Leicester City F.C. (The Foxes)

Αναλύστε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε και ζητήστε προτάσεις για το ποια ομάδα να αναλάβετε
Post Reply
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Leicester City F.C.


Image


~EST. 1884~


Νέα σεζόν, νέο FM. Καλώς ήρθατε σε άλλη μία ανάλυση by DimiZag. Κάθε φορά προσπαθώ οι αναλύσεις μου να πηγαίνουν τουλάχιστον ένα βήμα παραπέρα το είδος και να αποτελούν διαφήμιση για το FMGreece, οπότε αυτόν τον σκοπό εξυπηρετεί και η παρούσα ανάλυση. Μία ανάλυση που αντικατοπτρίζει το πως βλέπω την εκάστοτε ομάδα και το FM γενικότερα. Θα έχετε εκπλαγεί ίσως οι παλαιότεροι που ξέρετε την ''αρρώστια'' μου με την Milan. Θα λέτε ''τι έγινε DimiZag, πως και Leicester για πρώτη φετινή ανάλυση;'' Η απάντηση είναι κάπως σύνθετη. Αφενός, οι Foxes είναι μια ομάδα που εντυπωσιάζει φέτος και έχει αρκετά πουλέν και αφετέρου διότι από την πρώτη μου χρονιά στο forum ξεκινάω την χρονιά με ανάλυση για την ίδια ομάδα. Δεν λέω ότι δεν είναι στα πλάνα φυσικά, αλλά εν καιρώ.
Η Leicester City, είναι μία αγγλική ποδοσφαιρική ομάδα που εδρεύει στην πόλη του Λέστερ. Ιδρύθηκε το 1884 με την ονομασία Leicester Fosse. Το γνωστότερο παρατσούκλι της ομάδας είναι το The Foxes (Οι Αλεπούδες). Λιγότερο γνωστά είναι το Fosse (Τάφρος), από το αρχικό όνομα της ομάδας και το The Filberts (Οι Λεπτοκάρυες), από το παλιό γήπεδο του συλλόγου, το Filbert Street. Η ομάδα έχει παράδοση σε θέμα παρουσιών στην Premier League, αν και τα τελευταία χρόνια πάλευε στην Championship. Συνοπτικά η Leicester City:
- Βγαίνει 2η στην Premier League την περίοδο 1928-29
- Κατακτά το κύπελλο Midland στην περίοδο του Β' Παγκοσμίου Πολέμου (1941)
- Βγαίνει δεύτερη στο F.A.Cup τις περιόδους 1949,1961,1963,1969
- Αναδείχθηκε Πρωταθλήτρια στη League One την περίοδο 2008-09
- Κατακτά το πρωτάθλημα South League το 1942
- Το κύπελλο Charity Shield το 1971
- Κατάκτησε το Ligue Cup 3 φορές και πήγε σε τελικό άλλες δύο (1964,1997,2000) και (1965,1999) αντίστοιχα
- Κατέκτησε το πρωτάθλημα στην Championiship το 1924-25,1936-37,1953-54,1956-57,1970-71,1979-80
- Έχει μπει στην διαδικασία των Play Off το 1993-94,1995-96 όπου και ανέβηκε στην Premier League και το 1991-92, 1992-93, 2009-10 όπου δεν κατάφερε να πάει αλλά μπήκε απλώς στη διαδικασία.
Οι πιο διάσημοι ίσως οπαδοί των Foxes είναι οι -τεράστιοι και προσωπικά αγαπημένοι μου- Kasabian. Γιατί έτσι είναι οι Άγγλοι αγαπημένε μου Έλληνα. Υποστηρίζουν πάντα την ομάδα της ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΟΥΣ. Τι λέτε, πάμε να ρίξουμε μια ματιά στο νέο hype του FM16; :wink:


Image


:arrow: Περισσότερο info
https://en.wikipedia.org/wiki/Leicester_City_F.C.

Image
Ας δούμε τώρα τι παίζει και FM-ικά με την Leicester City. Η φήμη μας είναι στα 3 αστεράκια, το οποίο είναι μια χαρά για την ως τώρα φήμη μας, όμως αυτό καταδεικνύει πόσο χαμηλά έχει πέσει το club τις τελευταίες δεκαετίες. Αυτό όμως θα αλλάξει στο προσεχές μέλλον. Η πρόβλεψη του Τύπου μας έχει για να τερματίζουμε στην 15η θέση, δηλαδή δεν για middle table, αλλά για να παλέψουμε για την παραμονή. Μάλιστα. Χαζομάρες, λέω εγώ. Εμείς εδώ πάμε όχι απλά για μεγάλα πράγματα στο μέλλον! Η ομάδα είναι σε πολύ καλά επίπεδα για την κατηγορία και δεν θα διστάσει η διοίκηση και κυρίως ο ιδιοκτήτης -του οποίου το όνομα είναι μια σειρά μόνο του και προφανώς και δεν το θυμάμαι- να ξοδέψει για να ανεβούμε επίπεδο. Κάποιον μεγάλο αντίπαλο δεν έχει η ομάδα, αφού μας αγαπάνε όλοι, αλλά παραδοσιακά derby από τα παλιά, θεωρούνται τα ματς με την Forest, την Derby και την Coventry. Θρύλοι της ομάδας είναι παίχτες που τους ξέρουν μέχρι και οι αμοιβάδες όπως ο Lineker και ο Banks. Στο αγαπημένο προσωπικό οι φίλοι του Ολυμπιακού φυσικά βλέπετε κάποιον γνώριμο.


:arrow: Στάδιο
Image
Κλασικό, αγγλικό γήπεδο το King Power Stadium. Όχι μεγάλο, αλλά με την απαραίτητη ζεστή ατμόσφαιρα που έχουν όλα τα γήπεδα της χώρας. Στις επερχόμενες ευρωπαϊκές βραδιές το θέλουμε καμίνι, όσο κόντρα στην αγγλική λορδοκουλτούρα και αν είναι αυτό.

Image
Σε περίπτωση που κάποιος μερακλής θέλει να επισκεφθεί το Leicester, του έχω και χάρτη για την γηπεδάρα. Πίσω έχει και Odeon ε.


:arrow: Με μια ματιά
Image
Η ομάδα είναι ιστορική από κάθε άποψη, όπως οι περισσότερες αγγλικές ομάδες, αλλά η τροπαιοθήκη της πλούσια δεν είναι σε καμία περίπτωση, όμως αυτό είπαμε θα αλλάξει σύντομα, άλλωστε η ιστορία των Foxes τώρα γράφεται! Μεγάλους αντιπάλους όπως είπα πριν δεν έχουμε. Τοπική αντίπαλος είναι η Nottingham Forest, ναι ναι η γνωστή που την έβαλε και αυτή στον χάρτη ο Clough, που αυτήν την περίοδο προσπαθεί να ανακάμψει, αλλά προς το παρόν παλεύει να καθιερωθεί στην μέση του βαθμολογικού πίνακα στην Campionship. Nτέρμπι έχουμε και με την ιστορική Derby County που θέλει να επιστρέψει, καθώς και με την Coventry . Οι εγκαταστάσεις τόσο των ακαδημιών, όσο και της πρώτης ομάδας είναι μέτριες, τουλάχιστον εάν έχετε μεγάλες βλέψεις. Αναβάθμιση άμεσα και στα δύο για μένα.


:arrow: Φιλοσοφία
Image
Τα πράγματα είναι κάτι παραπάνω από ξεκάθαρα και το σίγουρο είναι ότι μας περιμένει μπόλικη δουλειά, βάσει της οποίας και θα κριθούμε στην πορεία.


:arrow: Στόχοι 1ης σεζόν
Image
Στην παραπάνω εικόνα βλέπετε τους προσωπικούς στόχους που έχω θέσει εγώ και αντίστοιχα το πως έχει διαμορφωθεί το budget. Από κει και πέρα καθένας αποφασίζει με γνώμονα τις δικές του απαιτήσεις και φιλοδοξίες.


:arrow: Οικονομικά
Image
Ο σύλλογος έχει νοικοκυρευτεί πλέον χάρη στον ιδιοκτήτη με το τεράστιο όνομα. Με μια μικρή προσοχή στο μέλλον, τα καλύτερα έρχονται.


:arrow: Staff
Κάθε χρήστης στελεχώνει το staff όπως επιθυμεί γι' αυτό δεν θα ανεβάσω κάποιο ss, εκτός αν το θέλει κάποιος. Προσωπικά, διατήρησα το staff όπως ήταν και στην πορεία βλέπουμε.


:arrow: Roster
Image


α)Τερματοφύλακες
Image
Image Mark Schwarzer: Και όμως ο Gabor Kiraly είναι πιο μικρός από τούτον εδώ! Πολύτιμη η εμπειρία του, ακόμα και σε αυτήν την ηλικία. Καλό είναι να του προταθεί θέση στο staff όταν αποσυρθεί. Μεγάλη ποδοσφαιρική προσωπικότητα.
Image Kasper Schmeichel (VC): Ο Kasper είναι φάντασμα του πατέρα του, που είναι γνωστό ότι ήταν κορυφαίος τερματοφύλακας. Πέρσι το καλοκαίρι τον ήθελε και η Milan. Θεός φυλάξοι δηλαδή. Ωστόσο είναι ένας τερματοφύλακας που στην καλύτερη μέρα του θα κατεβάσει ρολά και στην χειρότερη θα θυμίζει τον συμμαθητή που είχαμε όλοι στο σχολείο και τον βάζαμε με το ζόρι τερματοφύλακα. Ξέρετε ποιον, αυτόν που δεν είχε ιδέα από μπάλα. Ενώ έχει κάποια αδιανόητα atts από άλλο πλανήτη, καμιά φορά αδικεί τον εαυτό του, όπως και irl. Θέλει στήριξη, αλλά..
:!: Συμπέρασμα: Καταρχήν θέλουμε κάποιον για διάδοχο του Mark. Έπειτα αποφασίζετε αν θα στηρίξετε τον Kasper, ή θα πάτε σε κάτι καλύτερο. Εγώ έφερα τον Sam Johnstone από την Man Utd για παν ενδεχόμενο.

β)Δεξιά Μπακ
Image
Image Danny Simpson: Κάποτε θεωρούνταν ταλεντάρα της Man Utd, μετά αποκτήθηκε από την Newcastle United, όπου αδικούσε διαρκώς τον εαυτό του. Αν και του είχα μια συμπάθεια πάντα, πιστεύω ότι είναι τίμιος.
Image Ritchie De Laet: Άλλος ένας πρώην παίχτης της Man Utd. Άλλη μια συμπάθεια από παλαιότερα FM. Μην σας ξεγελάει, είναι διάολος. Στηρίζουμε.
:!: Συμπέρασμα: Ανάλογα της φιλοδοξίες σας. Η χρονιά βγαίνει με αυτούς τους δύο καθώς συμπληρώνουν ο ένας τον άλλον. Στην δεύτερη σεζόν θα ψάξω το κάτι παραπάνω.

γ)Κεντρικά Μπακ
Image
Image Ritchie De Laet: Ο Βέλγος μπορεί να βοηθήσει πολύ καλά και εδώ. Δεν έχω κάποιο παράπονο.
Image Marcin Wasilewski: Βετεράνος και τον πούλησα μόλις ανέλαβα καθήκοντα. Μπορεί να φέρει και 500 χιλιάδες παρά την ηλικία του.
Image Robert Huth: Λατρεία από παλιά. Εξαιρετική αγορά πέρσι τον χειμώνα από την Leicester. Εμπειρία και σιγουριά στο κέντρο της άμυνας made in Germany.
Image Yohan Benalouane: Από Ιταλία μας έρχεται και προσωπικά ποτέ δεν μου άρεσε. Μένει μέχρι να βρεθεί θύμα να τον φορτώσω.
Image Liam Moore: Ο 6μηνος δανεισμός στην Bristol City είναι ότι χρειάζεται. Παιδί από τα σπλάχνα μας, που μόλις γυρίσει θα το στηρίξουμε.
Image Wes Morgan (C): Ο αρχηγός μας που είναι και διεθνής με την χώρα του. Καλή καρτέλα έχει ο Morgan και η παρουσία του στα αποδυτήρια τα οποία γνωρίζει όσο λίγοι, είναι απαραίτητη. Μένει μέχρι να πεθάνει λέμε! :P
:!: Συμπέρασμα: Εδώ πονάμε. Θέλουμε ένα βαρβάτο σέντερ μπακ που να κουμπώνει με τον Huth. Έφερα Balanta με κλειστά μάτια. Τον ξέρετε, τον εμπιστεύεστε.

δ)Αριστερά Μπακ
Image
Image Ben Chilwell: Ταλεντάκι, που πρόσφατα έπαιξε και 90λεπτο στο Κύπελλο κόντρα στην Hull City. Τον έδωσα δανεικό για 3 μήνες να πάρει παραστάσεις και κάποιες φορές βοήθησε. Έχει όλο το μέλλον.
Image Christian Fuchs: Μόνο αγάπη για αυτή την παιχτάρα. Τα κάνει όλα και συμφέρει. Δεν πάει πουθενά και ποτέ.
Image Michael Kelly: Άλλο ένα ταλέντο. Έφυγε δανεικός για όλη την σεζόν. Θέλει δουλειά.
Image Jeff Schlupp: Άλλη μια λατρεία. Παίζει με άνεση όλη την πλευρά και είναι εξαιρετικός. Πως να μην τον αγαπάς μετά;
:!: Συμπέρασμα:Μια χαρά εδώ. Αν ανεβάσετε τον Schlupp χαφ/εξτρεμ τότε φέρτε τον Grimaldo. Eγγύηση.

ε)Αμυντικά χαφ/Κεντρικά χαφ
Image
Image Hamza Choudhury: Ταλεντάρα που απ' ότι είχα διαβάσει τον παρακολουθεί στενά ο Ranieri για την πρώτη ομάδα. Κάτι παραπάνω ξέρει ο Ιταλός. Πρέπει να πάρει ευκαιρίες.
Image Dean Hammond: Ει! Αυτόν τον θυμάμαι απ' όταν έπαιζα με την Southampton στην Championship και του πουλούσα πάντα! Κρίμα που τον φορτώθηκε μετά η Leicester. Φεύγει όπως είναι. Δυνατά mental, αλλά τι να σου κάνουν και αυτά, άμα ο άλλος είναι ανάπηρος.
Image Gökhan Inler: Υποκλίνομαι στο μεγαλείο του. Άψογος σε όλα του.
Image Andy King: Δικό μας παιδί, που ξέρει από δυσκολίες και από αγώνες σε χωμάτινα τερέν. Τίμια αλλαγή.
Image Matty James: Θα γίνω κουραστικός, αλλά τι να κάνω. Και αυτός από την Man Utd και όχι δεν είμαστε παράρτημα της. :P Έξω για 9 μήνες με χιαστούς. Κρίμα και μου άρεσε από πέρσι. Ανυπομονώ να γυρίσει.
Image Danny Drinkwater: Δεν πίνεις νερό, πίνεις βελούδο που έλεγε μια cult ελληνική διαφημισάρα. Ευγενική χορηγία της Man Utd... :P Θεούλης απλά.
Image N'Golo Kanté: Νεοφερμένος, αλλά γνωστός από πέρσι ίσως σε αρκετούς. Βασικούρα και κάνει όργια ως B2B.
:!: Συμπέρασμα: Από τα δυνατά σημεία της ομάδας το πολυσύνθετο κέντρο της. Πιστεύω ότι θέλει έναν αμυντικό χαφ να τρώει σίδερα. Thiago Maia ο άνθρωπος μας.

στ) Δημιουργικοί μέσοι/Εξτρέμ
Image
Image Jeff Schlupp: Μην τα ξαναλέμε. Μέλι στάζω λέμε μέλι.
Image Marc Albrighton: Πολύ ανεβασμένος από πέρσι, που είχε μια μέτρια έως κακή καρτέλα. Στηρίζουμε φουλ. Παίχτης του προπονητή που δεν απογοητεύει.
Image Andy King: Δίνει βοήθειες και εδώ.
Image Riyad Mahrez: Και τώρα ήρθε η ώρα της μεγαλύτερης αγάπης μου στο ρόστερ της Leicester. Αρρωστημένα πράγματα από το Αλγερινό. Είδωλο για τα νέα παιδιά και τους οπαδούς και τα κοριτσόπουλα κάνουν ουρές για ένα αυτόγραφο ή μια selfie βρε αδελφέ!
Image Nathan Dyer Έπεσε λίγο αυτός, αλλά είναι αρκετά τίμιος. Με Mahrez μπροστά του, θα πέσει φουλ πάγκος, αλλά τι να κάνουμε.
Image N'Golo Kanté Τεράστιες βοήθειες από τον Kante και ως 10αρι.
:!: Συμπέρασμα: Βασικά θέλουμε οπωσδήποτε 10αρι. Παίχτες υπάρχουν για να δίνουν βοήθειες, αλλά όχι για να κάνουν την διαφορά. Προτίμησα τον Sebastian Driussi, αδυναμία από πέρσι. Value for money. Επίσης ο Dyer δεν αξίζει θέση εφόσον βγείτε Ευρώπη. Φέρτε τον Zivkovic από την Partizan και είσαστε κομπλέ.

ζ)Επιθετικοί
Image
Image Shinji Okazaki: Έκανε παπάδες πέρσι με την Mainz και σε εμένα είναι πολύ χρήσιμος ως τώρα.
Image Joe Dodoo: Μην σας ξεγελάει το PA. Το λέει η καρδούλα του. Με έναν μικρό δανεισμό, επιστρέφει μπαρουτοκαπνισμένος.
Image Jamie Vardy: Και τώρα φτάνουμε στην ''βεντέτα'' της ομάδας. Ο κύριος για τον οποίο έχει πέσει στα πατώματα η Real Madrid irl. Κατ' εμέ καλά θα κάνει να κάτσει στα αυγά του. Καλύτερα πρώτος στο χωρίο, παρά δεύτερος στην πόλη που λένε. FM-ικά τώρα, σε εμένα κάνει όργια ως Oλοκληρωμένος Επιθετικός. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ.
Image Andrej Kramarić: Πολυτέλεια να υπάρχει στο ρόστερ μας αυτό το παιδί. Πολύ καλός και ντουμπλάρει εξαιρετικά τον Vardy.
Image Leonardo Ulloa: Δεν μου άρεσε ποτέ αυτός. Για τα κύπελλα είναι καλός, αλλά από 2η σεζόν κουνάει μαντήλι.
:!: Συμπέρασμα: Αυτή και αν είναι η καλύτερη μας θέση. Luca Jovic ή Sergio Diaz είναι δύο επιλογές λίρα εκατό για το μέλλον όμως.


:arrow: Συστήματα
α)Image β)Image
Βασική τακτική η You Shall Not Pass (α) που πιστεύω ότι ταιριάζει στην ομάδα και την ξέρετε και την εμπιστευτήκατε αρκετοί πέρσι στο forum και το ίδιο εύχομαι και φέτος. Περισσότερα δεν θα πω, καθώς λεπτομέρειες για οτιδήποτε μπορείτε να βρείτε στον Τομέα των Τακτικών. Την φετινή έκδοση ελπίζω να την ανεβάσω σύντομα. Η β) τακτική είναι μια παραλλαγή της α) που έφτιαξα στα μέτρα της ίδιας την Leicester, αφού έτσι αγωνίζεται και irl συνήθως και αποδίδει αρκετά καλά ως τώρα.


:arrow: Σύνοψη
Ένα save με την Leicester είναι όπως κάθε save με αγγλικές ομάδες. Κρατάει δηλαδή πάνω από 2-3 σεζόν στην χειρότερη. Οπλιστείτε λοιπόν με υπομονή, μην απογοητευτείτε, καθώς η ομάδα έχει αρκετές εξαιρετικές μονάδες που μπορούν να πάρουν από το χεράκι όλη την ομάδα, καθώς και αρκετά αξιόλογα ταλέντα στην Ακαδημία.

α) Ποιους παίχτες θα χρειαστείτε για να χτίσετε ομάδα γύρω τους:
- Jamie Vardy
Image

- Riyad Mahrez
Image

- N'Golo Kante
Image

- Gokhan Inler
Image

- Danny Drinkwater
Image

β) Ποιους νεαρούς παίχτες θα χρειαστείτε για να χτίσετε ομάδα γύρω τους στο μέλλον:
- Liam Moore
Image

- Jeffrey Schlupp
Image

- Hamza Choudhury
Image

- Ben Chilwell
Image

- Joseph Dodoo
Image


:!: Αυτά σχετικά με την Leicester City στο FM16, σύμφωνα με την δική μου και όσο το δυνατόν πιο αντικειμενική προσέγγιση. Ελπίζω να βοήθησα αρκετούς σχετικά με την ομάδα και να έπεισα ακόμα περισσότερους να ασχοληθούν μαζί της. Πιστέψτε με, αξίζει. Trust give it a try! :wink: Μέχρι την επόμενη ανάλυση, PEACE!

Image

Image



Image Image Image
Last edited by DimiZag on Sun Dec 20, 2015 4:22 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολύ καλή παρουσιάση Dimi απλά respect :D
roma pizza
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Σε ευχαριστώ πολύ! Ε ή κάνουμε δουλειά ή δεν κάνουμε! :D
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή παρουσίαση και ίσως φέτος να πάρω Leicester και όχι Soton.
Don't hate the player hate the game.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Σε ευχαριστώ πολύ! Φυσικά να δοκιμάσεις με Leicester, αλλά ντάξει η Soton είναι σταθερή αξία. :D
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είσαι φοβερός για άλλη μια φορά.
Μήπως μπορείς να μου στειλεις σε αρχείο τις τακτικές φιλέ μου;

Στάλθηκε από το Lenovo S90-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Image
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Καλησπερα φιλε μου! Σε ευχαριστω για να καλα σου λογια για αλλη μια φορα! Κοιτα, ετοιμαζω κατι στον Τομεα των Τακτικων, οποτε πολυ συντομα θα μπορεις να τις κατεβασεις απο κει! :wink:
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είσαι ωραίος και μετράς και μπαίνω να ξεκίνησε save με την ομάδα.

Στάλθηκε από το Lenovo S90-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Image
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχεις να δωσεις τπτ οδηγιες για το 4-4-2?
Επισης κατι διαβασα οτι στο φετινο fm μπορει να χρειαστου και 3 και 4 συστηματα μεσα σε μια σεζον και οτι μονο με 1-2 δεν βγαινει περα?
Εχεις υποψην κανα αλλο συστημα που θα ταιριαζε?
Επισης ισχυει οτι φετος ειναι καλυτερα να ξεκινας εναν αγωνα χωρις οδηγιες τακτικης μιας και καθε ματς ειναι διαφορετικο και απλα να τις προσθετεις κατα την διαρκεια του αγωνα αναλογα με το τι ζητας απτην ομαδα?
Image
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Στο 4-4-2 εχω ιδιους ρολους και ιδιες οδηγιες με την YSNP Tactic αλλα δεν ειμαι λατρης του συστηματος, οποτε δεν το εχω δουλεψει πολυ. :P
Δεν το εχω ακουσει αυτο για τοσα συστηματα και το κρινω υπερβολικο. :P
Ισως ενα 3-5-2 να ειναι αποτελεσματικο.
Ισχυει σε εναν βαμο το τελευταιο που λες, οποτε καλο ειναι να χεις εναν αρκετα εως πολυ καλο assistant με πολυ καλη γνωση τακτικης ειδικα και να ακολουθεις τις οδηγιες του συχνα πυκνα μεσα στο ματς.
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ξεκινησα τη λεστερ μέγαλο καψιμο πολυ καλο challenge :D
roma pizza
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάνε μια ανανέωση τώρα με Gray-Amartey -falaina
Don't hate the player hate the game.
panos21r
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Fri Apr 25, 2008 1:17 am
Football Manager της ομάδας: man city/ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ-Juventus-Απολλων-Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://mapoxwra.blogspot.com.cy/2016/02 ... eague.html
Στην Premier League φέτος βλέπουμε όλοι μας ένα μεγάλο θαύμα να εκτυλίσσεται. Ένα παραμύθι που δεν ξέρουμε τέλος του αλλά μέχρι τώρα μας έχει συνεπάρει. Όλοι μας καταβάθος υποστηρίζουμε και θέλουμε τη φετινή EPL να τη κατακτήσει η Leicester.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

thodoris kwstas wrote:Κάνε μια ανανέωση τώρα με Gray-Amartey -falaina
Εννοειται θα υπαρξει ανανεωση με το χειμερινο update. 8)
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεγάλε @DimiZag μπορείς να δώσεις link με το 4-4-2 που έχεις;σκέφτομαι να το εφαρμωσω στην Liverpool 2η σεζόν μπας και σώσουμε τπτ μιας και η χρόνια παεινκατα διαολου.

Στάλθηκε από το Lenovo S90-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Image
Post Reply

Return to “Αναλύσεις και προτάσεις ομάδων”