Leeds: Η επιστροφή στα μεγάλα σαλόνια

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
bayernmitsos
Trialist
Trialist
Posts: 91
Joined: Fri Dec 18, 2009 3:23 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραία πορεία. Περιμένουμε με ανυπομονησία την τρίτη χρονια
User avatar
Velepaok
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Tue Dec 15, 2015 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέχρι στιγμής έχω κλείσει ένα εξαιρετικό δεξί μπακ με μεγάλο potential αλλά όχι στο επίπεδο του hakimi και ένα δεξί εξτρεμ κλασης καλύτερο από Perez και costa
User avatar
Velepaok
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Tue Dec 15, 2015 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεταγραφικές βόμβες , που θα ανεβάσω αύριο, ομώς άλλαξε 90% η επίθεση και στα φιλικά είχαμε θέματα.
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Καλά τα φιλικά πιο πολύ για κόψε ράψε και σε τι βαθμό ετοιμότητας βρίσκεται η ομάδα ειναι το θέμα ειναι να δέσει η επίθεση γιατί φέτος είναι μια αρκέτα απαιητική χρονιά με πρωτάθλημα ευρώπη και δύο κύπελλα και το rotation σίγουρα θα χρειαστεί
User avatar
Velepaok
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Tue Dec 15, 2015 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αμυντικά που ειμασταν πολύ καλοί δεν άλλαξα πολλά. Στην επίθεση θεωρώ πως προσέθεσα και βάθος και ποιότητα με πάρα πολλές επιλογές, ακόμα και με τραυματισμού δεν θα έχω θέμα
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Πολλές επιλογές;;πόσους πήρες


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Velepaok
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Tue Dec 15, 2015 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

11 ήρθαν , 6 ( που παιζανε έφυγαν + 4 δανεικοι ) 10 συνολικα φύγανε. Μέσα στην επόμενη ώρα θα έχω ανεβάσει
User avatar
Velepaok
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Tue Dec 15, 2015 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο κλείσιμο της τελευταίας χρονιάς ο Haaland έγινε ο νεότερος που παίρνει χρυσό παπούτσι μετά τον βραζιλιάνο Ronaldo.

Image

Image

Ενώ μέσα στο καλοκαίρι συνέβη και αυτό.

Image

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ

KASPER SCHMEICHEL : Πολύ καλός πέρσι με γεμάτη σεζόν θα παίξει αρκετά και φέτος καθώς έχουμε πρωτάθλημα ευρώπη και κύπελλα. Στα 35 τα στατς του άρχισαν να πέφτουν ενώ στη προετοιμασία ήταν μέτριος.

ANDRE ONANA : Μια βδομάδα πριν τελειώσει η μεταγραφική περίοδος με 30 εκ να έχουν απομείνει στο μπάτζετ και τον Σμαιχελ να με προβληματίζει πούλησα τον 2ο Ραμος ώστε να είναι δεύτερος ο Σμαιχελ και έδωσα την ρήτρα του Onana 25 εκ. Οι υπόλοιποι που είχα βρει ήταν Strakosha, Butland. Βασικός από το ξεκίνημα.

Image

Image

ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ

ANDREA CONTI : Tον πήρα πέρσι το χειμώνα έδειξε καλά στοιχεία και τουλάχιστον στο ξεκίνημα θα είναι βασικός.

JAYDEN BOGLE : Μεγάλο ταλέντο , έδωσα 13 εκ. Ελπίζω πως από φέτος θα μπορέσει να είναι βασικός. Η μοναδική θέση που έπεσα λίγο σε ποιότητα με την επιστροφή Hakimi στη Ρεάλ .

Image


Image
ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΑΚ

MARC CUCURELLA : Βασικός όπως και πέρσι μετά τη πρώτη καταπληκτική του χρονιά.

AIT-NOURI : Ήδη έχει βελτιωθεί και στη 2η χρονιά του που θα έχει παραπάνω ματς λόγω ευρώπης περιμένω να κάνει το ξεπέταγμα του.


ΣΕΝΤΕΡ ΜΠΑΚ

BENOIT BEDIASHILE : Μαζί μας από τη Championship ,κάθε χρόνο και καλύτερος δε θα μπορούσε να μην είναι στο ρόστερ.

THILO KEHRER : Τον πήραμε πέρσι σε τιμή ευκαιρίας από την Παρί και πήρε κατευθείαν τη φανέλα βασικού σπίτι του.

NATHAN WOOD : Του έδωσα παιχνίδια παροτι 18 χρονών και έβγαλε μάτια καθώς το 18 ταχύτητα του δίνει τεράστιο πλεονέκτημα σε σχέση με τους αντιπάλους .

ROB HOLDING : Έψαχνα ένα παίχτη για να συμπληρώσει τη 4αδα και όχι απαραίτητα για βασικό. Ήθελα να είναι Άγγλος για τη δήλωση του ΤΣ.Λ και κέρδισε στο νήμα τους ποιο ακριβούς HOLGATE ΚΑΙ CHAMBERS

Image

Image


ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΜΕΣΟΣ

KALVIN PHILIPHS : Αρχηγός και καλύτερός μας παίχτης μετά τον Haaland πέρσι με 9 ασσιστ σαν αμυντικός μέσος έβγαλε μάτια και δε χάνει με τίποτα τη θέση του.

NOHAN KENNEH : Μόλις στα 17 του έπαιξε σε 21 παιχνίδια ,στα 13 σαν βασικός. Απίστευτη εξέλιξη ,ενώ πλέον χαρακτηρίζετε ως παιδί θαύμα . Από τις ακαδημίες μας ,είναι θέμα χρόνου να γίνει βασικός. 18 πλέον και δείτε καρτέλα.

Image


ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΜΕΣΟΣ

JAMIE SCHAKLETON : Ακόμη ένα παιδί από τις ακαδημίες μας ,τον εμπιστεύτηκα τα 2 πρώτα χρόνια και πλέον βγάζει μάτια αλλά πλέον θα έχει πολύ μεγαλύτερο ανταγωνισμό από πέρσι αφού ο Cataldi έφυγε.

YACINE ADLI : Πραγματικά τζάμπα με 7.5 εκ , αυξάνει πολύ τον ανταγωνισμό στη θέση , μόλις 20 χρονών όπως μαρέσει θα γίνει παιχτάρα.

Image

ΔΕΞΙ ΕΞΤΡΕΜ


ABDULKADIR OMUR : HELDER COSTA και PEREZ φύγανε και ήθελα ένα εξτρέμ να κάνει τη διαφορά κατά προτίμηση αριστεροπόδαρο , νομίζω δε θα μπορούσα να βρω καλύτερο. Στα 20 εκ έκλεισε , φοβερά τέχνικαλ και μένταλ , ξεχωρίζουν τα 18 τεχνικη, 16 δημιουργικότητα, 17 επιτάχυνση αν και όπως θα δείτε είναι ALL AROUND.

Image

Image

MARTIN ODEGAARD : Αρχικά τον πήρα δανεικό πληρώνοντας 5 εκ μισθό για βασικό δεκάρι μιας και ο ALENA επέστρεψε μπαρτσα μετά από 2 χρόνια. Στη συνέχεια όμως πήρα έναν απίστευτο παίχτη στο 10, τη καλύτερη μας μεταγραφή , οπότε ο Odegaard θα αγωνιστεί δεξία .

Image

Image


ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΕΞΤΡΕΜ

HARRY WILSON : Έμεινε δανεικός για ακομή μία χρονιά καθώς στον 2ο γύρο που ήρθε στην ομάδα ξεχώριζε η κλάση του .

JARROD BOWEN : Έδω έψαχνα Άγγλο και έφτασα πολύ κοντά στους Maddison και Grealish αλλά τελικά δεν τα βρήκαμε οπότε πήγα στην αμέσως επόμενη επιλογή μου , που η αλήθεια είναι ταιριάζει και παραπάνω στο σύστημα μου που αριστερά θέλω εξτρέμ και όχι εσωτερικό όπως οι άλλοι 2 . Πολύ ωραίος παίχτης , είχε πέρσι 14 γκολ και 8 ασσίστ με τη Stoke και μου κόστισε 20 μύρρια. 14 σέντρα , 15 τελειώματα.

Image

Image


ΔΕΚΑΡΙ

RYAN GRAVENBERCH : Πολύ μεγάλο ταλέντο από τον Αγιαξ , πολλοί θα τον ξέρετε αφού είναι από πέρσι wonderkid , ήρθε να κάνει τα ρεπό του βασικού μας και επίσης αγωνίζεται σαν mezzala αλλά και αριστερό εξτρέμ . Πολύ σημαντικό. Είχε ζητήσει μεταγραφή και έτσι τον κλέψαμε μόλις στα 10 εκ . Αν δεν ήταν τόσο φτηνός θα κρατούσα τον Reinier που επιτέλους πήρε άδεια εργασίας.

Image


DANI OLMO : Η μεταγραφή του καλοκαιριού, άρρωστος παίχτης από τη στιμή που τον είδα έγινε η πρώτη μου προτεραιότητα αφού η Ζαγκρεμπ δεν είχε τρελές απαιτήσεις, κάτι όμως που είχε ο ίδιος . Όλο το καλοκαίρι το πάλευα αλλά δε μπορούσα να δώσω αυτά που ζητούσε. Τελικά μετά από τις πωλήσεις βρέθηκαν τα Wage Budget και του έδωσα συκώτι είναι η αλήθεια . Μεγαλύτερο συμβόλαιο με διαφορά 2 εκ από τον 2ο καθώς θα παίρνει 7,3 και αύξηση 5% κάθε χρόνο και ένα σορό μπόνους . Ξέρω πως είναι πολλά αλλά δε μπορούσα να αφήσω να μου τον πάρουν. 30 εκ η μεταγραφή ενώ το messi το έβαλα εγώ μη μπερδευτείτε χαχα.

Image

Image


ΦΟΡ

ERLING HAALAND : Ευτυχώς αν και υπήρξε κάποιο ενδιαφέρον δεν έγιναν προτάσεις και τον κράτησα εύκολα , νομίζω δεν χρειάζονται ιδιαίτερα λόγια.

ANDREA PINAMONTI : Αποχώρησε μετά από 2 χρόνια δανεισμού ο Nketiah και έπρεπε να βρω άξιο αντικαταστάτη και τον βρήκα και με το παραπάνω και μόλις στα 18 εκ. Φανταστικός παίχτης με εξαιρετικά τελειώματα και ταχύτητα ,έχει βγάλει μάτια στα φιλικά .

Image

Image

RAFA MUJICA : Επέστρεψε από τον δανεισμό του στην Γαλλία και είναι μια πολύ καλή περίπτωση για 3ος επιθετικός , τίποτα τρομερό αλλά τη δουλειά του θα την κάνει.

Image





ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ

Image

ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ

Image


ΦΑΒΟΡΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΣΚΟΡΕΡ

Image


ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΆ

Image



ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΔΟΙΗΚΗΣΗΣ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΕΝΩ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟΧΕΥΩ ΣΕ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ 7ΑΔΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΕΡΣΙ ΚΑΝΑΜΕ ΞΕΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΒΓΟΥΜΕ 4ΑΔΑ
User avatar
Velepaok
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Tue Dec 15, 2015 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ήθελα τη γνώμη σας για τις μεταγραφές και αν συμφωνείτε πως η ομάδα βελτιώθηκε.
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3014
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Ωραίος ο Τούρκος, σουπερ ο Ολμο..θεωρώ ψιλοαχρειαστα τα 5εκ συμβολαίου του Οντεργκααρντ, θα μου πεις είναι μικρός ακόμα, αλλά θα μπορούσες κι εκεί να έχεις μπακαπ Αγγλο..
Πολύ καλός ο Πιναμοντι για 2ος, καμία επιθετικουρα στις ακαδημίες δεν έχεις;;
Νομίζω πάντως ότι χρειάζεσαι λίγη εμπειρία ακόμα στο κέντρο της άμυνας..
Στα υπόλοιπα είσαι σουπερ.. και ο του Αγιαξ πολυ δυνατός, το δεκάρι..
User avatar
Velepaok
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Tue Dec 15, 2015 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι τα 5 ισως έιναι πολλά, αλλά αρχικά είχε έρθει για βασικός και για να έβρισκα παιχτη εκεί ιδιου επιπεδου επρεπε να δωσω κάπου 30 όπως και έδωσα τελικά . Για μπακ απ που κατέληξε όντως θα μπορούσα να αγοράσω κάποιον φθηνό Άγγλο . Οντως μου λείπει εμπειρία στην άμυνα αολά και οι 3 μικροί ήταν εξαιρετικοί πέρσι . Αν δω πως έχω θέμα ίσως να είναι η θέση που θα κάνω μεταγραφή ιανουάριο. Γενικά ακαδημίες δε μου έχει βγάλει κάτι δυνατό είναι η αλήθεια σε όλα μου τα σειβ φέτος.
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Το μόνο σίγουρο είναι ότι πολύ σύντομα θα χρειαστείς τερματοφύλακα αν και απ ότι είδα τον Onana φαίνεται αρκετά καλός για να αντικαταστήσει τον Δανό όταν με το καλό αποσυρθεί.Επίσης μου έκανε κλικ και ο Pinamonti αλλά και ο Bowen από τις καινούργιες σου μεταγραφές είμαι 1000% σίγουρος ότι θα σου βγουν.Ευρώπη πιστεύω ότι θα προχωρήσεις μακριά αν όχι CL Europa σίγουρα με αυτό το ρόστερ. Στο πρωτάθλημα πιστεύω ότι θα ζοριστείς λίγο αλλά στο τέλος θα τα καταφέρεις...
User avatar
Velepaok
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Tue Dec 15, 2015 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

CH.L δεν έχει γίνει ακόμη η κλήρωση για να πω με σιγουριά απλά πιστεύω πως δύσκολα να προκρίθω επειδή θα είμαι τελευταίο γκρούπ , εκτός αν έρθει καλή κλήρωση. Οnana θα είναι από φέτος βασικός και μου φαινεται καλός και για τα επόμενα χρονια θα δείξει , Bowen για εμένα ήταν η μεγαλύτερη έκπληξη γιατί δεν τον ήξερα καν και νομίζω έχει πολύ καλή κάρτα και είναι άγγλος. Ευχαριστώ γενικά όσους σχολιάζουν και με ενδιαφέρει η γνώμη σας ,επίσης κοιτάζω τις προτάσεις όσων κάνουν.
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 482
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Όσες ομάδες βγαίνουν ευρώπη μετά από χρόνια παντα η αρχή είναι δύσκολη αλλά.με τα χρόνια στρώνει όσο ανεβαίνεις θεσεις στην κατάταξη της UEFA.Επίσης θα χρειαστούν και οι γηγενείς παικτες γιατι ορισμένοι απ αυτους θα είναι το μέλλον της εθνικής αγγλίας κάποια στιγμή ολα τα αστέρια της οπως ο στέρλινγκ ο κειν και οι υπόλοιποι θα μεγαλώσουν και κάποιος θα πρέπει να τους αντικαταστήσει...
User avatar
Velepaok
Amateur
Amateur
Posts: 116
Joined: Tue Dec 15, 2015 6:32 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πλέον έχω μαζέψει αρκετούς πολύ καλούς Αγγλους που παιζουν η θα παιξουν εθνικη WOOD σιγουρα, KENNEH , SCHAKCLETON σιγουρα, BOOGLE σιγουρα ,ενω εχω και τους holding , bowen και τον kalvin που παίζει ήδη . Σε λίγο θα δω και την κλήρωση
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”