Απορίες για εγκατάσταση γραφικών

Συζητήστε για τα γραφικά του FM (skins, logos, kits και backgrounds). Στείλτε τα δικά σας, γράψτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του fmgreece.gr
Trainer Red
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:39 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Αν μπορείς ανέβασε 3 screenshots για να σε βοηθήσουμε. Τα περιεχόμενα του φακέλου kits, μια 2D φανέλα που έπρεπε να σου εμφανίζεται και δεν το κάνει και μια 3D αντίστοιχα.
Εχω σβησει τα 3D kits γιατι θεώρησα οτι ειναι η "ριζα του κακου".Επισης,δεν με αφηνει να ανεβάσω τη φωτογραφία αρα θα χρησιμοποιησω link: https://photos.google.com/search/_tra_/ ... DLze695Q6i (Εμφανισεις στο παιχνιδι)
https://photos.google.com/search/_tra_/ ... J-AzVtnknc (Περιεχόμενα φακέλου "Kits")
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα links σου δεν οδηγούν πουθενά. Δες πως ανεβάζεις εικόνες εδώ: viewtopic.php?f=401&t=39708&hilit=%CE%B ... creenshots
Trainer Red
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:39 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Τα links σου δεν οδηγούν πουθενά. Δες πως ανεβάζεις εικόνες εδώ: viewtopic.php?f=401&t=39708&hilit=%CE%B ... creenshots
Συγνωμη :(
Trainer Red
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:39 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Τα links σου δεν οδηγούν πουθενά. Δες πως ανεβάζεις εικόνες εδώ: viewtopic.php?f=401&t=39708&hilit=%CE%B ... creenshots
http://imgur.com/ltoaUG0
http://imgur.com/pDEGzo1

Τώρα;
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν αποσυμπιέζεις κάθε αρχείο με kits προκύπτει ένας φάκελος. Στον φάκελο kits πρέπει να έχεις όσους υποφάκελους όσα είναι και τα πακέτα που έχεις. Κι αυτό γιατί κάθε πακέτο έχει το δικό του αρχείο config από το οποίο παίρνει την εντολή το παιχνίδι να φορτώσει τις φανέλες. Εσύ βλέπω ότι έχεις φανέλες απο πολλές κατηγορίες χύμα αρα μάλλον έχεις κρατήσει μόνο ένα config και σου διαβάζει μερικές φανέλες μόνο.
Trainer Red
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:39 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Όταν αποσυμπιέζεις κάθε αρχείο με kits προκύπτει ένας φάκελος. Στον φάκελο kits πρέπει να έχεις όσους υποφάκελους όσα είναι και τα πακέτα που έχεις. Κι αυτό γιατί κάθε πακέτο έχει το δικό του αρχείο config από το οποίο παίρνει την εντολή το παιχνίδι να φορτώσει τις φανέλες. Εσύ βλέπω ότι έχεις φανέλες απο πολλές κατηγορίες χύμα αρα μάλλον έχεις κρατήσει μόνο ένα config και σου διαβάζει μερικές φανέλες μόνο.
Aρα πρεπει να κανω extract το καθένα απο τα packs και να κρατάω το config; Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι, αυτό ακριβώς.
Trainer Red
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:39 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Trainer Red wrote:
rimini wrote:Όταν αποσυμπιέζεις κάθε αρχείο με kits προκύπτει ένας φάκελος. Στον φάκελο kits πρέπει να έχεις όσους υποφάκελους όσα είναι και τα πακέτα που έχεις. Κι αυτό γιατί κάθε πακέτο έχει το δικό του αρχείο config από το οποίο παίρνει την εντολή το παιχνίδι να φορτώσει τις φανέλες. Εσύ βλέπω ότι έχεις φανέλες απο πολλές κατηγορίες χύμα αρα μάλλον έχεις κρατήσει μόνο ένα config και σου διαβάζει μερικές φανέλες μόνο.
Aρα πρεπει να κανω extract το καθένα απο τα packs και να κρατάω το config; Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια
Εάν το ίδιο πράγμα γίνεται και για πρόσωπα;
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποιό ίδιο πράγμα να γίνεται; Αν ακολουθήσεις ακριβώς τις οδηγίες που λέει το κάθε πακέτο δεν θα έχεις πρόβλημα. Αποσυμπίεση εκεί που λέει, τικάρεις τις επιλογές μέσα στο παιχνίδι και εμφανίζονται.
Trainer Red
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Fri Feb 05, 2016 3:39 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Ποιό ίδιο πράγμα να γίνεται; Αν ακολουθήσεις ακριβώς τις οδηγίες που λέει το κάθε πακέτο δεν θα έχεις πρόβλημα. Αποσυμπίεση εκεί που λέει, τικάρεις τις επιλογές μέσα στο παιχνίδι και εμφανίζονται.
Δεν συμβαίνει σε εμένα,απλώς με έχουν ρωτήσει.Ουσιαστικά τα εχω βάλει σωστά στο directory αλλα έχει δύο φακέλους Sports Interactive. Ο ένας φάκελος Football Manager 2016 ειναι ουσιαστικά κενός όμως (Εχει μόνο 2 φακέλους μέσα).Στην αρχή του το είχα βάλει σε ξεχωριστούς φακέλους το κάθε archive.Μετά όμως αφου δέν λειτουργούσε αυτό τα βγάλαμε όλα απο τους φακέλους και πάλι δεν δουλευε
chris_afk
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Wed Feb 10, 2016 7:19 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eimai kainourgios xristis kai exw tin ekdosi se tablet android afou eimai fantaros kai den eixa allo tropo na paiksw to paixnidi. Yparxei tropos na perasw ekei ta facepack kai ta logos pou exw katevasei ?
User avatar
lias17
Amateur
Amateur
Posts: 126
Joined: Thu Dec 08, 2011 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός Νίκαιάς
Αγαπημένη Ομάδα: Πάοκ
facebook προφίλ: ilias.agrafiotis.3
twitter: Agrafasil86
Status: Everybody lies
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απορία παιδιά έχω κατεβάσει το πακέτο με τις 3d εμφανίσεις των ομάδων από Ελλάδα. Εχω κάνει την διαδικασία όπως αναφέρετε και δεν μου τις εμφανίζει μέσα στο παιχνίδι. Να ενημερώσω ότι το αρχείο config ύπάρχει μέσα στους φακέλους καθώς επίσης και ότι τις εμφανίσεις που έχω βάλει από Γ' εθνική τις εμφανίζει κανονικά οι οποίες δεν είναι 3d. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;


Άκυρο παιδιά έγω έφταιγα μην δώσετε σημασία...
Gabylust
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat Dec 23, 2006 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: Feyenoord
Location: Netherlands
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

lias17 wrote:Απορία παιδιά έχω κατεβάσει το πακέτο με τις 3d εμφανίσεις των ομάδων από Ελλάδα. Εχω κάνει την διαδικασία όπως αναφέρετε και δεν μου τις εμφανίζει μέσα στο παιχνίδι. Να ενημερώσω ότι το αρχείο config ύπάρχει μέσα στους φακέλους καθώς επίσης και ότι τις εμφανίσεις που έχω βάλει από Γ' εθνική τις εμφανίζει κανονικά οι οποίες δεν είναι 3d. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;


Άκυρο παιδιά έγω έφταιγα μην δώσετε σημασία...

Tι έφταιγε ρε αδερφέ? εγώ ακόμα παιδεύομαι!!!
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω πρόβλημα με τις εμφανίσεις ορισμένων ομάδων όταν τις αντιμετωπίζω. Για παράδειγμα, με την Leverkusen όταν φοράει τη 2η δεν υπάρχει θέμα αλλά με την 3η δεν την εμφανίζει. Πως μπορώ να το λύσω?
Spoiler: show
Image Image
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

demakos21 wrote:Έχω πρόβλημα με τις εμφανίσεις ορισμένων ομάδων όταν τις αντιμετωπίζω. Για παράδειγμα, με την Leverkusen όταν φοράει τη 2η δεν υπάρχει θέμα αλλά με την 3η δεν την εμφανίζει. Πως μπορώ να το λύσω?
Spoiler: show
Image Image

any help :?: :?:
Post Reply

Return to “Γραφικά”