Coca Cola Piraeus (Την ομάδα την φτιάχνεις ΕΣΥ!)

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Δες στο ταμπελάκι πίσω από τις μπλούζες αν λέει made in Larissa καλού κακού -rofl
Last edited by Akyla on Fri Nov 18, 2016 12:42 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Ριμινι σουζα ταλογα?????

Sent from my Blade S6 using Tapatalk
Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ζέβρα θα είναι. Κρυφο- μπιανκονέρο ο Ρίμινι αλλά δεν σας το λέει.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα χρώματα και τα patterns τα είχε επιλέξει ο Χουντίνι όταν έκανε την ομάδα οπότε το σχεδιαστικό μου ταλέντο περιορίστηκε -falaina
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Coca Cola Piraeus Mid Season Report

Παράξενα πράγματα. Κακό ξεκίνημα στη σεζόν από άποψης θεάματος, αλλά τα αποτελέσματα τα παίρναμε. Μετά αρχίσαμε να μην παίρνουμε ούτε αποτελέσματα. Από μπάλα τίποτα. Μέχρι που γύρισε ο διακόπτης με 2-3 αλλαγές σε πρόσωπα και οδηγίες -όχι σε σχηματισμό-. Ο Carles Alena μας κουβαλάει από το χέρι, είναι σαν τη μύγα μες το γάλα, δε θα μου κάνει εντύπωση αν ανεβάσει πάνω από το 8.0 το avg.rating του, αλλά για να πάρουμε το πρωτάθλημα Β' Εθνικής πρέπει να αρχίσουν να σκοράρουν οι επιθετικοί μας. Αυτή τη στιγμή πρώτοι σκόρερ είναι ο Alena με τον Βασιλακάκη, απαράδεκτα πράγματα. Αμυντικά έχουμε την καλύτερη ομάδα στο πρωτάθλημα, αφού βγήκε ο Λουκάς ο Βύντρα και εμπιστεύτηκα το 18χρονο δίδυμο Ρέτσος-Ευαγγέλου είχαμε 6 σερί Ανέπαφες Εστίες.

Στο κύπελλο πάμε καλά, αν είμαστε λίγο τυχεροί στις κληρώσεις μπορούμε να κάνουμε λίγο θόρυβο ακόμα. Στο επόμενο stream θα κάνουμε μεταγραφές Ιανουαρίου, οπότε σπεύσατε γιατί εσείς είστε ο Τεχνικός Διευθυντής της ομάδας!

Αποτελέσματα τελευταίου stream:
Image

Επισκόπηση Διοργανώσεων:
Image

5+1 Top Performers:
Image

MVP της ομάδας:
Image
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο μικρός Ζιζού κ ο Ν. Κορεάτης πως τα πάνε?
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17739
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Οι φανελες τελικα δε βγηκαν;

Στάλθηκε από το Mark V Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

demakos21 wrote:Ο μικρός Ζιζού κ ο Ν. Κορεάτης πως τα πάνε?
Λίγα πράγματα ο Enzo, αλλά δεν έχει πάρει και πολλές ευκαιρίες εδώ που τα λέμε, ο Alena δεν φεύγει από την εντεκάδα. Ο Ν.Κορεάτης τώρα άρχισε να παίρνει μπρος, γενικά δείχνει να το 'χει.
vaggelis2005 wrote:Οι φανελες τελικα δε βγηκαν;

Στάλθηκε από το Mark V Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υπάρχει bug με το Create a Club Mode και δεν τις εμφανίζει. Θα πρέπει να κάνουμε υπομονή λοιπόν.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Coca Cola Piraeus: Η Αυτοκρατορία Αντεπιτίθεται

Η ομάδα άρχισε επιτέλους να ρολάρει. Φτιάχνουμε κάτι πάρα πολύ όμορφο, φάνηκε κυρίως στο κύπελλο. Συνολικά στις διοργανώσεις πάμε κάπως έτσι:
Image

Μπορούμε και καλύτερα, αλλά η Αντεπίθεση ξεκίνησε. Η 7άρα στον Πανθρακικό ο οποίος τότε ήταν 3ος μας έδειξε ότι στη μέρα μας είμαστε πολύ επικίνδυνοι.
Image

Παρ'όλα αυτά στο πρωτάθλημα φέραμε πολλές "χαζές" ισοπαλίες, κυρίως γιατί είχαμε το μυαλό μας στο κύπελλο. Και πώς να μην το έχουμε μετά το 1-1 με τον Παναθηναϊκό στην Coca Cola Arena. Ο επαναληπτικός ήταν ματς για καρδιακούς. Από 2-0 και 3-1, γυρίσαμε στο 3-3, για να χάσουμε 4-3 στο 92' με γκολ ενός 18χρονου Σέρβου με μονοψήφια attributes. Πρώτο γκολ στη σεζόν εννοείται. Όμως κρατάμε ότι η ομάδα έδειξε μέταλλο, αλλά και την παρουσίαση του Αυτοκράτορα του Μιλάνου, του Mr.Shot Power 99, ίσως του μεγαλύτερου "What If" του Βραζιλιάνικου ποδοσφαίρου, με άλλα λόγια, είδαμε τον Adriano Leite Ribeiro να δίνει 2 assists στο 72' και στο 82' για να μας φέρει μία ανάσα από τα ημιτελικά του θεσμού.
Image

Image

3 assists σε 2(3) αγώνες, ωραίες κινήσεις, σωστές πάσες, γενικά ο άνθρωπος με το τόπι το 'χει. (Captain Obvious) Λόγω ηλικίας και Physical ξεκίνησα να του κάνω retrain ως Engache (AMC δηλαδή) για να παρατείνω λίγο ακόμα την καριέρα του. Από τους αγαπημένους μου παίκτες όταν ήμουν παιδί, το save αυτό θα είναι ένα tribute στον Αυτοκράτορα.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Coca Cola Piraeus: Season Finale, We are the Champions

Χωρίς να εντυπωσιάσουμε ιδιαίτερα, είμαστε πρωταθλητές!
Image

Πώς απέδωσε το roster που φτιάξαμε στη Β' Εθνική:
Image

Διακριθέντες Season 1:
Carles Alena
Image

Παναγιώτης Ρέτσος
Image

Θοδωρής Βασιλακάκης
Image

Adriano (Δε θα τον έλεγα διακριθέντα, αλλά ψηφίστηκε ως "Μεταγραφή της Χρονιάς" )
Image

Βραβεία που κέρδισε η ομάδα μας:
Image

Image

Image

Βραβεία συλλόγου:
Image

Και έσκασε η οικονομική βόμβα από τον όμιλο της Coca Cola:
Image

Τα μοιράσαμε ωραία:
Image

Και το σύστημα με το οποία θα παίξουμε στην Superleague:
Image

Όπως καταλαβαίνετε έχουμε άπειρα λεφτά. Άρα έχουμε και πολύ υψηλούς στόχους. Φέτος ο πρωταθλητής Ολυμπιακός συγκέντρωσε 72 βαθμούς, εμείς θα στοχεύσουμε τους 75. Εδώ θα χρειαστώ τη βοήθειά σας. Εγώ μόνο τακτικές, εσείς μεταγραφές. Περιμένω προτάσεις παικτών που πιστεύετε ότι θα βοηθήσουν. Σας περιμένω να τα συζητήσουμε είτε εδώ, είτε στο discord channel μας.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν βλέπω το φιλαράκι μου στους διακριθέντες..
Σε ποιες θέσεις ενδιαφέρεσαι για παίκτες?
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Woo είχε θέματα δυστυχώς, παρά τα 13 γκολ του, δεν έκανε αυτά που ζητούσα από τη θέση του επιθετικού, έχασε αρκετές εύκολες φάσεις και είχε κακές επιλογές, λόγω απειρίας. Το avg.rating του είναι αντιπροσωπευτικό της εικόνας του.

Παίκτες θέλω για όλες τις θέσεις, πάμε για πρωτάθλημα και το roster χρειάζεται ολικό lifting. Μόνο ο Alena είναι σίγουρα βασικός και τη νέα σεζόν. Με καίει η θέση του Ολοκληρωμένου Επιθετικού, του Αριστερού Μπακ και του Αριστερού Χαφ.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Coca Cola Piraeus - Season 2: Μεταγραφές και φιλικά

Τη δεύτερη χρονιά με τα χρήματα που είχαμε μπορούσαμε να φτιάξουμε μια πολύ καλή και ανταγωνιστική ομάδα. Αυτό ακριβώς κάναμε. Με τη βοήθεια viewers στο twitch channel μας, μέσα σε 3 ώρες έγινε πράξη ο μεταγραφικός σχεδιασμός, η προετοιμασία, αλλά και τα φιλικά που διοργανώσαμε. Ας δούμε συγκεντρωτικά τις μεταγραφές και μετά πιο επιλεκτικά αυτούς που ξεχωρίζουν, αλλά και το μεγαλύτερο μπαμ στην Ιστορία του Ελληνικού πρωταθλήματος.

Μεταγραφές:
Image

Πολλοί παίκτες, χωρίς να καταξοδευτούμε για κάποιον συγκεκριμένο, δεν πληρώσαμε υπεραξία πουθενά. Να δούμε τις πιο σπουδαίες μεταγραφές:

Srjdan Plavsic:
Image

Πολυθεσίτης, τεχνίτης, γρήγορος, καλά mental. Τρομερό vfm, θα δώσει από την αρχή πράγματα.

Daniel Braganca
Image

Η αδυναμία μου από τις μεταγραφές της 2ης σεζόν. Εξαιρετικός ως Regista/Roaming Playmaker, με καταπληκτικά mental για την ηλικία του. Στα συν ότι είναι εξαιρετικός αθλητής και ότι έχει Technical που θα ανέβουν. Πιστεύω μετά τον 2ετη δανεισμό του σε μας θα πάρει μεγάλη μεταγραφή ή θα είναι αναντικατάστατος στην Sporting.

Richairo Zivkovic:
Image

Αγαπημένο πουλέν από το FM15, ήρθε για να δώσει πλουραλισμό στην επίθεση. Θα πάρει ευκαιρίες όταν κολλάει ο Kadlec, αλλά και στο κύπελλο. Κεφάλαιο για την ομάδα μελλοντικά.

MEMPHIS DEPAY:
Image

Το μπαμ. Η μεταγραφή αεροδρομίου. Η κίνηση που προκάλεσε αίσθηση. Ένα από τα μεγαλύτερα -πρώην- ταλέντα του παγκόσμιου ποδοσφαίρου αποφάσισε να έρθει δανεικός σε εμάς για 2 χρόνια, μιας και δεν χωρούσε στα πλάνα του Mourinho. Θα δώσει φαντασία στο παιχνίδι μας, κούρσες από τα δεξιά, γκολ, ασσίστ, θα φέρει κόσμο στο γήπεδό μας και παιδιά θα γίνουν Coca Cola Piraeus για χάρη του.

Τακτική και ρόστερ

Η τακτική που θα χρησιμοποιήσουμε φέτος είναι ένα 4-4-1-1, αλά Liverpool 2009-2010. Σκοπός είναι να παίξουμε όμορφο ποδόσφαιρο κυριαρχίας, εκμεταλλευόμενοι τα αστέρια που έχουμε στην ομάδα μας. Πολλά θα εξαρτηθούν από την προσαρμογή του Alena στη νέα του θέση.
Image

Το ρόστερ διαμορφώθηκε ως εξής:
Image

Στην περίοδο της προετοιμασίας ασχοληθήκαμε κυρίως με τη φυσική μας κατάσταση, την αφομοίωση της νέας τακτικής και την προσαρμογή των νέων αποκτημάτων (8 από τους βασικούς 11 ήρθαν φέτος).
Image

Πώς σας φαίνονται οι νέες μας κινήσεις; Είναι ρεαλιστικός ο στόχος του πρωταθλήματος; Τα ξαναλέμε την Πέμπτη στις 17:00.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Coca Cola Piraeus - Season 2 (Superleague): 10 πρώτοι αγώνες

Δύσκολα -μας- μπήκε η νέα αγωνιστική περίοδος. Και ήττες εκτός προγράμματος είχε και κακές εμφανίσεις είχε και τους 3 μεγάλους να πηγαίνουν τρένο είχε, όλα στραβά και ανάποδα. Με τούτα και με εκείνα, κάπως έτσι είναι τα πράγματα στο πρωτάθλημα.

Image

Ολυμπιακός-ΑΕΚ-ΠΑΟ δεν λένε να γκελάρουν με τίποτα, κάτι που θα είναι θέμα αν συνεχίσουμε όπως τώρα. Άσε που τους έχουμε όλους εκτός έδρας στον δεύτερο γύρο. Πρέπει να γίνει τεράστια ανατροπή σκηνικού για να διεκδικήσουμε την κούπα για την οποία πλήρωσε πάνω από 35Μ ο όμιλος του αγαπημένου μου αναψυκτικού.

Μέσα σε αυτή την μετριότητα ξεχώρισαν 5 παιδιά, τα οποία κρατάνε τα προσχήματα και κουβαλάνε τους υπόλοιπους στις πλάτες τους.

Image

Για μένα ξεχωρίζει ο Plavsic. Ο νεότερος και λιγότερο διάσημος εκ των 3 μπροστά (Kadlec-Depay-Plavsic) και έχει παίξει καλύτερα από όλους. Με 6 γκολ και 4 assists σε όλες τις διοργανώσεις δείχνει ότι ήταν έτοιμος για το μεγάλο βήμα. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.
Image

Παρακάτω θα δείτε όλα μας τα ματς έως τώρα, επίσημα και ανεπίσημα. Από μακριά δε φαίνεται άσχημα, αλλά περίμενα καλύτερα. Σε συνδυασμό με τα σερί που τρέχουν οι 3 μεγάλοι, έφεραν γκρίνια στο προπονητικό team.
Image

Τα καλά νέα είναι ότι η ομάδα έδειξε χαρακτήρα αρκετές φορές. Τα κακά νέα είναι ότι Kadlec-Alena-Depay αγνοούνται. Μπορεί να έχουν συμμετοχή σε γκολ, αλλά δεν αποδίδουν σε καμία περίπτωση αυτά που περίμενα όταν έδινα ένα καράβι λεφτά για να τους φέρω. Αν ανέβουν 2 κλικ πιο πάνω, τότε θα έχουμε τύχη. Θα τους στηρίξω όσο depay πάντως. Εντάξει, εντάξει μη φωνάζετε, αποχωρώ μόνος μου! -rofl
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Χαχαχαχα...αστειε..κατσε να βρω χρονο να μπω με την θετικη μου αυρα

Sent from my Blade S6 using Tapatalk
Γίνε μαντέμι πρώτα
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”