FC Schalke 04

Αναλύστε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε και ζητήστε προτάσεις για το ποια ομάδα να αναλάβετε
Post Reply
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Για περισσότερες πληροφορίες:
:arrow: FC Schalke 04



:arrow: Στοιχεία Συλλόγου
Image



:arrow: Γήπεδο
Image
Το γήπεδο της Σάλκε είναι το Veltins-Arena και έχει χωρητικότητα 62,271 θέσεων.




:arrow: Με μια ματιά
Image
Η ομάδα είναι από τις πιο ιστορικές και επιτυχημένες στην Γερμανία αν και έχει καιρό να βρεθεί στην κορυφή.
Μεγάλη μας αντίπαλος είναι η Dordmund που τα μεταξύ μας ματς θα 'ναι κόλαση.



:arrow: Στόχοι
Image
Το κυπελλάκι και το Europa μπορεί να τα κυνηγήσουμε.
Στο πρωτάθλημα αρχικά θέλουμε 4αδα και βλέπουμε.



:arrow: Οικονομικά-Μπάτζετ
Image
Image
Τα οικονομικά μας είναι μέτρια αλλά θα τα φτάξουμε.
Λεφτά για μεταγραφές αν θέλουμε έχουμε.



:arrow: Συνεργαζόμενοι Σύλλογοι
Image



:arrow: Roster
Image

Image

Τερματοφύλακες
Image

Ralf Farhmann:Είναι ο βασικός μας τερματοφύλακας.Μέτριος συνολικά σε κάποια ματς θα 'ναι χώμα σε άλλα πολύ καλός.
Fabian Giefer:Ο αναπληρωματικός μας τερματοφύλακας.Θα παίζει σε κύπελλο και Europa.
:!: Συμπέρασμα:Για πρώτη σεζόν είμαστε καλά.Μετά αν θέλουμε να πάμε για πρωτάθλημα θα χρειαστούμε κάτι καλύτερο.Zieler και Horn είναι καλές επιλογές και Γερμανοί.

Δεξιά Μπακ
Image

Atsuto Uchida:Κανονικά θα 'ναιι ο βασικός μας αλλά είναι τραυματίες για 6 μήνες οπότε τον περιμένουμε.
Junior Caicara:Θα 'ναι το βασικό μας μπακ μέχρι να γυρίσει ο Uchida.Αξιόλογος τίποτα το ιδιαίτερο όμως.
Sascha Riether:Καλός για αλλαγή και Γερμανός.Όταν θα πάμε πιο αμυντικά θα παίζει.
:!: Συμπέρασμα:Είναι μια θέση που δεν είμαστε και πολύ καλοί αλλά περιμένουμε τον Uchida.Το συμβόλαιο του Riether λήγει το καλοκαίρι προτείνω να τον αφήσετε και να πουλήσετε τον Caicara και στην θέση του να φέρεται κάποιον νέο.Προσωπική πρόταση Kenny Tete.

Αριστερά Μπακ
Image

Dennis Aogo:Πολύ καλός παίχτης αλλά δεν είναι αυτή η θέση του.Θα παίξει αρκετά αλλά αμυντικά έχει θέματα.
Sead Kolasinac:Βασικός.Μπορεί να ανέβει και να προσφέρει.
:!: Συμπέρασα:Για τώρα καλά είμαστε,αργότερα που θα θέλουμε να κυνηγήσουμε πρωτάθλημα θα χρειαστούμε κάτι πιο ποιοτικό.Προτείνω να πάρετε Jorge και σιγά σιγά να γίνει βασικός και κρατάτε Kolasinac για τον πάγκο.Ο Aogo μπορεί να φέρει λεφτά αλλά μπορεί να παίξει εδώ και σε άλλες θέσεις εσείς επιλέγετε τι θα τον κάνετε εγώ τον κράτησα.

Κεντρικοί Αμυντικοί
Image

Joel Matip:Η κολόνα της άμυνας.Βασικός και αναντικατάστατος.Το συμβόλαιο του λήγει οπότε πρώτη κίνηση είναι να του το ανανεώσουμε.
Matija Nastasic:Είναι πολύ καλός παίχτης αλλά είναι και έξω για 9 μήνες.Όταν γυρίσει θα σας δώσει έναν ευχάριστο πονοκέφαλο για το ποιος θα ξεκινάει μαζί με τον Matip.
Benedikt Howedes:Ο αρχηγός μας χάνει την προετοιμασία λόγω τραυματισμού.Με το που γυρίσει μπαίνει βασικός και φτιάχνει ένα πολύ δυνατό δίδυμο με τον Matip.
Felipe Santana:Μένει μέχρι τον Γενάρη λόγω των τραυματισμών μετά η τον πουλάμε η τον αφήνουμε ελεύθερο.
Marvin Friedrich:Έχει προοπτικές και θα πάρει ευκαιρίες.Στην πρώτα ματς λόγω των τραυματισμών θα 'ναι βασικός.
Kaan Ayhan:Δεν είναι η φυσική του θέση αλλά μπορεί να αποδώσει και έχει προοπτικές.
:!: Συμπέρασμα:Μια θέση που είμαστε πλήρεις αλλά έχουμε τραυματισμούς μόλις γυρίσουν όλοι θα είμαστε πολύ δυνατοί.Ανανεώνουμε Matip και δίνουμε ευκαιρίες στους μικρούς γιατί μπορούν να προσφέρουν.

Αμυντικά Χαφ
Image

Johannes Geis:Θα παίζει πιο μπροστά αλλά και εδώ μπορεί να κάνει διαφορά σαν οργανωτής.
Roman Neustadter:Μια πολύ καλή μονάδα από τον πάγκο.Θα ξεκινάει βασικός όταν θα παίζουμε πιο αμυντικά.Λήγει το συμβόλαιο του,προτείνω να ανανεώσετε.
Marco Hoger:Εγώ τον πούλησα αλλά έχει τα stats να κάνει τα ρεπό των άλλων.
Kaan Ayhan:Εδώ είναι η θέση του και αποδίδει πολύ καλά.
:!: Συμπέρασμα:Είμαστε πολύ καλά με Geis και Neustadter.Στον 2ο αξίζει να ανανεώσετε.Αν κρατήσετε Hoger δώστε δανεικό τον Ayhan ώστε να παίξει βασικός κάπου και να ανέβει.

Κεντρικά Χαφ
Image

Johannes Geis:Ο βασικός μας οργανωτής παίρνει την πρώτη μπάλα και όλα τα στημένα.
Pierre-Emile Hojbjerg:Βασικός bxb κλέβει,μοιράζει,σκοράρει ουσιαστικά κάνει τα πάντα.Είναι δανεικός από την Μπάγιερν κάνουμε τα πάντα το καλοκαίρι να τον αγοράσουμε.
Leon Goretzka:Ο 3ος της παρέας.Βασικός ως προωθημένος οργανωτής θα βάλει γκολάρες θα μοιράσει ασίστ και θα τον λατρέψετε.Η μεγάλη μου λατρεία από το ρόστερ Σάλκε.
Dennis Aogo:Όταν δεν θα παίζει κάποιος από τους 3 θα παίζει αυτός.Αποδίδει αρκετά καλά.
Kevin-Prince Boateng:Έχει τα stats να προσφέρει αλλά εγώ τον πούλησα γιατί είχε το 2ο μεγαλύτερο συμβόλαιο(5m) και με βάραινε πολύ.
:!: Συμπέρασμα:Έχουμε αυτήν την μαγική τριάδα που θα σπάσει μόνο όταν κάποιος δεν μπορεί να παίξει.Δίνουμε όσα χρειάζεται για να κρατήσουμε τον Hojbjerg.

Δεξιά Χαφ
Image

Sidney Sam:Θα ΄ναι η αλλαγή του Sane.Ποιοτικός θα βάλει κάποια γκολ και γενικά θα τον αντικαθιστά επάξια.Αν σας ζαλίσει να παίζει βασικός δώστε τον.
Leroy Sane:Ένα από τα αστέρια μας.Θα βάλει γκολ θα δώσει ασίστ θα περάσει τους πάντες και θα είναι από τους καλύτερους της ομάδας.Δεν τον δίνουμε όσα και αν μας δώσουν.
Maxim Choupo-Moting:Τον προτιμάμε αρσιτερά.
:!: Συμπέρασμα:Με Sam-Sane είμαστε πολύ καλοί.Έδωσα τον Sam στο τέλος της 1η σεζόν με 12 χαρτιά και έφερα ελεύθερο τον Zivkovic.

Αριστερά Χαφ
Leroy Sane:Εγώ τον έβαζα αριστερά αλλά μπορεί να κάνει τα ίδια και δεξιά.
Maximilian Meyer:Βασικός ο μικρός μάγος.Δεν βάζει πολλά γκολ αλλά δίνει πολλές ασίστ και κάνει άνω κάτω τις άμυνες.
Maxim Choupo-Moting:Αλλαγή του Meyer.Και αυτός πολύ καλός που μπορεί να σταθεί άνετα βασικός.
Sidney Sam:Τον προτιμάμε δεξιά.
:!: Συμπέρασμα:Και εδώ με Moting-Meyer είμαστε πολύ δυνατοί.Ο 1ος μπορεί να φέρει πολλά λεφτά μέχρι και 20m.

10
Image

Maximilian Meyer:Ότι θα κάνει αριστερά θα κάνει και εδώ.
Kevin-Prince Boateng:Έχει τα stats να προσφέρει αλλά εγώ τον πούλησα.
Leon Goretzka:Τα ίδια με πριν.
:!: Συμπέρασμα:Αν πάτε με δεκάρι έχετε 3 πολύ καλούς.Εγώ δεν παίζω με 10.

Επιθετικοί
Image

Klaas-Jan Huntelaar:Βασικός μας επιθετικός που αν δεν βγάλει θέματα με τραυματισμούς έχει εύκολα τα 20 γκολ.
Franco di Santo:Ποιοτική αλλαγή και με τα θέματα του Huntelaar θα παίξει πολύ και θα βοηθήσει πολύ.
Maxim Choupo-Moting:Καλός και εδώ θα παίξει κυρίως όταν θα πάμε με αντεπιθέσεις.
:!: Συμπέρασμα:Και εδώ είμαστε πλήρεις αλλά μετά από 2 σεζόν θα χρειαστούμε βασικό γιατί ο Huntelaar μεγαλώνει και ο Di Santo δεν μπορεί να 'ναι βασικός αν στοχεύουμε ψηλά.



:arrow: Συστήματα
1)
Image Image
2)
ImageImage
Την πρώτη την χρησιμοποιούσα πέρσι στην Σαουθάμπτον και μετά από 4 σεζόν πήρα πρωτάθλημα.Την 2η την είχα με Sassuolo στα δύσκολα ματς και έπαιρνα αποτελέσματα αλλά στην Γερμανία δεν την έχω πολυδοκιμάσει.




:arrow: Συμβόλαια που λήγουν
Image
Ανανεώνουμε Matip και Neustadter τους άλλους η τους κρατάμε και τους αφήνουμε το καλοκαίρι η τους πουλάμε πιο νωρίς.




:arrow: Τραυματίες
Image
Η ομάδα έχει 4 σοβαρούς τραυματισμούς που οι 2 ειδικά είναι για πολύ μεγάλο διάστημα και θα στοιχήσουν στην εξέλιξη της σεζόν.



:arrow: Παίχτες που θα στηριχτούμε
Leroy Sane
Image
Maximilian Meyer
Image
Leon Goretzka
Image
Pierre-Emile Hojbjerg
Image

:arrow: Παίχτες ακαδημίας που αξίζουν προσοχή
Donis Avdijaj
Image
Timo Wellenreuther
Image
Felix Platte
Image
Thilo Kehrer
Image



ΓΙΑΤΙ SCHALKE
:arrow: Γιατί έχει ταλέντο που δεν το βρίσκεις εύκολα σε ομάδες.

:arrow: Γιατί έχει να πάρει πρωτάθλημα απ' όταν ο παππούς μου δεν σκεφτόταν τον πατέρα μου.

:arrow: Για να σπάσουμε την κυριαρχία της Bayern.

:arrow: Γιατί ο Goretzka είναι λατρεία

https://www.youtube.com/watch?v=kDBdk-jZtns
Don't hate the player hate the game.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Πολυ καλη περιπτωση η S04 απο Γερμανια, αν και εχω μεγαλη συμπαθεια στο HSV πολλα χρονια. Αξιζει ενα save σιγουρα!
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πιστεύω μαζί με Leverkuzen είναι από τις πιο ενδιαφέρον ομάδες στην Γερμανία.
Don't hate the player hate the game.
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη παρουσιαση ευγε :-D
roma pizza
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ φίλε! :wink:
Don't hate the player hate the game.
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια παρουσιαση!!
Σαλκε αγαπημενο σεηβ απο το φμ13 ξεκιναω παντα με αυτην.Απογοητευτηκα απο την αποχωρηση της πουλεναρας αλλα εχει μπολικο ταλεντο η ομαδα.
Σε μενα παντως ο Ματιπ δεν ανανεωνε και ηθελε να φυγει και δεν ειπα ποτε οχι στα 36 μυρια της Τσελσι.Στη θεση του εφερα εναν συμπατριωτη του και γνωστο φμικο πουλεν τον Νκουλου!!Δεν ενιωσα ποτε την απουσια του Ματιπ!!
Image
User avatar
prisoner69
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri Sep 12, 2014 4:01 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Ακομα τν παλεύω....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια χαρά μάγκες!!Είμαι νέος στην παρέα του forum...Διάβασα την ανάλυσή σου και φυσικά με έψεισες να ξεκινήσω και εγώ με Schalke.Πολύ καλή ομάδα αν θες να κάνεις ένα μακροχρόνιο save όπως εγώ!!!!Μεγάλα πουλέν sane,goretzka,meyer,geis!!!Πολύ μπροστά από κάθε άλλον παίκτη της ομάδας!!!!!!
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλοί όλοι αυτοί φίλε αλλά Η μονάδα είναι ο Hojbjerg αλλά πρέπει να δώσει πολλά για να τον πάρεις.
Πάντως ναι η Σάλκε είναι πολύ ωραίο save.

Ermania και εγώ πήρα Nkoulou και έχω 4 πίσω Matip,Howedes,Nastasic,Nkoulou
Don't hate the player hate the game.
BillKon
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:04 am
Football Manager της ομάδας: Schalke 04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξέρω γιατί αλλά ενω προσπάθησα να εφαρμόσω τα 2 προτεινόμενα συστήματα παραλίγο να απολυθώ...!!! Ίσως να μην δούλεψαν σε εμένα ή να μην έκανα σωστή διαχείριση των παικτών!! Στο δικό μου save πάντως η μοναδική τακτική που λειτούργησε και εφτασα στο σημείο να έσω 15 συνεχόμενες νίκες είναι ένα 4-2-3-1 με μόνες οδηγίες ''διατήρηση κατοχής'' και ''πολύ κοντινές πάσες''... LEON GORETZKA εισαι μεγάλη παιχτουρα αγορι μου!!!!
Dimitris_7
Trialist
Trialist
Posts: 60
Joined: Sat Apr 04, 2015 11:21 am
Football Manager της ομάδας: Leicester City, Schalke
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Real Madrid, Juventus
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αξίζει να δανείσω τον Kehrer για να πάρει εμπειρίες;;
- If you want to get along with somebody, let them be right, and it will last longer.

- You know we spend so much of our lives not saying the things we want to say... The things we should say. We speak in code, we send little messages; origami.
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BillKon wrote:Δεν ξέρω γιατί αλλά ενω προσπάθησα να εφαρμόσω τα 2 προτεινόμενα συστήματα παραλίγο να απολυθώ...!!! Ίσως να μην δούλεψαν σε εμένα ή να μην έκανα σωστή διαχείριση των παικτών!! Στο δικό μου save πάντως η μοναδική τακτική που λειτούργησε και εφτασα στο σημείο να έσω 15 συνεχόμενες νίκες είναι ένα 4-2-3-1 με μόνες οδηγίες ''διατήρηση κατοχής'' και ''πολύ κοντινές πάσες''... LEON GORETZKA εισαι μεγάλη παιχτουρα αγορι μου!!!!
Θέλει χρόνο για να δουλέψει η πρώτη τακτική.Και εμένα στην αρχή μου έβγαζε την πίστη αλλά μετά πήγαινα από 3αρα σε 3αρα.
Dimitris_7 wrote:Αξίζει να δανείσω τον Kehrer για να πάρει εμπειρίες;;
Ναι αλλά θα γίνει απλά παίχτης για rotation δεν μπορεί να σταθεί βασικός αν θες να πας για πρωτάθλημα.
Don't hate the player hate the game.
Post Reply

Return to “Αναλύσεις και προτάσεις ομάδων”