FC Panathinaikos: Ξανά μεγάλος

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
mosxovits
Amateur
Amateur
Posts: 115
Joined: Thu Oct 18, 2012 9:26 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Location: Ηρακλειο Κρητη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-meaculpa Εξαιρετικος..!! Συνεχισε ετσι μας πορωνεις..!
Spoiler: show
Καποια στιγμη σταματαει να ειναι ενα παιχνιδι..!--->FM05 and going on...
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η βαθμολογία μετά απο δύο αγωνιστικές:

Image

Καμία ομάδα δεν έχει δύο νίκες. Ο ΠΑΟΚ αποκλείστηκε απο την Σέλτικ στην Σκωτία καθώς έχασε 3-0 ενώ οι πρωταθλητές έχασαν με 1-0 και στην Λάρισα. Ο Ολυμπιακός αποκλείστηκε στα play off του champions league απο την Porto και μπήκε στους ομίλους του europa league. Στο πρωτάθλημα οι ερυθρόλευκοι την πρώτη αγωνιστική έφεραν ισοπαλία στην Κρήτη με τον ΟΦΗ ενώ κέρδισαν στο Γεώργιος Καραισκάκης με 3-0 τον Βόλο. Η ΑΕΚ μπήκε και αυτή στους ομίλους του europa αποκλείωντας την Partizan, ενώ στο πρωτάθλημα έφεραν ισοπαλία χωρίς τέρματα την πρώτη αγωνιστική με την Λάρισα στο ΟΑΚΑ. Για την δεύτερη, επικράτησαν στην Θεσσαλονίκη του ΑΡΗ με 0-3!.

Βρέθηκα στο Αγρίνιο να δώ την Ξάνθη που είναι η επόμενη αντίπαλος. Έμειναν με 10 παίκτες απο το πρώτο δεκάλεπτο και ηττήθηκαν εύκολα με 3-0 όμως δεν κατάφερα να βγάλω συμπεράσματα. Φαίνεται οτι στηρίζονται στις αντεπιθέσεις πάντως. Οι Ακρίτες για την πρώτη αγωνιστική, κέρδισαν στην έδρα τους με 1-0 την Λαμία. Αγωνίζονται με 4-4-2.

Ο Ροντρίγκο Γκάλο στο παιχνίδι εναντίων μας, άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις. Είναι ένας παίκτης που συνδυάζει το τεχνικό πακέτο που ζητάμε, είναι έμπειρος πράγμα πολύ χρήσιμο για την άπειρη ομάδα μας ενώ απο τον Δεκέμβρη θα μπορέι να μιλήσει με όποια ομάδα θέλει καθώς έχει υπογράψει συμβόλαιο ενός έτους με τους Περιστεριώτες. Αποτελεί αναμφίβολα παίκτη υπο παρακολούθηση προς το παρών.

Το ρόστερ μας όπως έχει διαμορφωθεί:

Image
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3η αγωνιστική Superleague: Ξάνθη - Παναθηναικός

21Σεπτεμβρίου 2019, ώρα 19:00 θεατές: 1.869

Image

Για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος, ταξιδεύουμε στην Ξάνθη για να αντιμετωπίσουμε την ομώνυμη ομάδα. Η ψυχολογία μας είναι σε καλά επίπεδα μετά την νίκη μας επί του Ατρόμητου, ενώ η Ξάνθη θα θέλει να δώσει απαντήσεις μετά τα τρία γκολ που δέχθηκε στο Αγρίνιο απο τον Παναιτωλικό.
" Για να έχει αντίκρυσμα το καλό ξεκίνημα που έχουμε κάνει στο πρωτάθλημα, στις 21:00 που θα γυρίσετε εδώ, να μπορείτε να κοιτάξετε τον εαυτό σας στον καθρέφτη και να του απαντήσετε αν τα έχετε δώσει όλα " τους λέω. " Να είστε συγκεντρωμένοι, αποφασιστικοί και να έχετε καθαρό μυαλό ".

Την ενδεκάδα την έχω ανακοινώσει την προηγούμνη μέρα στο ξενοδοχείο και περιλαμβάνει μία μόνο αλλαγή, αυτή του Μπέχ στην θέση του Χατζηγιοβάννη.

Image

Το γήπεδο είναι σχεδόν άδειο, ενώ 700 φίλαθλοί μας δίνουν βροντερό παρών στις εξέδρες φωνάζοντας συνθήματα. Ο Κομίνης σφυρίζει την έναρξη του παιχνιδιού και τα πρώτα λεπτά είναι αναγνωριστικά. Στις αρχές κάθε παιχνιδιού δίνω μεγάλη έμφαση στον τρόπο παιχνιδιού των αντιπάλων για να καταλάβω πλήρως τον τρόπο παιχνιδιού τους. Η Ξάνθη πιέζει πολύ ψηλά με σκοπό να δυσκολέψει την κυκλοφορία μας. Το διαπιστώνω αμέσως και το επισημένω στον Αχιλλέα που παίζει λίγα μέτρα δίπλα μου: " Πούγγουρας, Πούγγουρας, με ηρεμία πίσω, βγάλτε τη σωστά! " . Το πρόβλημα αρχίζει να φαίνεται έντονα. Δεν αντέχουμε στην πίεση και οι Ινσούα - Χατζηθεοδωρίδης απομακρύνουν την μπάλα συχνα - πυκνά. Χαλάμε τις επιθέσεις μας έτσι πράγμα που δεν μου αρέσει.

Τα πρώτα 15' κυλούν έτσι, με εμάς να έχουμε μια ελαφρά υπεροχή στο παιχνίδι. Τίποτα αξιόλογο δεν έχει σημειωθεί. Στο 17' κάνουμε την πρώτη μας μεγάλη φάση στο μάτς: Κυκλοφορούμε την μπάλα ωραία και ο Κουρμπέλης βρίσκει τον Μπέχ στα αριστερά. Ο Δανός παιρνάει τον Μπαξεβανίδη απο την εξωτερική και στρώνει την μπάλα στον Περέα, όμως το σουτ του Κολομβιανού βρίσκει στο σώμα του Μαλεζά και καταλήγει κόρνερ.

Image

Στο 21' βλέποντας την δυσκολία μας να βγάλουμε την μπάλα από την άμυνα με πάσες, δίνω εντολή να πάμε πιο κάθετα: " Αχιλλέα, μην την γυρίζετε πίσω, παίξτε πιό κάθετα! Μεταφέρετε την μπάλα στα χαφ πιο γρήγορα" του λέω. Πράγματι, σπάμε εύκολα το pressing της Ξάνθης, βγάζοντας τους παίκτες της που πρεσάρουν εκτός φάσης. Λίγα λεπτά μετά, στο 24', κάνουμε την δέυτερη μεγάλη ευκαιρεία στο ματς. Ο Μπουζούκης βγάζει καταπλικτική μπαλιά στον Μπέχ, θυμίζοντας αυτές με τον Ατρόμητο.

Image

Ο Δανός μπαίνει απο αριστερά στην περιοχή του Αμπάντ, αλλα με υπερπροσπάθεια ο Μπαξεβανίδης που τον ακολουθέι, βάζει την προβολή και παραχωρεί κόρνερ.

Στο 28' η συγκέντρωσή μας πάει περίπατο. Πλάγιο απο αριστερά της Ξάνθης στο ύψος της περιοχής μας. Το εκτελεί ο Σόσα και ξαναπαίρνει την μπάλα, επιχειρεί σέντρα με την μία και ο Στάρτζεον προλαβαίνει τον Χατζηθεοδωρίδη και ανοίγει το σκορ, 1-0 η Ξάνθη! Αυτό θα είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Image

" Συνεχίζουμε την προσπάθεια παιδιά, δεν τελείωσε τίποτα ακόμα. Μπορέιτε να το γυρίσετε το παιχνίδι, ήταν μια άτυχη στιγμή. Λοιπόν αλλάζουμε σε 4-2-3-1. Τάσο αλλάζεις, Ζαχίντ βγαίνεις. Ούφε πας δεξιά ". Καθώς πάμε να βγούμε για το δεύτερο ημίχονο φωνάζω στον Χατζηγιοβάνη να μείνει. " Πιστεύω σε έσενα, βγες να κάνεις την διαφορά " του λέω και τον χτυπάω στην πλάτη.

Μπαίνουμε νωθρά και η Ξάνθη το εκμεταλεύεται. Στο 50' ο Μουλίν σουτάρει στο δεξί δοκάρι του Διούδη και στην επαναφορά ο ίδιος σπρώχνει την μπάλα στην εστία, με τον Ινσούα να απομακρύνει στην γραμμή!

Image

Τίποτα δεν πάει καλά. Ο χρόνος κυλάει και δεν μπορούμε να δημιουργήσουμε ούτε μια ευκαιρεία. Αλλάζω πλευρές τους Μπεχ και Χατζηγιοβάννη χωρίς αποτέλεσμα. Το άγχος αρχίζει και με κιριεύει. Λέω στους παίκτες μου να παίξουν με μεγαλύτερες μπαλιές, πάω κόντρα στην λογική μου. Στο 80' κάνω διπλή αλλαγή. Βγάζω τον Περέα που για ακόμα ένα ματς τα έχει δώσει όλα και τον Μπέχ. Περνάω τον Καμπετσή και απο πίσω του τον Δώνη. " Πάμε πιό επιθετικά τους λέω".

Κοιτάζω το ρολόι. δείχει 84'. Πόσο κορόιδο είμαι, σκέφτομαι. Τι έκανα... εγώ που έλεγα θα μείνω πιστός στην φιλοσοφία μου, ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων, έχω αλλάξει στυλ παιχνιδιού για ένα και μόνο αποτέλεσμα. Απογοητεύομαι με τον εαυτό μου. Κάνω ότι έκαναν και οι προκάτοχοί μου. Στον βωμό του αποτελέσματος θυσιάζονται όλα. Η απειρία μου να μου γίνει μάθημα σκέφτομαι. Πριν προλάβω να ολοκληρώσω την σκέψη μου ο Καμπετσής ισοφαρίζει: Ο Μπαξεβανίδης της Ξάνθης πιέζεται απο Χατζηγιοβάννη και Δώνη και πασάρει λανθασμένα στον Σόσα, ο Καμπετσής κλέβει, παίζει το ένα - δύο με τον Δώνη και στο τετ α τετ με τον Αμπάντ σημαδεύει σωστά και ισοφαρίζει.

Image

Στα αποδυτήρια απολογούμε στους παίκτες μου: " Σας ζητάω συγνώμη για σήμερα. Άλλα σας ζητάω στις προπονήσεις και σήμερα σας έλεγα άλλα. Αναλαμβάνω την ευθήνη για την εικόνα μας. Συγχαρητήρια για την προσπάθειά σας, δώσατε ότι είχατε. Αύριο πρωί με το που γυρίσουμε Αθήνα πάμε κατευθείαν γήπεδο για τακτική ". Βλέπετε το πρόγραμμα της Superleague μας έχει βάλει το παιχνίδι με τον Αστέρα στο ΟΑΚΑ με μία μόνο μέρα διαφορά απο το σημερινό παιχνίδι...

Image

Τα στατιστικά του αγώνα

Image

Οι βαθμολογίες των παικτών

Image
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Μόλις έχουμε επιστρέψει απο την Ξάνθη και βρισκόμαστε στις εγκαταστάσεις μας στο Κορωπί. Έχουμε μόλις λίγες ώρες να προετοιμαστούμε για το ματς με τον Αστέρα στο ΟΑΚΑ. Η κούραση είναι εμφανείς στα πρόσωπα των ποδοσφαιριστών μας και καλούμαι να πάρω αποφάσεις για την ενδεκάδα που θα παρατάξω. Προτεραιότητά μας είναι να διαφυλαχθεί η υγεία των ποδοσφαιριστών μας και να μην ρισκάρουμε τραυματισμούς. Επίσης, έχω επιλέξει στο ρόστερ μας πολλά νεαρά παιδιά τα οποία πρέπει να πάρουν την ευκαιρία τους, να δείξουμε οτι τα εμπιστευόμαστε. Ποιός ο λόγος να υπάρχουν αν δεν παίζουν;

" Βαγιαννίδης, Μαυρομμάτης και Αλεξανδρόπουλός, σε δέκα λεπτά να είναι εδώ " λέω στον Αγγελίνα. Πράγματι μετά από λίγο έρχονται στο γραφείο. " Αύριο θα πάρετε την ευκαιρία σας. Θα ξεκινήσετε και οι τρείς βασικοί. Σας υπολογίζω κανονικά και αύριο ήρθε η ώρα να σας το δείξω και στην πράξη. Μην έχετε άγχος, προετοιμαστείτε καλά, κοιμηθείτε σωστά. Πηγαίντε στην προπόνηση τώρα " τους λέω και φεύγουν γεμάτοι χαρά. Το βλέπω στα βλέμματά τους.

Το αυριανό παιχνίδι δεν είναι ενα παιχνίδι κυπέλλου. Είναι απέναντι στον Αστέρα, μια ομάδα πολύ φορμαρισμένη που βρίσκεται στην κορυφή. Το ρίσκο που θα πάρω είναι μεγάλο, όμως το ματς στην Ξάνθη με δίδαξε οτι δεν πρέπει να παρεκλίνω απο το πλάνο μου, πρέπει να παραμείνω αφοσιωμένος στον στόχο μου. Αύριο σκέφτομαι, μπορεί να χάσουμε. Στην έδρα μας. Τα παιδιά αυτά όμως με συστηματική χρησιμοποίηση θα αποφέρουν μόνο κέρδος για την ομάδα μακροχρόνια. Σκοπός μου είναι να παίξουν σε ματς που υπάρχει "φωτιά" και όχι σε παιχνίδια χωρίς πραγματικό ενδιαφέρον. Έτσι δεν θα έκαναν μεγάλα κλαμπ της Ευρώπης με τους νεαρούς τους;
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα γκολ στο ματς με την Ξάνθη που σας χρωστούσα:


Αστέρας Τρίπολης

Ο Αστέρας είναι μία πολυ δύσκολη ομάδα για να την "διαβάσεις". Ενώ έχει ξεκάθαρη αγωνιστική φιλοσοφία, ο προπονητής της Μπόρχα Χιμένες, αλλάζει μικρά - μικρά πραγματάκια κάθε φορά. Ενώ λοιπόν είναι ομάδα που επιδιώκουν υψηλά ποσοστά κατοχής, επιτιίθονται διαφορετικά από παιχνίδι σε παιχνίδι.

Εδώ βλέπουμε τα υψηλά ποσοστά κατοχής μπάλας:

Image

Εδώ το υψηλό ποσοστό εύστοχων πασών:

Image

Για να "καταστρώσουμε" λοιπόν το αγωνιστικό μας πλάνο, θα βασιστούμε σε κάποιες "σταθερές":

Μπαράλες

Πρόκειται για φορ περιοχής, με έφεση στο ψηλό παιχνίδι. Σε καμία περίπτωση δεν ξεχωρίζει για την ταχύτητά του. Για την αντιμετώπισή του προτιμάται λοιπόν ο Μαυρομάτης μαζί με τον Σένκεφελντ. Ο νεαρός στόπερ είναι ιδιαίτερα επιθετικός στα μαρκαρίσματά του, ενώ διακρίνεται για την ικανότητά του στο ψηλό παιχνίδι. Στοιχεία που θεωρώ ιδιαίτερα χρήσιμα για την σωστή αντιμετώπιση του Αργεντινού.

Αριστερή πλευρά

Η αριστερή πλευρά του Αστέρα απαρτίζεται απο τον Άνχελ που παίζει μπακ και τον Σίτο που πάιζει εξτρέμ. Η ομάδα της Τρίπολης αγωνίζεται πολύ απο την συγκεκριμένη πλευρά, με αποτέλεσμα να παρουσιάζει αρκετά κενά. Ο Εμμανουηλίδης του Πανιωνίου, τους εξέθεσε αρκετές φορές στο μεταξύ τους παιχνίδι. Θέλουμε να ρισκάρουμε λοιπόν με την δεξιά μας μεριά και θα χρησιμοποιήσουμε επιθετικό μπακ απο τα δεξιά. Ο Πούγγουρας χρησιμοποιείται με ανασταλτικές οδηγίες, ο Γιόχανσον που θα ήταν χρήσιμος σε τέτοιον ρόλο είναι κουρασμένος, έτσι δίνεται η ευκαιρία στον Βαγιανίδη να πάρει φανέλα βασικού. Για να καλύψουμε τα ανεβάσματά του, θα χρησιμοποιήσουμε σαν εσωτερικό χαφ τον Αλεξανδρόπουλο.

Κέντρο άμυνας

Ο Αστέρας μπορεί να έχει δεχθεί μόλις ένα γκολ στο φετινό πρωτάθλημα, όμως στα παιχνίδια που τον παρακολούθησα, δέχθηκε αρκετές ευκαιρίες ανάμεσα στα δύο του στόπερ. Ο Τιράμ της Λαμίας τους έκανε μεγάλη ζημιά και για να καταφέρουμε να δημιουργήσουμε ρήγματα κι εμείς θα αξιοποιήσουμε τους Δώνη ως κρυφό φορ και Καμπετσή σαν φορ που θα έρχεται χαμηλά να ανοίξει χώρους. Συν τοις άλλοις, θα επιβραβεύσουμε τον Αργύρη για τον βαθμό που μας έδωσε στην Ξάνθη, ενώ θα πάρει ανάσες ο Περέα. Ο Κολομβιανός καλύπτει σε μεγάλο βαθμό τα θέλω μου για την θέση του φορ. Μπορεί οι βαθμολογίες του να μην είναι ιδιαίτερα υψηλές, όμως το πάθος που βγάζει και η αμυντική του προσήλωση ανγκάζουν τα αντίπαλα στόπερ να μην μπορούν να κυκλοφορήσουν την μπάλα και να την απομακρύνουν, με αποτέλεσμα να ανακτούμε εύκολα την κατοχή.

Ενδεκάδα

Image

Αναμένεται ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να επιζητούν την μπάλα. Ο Αστέρας με πολλούς Ισπανόφωνους διαθέτει τεχνική και είναι σε φόρμα. Διαθέτουν εξαιρετικό προπονητή. Θα κοιτάξουμε να τρέξουμε πιο πολύ και να παρουσιαστούμε πιό φρέσκοι. Για να πάρουμε θετικό αποτέλεσμα από τους Αρκάδες, αυτά τα δύο στοιχεία θα είναι τα πιό σημαντικά. Καλή μας επιτυχία!

Βαθμολογία μετά απο τρείς αγωνιστικές:

Image

Ολυμπιακός, ΑΕΚ, Ατρόμητος και ΠΑΟΚ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο λόγω Ευρωπαικών υποχρεόσεων.
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίο ματς με Αστέρα, κάναμε πολύ καλή εμφάνιση και είμαι πολύ χαρουμενος για τους δύο 17χρονους, Αλεξανδρόπουλο και Βαγιαννιδη. Εξαιρετικός και ο Μαυρομάτης ενώ ο Περεα είναι ο πρώτος άτυχος της χρονιάς. Περισσότερο το βράδυ.
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξαφνική εξέλιξη με Φαουστο! Δυσαρεστημένος με τον χρόνο συμμετοχής του, ζήτησε να παίξει περισσότερο. Μετά και την πολύ καλή παρουσία του Αλεξανδροπουλου, δεν σκοπεύω να του τον δώσω. Τέλος κι αυτός από τον Παναθηναϊκό!
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο τρόπος περιγραφής μου μάλλον έχει γίνει λίγο κουραστικός με την ανάλυση όλου του παιχνιδιού, οπότε αλλάζουμε ρώτα και πάμε πιό απλά.

Παναθηναικός - Αστέρας λοιπόν σε ένα ματς που χρησιμοποιούμε πολλούς νεαρούς καθώς η κόπωση είναι μεγάλη.

Image

Κάνουμε τρομερή εμφάνιση, την καλύτερη της σεζόν. Ο Καμπετσής σκοράρει και μας βάζει μπροστά, ενώ θα μπορούσε να έχει διπλασιάσει τα τέρματά του σε 3-4 ακόμα περιπτώσεις. Οι μικροί, Βαγιαννίδης και Αλεξανδρόπουλος παίζουν λες και είναι χρόνια στην ομάδα. Παίζουμε τον Αστέρα στο μισό γήπεδο και η μία φάση διαδέχεται την άλλη. Ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου που λέει οτι αν κάνεις πολλές φάσεις και δεν το βάλεις θα το φας, επιβεβαιώνεται. Στο τέλος του παιχνιδιού ο Μπαράλες ισοφαρίζει και δίνει τον Βαθμό στον Αστέρα.

Ο Περέα που έχει περάσει αλλαγή, τραυματίζεται σε σύγκρουση με τον Πασαλίδη και τραυματίζεται σοβαρά στον αστράγαλο. Οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγω για απουσία ενός μήνα. Πολύ καλή εμφάνιση αλλά το πρόβλημα στο σκοράρισμα κάνει την εμφάνιση του και χάνουμ την ευκαιρία για νίκη. Θετικό οι μικροί που ανταποκρίθηκαν στην ευκαιρία που πήραν.

Image
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επόμενο μάτς με τον αήτητο ΟΦΗ δτην Κρήτη. Μια ομάδα που παίζει άμεσο ποδοσφαίρο, προσπαθώντας να εκμεταλευτεί την ταχύτητα των Σεμέδο και Μάνου.

Image

Η ταυτότητά μας και η ποδοσφαιρική μας πρόταση κυριαρχεί στο παιχνίδι. Κρατάμε την κατοχή, παίζουμε ωραίο ποδόσφαιρο και φεύγουμε με το διπλό. Δύο τέρματα σκόραρε ο φορμαρισμένος Καμπετσής ενω ο Χατζηγιοβάννης φαίνεται να βρίσκει ρυθμό. Σκοράρει με πέναλτυ σημειώνοντας κι αυτός ένα τέρμα. Βαγιαννίδης και Αλεξανδρόπουλος παιρνάνε ως αλλαγές, θέλοντας να κερδίσουμε δυο ακόμα παίκτες.

Image

Η βαθμολογία

Image

Είμαστε η ομάδα με τις περισσότερες επιτυχημένες πάσες

Image

ενώ δημιουργούμε τις περισσότερες φάσεις

Image

Ο Μπουζούκης κάνει θραύση στην δημιουργία

Image
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν κουράζεις αδερφέ..ίσα ίσα που δίνεις ενδιαφέρον με τις λεπτομέρειες στην ιστορία σου!!!
Συνέχισε έτσι !!!
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βλέπω ότι δε σχολιάζει κάνεις οπότε θεωρώ ότι επειδή κυλάει αργά, κούρασε.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Εγώ προσωπικά με ενδιαφέρον βλέπω. Μην κοιτάς που δεν σχολιάζω. Χρόνος περιορισμένος. Συνέχισε το πρότζεκτ αδερφέ μη το σταματάς. Η όλη φάση το χτίσιμο η δόμηση βάσει ρόστερ και χωρίς μεταγραφές είναι πράγματι ωραία. Keep playing


Sent from my iPhone using Tapatalk
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για την 6η αγωνιστική της Superleague υποδεχόμαστε την ομάδα του Βόλου, χωρίς το μεγάλο της αστέρι Χοακίν Τόρες. Μία ομάδα που δεν πάει καθόλου άσχημα στο πρωτάθλημα. Για να εξαργυρώσουμε την πολύ καλή μας απόδοση στο ματς με τον ΟΦΗ στην Κρήτη, μοναδικός μας στόχος είναι η νίκη που θα μας κρατήσει στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας, γεμίζοντάς μας αυτοπεποίθηση.

"Είμαστε σε καλό δρόμο, μην εφησυχαστείτε, θα είναι δύσκολο παιχνίδι" είναι τα τελευταία μου λόγια, αφού έχω ανακοινώσει την ενδεκάδα στους ποδοσφαιρστές.

Image

Απο τα πρώτα λεπτά, είναι αμφανές οτι δεν κάνουμε και το καλύτερό μας παιχνίδι. Παρ' όλα αυτά έχουμε όλα τα στοιχεία που μας διακρίνουν φέτος. Το πρόβλημα έχει να κάνει με την εκτέλεση, δεν μπορούμε εύκολα να βρούμε τα αντίπαλα δίχτυα. Δικιμάζω διάφορους σχηματισμούς. χωρίς αποτέλεσμα. Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή, βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς γκολ.

Image

Θα ήταν μεγάλο βήμα για εμάς να πάμε στην διακοπή λόγω εθνικών ομάδων με αυτό το τρίοποντο στην τσέπη μας. Έτσι όμως είναι το ποδόσφαιρο, είμαστε νενανική ομάδα και αυτά θα συμβούν. Μετά την διακοπή θα αντιμετωπίσουμε την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ στο ντέρμπι των Αθηνών.

Ο Σενκεφελντ έχει υποστεί τράβηγμα και είναι αμφίβολλος, ενώ ο Περέα δίνει μάχη με τον χρόνο για να προλάβει το παιχνίδι.

Η βαθμολογία:

Image
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2129
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Και εγω παρακολουθω χωριςωνα σχολιαζω οπως και αλλοι ειμαι σιγουρος. Συνεχισε την καλη δουλεια!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ernestovalverde
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Tue Nov 07, 2017 5:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα προσωπικά μου άρεσε ο λεπτομερής τρόπος περιγραφής σου. Έδινε ακόμα περισσότερο σασπένς στην όλη φάση. Ήταν πιο ζωντανό μ'αυτό το τρόπο. Οπότε αν δεν κούρασε εσένα καλύτερα να το συνεχίσεις έτσι!! Είμαι ο πιο φανατικός αναγνώστης της ιστορίας σου να ξέρεις!! :D
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”