6 κύπελλα Γερμανιας) απλα θα χρειαστείς χρόνο, υπομονή και χρήμα για να φέρεις την ομάδα σε επίπεδα πρωταγωνιστή.

Το καλό με τη Γερμανία είναι ότι παίζει πολύ χρήμα φέτος, άρα θα βρεις τα λεφτά σταδιακά για να ανεβάσεις την ποιότητα.

Υ.Γ. Lucas Romero και Zivkovic απαραιτήτως να είναι οι πρώτες σου κινήσεις.
Υ.Γ.2 Ο Pizzaro αν και 'γερασε' αποτελεί για την πρώτη χρονιά αξιόπιστη επιθετική λύση. Παίχτης για μεγάλα παιχνίδια, με έβγαλε ουσιαστικά CL με τα γκολ του.

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υπαρχουν τα λεφτα για ρομερο και ζιβκοβιτς?
User avatar
jeydee
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2151
Joined: Sun Jul 03, 2005 1:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Bayern Munchen
Location: Πολύγυρος, Χαλκιδική
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε θυμάμαι ακριβώς το αρχικό μπατζετ αλλά αυτές είναι οι κινήσεις που έκανα την πρώτη χρονιά:

Image

Υπ' όψιν απλά ότι μιλάμε για save πριν το τελευταίο update. Όπως λέει κι ο alexakoss, ο Romero δεν έρχεται πλεόν...

Ο Zivkovic είναι φτηνός, γύρω στο 1M, οπότε είναι must buy.

Junuzovic και Bartels είναι καλοί πάιχτες και μπορείς να τους μοσχοπουλήσεις ώστε να ανεβάσεις το μπάτζετ σου...
"Όλοι πληρώνουμε τη ζωή με θάνατο γι αυτό όλο το ενδιάμεσο πρέπει να είναι δωρεάν."
Bill Hicks
xristosR
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Aug 22, 2013 3:21 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδια, λογω περιορισμενου χρονου δεν εχω χαρει καθολου το φετινο fm. Θα ηθελα να μου προτεινετε μια ομαδα να κανω ενα καλο save. Ιδανικα θα ηθελα μια ομαδα απο καλο ευρωπαικο πρωταθλημα/ η εστω δευτερη κατηγορια προηγμενων ευρωπαικων χωρων, χωρις ιδιαιτερους στοχους αλλα με γεματο ροστερ. Το ροστερ δεν χρειαζεται να ειναι καλο απλα να εχει επιλογες. Ευχαριστω πολυ ολους.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Everton !

Sent from my Lenovo A806
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
xristosR
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Thu Aug 22, 2013 3:21 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jordi_7 wrote:Everton !
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Απο ακαδημιες τι λεει? Σε ενα μακροχρονιο save βγαζει παικτες?
User avatar
Skouf_7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1296
Joined: Mon Feb 04, 2013 5:33 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και Villareal τσέκαρε !
nicklloris wrote:To καλο σεξ ειναι το 5% σε μια σχεση...το κακο σεξ ειναι το 95% σε μια σχεση!
Spoiler: show
Image
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Monaco είναι καλή περίπτωση.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
Post Reply

Return to “Αναλύσεις και προτάσεις ομάδων”