Παναθηναϊκός

Αναλύστε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε και ζητήστε προτάσεις για το ποια ομάδα να αναλάβετε
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Billkon εγώ πούλησα τον essien την δεύτερη σεζόν στην stoke για 500 χιλιάρικα για να ξεφορτωθώ το συμβόλαιο του..δεν ήταν super αλλά ούτε κακός θα έλεγα !! Sanchez βράχος πίσω 3 σεζόν τώρα έχοντας τον σε θέση δημιουργικού αμυντικού... Berg ο γνωστος berg παστελώνει αβέρτα! Καρέλης μετά από δυο καλές σεζόν πουλήθηκε στην sassuolo για 5,5 εκατομμύρια συν 40 % από την επόμενη πώληση !! Ποια τακτική χρησιμοποιείς ..??!εγώ με του dimizag ( u shall not pass.. ) με κάποιες μικρές μετατροπές κ κατά δεύτερον λόγο με του tasosbin αυτήν που χρησιμοποίησε με την Λειψία η ομάδα αποδίδει χορταστικό κ επιθετικό ποδόσφαιρο !!

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
BillKon
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:04 am
Football Manager της ομάδας: Schalke 04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω κανει μια δικια μου 4-3-3 και βαζω τον Berg σαν Προωθημένο Επιθετικό...και εχω δώσει οδηγίες στους πλάγιους...και στα εξτρέμ και στα μπάκ να τον σημαδεύουν αλλα τπτ!!!! Παντως τελιώνοντας την πρωτη χρονιά ειχα ακομη πολλές προτάσεις για αυτον μεχρι και 6 εκατ. !! και εγω πουλησα Essien για 250 χιλ. και τον Abeid 13 εκατ. στην Aston Villa!!!! επίσης πάρα πολλές προτάσεις σκάνε για τον Λαγό (4,3 εκατ. η Στουτγκάρδη) αλλα αφου εδωσα Essien δε φευγει με τπτ!!!
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

2αδα πίσω έβγαλαν άκρη . πρωτη χρόνια χωρίς μεταγραφές σαντεζ δημιουργικός με καλυψη και τελαντερ περιορισμένος στόπερ

Στάλθηκε από το XT1032 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όντως thelander k sanchez βασικό δίδυμο κ εγώ φιλαράκι...αξιόπιστοι κ οι δύο κ με λιγότερους τραυματισμούς από ότι irl :roll: Λαγός όντως καλές season κ φυσικό επακόλουθο να ενδιαφερθούν πολλές ομάδες κ στο δικό μου save...προσπαθώ να ανανεώσω abeid τώρα αλλά μου ζητάει τα μαλλιά της κεφαλής του...αν δεν δεχτεί έφυγε με καλά λεφτάκια...billkon δοκίμασε να αλλάξεις τον ρόλο του berg... σε επιθετικό στόχο ή ολοκληρωμένο επιθετικό...το να ταίζουν ΜΟΝΟ αυτόν οι υπολοιποι δεν είναι πάντοτε καλό...δες το κ irl :roll:

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

13 εκατομμύρια ρε θηρίο ..???! Χαμός αυτλα είναι...εγώ συνήθως παίρνω λιγότερα γιατί σχεδόν πάντα για παίκτες κάτω των 30 κλειδώνω την επιλογή στο 40% ποσοστό μεταπώλησης κ αυτό αποτρέπει πολλές ομάδες να σκάσουν πολλά κ αλλες από το να ενδιαφερθούν καν... :shock:

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μυριζομαι σπαμ εδώ και κάποιες μέρες..

Στάλθηκε από το HUAWEI P7-L10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
BillKon
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:04 am
Football Manager της ομάδας: Schalke 04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον εχω αλλαξει τον Berg ολους σχεδον τους ρόλους και του εχω δωσει τουλαχιστον 4 - 5 ματς σε καθε ρολο αλλα τπτ!!!! Ενα αλλο θεμα που εχω και δεν ξερω αν γινεται μονο σε εμενα ειναι οτι ενω το ηθικο της ομαδας ειναι καλο μολις ερθει προταση θελουν να φυγουν οι παικτες και αντιδρουν ομαδικα οταν δεν πουλησω καποιον!!
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Σε μένα ο Μπεργκ 1η σεζον ηταν τραγικος, 2η 3η 4η πεταγε φωτιές.
Μετά τον αφησα ελευθερο και τον ξαναπηρα στα 36 του για να κλεισει την καριερα του.
Παντως οποιος παρει Παο ολα την προσοχη σε Λαμπρου,Ευαγγελου και Αγγελοπουλο.9η σεζον και ειναι βασικοι στην ομαδα.Ειδικα ο Λαμπρου ειναι legend, ως aml κανει παπάδες.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευαγγελου τουμπανιαζεται εγω τον εχω 3η επιλογη κ στεκεται ανετα σχεδον σε ολα τα ματς(αποφευγω να παιζει C.L εκτος λογω απειριας).Ο Λαμπρου τιμιος για το ροτεισον.

Στάλθηκε από το GT-S7710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
alexmess14
Amateur
Amateur
Posts: 109
Joined: Sun Dec 28, 2014 10:23 pm
Football Manager της ομάδας: Atletico de Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Chelsea
facebook προφίλ: alexmessalas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BillKon wrote:Τον εχω αλλαξει τον Berg ολους σχεδον τους ρόλους και του εχω δωσει τουλαχιστον 4 - 5 ματς σε καθε ρολο αλλα τπτ!!!! Ενα αλλο θεμα που εχω και δεν ξερω αν γινεται μονο σε εμενα ειναι οτι ενω το ηθικο της ομαδας ειναι καλο μολις ερθει προταση θελουν να φυγουν οι παικτες και αντιδρουν ομαδικα οταν δεν πουλησω καποιον!!

Σιγουρα παιζει ρολο το συστημα σου, πως το τροφοδοτεις κτλ για τον Μπεργκ. Τωρα για το ηθικο μου εχει συμβει καναδυο φορες θελει λεπτους χειρισμους και γενικα να κρατας πολυ καλο κλιμα.
"Καποιοι παιρνουν πιο σοβαρα τη ζωη παρα το manager... Αν ειναι δυνατον!!!"
User avatar
ixor24
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat Nov 19, 2011 5:10 pm
Football Manager της ομάδας: Taranto
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον ρουτερ κ τον Βοκολο τον κρατάτε; Δεν μου γεμίζουν το ματι πολυ και λεω να τους στειλω. Μολις αρχίζω δεύτερη χρονια με τον ΠΑΟ


May the force be with you
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Στο σειβ που ξεκίνησα για τριτη φορά (μπορεί τέταρτο πεμπτη) τα αποτελεσματα είναι ισάξια με τα δυο προηγούμενα περιπου ,αλλά ξεμπουκωσαν οι καρελης(7 γκολ / 8 αγώνες) καλτσας (5/7) Μπεργκ (4/7)

Στάλθηκε από το XT1032 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
alexmess14
Amateur
Amateur
Posts: 109
Joined: Sun Dec 28, 2014 10:23 pm
Football Manager της ομάδας: Atletico de Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Chelsea
facebook προφίλ: alexmessalas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΟΟΟΟΟΟΟΟλα τα παραπανω θα "αλλαχθουν" με το update, θα ναι τελειως διαφορετικη ομαδα ο Παναθηναικος...
"Καποιοι παιρνουν πιο σοβαρα τη ζωη παρα το manager... Αν ειναι δυνατον!!!"
User avatar
panos13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μετά την προσθήκη του patch έχω ήδη τρέξει 2 σεζόν οπότε παραθέτω κάποιες σκόρπιες σκέψεις.

Σίγουρα η ομάδα μπορεί να στηριχθεί στο αμυντικό δίδυμο Τελάντερ - Σάντσεθ με αξιόπιστο back up τον Moledo. Στο τέρμα για βασικός πάει ο O.Βλαχοδήμος ο οποίος γίνεται κλάσης ανώτερος από Steele. Ευκαιρίες πρέπει να πάρει και ο Κότσαρης ο οποίος συγκεντρώνει σχετικά γρήγορα ενδιαφέρων από το εξωτερικό. Στο δικό μου save, πρώτη σεζόν τον πούλησα 4εκ. € πριν τον Δεκέμβριο με λίγες μόνο παρουσίες σε παιχνίδια Κυπέλλου. Αρκετά ανεβασμένος και ο Νάνο (χωρίς αξιόλογο back up όμως) και καλή παρουσία από Wemmer παρόλο που τα attributes του σε προδιαθέτουν για το αντίθετο. Στην ίδια κατάσταση και ο Mesto.

Στο κέντρο σταθερή δύναμη οι Zeca, Abeid και Λαγός. Μπορούν να πωληθούν σε τιμές άνω των 3,5εκ €. Καλή προσθήκη ο Ευαγγελίστα μπορεί να βοηθήσει όπως και ο σταθερά καλός Δώνης.

Οσον αφορά στα άκρα Καλτσάς βασικός δεξιά και σίγουρα πρέπει να δωθούν ευκαιρίες σε Λάμπρου, κατά προτίμηση σε ρόλο AML IF.

Στην επίθεση μετά τον Berg το χάος. Δυσκολεύομαι πάντως αρκετά να κάνω τον Berg να πιάσει σταθερά καλή απόδοση και επιβεβαιώνω τα παιδιά που το σχολιάσαν σε παραπάνω σχόλια. Σίγουρα σαν back up βοηθάει ο Mamute, αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο.

Καλή μεταγραφή η οποία πρέπει να γίνει γρήγορα πριν πέσουν πάνω τα θηρία είναι του Λημνιού από τον Ατρόμητο. Επίσης Μπουχαλάκης μπορεί να αποκτηθεί δανεικός και ελεύθερος το καλοκαίρι. Καλύπτει άνετα πιθανή πώληση Abeid ή Zeca.

Φεύγει αρκετά εύκολα και ο Πράνιτς λόγω πολύ μικρής ρήτρας. Καλό θα ήταν να αποβάλλεται και το βαρύδι που ακούει στο όνομα Essien. Περιέργως μπορεί να πιάσετε μια προσφορά ανάμεσα σε 1-2εκ €. Τόπο στα νιάτα λοίπον και χώρο στο salary cap για κάποιες μεταγραφές ελεύθερων ή δανεικών
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Μαμουτας νομιζω ειναι πιθανο wonderkid οπως κ ο Ευανγκελιστα;

Tapatalked
Post Reply

Return to “Αναλύσεις και προτάσεις ομάδων”