Προτάσεις για ανάληψη ομάδας

Αναλύστε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε και ζητήστε προτάσεις για το ποια ομάδα να αναλάβετε
Post Reply
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

panos12 wrote:
k_cobain_4 wrote:
panos12 wrote:Καλησπέρα.
Έχει να προτείνει κανείς ή έχει δοκιμάσει να παίξει με κάποια ομάδα απο Λιγκ2 ή Νασιοναλ Λιγκ Αγγλίας?

Ψάχνω μια ομάδα για να την κάνω κυρίαρχη στην Αγγλία.
Ευχαριστώ!
Απο λιγκ 2 Καρλάιλ, απο κονφερενς Νατιοναλ η μεγάλη Τσεστερ. Την τσεστερ εμπνευσμένος απτον ακυλα...έχω παίξει 11 σεζόν...πλέον έχουμε φτάσει πρεμιέρ όπου την πρώτη χρόνια βγήκαμε 11η. Καινούργιο γηπεδο...το Harry McNally Stadium ( τεράστια μορφή ο συγχωρεμένος) και ομάδα λαϊκής βάσης .

Με έψησες και αποφάσισα να ξεκινήσω με την Τσέστερ. Ευχαριστω για τις προτάσεις παντως.
Επέλεξα Τσέστερ γιατί είχε καλά οικονομικά (δεν έχει δάνειο) και καλά νεαρά παιχτάκια χωρίς πολλόυς δανεικούς!
Καλή μου επιτυχία!

Πέρα από αυτό,το ιστορικό της ομάδας είναι σχετικά "καθαρό",αφού έχει πρόσφατο έτος ίδρυσης,γιατί η ομάδα άλλαξε ονομασία (λογω οικονομικών μάλλον)
11η χρονιά κι εγώ.Ακόμα championship,αλλά το έχω αφήσει το save.Θα έχω κι εγώ καινούργιο γήπεδο με ίδια ονομασία.
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχές 3ης χρονιάς. Οι δρόμοι μου με τον Ιωνικό χωρίζουν, γιατί αποφάσισα να μην ανανεώσω το συμβόλαιό μου υπό τις υπάρχουσες οικονομικές συνθήκες. Σκάνε οι εξής προτάσεις:

-Perugia (μόλις έχει πέσει στην Serie C)
-Crewe (Με εξαιρετικές εγκαταστάσεις ακαδημιών, μόλις έπεσε στην League 2)

Η Perugia είναι μια κατηγορία πάνω, ιστορική σχετικά ομάδα, χωρίς πολλούς τίτλους, με οκ οικονομικά.

Η Crewe βγάζει πάρα πολλούς παίκτες, μπορεί να δημιουργηθεί ένα μοντέλο αλά Masia, εμπόδιο όμως τα οικονομικά και η χαμηλή κατηγορία που δε θα μας επιτρέψουν να κρατήσουμε παίκτες. Επιπλέον η πίεση για προβιβασμούς δύσκολα θα επιτρέψει την ανάπτυξη παικτών και τη δημιουργία σταθερής τακτικής για όλα τα τμήματα του συλλόγου.

Εσείς πού θα πηγαίνατε;
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
kennen
Indispensible
Indispensible
Posts: 1985
Joined: Thu Nov 03, 2011 5:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: xarhs.koupidis?ref=tn_tnmn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σκεφτομαι να παιξω Αγγλια μιας και εχω καιρο να παω κατα κει(σε σοβαρο save).Επιλογες μου ειναι η Λιβερπουλ(της οποιας ειμαι φαν),Κρισταλ Παλας και Γουεστ Χαμ.Απο την αλλη με αρεσει και το Γερμανικο οπου ειχα κανει ενα καλο save στο 14 με την Αιντραχτ(αλλα φετος δεν με ψηνει λογω του οτι εχει μεγαλο ροστερ) και σκεφτομαι για Γκλαντμπαχ.Προτασεις? :D
Last edited by kennen on Tue Mar 15, 2016 7:52 pm, edited 1 time in total.
User avatar
kostas_777
Amateur
Amateur
Posts: 143
Joined: Sun Mar 29, 2009 7:31 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BillHoudini wrote:Αρχές 3ης χρονιάς. Οι δρόμοι μου με τον Ιωνικό χωρίζουν, γιατί αποφάσισα να μην ανανεώσω το συμβόλαιό μου υπό τις υπάρχουσες οικονομικές συνθήκες. Σκάνε οι εξής προτάσεις:

-Perugia (μόλις έχει πέσει στην Serie C)
-Crewe (Με εξαιρετικές εγκαταστάσεις ακαδημιών, μόλις έπεσε στην League 2)

Η Perugia είναι μια κατηγορία πάνω, ιστορική σχετικά ομάδα, χωρίς πολλούς τίτλους, με οκ οικονομικά.

Η Crewe βγάζει πάρα πολλούς παίκτες, μπορεί να δημιουργηθεί ένα μοντέλο αλά Masia, εμπόδιο όμως τα οικονομικά και η χαμηλή κατηγορία που δε θα μας επιτρέψουν να κρατήσουμε παίκτες. Επιπλέον η πίεση για προβιβασμούς δύσκολα θα επιτρέψει την ανάπτυξη παικτών και τη δημιουργία σταθερής τακτικής για όλα τα τμήματα του συλλόγου.

Εσείς πού θα πηγαίνατε;
Crew δαγκωτό.
User avatar
alexmess14
Amateur
Amateur
Posts: 109
Joined: Sun Dec 28, 2014 10:23 pm
Football Manager της ομάδας: Atletico de Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Chelsea
facebook προφίλ: alexmessalas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jeydee wrote:
alexmess14 wrote:Δέχομαι προτάσεις για ανάληψη ομάδας, αν δεν έχετε κατι καλύτερο να κάνετε!

Ελλάδα ή Πρωτοδευτερης ταχύτητας (τα καλύτερα save τα έχω κανει με Tottenham και Atletico φέτος) σε μεγάλο πρωτάθλημα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Leverkusen ή Wolfsburg από Γερμανία.
Roma ή Inter από Ιταλία.

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θένκς φίλος θα τις κοιτάξω !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Καποιοι παιρνουν πιο σοβαρα τη ζωη παρα το manager... Αν ειναι δυνατον!!!"
User avatar
alexmess14
Amateur
Amateur
Posts: 109
Joined: Sun Dec 28, 2014 10:23 pm
Football Manager της ομάδας: Atletico de Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Chelsea
facebook προφίλ: alexmessalas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jeydee wrote:
alexmess14 wrote:Δέχομαι προτάσεις για ανάληψη ομάδας, αν δεν έχετε κατι καλύτερο να κάνετε!

Ελλάδα ή Πρωτοδευτερης ταχύτητας (τα καλύτερα save τα έχω κανει με Tottenham και Atletico φέτος) σε μεγάλο πρωτάθλημα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Leverkusen ή Wolfsburg από Γερμανία.
Roma ή Inter από Ιταλία.

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ξεκιναω με Wolfsburg και ο Θεος βοηθος!!!
"Καποιοι παιρνουν πιο σοβαρα τη ζωη παρα το manager... Αν ειναι δυνατον!!!"
User avatar
praktoras
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Mon Nov 30, 2015 6:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο γερμανια αξιζει παρα πολυ κολωνια οπου εχει αρκετα καλη ομαδα με μικρους παιχτες και εξελιξιμους.
User avatar
Andreas AEL
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Wed Nov 18, 2015 4:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΛ
Status: ΑΕΛΑΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΟΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΛΥΠΕΣ ΚΟΝΤΑ ΜΟΝΑΧΑ ΛΑΡΙΣΑ!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σχεδόν ποτέ δεν είχα δυνατό save στη Bundesliga(πολύ παλιά μόνο μια μικρή απόπειρα με Αμβούργο για λίγο). Τώρα έχω Λεβερκούζεν και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι στιγμής(πρώτο μισό 1ης χρονιάς) κ απ το ποδόσφαιρο που παίζει η ομάδα και απ τη θέση στο πρωτάθλημα! Πολύ δυνατό ρόστερ (Leno, Jevdaj, K. Papadopoulos, Tah, Wendell, Bender, Kramer, Bellarabi, Brandt, Calhanoglu, Chicharito, Kießling, Aranguiz, Kampl κ.α.) και με λίγες κινήσεις χτίζεται ομάδα δεκαετίας για μεγάλα πράγματα! Επίσης πολύ σημαντικό, η ομάδα δεν έχει ούτε 1 πρωτάθλημα στην ιστορία της και αυτό από μόνο του είναι μέγα δέλεαρ για το συγκεκριμένο save! :-D
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

@Akyla έχεις δίκιο. Πολύ καλή ομάδα με όσα ανέφερα πριν για την Τσεστερ. Όποιος ψήνεται με τέτοιες κατηγορίες ας δοκιμάσει αξίζει. Αποφάσισα όμως να μην συνεχίσω (τρομερά πολλά ματς και δεν είμαι συνηθισμένος σε τέτοια) και ας είχα καλή πορεία (2ος στο πρωτάθλημα σε 29αγ. Πρόκριση στον 5ο γύρο του Κυπέλλου, πρόκριση στον 2ο γύρο του Λιγκ τροφι.)....



Αποφάσισα να ασχοληθώ με κάτι πρωτοποριακό που δεν έχω δει πολλούς να δοκιμάζουν. Ήθελα μια ομάδα με φιλοδοξίες, να έχει ιδρυθεί από Έλληνες και να έχει ένα καλό και μικρό ρόστερ να μπορώ να το κουμαντάρω και κατέληξα στην Σουηδική ομάδα με το όνομα Ακρόπολις... Akropolis IF. 3η κατηγορία Σουηδίας έχει ενδιαφέρον ξεκίνησα καλά 8-1-1 και θέλω να μου πείτε κάποια πράγματα αν ξέρει και δει ασχοληθεί ποτέ κανείς. Ευχαριστώ.
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην Akropolis τώρα παιζει ο Σιαλμάς, ο Μητρόπουλος, ο Γκεζος και ο Σταυρόπουλος. Οι δυο τελευταίοι είναι μικροί που επαιζαν στον Πανιώνιο. Ήθελα και γω να ρίξω μια ματια.

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
panos12
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 541
Joined: Fri Feb 02, 2007 10:01 pm
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Αγαπημένη Ομάδα: Αιγάλεω,Τότεναμ,Φιορεντίνα
facebook προφίλ: http://www.betfollowers.com/
Location: Aιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Jordi_7 wrote:Στην Akropolis τώρα παιζει ο Σιαλμάς, ο Μητρόπουλος, ο Γκεζος και ο Σταυρόπουλος. Οι δυο τελευταίοι είναι μικροί που επαιζαν στον Πανιώνιο. Ήθελα και γω να ρίξω μια ματια.

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φίλε αξίζει η προσπάθεια. Στο patch δεν τους έχει αυτούς γιατί ξεκίνησα από τον Μάρτιο του 2015, ο μόνος Έλληνας είναι ο Κώστας Σταυροθανασόπουλος πολύ μέτριος. Έχει καλά παιχτάκια πάντως. Περιμένω να τελειώσω την σεζόν και να γράψω τι έγινε στη 1η μου ιστορία.
http://www.betfollowers.com/
CITY ολέ,CITY ολέ
να `χαμέ έναν αργυλέ
να τον πίναμε ολή μέρα
να τα βλέπαμε όλα μπλέ!!
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Leverkusen ή Marseille?
Karaouzinho
Manager
Manager
Posts: 4753
Joined: Sat Apr 28, 2012 12:30 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Και χιλιάδες φίλοι...
Location: Χαλάνδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lyon

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexakoss wrote:Leverkusen ή Marseille?
Marseille...Τι άλλο? :D
User avatar
alexmess14
Amateur
Amateur
Posts: 109
Joined: Sun Dec 28, 2014 10:23 pm
Football Manager της ομάδας: Atletico de Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Chelsea
facebook προφίλ: alexmessalas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τοσο πολυ αξίζει η Γαλλία με Marseille ή Lyon; Τωρα πήρα Wolfsburg και ειμαι μισά 1ης σεζόν!


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Καποιοι παιρνουν πιο σοβαρα τη ζωη παρα το manager... Αν ειναι δυνατον!!!"
Post Reply

Return to “Αναλύσεις και προτάσεις ομάδων”