FC Panathinaikos: Ξανά μεγάλος

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Velepaok
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Tue Dec 15, 2015 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ έχω καταλήξει πως αν παίζεις επιθετικά και κάνεις όπως είπες και εσύ τα λογικά πράγματα φέτος και πέρσι είναι σχετικά εύκολο. Μέχρις στιγμής φέτος δεν έχω αποτυγχημένο σειβ.
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Και στο δικό μου save(επίσης με Παναθηναϊκό) έπαιζα επιθετικά από την πρώτη χρονιά.Βέβαια δεν το πήρα με την πρώτη το πρωτάθλημα(το πήρα την δεύτερη γυρνώντας από το -11 που ήμουν στον πρώτο γύρο) αλλά παίξαμε ωραίο και στρωτό ποδόσφαιρο κάτι το οποίο έφερε μεγάλα αποτελέσματα στα ντέρμπι μέσα και έξω την χρονιά του τίτλου στα πλέι-οφ...
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

26η αγωνιστική Superleague: Παναθηναικός - Λάρισα

1η Μαρτίου 2020, ώρα 15:00 θεατές: 15.093


Image

Για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος υποδεχόμαστε την Λάρισα. Σε τρείς μόλις ημέρες ακολουθεί το παιχνίδι με τον Πανιώνιο, ημιτελικός Κυπέλλου. Το rotation είναι απαραίτητο λοιπόν. Στόχος μας στο σημερινό παιχνίδι είναι φυσικά οι τρείς βαθμοί, όμως το να βάλουμε παιδιά που είναι ανενεργά τον τελευταίο καιρό, έχει πολύ μεγάλη σημασία καθώς απο εδώ και στο εξής θα παίζουμε παιχνίδια ανά τρείς ημέρες! Θα είναι προς όφελός μας να έχουμε λοιπόν όσο περισσότερους ετοιμοπόλεμους ποδοσφαιριστές μπορούμε. Φυσικά, Πέρεζ και ειδικά ο Σπανουδάκης χρειάζονται αγωνιστικά λεπτά για να μπούν ακόμα περισσότερο στο κλίμα της ομάδας.

Image

Image

Κερδίζουμε με το πέναλτυ του Χατζηγιοβάννη 1-0, σε ένα παιχνίδι που το ελέγξαμε. Σηματικό οτι πολλά παιδιά πήραν χρόνο συμμετοχής ενώ αρκετοί ξεκουράστηκαν εν όψη του ημιτελικού.

Image

Τελική βαθμολογία κανονικής περιόδου:

Image
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1ος ημιτελικός Κυπέλλου Ελλάδος: Παναθηναικός - Πανιώνιος

4/3/2020 ώρα: 20:00 θεατές: 9.900


Image

Η βασική μας ενδεκάδα έιναι σε καλή κατάσταση και στόχος ένα καθαρό σκορ πρόκρισης.

Image

Image

Ο Πανιώνιος κάνει πολύ καλό παιχνίδι καθώς μας δυσκολεύει αρκετά στην κυκλοφορία της μπάλας παίζοντας επιθετική άμυνα. Δεν κάνουμε αρκετές φάσεις ενώ ο Πανιώνιος μας απειλεί. Τελικά παίρνουμε καθαρό σκορ πρόκρισης με 2-0 χάρη στα γκολ των Σένκεφελντ και Περέα. Είμαστε ένα βήμα πριν τον τελικό!

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα!Το φετινό fm νομίζω είναι απο τα σχετικά εύκολα....και εγώ στο save με παο στην πρώτη χρονιά ενώ αποκλείστηκα απο τρικαλα στο κυπελο με ενα τρελο 0-2 στο οακα....πηρα πρωταθλημα γυρνοντας απο το -11....μαλιστα 3 αγωνιστικες πριν το τελος περασα πρωτος με ενα 0-4 μεσα στο καραισκακης!!!!!!....ειναι λιγο σπαστικο απλα οτι την 2η σεζον 99% αγοραζει καινουριος ιδιοκτητης την ομαδα...
User avatar
Velepaok
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Tue Dec 15, 2015 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμένουμε ενημέρωση για τελικό και πλειοφ
ernestovalverde
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Tue Nov 07, 2017 5:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ισχυει, μας ξεχασε ο φιλος! :/
User avatar
leomessi10
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 423
Joined: Mon Sep 21, 2009 6:27 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Status: Επιτρεπεται να πεσεις.... επιβαλεται να σηκωθεις!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα είναι έτοιμη να κάνει μεγάλο βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Είμαστε στο συν τρία και υποδεχομαστε τον ΠΑΟΚ. Με νίκη πάμε συν 6 καθώς κερδισμε στην Τούμπα. Ο Ολυμπιακός είναι νοκ άουτ έμεινε πίσω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mes que un club
User avatar
mosxovits
Amateur
Amateur
Posts: 115
Joined: Thu Oct 18, 2012 9:26 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Location: Ηρακλειο Κρητη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμενουμε με αγωνια!!
Spoiler: show
Καποια στιγμη σταματαει να ειναι ενα παιχνιδι..!--->FM05 and going on...
User avatar
KingEric
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Jan 24, 2020 3:34 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα και από μένα. Πρώτη φορά εδώ. Παλαιός παίχτης manager πρωτοξεκίνησα το 1996 και για μια 8ετια ήμουν φανατικός. Πολλά χρόνια είχα παρατήσει το παιχνίδι αλλά πάντα με την παρέα μου συζητάμε για τις παλιές καλές εποχές.
Φέτος είπα να το αρχίσω και πάλι αλλά οι αλλαγές στο παιχνίδι είναι τεράστιες σε σχέση με αυτό που έπαιζα κάποτε οπότε έχω λίγο χαθεί.
Βλέπω ότι πολλοί λέτε για την τακτική και τις προπονήσεις και πόσο μεγάλο ρόλο παίζουν, πράγματα που κάποτε δεν ασχολιόμασταν καν. επιλέγαμε μία τακτική και πορευόμασταν για χρόνια και πάντα είχαμε επιτυχίες, για ενασχόληση με τον τρόπο προπόνησης ούτε καν.
Αυτό λοιπόν που θέλω είναι μια βοήθεια όσον αφορά τις τακτικές και τις επιλογές που έχει κάθε τακτική και επίσης βοήθεια όσον αφορά τις προπονήσεις της αμάδας. Βλέπω πολλές επιλογές μέσα και δεν ξέρω αν πρέπει να αναμειχθώ ή να αφήσω το παιχνίδι να τις τρέξει από μόνο του.
Ευχαριστώ.
User avatar
Velepaok
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Tue Dec 15, 2015 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τις προπονήσεις που ρωτάς είναι πράγματι πολύ δύσκολες και λίγοι έχουν κάτσει να ασχοληθούν .Προσωπικά προσλαμβάνω έναν βοηθό με πολύ καλή γνώση τακτικής και από τις αρμοδιότητες τον βάζω να κάνει αυτός τη προπόνηση της ομάδας. Τώρα για την τακτική αφού έχεις να παίξεις πολλά χρόνια θα σου πρότεινα να βάλεις μία από τις έτοιμες να διαβάσεις τι κάνει κάθε ρόλος και κάθε οδηγία και βλέποντας τι κάνει η ομάδα σου στα παιχνίδια να κάνεις αλλαγές σιγα σιγά ωστέ η ομάδα να παίζει με τον τρόπο που θέλεις.
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις διάβασα από την αρχή κι εγώ όλο το στόρι. Αρκετά καλή η αφήγηση. Πράγματι θύμησε ιστορίες από τα παλιά!!
Συνέχισε την καλή δουλειά και μην απογοητεύεσαι αν δεν υπάρχουν εύκολα απαντήσεις. Σίγουρα σε διαβάζουν περισσότεροι από όσο νομίζεις.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Πιθανοί στόχοι που να είναι στη λίστα προς μεταγραφή ;; Πάντα όσο η σεζόν πάει στο τέλος , βγαίνουν παίχτες για μεταγραφή σε καλές τιμές


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
leomessi10
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 423
Joined: Mon Sep 21, 2009 6:27 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Status: Επιτρεπεται να πεσεις.... επιβαλεται να σηκωθεις!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Παναθηναϊκός είναι και πάλι πρωταθλητής με φοβερό ντεμαραζ εκπληκτικών εμφανισεων... Στον τελικό κυπέλλου χάσαμε από τον ΠΑΟΚ... Αναλυτικά αύριο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mes que un club
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Καλα ρε πρωτα μας λες το τελος και μετα θα μας διηγηθεις την ιστορια? Χαχαχα

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”